2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Spinal anestezi sonrası baş ağrısı kurbanı olarak çocuğa zarar vermeyecek yeni ağrı kesiciler keşfetme çabasındayım 🤦 normal dogurun arkadaşlar normal..
Bende omuz ağrısından ölüyorum 🤦‍♀️ bu nasıl bir yan etkidir... kas gevşetici iyi geliyor diyorlar ama kontrole gidince doktora sorayım 🤷‍♀️

Hurma yemek hızlandırıyor demişlerdi bir de sguat hareketleri meryem ana otu vardı benim hatırladığım kadarıyla Benim ilk kızımda ne yürüyüşler ne hurmalar bacaklarımı aca aca yer silmiştim açıklık olmadı 41 haftaya dayanmıştık en sonunda sezeyan oldum ve ertesi gün kalktım yatmadım sezeryan anlatıldığı gibi olmadı. Bence nasıl doğum her bünyede farklı ise doğum sonrası semptomlar da aynı kimimiz daha rahat doğum yapıyoruz sonrası da öyle kimimiz sonrasında ağrılar yaşayabiliyor. Allah kolay rahat doğumlar versin geride kalanlarımıza
Aminnnn 🤲🏻🤲🏻
Açıklık varsa suni sancı deniyorlar. Bana doktor suni sancının işe yaraması için en azından rahimde yumuşama olması lazım dedi. Aksi halde yaramaz dedi 😏 membran sıyırma diye bir yöntem var bir de, o da denenebilir belki, aklında olsun sor onu da. Ama ben ona da uygun değildim, o arada bir boşluk oluşması lazımmış, bende o da yoktu.
Açıklık için işe yarayacak şey sanırım korunmasız cinsel ilişki. Spermde rahim ağzını yumuşatan bir madde var. Onun dışındaki yöntemler sanırım daha çok oksitosin arttırmaya yönelik, hurma, ahududu yaprağı çayı, meme ucunun uyarılması. Ben hepsini yapıyorum 🤭 bir de yürüyüş, squat ve egzersiz topunun üzerinde zıplama. Onlar da bebeğin kanala inmesini kolaylaştırıyormuş. Ama en nihayetinde her şey bebeğe bağlı, onun doğumu başlatmak için bir hormon salgılaması gerekiyor. Dediğim gibi ben hepsini yapıyorum, hiç bir ilerleme olmadı henüz. Umarım sende işe yarar 🙏
Bir de stres doğumu geciktirebiliyormuş, mümkün olduğunca rahat olmaya çalış. Dikkatini dağıt, meditasyon yap, hayal kur, duş al 🙃 ben de her zaman çok başarılı olamasam da gevşemek lazım 😘
Ay inşallah açıklık ya da yumuşama olur.. ben korunmasız ilişkiyi denemedim açıkçası onuda deneyeyim cumaya kadar ne yapsam kâr😂

Komşumun ikiz oğlu olacaktı dün kontrole gittiğinde kalbinin durduğunu öğrenmiş ikizlerin doğuma aldılar suni sancıyla doğumunu yaptı şuan öyle moralim bozukki tetenoz aşısı yaptırdığı için kaybetmiş çocukları
Sizi çok iyi anlıyorum ama böyle haberler vermeyin lütfen 😢 bende geçen yıl bebeğimi kaybettim banada sancı verip doğurttular. İnanın şu sayfaya onu hatırlamak istemediğim için katıldım. Çünkü her an kalbi duracakmış gibi psikolojiye sahibim. Hamileliğin tadını çıkaramadım ne ben nede eşim. Bizim ailede çok oldu böyle şeyler. Maalesef her 10 kadından 8 i bir kere böyle düşükler yaşayabiliyormuş. Doğum evresi morale çok ihtiyacımız var. Sizi seviyorum lütfen yanlış anlamayın olurmu ❤️❤️😘😘

Kızlar hiç doğum belirtim yok 🙄 cuma 40 doluyor cuma gel alttan muayne ederiz açıklık varsa yatışı yaparız yoksa çok geciktirmek istemiyorum 40+3 te suni ile deneriz dedi 🙄🙄🙄
Pilesenta da kireçlenme başlamış çok sorun değil bol su dedi ama üzüldüm yine de uff..
hiç sancım da yok 🙄 açılmam inşallah olur varmı hızlandırmak için öneriniz kızlar açıklığı 🙄🙄 birde açıklık varsa ama sancı yoksa yine suni veriyorlar dimi? Onu sormayı unuttum …
fuzuli_ fuzuli_ benden haberler böyle 🙄
Açıklık olunca sancı daha etkli oluyor bildiğim ama merdiven ve yuruyuş gelir inş birsaat yuru nişan gelir bir santim açılma olur ben yurumuştum öyle olmuştu şimdi nedense yurumuyorum kırk olursam denerim diyorum

Herkese günaydın..artık son haftaya girdim..en çok korkum gaz sancıları..bu haftadan itibaren önerisi olan varım genel olarak şunu ye bunu yeme yada şunu yap bunu yapma diye lütfen yardım..çok korkuyorum🙏🙏
Bende yaşıyorum. Çözümü ekmeği az yemekle buldum ( kepek ekmeği) o zaman tuvalete çıkıyorum gaz sancısı olmuyor. Bir ara beyaz ekmek yemeğe başlamıştım artık dayanamıyordum canım çok istiyordu. Baktım wc düzenim bozuldu gaz sancısı çekmeye başladım. Hemen tekrar hop kepekli ekmek.

Açıklık olunca sancı daha etkli oluyor bildiğim ama merdiven ve yuruyuş gelir inş birsaat yuru nişan gelir bir santim açılma olur ben yurumuştum öyle olmuştu şimdi nedense yurumuyorum kırk olursam denerim diyorum
pamuk5917 pamuk5917 evet bende doğum izninden sonra ev falan temizledim 1 hafta dinledim bebek kanala falan girmicek diye korktum. Sonra akşamları 1 saat yürüyüşe başladım. Artık yapmamız lazım yürüyüşü. İşte kanala inmeye başlamıştı çocuk cuma günü. 3 gün dinledim doktor öyle söyledi pazartesiden sonra doğabilir zamanı geliyor dedi. O yüzden bugün tekrar başlıcam yürüyüşe 1 saat çok faydası oluyor. Birde benim ev dubleks wc için sürekli in çık yapıyorum belki onunda faydası oluyor. Bugün yine kasılmalarım başladı. Hayırlısı Allahtan…

Herkese günaydın..artık son haftaya girdim..en çok korkum gaz sancıları..bu haftadan itibaren önerisi olan varım genel olarak şunu ye bunu yeme yada şunu yap bunu yapma diye lütfen yardım..çok korkuyorum🙏🙏
rezene kimyon anason uçlusu gaz çıkarıyor eğer çok ileri bir durum ise lavman yaparsın ama meyve ve sut urunleri tuketmezsen gazın bu dönemde az olur

Manyak prenses bir kaç mesaj öncesinde çok güzel şeyler-tavsiyeler yazmış.Bi sayfa öncesine bakarsan görebilirsin🙋🏻‍♀️ ☺️

pamuk5917 pamuk5917 evet bende doğum izninden sonra ev falan temizledim 1 hafta dinledim bebek kanala falan girmicek diye korktum. Sonra akşamları 1 saat yürüyüşe başladım. Artık yapmamız lazım yürüyüşü. İşte kanala inmeye başlamıştı çocuk cuma günü. 3 gün dinledim doktor öyle söyledi pazartesiden sonra doğabilir zamanı geliyor dedi. O yüzden bugün tekrar başlıcam yürüyüşe 1 saat çok faydası oluyor. Birde benim ev dubleks wc için sürekli in çık yapıyorum belki onunda faydası oluyor. Bugün yine kasılmalarım başladı. Hayırlısı Allahtan…
Benim de çamaşır makinem en altta iki kat inip çıkıyorum en uste asıyorum😂kurutma yok hep in çık zaten surekli iş açıkcası çok fazla zorlamak istemiyorum yemek temizlik çamaşır bahce erkenden su gelsin istemyordum birde doktor kızın peşinden koşturuyorsundur onun için yuru bile demedi bendeöyle boş kalamıyorum geçen sefer hergun yuruyordum kafamda rahatlıyordu şimdi dikkatimi veremiyorum dogum kapıda 😂 akşamları yatmak için merdivenleri zor çıkıyorum baskı arttı iş yaptıkça sertleşmede çoğaldı bir sat yurusem doguracam gibime geliyor😂 evde boyacılar var tdilat yapıyorduk son dk geldiler alçılar tozlar havada ucuyor kaplarıkapattım ama akşama doğru yuruyeyim diyorum kafam boşslsın istiyorum heycan yok

Bende omuz ağrısından ölüyorum 🤦‍♀️ bu nasıl bir yan etkidir... kas gevşetici iyi geliyor diyorlar ama kontrole gidince doktora sorayım 🤷‍♀️
Of yaa ablam da böyle olmuştu günlerce uyuyamadi ağrıdan yazık 🙁 ben de cok korkuyorum, doktora sormuştum olur mu böyle seyler diye, hafif bas ağrısı olabilir ama dediklerimizi yaparsan daha ilerisi olmaz dedi artık ne dicekse, bol bol su iç yürü dicek heralde 🙁

Geçmiş olsun 😕 birkaç gün içinde geçiyor sanırım ama çok kötüymüş ağrısı. Umarım doğurabiliriz normal 🙏
Aynen çok şükür azaldı bugün baya. Yani ameliyat yerinden ziyade baş ağrısı çok oldu bende onun dışında iyi de.

Ben de sipinal oldum baş ağrısı yaşamadım ama ödemin çok oldu ayaklarım bacaklarım fil gibi oldu çok zor hareket ediyordum bugün 10. günüm daha yeni yeni gidiyor herkesin vücudu farklı tepki gösteriyor demekki 🤔
Evet bak bende de diğer şeyler olmadı beni 8-9 saat sonra kaldırdılar sonra ben hep ayaktayım ama baş ağrısı aşırı oldu. Dediğin gibi herkesin bünyesine başka etki ediyo

Bu durumun anestezi veren doktorla ilgili olduğunu düşünüyorum. Spinaldi benim de ne bel ne baş ağrısı olmadı şükür. Hatta sezaryen beni hiç zorlanmadı diyebilirim. Kısa sürede ayaklandım.
Evet belki de öyledir 🤷

Gebeligimin son 9-10 gününe girdim inşallah, benim oglan baktı ki son günler, anneme bide reflü tattırıyım öyle çıkıyim dedi heralde. Midemden yana hep rahattim yaklaşık 1 aylık aşırı bulantı dışında ama mide yanması başladı dünden beri, neyse ki bitiyor artık buna da şükür 😊

X