2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Biogaia yi bize de dr verdi rahatlatır hergun ver dedi. aynen canım bende senin gibi kimyon çayı da veriyorum 1 çay kaşığı. erkek cocuk daha gazlı oluyo birde günde 1 defa mamasına 1 çay kaşığına yakin zeytinyagi akıtıyorum kakasını daha rahat yapiyo.
Aynen canım gerçekten erkek çocuk daha gazlı oluyormuş 🙈 ben henüz mama vermedim yarın kontrolümüz var kilo alımına göre mama vereyim mi diye soracağım bakalım ver derse senin zeytinyağını deneyeyim bende 🥰

Inşallah doğum sancısıdır bende kucağıma alırim :KK43: ama birkac saate agrim gececek gibime geliyor
Canm adet agrisi gibi agrilar geliyor arada bel agrisi yapiyor benim dogumdan 4 5 gun once boyle surdu sonra karnim tas gibi oldu 2 gunde oyle oldu karnim bayagi asagi dustu ve asagiya baski artti nst de sancim cikti 2cm aciklikla yattim acilma oldukca sancilar duzene giriyor ve siddetleniyor zaten o zaman duramazsn yerinde anlarsin mutlaka smdiden kolay dogumlar diliyorum

Canm adet agrisi gibi agrilar geliyor arada bel agrisi yapiyor benim dogumdan 4 5 gun once boyle surdu sonra karnim tas gibi oldu 2 gunde oyle oldu karnim bayagi asagi dustu ve asagiya baski artti nst de sancim cikti 2cm aciklikla yattim acilma oldukca sancilar duzene giriyor ve siddetleniyor zaten o zaman duramazsn yerinde anlarsin mutlaka smdiden kolay dogumlar diliyorum
Benim de şu an 2 cm açılma sancı da düzensiz çıktı yatış vermediler ama bakalım şiddetlenmesini bekliyim o zaman

Ayy ben bile heyecanlandımm ne güzel olmuşş😍 bi gün bizede gelecek o sancı çook az kaldıı🤭 bende evde sürekli hareket halindeyimm yürüyüşte yapıyorum. İnşallah ne zaman isterlerse kuzularımız gelir sağlıkla🤩
Amin aman sağlıkla gelsinlerde ne zaman isterlerse o zaman felsinler ❤️❤️

Yeni anneler, anne adayları selamlar.
Dün gece 4 tane iç çamaşırını ıslatacak kadar su geldi oluk oluk değil ama tutamadım. Yarım saat bekleyince geçti ben de hastaneye gittim.
Nstye bağlandım suyuma baktılar çatı muayenesi yaptılar. Suyumun gelmediğini, hamileliğin sonlarında böyle şeffaf su gibi akıntılar olabileceğini söylediler.
Gözden birşeylerin kaçmasından korkuyorum, bu durumu yaşayan oldu mu?
Gebelik haftası 38+1
Selamlaaaar bende de aynı durum var su gibi bir akıntı yoğunlum var merak etme oluyormuş doktorum söyledi ☺️ Bende tam 38. Haftadayım

Benim de şu an 2 cm açılma sancı da düzensiz çıktı yatış vermediler ama bakalım şiddetlenmesini bekliyim o zaman
Benim 2. gebeligimdi cnm nst sancimda cikinca yatirdi beni zaten yatmak zorundaydim bebek kiloluydu ya sezeryan olcaktim yada normal dogurcaktim cok sukur birden acilmam ilerledi sabahi gucagima aldim yavrumu

Yeni anneler, anne adayları selamlar.
Dün gece 4 tane iç çamaşırını ıslatacak kadar su geldi oluk oluk değil ama tutamadım. Yarım saat bekleyince geçti ben de hastaneye gittim.
Nstye bağlandım suyuma baktılar çatı muayenesi yaptılar. Suyumun gelmediğini, hamileliğin sonlarında böyle şeffaf su gibi akıntılar olabileceğini söylediler.
Gözden birşeylerin kaçmasından korkuyorum, bu durumu yaşayan oldu mu?
Gebelik haftası 38+1
Bende geçen kasılma olurken altıma işedim suyum geldi sandım 😂😂 . Ama böyle akıntıların olmasıda normal diye duydum hatta akışkan yapışkan geliyormuş…

AA beni de 38+6 da alacak aslında aynıymış günlemiz sadece seni 4 gün erkenden almış oluyor 😊
Evet bende memlekete gideceğim Adana’ya haftasonu pazartesi kontrole çağırdı bakalım ne diyecek 37 hafta oluyor o zmn belki de tahlil ve pcr testi ister anesteziyle görüştürür ben kendi tahlilimi yaptırayım hastanemde bari zahmet olmasın onlara 😂

Kızlar bir şey soracağım, doğumda ne giyiliyor? Dün youtube’dan bir doktorun hastane çantasında ne olmalı gibi bir videosunu izledim, askılı bir elbise alın doğum için demiş. Koydunuz mu öyle bir şey?
Doğumda ameliyat önlüğü giydirildi bana sonrasında evet askılı gecelik giydim

Eklentiler

• IMG_20210828_061912_288.jpg
    IMG_20210828_061912_288.jpg
    80,1 KB · Görüntüleme: 86
Spinal ile epidüral arasındaki fark ney biliyor musun? Cumartesi anestezi doktoru bahsedecek ama merak ettim bin TL fiyat farkı da var
Her ikisi de belden uyuşturmalı epiduralde beline bir kateter takılıyor doğumdan sonra oradan ağrı kesici verilebiliyor spinalde kateter yok elinden damar yolu açılarak veriliyor ağrı kesiciler tek fark bu

Selam kızlar, benimde dün kontrolüm vardı ve doktorlarım 10 Eylül'de sezeryan için tarih belirledi. 37+0 da sezeryan olacağım. 1 hafta sonra hayatımin tamamen değişeceğine hala inanamıyorum 🙈 Bu haftayı iyi değerlendirmem lazım, mesela 3 sezonluk diziyi bir oturuşta izlemek gibi😅 Çünkü uzuuuun zaman bu olmayacak hayatımda🤱
Ben de oyle olur saniyordum ama simdi kucagimda emerken La Casa del papel'in son sezonunu izleriz gibi geliyor.

X