2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Gaviscon çok iyi geliyor. Yemeklerden sonra su içmemeye çalış mümkünse. Hadi bakalım son günler az kaldı hepimiz için…

Bana kafein tüket dedi ama ben kahve asla içemiyorum dikişlerim var zaten öğürürüm kusarım falan... çayla suyla gidermeye çalışıyorum

Kızlar deneyimi olan iki sezeryan lı biri olarak ( ikisi de spinal oldu) size tiyolarım şu, sezeryan sonrası yatağa geldikten itibaren kafanızı çok sarsmayın ani şekilde kafanızı hareket ettirmeyin (dr bana omurilik ile ilgili anestezi uygulandıgından ani hareket etmenın bas agrısını tetiklediğini söylemişti ilk doğumda)
İkincisi ilk ayaga kalkarken gözlerinizi tek bir noktaya dikip öyle ayaga kalkın hem boşluk hissi azalıyor hemde bas donmesi olmuyor
Üçüncü olarak neskafe iç demişlerdi
Dört olarak da nekadar yürürseniz okadar hızlı pırt çıkar ve rahatlarsınız
Ay hepimize hayırlı doğumlar diliyorum

Ay inşallah.. 25 ten beri hepp yürüyorum ben aslında
Ben 25 ten beri yürüyorum aslında bugün itibariyle günde iki keze çıkarıcam yürüyüşü çömelerek yer sildim eve gelir gelmez bide ahah squatıda arttırcam.. inşallah sağlıkla gelsinler

Kızlar alakası var mı bilmiyorum ama yazayım dedim ben erken doğum yapanlardanım doğum sabah 5 gibi suyumun gelmesi ile başladı birgün önce akşam 4 katı kucağımda 10 kiloluk oğlumla (4 ayaklı miniğim ) çıkıp inmek zorunda kaldım çok şükür sıkıntısız da doğum oldu merdivenin kesinlikle faydası var bence

Arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun ya beni en iyi siz anlarsınız. Kafam allak bullak oldu. En son 37+0da doktora gittim Doktorum beni 38+0da hem muayene hem çatı muayenesi yapacağım diye çağırdı, 38+0da eşim iş seyahatindeydi gidemedim şuan 38+2deyim. Annem ve doktor bir arkadaşı var sürekli ‘sakın çatı muayenesine gitme durduk yere neden orayı kurcalıyorlar, doğumu başlatabilir kanama olabilir ne gerek var, sancın geldiğinde gidersin yada en azından son haftnda gidersin bakar karar verir normal doğum olur mu olmaz mı diye, neden bir sorun yokken gidesin’ diyorlar. Doktorumun asistanını aradım en azından 39+0da geleyim diye. O da geçen muayeneden beri toplam 2 hafta gelmemiş olacaksınız, o şekilde olmaz yarın gelin muayene olun diyor. Şuan ya yarın gideceğim yada cuma günü gideceğim. Yani ya 38+3 yada 38+5. Cuma günü randevu bulabildim, asistan da cumayı bekleme yarın gel ben seni aradan alayım dedi. Anneme söyledim nedir bu acele, gitme, arkadaşım doktor gereksiz diyor, bebeği azcık rahat bırakın her şey normal haliyle ilerlesin’diyor. Sizce ne yapmalıyım, en azından cumayı beklesem mi yoksa yarın mı gitsem. Siz yaptırdınız mı çatı muayenesi bi farklılık oldu mu, kafam çok karışık

Kusura bakma ama çok saçma bi yaklaşım bu hepimize olan birşey hepimiz bu muayeneden geçtik ben sezeryan olacağım halde sancım olunca erken haftalarda bana bile o el muayenesi yapıldı doktor bakmadan senin çatının vs uygun olup olmadığını bilemez ki annen ve arkadaşını. Tutumu çok değişik olmuş doktor kontrollerini ihmal etmemen lazım takipli olduğun hastane ve doktor normal de zaten son haftalarına hafta da 1 olarak kontrol yazıyor buna da gitmen gerekiyor canım

Teşekkür ederim, siz çatı muayenesi oldunuz sonrasında herhangi bir kanama vs durumu oldu mu?

Evede çok koşturuyorsan yürümene gerek yok ben ev işi gerşeyş bitirdim o yüzden akşamları yürüyorum. Dikkat et ama zamanında gelmiş bugün yarın doğurursun gibi geliyor. Senin şu tadilatta bitmedi gitti yaa. Hamilelik zamanı tadilat mahveder sebi.

Zamanı dolmamış demek artık içerisi ne kadar rahatsa gelesi yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…