2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yok bekliyorum şuara psikolojimi etkiliyor diye pek girmedim doğuma odaklanayım diyorum snki hiç dogurmayacakmışım o psikolojideyim
Ben de kasılma dışı hiç bir belirti göstermiyorum. aaa bir de karnım indi ancak şu var ben 200 mg progestan kullanıyorum ilk günden beri. O sanırım belirti varsa da hissettirmiyor. Yaş 39,9 olunca doktor düşük olmasını istemeyiz o yüzden doğacağı güne kadar kullan demişti bana .
burayı da okudukça hem zaman geçiyor hem evham yapacak şeyler varsa da kızlar da aynını yaşamışlarsa içim rahatlıyor . Sana da selametle kavuşmaklar dilerim 😘

Aslında haftanda baya var neden hiç olmadı acaba 😅 ben doğuruyorum diye 2 kez hastaneye gittim bu kasılmalar yüzünden 🤣
Bizimki genetik ya önceki çocukta da 40 hafta bekledim bir kere bile olmadı. İkisi de baş aşağı gelmiyor ona yordum artık. Ama olacaksa da doğum olacaksa olsun tabii. Yoksa boşuna telaş yaptırması da iyi diil.

Ben de oyle olur saniyordum ama simdi kucagimda emerken La Casa del papel'in son sezonunu izleriz gibi geliyor.
Benim de olumsuz yorumlardan içim şişti, doğumdan sonra bir robota ya da köleye dönüşecekmişim ve tüm hayatım kayacakmış gibi hissediyorum bazen. Gerçekten bebek bekleyen insanlara yapılan bu psikolojik işkence bitmeli ya. Kimle konuşsam daha iyi günlerin vs vs. Ceza kanununa gebelerin moralini bozmak diye madde konulsun bıktım valla 😂🙈

Bizimki genetik ya önceki çocukta da 40 hafta bekledim bir kere bile olmadı. İkisi de baş aşağı gelmiyor ona yordum artık. Ama olacaksa da doğum olacaksa olsun tabii. Yoksa boşuna telaş yaptırması da iyi diil.
Hayırlısı olsun demek ki hiç olmayadabiliyor. Sağlıklı olsunlar da gerisinin önemi yok.

Benim de olumsuz yorumlardan içim şişti, doğumdan sonra bir robota ya da köleye dönüşecekmişim ve tüm hayatım kayacakmış gibi hissediyorum bazen. Gerçekten bebek bekleyen insanlara yapılan bu psikolojik işkence bitmeli ya. Kimle konuşsam daha iyi günlerin vs vs. Ceza kanununa gebelerin moralini bozmak diye madde konulsun bıktım valla 😂🙈
😂 İnsanları boş verin. Geleceği kimse bilemez. Bana lohusa depresyonu vs demişlerdi hayatımın en güzel günleriydi lohusalığım. Eşime ofiste çocuk doğdu gece uykuları bitmiştir demişler kızım doğduğunda, eşim ne diyo bunlar diye düşünmüş 1 kere bile uyanmadı gece çünkü ben saat kurup uyandırıyodum kızımı emzirmek için.
Elbette zorlukları oldu olacaktır ama abarttıkları kadar değil, kimse o hissettirdiği müthiş mutluluklardan bahsetmiyor.
Bi de hayatını yaşa sonra evlen ya da çocuk yapma diyenler var, sanki çocuk yokken kafası esip dünya turuna çıkabiliyor ya da google'da ceo, ne yapabilirsin ki yani sürekli bir haz, eğlence, aktivite peşinde insanlar.

😂 İnsanları boş verin. Geleceği kimse bilemez. Bana lohusa depresyonu vs demişlerdi hayatımın en güzel günleriydi lohusalığım. Eşime ofiste çocuk doğdu gece uykuları bitmiştir demişler kızım doğduğunda, eşim ne diyo bunlar diye düşünmüş 1 kere bile uyanmadı gece çünkü ben saat kurup uyandırıyodum kızımı emzirmek için.
Elbette zorlukları oldu olacaktır ama abarttıkları kadar değil, kimse o hissettirdiği müthiş mutluluklardan bahsetmiyor.
Bi de hayatını yaşa sonra evlen ya da çocuk yapma diyenler var, sanki çocuk yokken kafası esip dünya turuna çıkabiliyor ya da google'da ceo, ne yapabilirsin ki yani sürekli bir haz, eğlence, aktivite peşinde insanlar.
Aynı oldu benım ponçiklerde 🤭 gece güzel uyuyan bebeklerdi sadece acıkınca mıkırdar yedirince uyurdu. Öyle çok sesleri olmadı hiç. Ama ben hep sakin bebek olacak güzel uyuyacak diye kendimi şartladım. Kötü düşününce kötüyü çağırırız.
Kızlarım çok usluydu oğlumda aynı olacak, uykusunı uyuyan güzelce emen bir bebek olacak. Tabiki alısma sürecinde aksaklıklar olacak, bu demek değil ki herzaman sıkıntılı günler olacak. Her bebeğin kendine özgü bir karakteri var. Güzel düşünelim güzel olsun. Değil mi ama 🥰
Negatif düşünce için millet zaten kapıda bekliyor, bizde evham için kapıdayız zaten 🙃 tüm zorluklarda, yüzüne bir kez bakınca diyorsun ki Rabbim değermiş çok şükür😍

Aynı oldu benım ponçiklerde 🤭 gece güzel uyuyan bebeklerdi sadece acıkınca mıkırdar yedirince uyurdu. Öyle çok sesleri olmadı hiç. Ama ben hep sakin bebek olacak güzel uyuyacak diye kendimi şartladım. Kötü düşününce kötüyü çağırırız.
Kızlarım çok usluydu oğlumda aynı olacak, uykusunı uyuyan güzelce emen bir bebek olacak. Tabiki alısma sürecinde aksaklıklar olacak, bu demek değil ki herzaman sıkıntılı günler olacak. Her bebeğin kendine özgü bir karakteri var. Güzel düşünelim güzel olsun. Değil mi ama 🥰
Negatif düşünce için millet zaten kapıda bekliyor, bizde evham için kapıdayız zaten 🙃 tüm zorluklarda, yüzüne bir kez bakınca diyorsun ki Rabbim değermiş çok şükür😍
Çok doğru ben de öyleydim. Acayip pozitiftim o da işte şükretmekten hep. Yani bana uykuya hasret olacaksın falan diyorlardı ben o sırada sağlıklı bi şekilde doğdu ve evimize getirdik diye sevinmekle meşguldüm. Sanırım beklentilerimiz çok gerçekçi olduğundan ayy mahvolduk dememişiz biz. 2-3 saatte bir emmesi gereken / acıkan bir bebek varken 12 saat deliksiz uyumayı bekleyemeyiz sonuçta. 😂

Hastaneye gittim ☺ rahim ağzin baya yumuşamış dedi anlamadığım terimler kullandı. Ama doğurmuyormuşum gene ayak ağrısı denen şey neyse onu çekiyormuşum
Siz en iyisi oksitoksin yükleyin hızlandırsın 🤭hem eşinde sevinir 🙃🙃🙃
Kasilmalar baslamadiysa corek otu yag ic,
hurma kaynat 11 hurma 3 su bardağı su yariya düşene kadar kaynat, 1bucuk su bardagi hurma suyunu iç
Bunuda benim dr gurubunda Doulamız söylemişti.
Bir de adaçayı ve ahududu yaprağı çayı doğumu hızlandırıyor.

Evet karnımdan cikacak gibi geriliyor sanki ve ağrı oluyor. Az önce tam 5 dkdan fazla hıçkırık tuttu herhalde.tam sol kasik da attı. Demekki başı aşağıda. Eşim karni olabiliyor dedi ama sanmiyorum .agiz hareketi bnce
Vajinanın orda hissediyorsan ebe bana kafasını sağa sola çeviriyor demişti. Kaburga kısmına gelen yerde ise poposu oluyor ☺️ Poposunu çıkartıyor dayıyor kaburgaya 😁

Siz en iyisi oksitoksin yükleyin hızlandırsın 🤭hem eşinde sevinir 🙃🙃🙃
Kasilmalar baslamadiysa corek otu yag ic,
hurma kaynat 11 hurma 3 su bardağı su yariya düşene kadar kaynat, 1bucuk su bardagi hurma suyunu iç
Bunuda benim dr gurubunda Doulamız söylemişti.
Bir de adaçayı ve ahududu yaprağı çayı doğumu hızlandırıyor.
Sancım var ama bu sancının kesilme ihtimali varmış :KK43: karnından çıkacakmış gibi hissedersen gel dedi benimki şuan nefesimi kesip beni oldürüyormuş gibi

Hoş geldin aramıza canım gözün aydın sağlıkla mutlulukla büyütürsün inşallah bebişini bizim bugün 10.gün ilk defa bu gece normal uyuya bildik zamanla alışıyor insan 😊
Hoş buldum canım 😊 Uykusuzluk, emzirme savaşları epey gergin yapıyor insanı. Inşallah biraz olsun uyuyabiliriz 😊

Şu kasılma denen şeyin ksini yaşamadım. 3 günüm kaldı bir kere yaşasam bari😳
Karın semsert oluyo nefes kesiliyo aynı zamanda regl ağrısı gibi geliyo. Bana olan bu mesela. Genelde kızlarda bu şekilde anlatıyo. Takip et belki oluyodur da anlamıyosundur. Acı eşiğin yüksek olabilir mi acaba🤔 Belki de bebek hareketi zannediyosundur kasılmalarını🤭 ben artık kasılmayla bebek hareketini anlayabiliyorum🤗 kasılma gelince regl sancısı ve nefes kesilmeside geliyo dediğim gibi bi takip et bakalımm🙃

X