2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Dayanamıyorum çok kötü oluyor uyumaya çalışıyorum geçmiyor uykudan fırlatıyor insanı resmen ağlatacak derece
Aynen şimdi biraz uyudum görsen karnım nasıl yamuldu nasıl acı veriyor.Gün içinde fırsat bulursan uyu sende. Aman iyi olsunlarda ne kadarımız kaldı ki bugün yarın doğururuz. Sana bakan biri varsa evde uyursun doğumdan sonra bi kaç gün bebeğe bakarlar. Bende şimdiden anlaşma yapıyorum ilk hafta kimseyi istemiyorum ziyaretçi yasak ben dinlenicem bebekte acıktıkça verin emziririm diyorum.

Çok teşekkür ederim. Bunları duymak çok rahatlatıyor. Yarın hala bir gelişme yok derse bunu da sorayım umarım hem sağlıklı hem de normal doğum yaparım sen de sağlıkla kavuş yavruna

Kendim ozelde doguracamsam size neden para vereyim özel hastanede özel ebe tutanacksam hastanenizi tercih etmem için sebep gösterir misiniz diye sormadınız mı? Doğum hastanesinde ve devlet hastanelerinde acil bir şey olmadığı sürece doktor doğuma girmiyor ve ebe yardımcı oluyor. Ama özelde doktorunuz ile ebe girmesi gerekmiyor mu ? Ben mı yanlış biliyorum.
Bugün kontrol amaçlı devlet hastanesine gittim nst ye girdim. Kendi doktorum var sagolsun çok ilgili özel muayenehanesi var . Bana size dendiği gibi çok dogum olur siz kendinize ebe tutun diyen olmadı açıkçası. Hatta sizi bilgilendireyim 34 haftalık bir gebe ilk defa devlet hastanesindeki doktora gelmişti benden önce aralarındaki konuşmaya tanık oldum. Hocam beni siz takip edin doğumu sizinle yapalım dedi doktor gayet samimi bir şekilde olur tabi dedi .

Canımm hatırlar mısın bilmiyorum, dr çatımın dar olduğunu söyleyince sezeryan ihtimalim olduğu için üzülmüştüm. Burda sizinle paylaştım. Tansiyon ve su yetersizliğinden dolayı riske atmadık 38+4 de bebeğimi epidural sezeryanla kucağıma aldım. Senin gibi sezeryan korkum vardı benim de. Şimdi herkese diyorum ki, doğumun şekli gerçekten önemli değilmis. Yavrum kucağımda ya, sağ salim doğdu ya. Daha büyük bir mutluluk yok. Sezeryandan da hiç korkma. Bana annemler diyor ki, normal doğum yapanlardan bile daha iyiymiş durumum. Hafif bi ağrım var sadece, o kadar da olur zaten. Doğduğu anı gördüm, yanıma verdiler yanak yanağa ağladık kızımla ameliyathanede. Hiç riske atma, kucağına alınca sen de yürekten diyeceksin doğumun şeklinin önemli olmadığını...

Hissetme canım ben tecrübeliyim ama ben de çıkaramıyorum biraz masaj biraz kucak derken yapıyor biseyler ama sabah da oluyor
Gazını çıkaramayınca çok ağlıyor ya, nasıl susturuyorsun peki? Ben çok zorlanıyorum, emzik veriyorum sussun diye. Çok ağlıyor çok korkuyorum bir şey olacak diye. Sonra da emziğe ve takviye gıda için biberonla mama verince iyice onlara alışıyor meme emmekte zorlanıyor. Sütümü de sağıp vermek zorunda kalıyorum. Resmen bir kısır döngü içindeyim. Tecrübeli arkadaşlardan ve senden yardım istiyorum bu konuda

Bebekler karar veriyor nasıl geleceklerine, akışına bırakmak en güzeli sezaryen gerekirse de hiç korkma oluyor bitiyor, ilk gün ağrılar biraz çok ama kısa zamanda toparlanılıyor.

Ay benim gibi 36. Haftası çıkarken kıyafet yıkayan var mı acaba çalıştığım için anca fırsat buldum neyseki herşeyi bitti bi ütü kaldı onları da annem gelcek o yapar acil bişey olursa ütüsüz gideriz heralde 2 defa da yıkadım Urfa sıcak olunca günde 4 makine kuruttum rahat

Eklentiler

• C12153E9-A5F2-4C49-9748-1AFED5322C05.jpeg
    140,2 KB · Görüntüleme: 67
Sıcak duşa gir göğüslerine masaj yap birde bunu dene bakalım arkadaş söyledi banada. Eğer sütün gelmezse denersin demişti. Kol altından göğüslerine doğru süt bezlerine masaj

Ben 2 makina yıkadım ütüledim bugün iki makinada şimdi kurudu çıktı onuda yarın ütülicem. Üstelik çok ağırlaştım uzun süre ayakta durmaktan bacakların ve ayaklarım şişiyor. Akşamda bacaklarımı havaya kaldırıyorum eşimde masaj yapıyor ama çok çabuk tıkanıyorum zorluyorum kendimi Evin işi bitmiyor bir türlü puffff

Şimdi başka özel hastaneyi aradım diyorum 13.gün zaten bitti artık covit etkisi yok illa 14.günün bitmesi gerekiyormuş muayene için. Çok bunaldım ya en azından bir evladıma kavuşsaydım
Allah Allah hadi bebeğe bir şey olsa senin karantinanın bittikten sonra doğurmanda iyi bir şey şimdi ben Doğum yaptıktan sonra bebeğe nasıl davranacağız korona geçer mi diye düşünuprım

Eğer imkanın varsa epidural yap. Suni sancıda versinler. Prenses gibi doğurursun inşallah ya

Mamanın sindirimi anne sütüne göre daha zor onun ağrısı da daha fazla olabilir evet canım o biraz kısır döngü oluyor o nedenle mümkün olduğunca kendi memenle oyalansin. Ben genelde karnı karnımda olacak şekilde memede geçiriyorum geceyi. karnına masaj yapıyorum, sırtını sıvazlıyorum (yeni emince kusar ama biraz vakit geçsin) ayaklarına ilave çorap giydiriyorum. 3 ay gazlariyla uğraşacağız birde mesela süt içmemeye çalış, inek sütunun sindirimi çok zor bebek için sütünden ona da geçiyordur. Ağlamasından korkma canım biseycik olmaz Allah'ın izni ile, ciğerleri açılır derler. Zor ama sakin olmaya sakin kalmaya calis, için sıkıldıkça yaz bize burdan.

Bu cevabı arkadaşarlara yazmıştım=Kızlar sonra birde ebeyle konuşayım dedimm nst için tekrar gittik hastaneye. Ebe dedi ki gerek yok zaten özel muamele görüyosunuz burda dedi ve çoğu kişi sezeryan olduğu için normal kısımda pek yoğunluk olmuyo kendini özel ebe tutmak için zorunlu hissetme dedi 1 değil 2 ebe oluyor gece dedi. Ay bi rahatladım sormayın. Aynı hastanede devam yani şu an inşallah Biraz doktorumun ısrarı beni endişelendirdi ama rahatladım ebe böyle güzel konuşunca. Sorun çözüldü yani çok şükür. Evet doktorumda giriyor doğuma ama sürekli başımda olmayacak tabiki. Onun dediği sürekli yanımda özel ilgilenen bi ebenin olması ben doktorumuda anladım fakat ebeyle konuşunca gerekli olmadığını anladım rahatlattı beni sağolsun

Bak bu çok doğru 4. Ayımdan beri 8 saat ayakta çalışıyordum yemek şirketinde çalışıyorum düşün yani ne kadar yoğun olabilir. Doğum iznine ayrıldım 1 ay önce ev temizledim birde evim dubleks in çık 3 kat sürekli merdiven çıkıyorum akşamları yürüyüş yapıyorum. Sürekli yatıp uzanan biri değilim sabahında köründe kalkarım yatana kadar ayaktayım. Ama ağırlaşma ağrısından başka bi ağrı sızı yok. İnşallah ansızın çıkar gelir. Böyle giderse geleceği yok gibi

Hatırlıyorummmm yazdıklarını okumak çok iyi geldi biliyor musun, teşekkür ederim canım orası öyle tabii yeter ki sağlıkla cennet kokularını çekelim içimize
Bebekler karar veriyor nasıl geleceklerine, akışına bırakmak en güzeli sezaryen gerekirse de hiç korkma oluyor bitiyor, ilk gün ağrılar biraz çok ama kısa zamanda toparlanılıyor.
haklısın canım onlar karar veriyor gerisi booş teşekkür ederimmmm canımm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…