2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Önceden az da olsa emiyordu iki gündür memeyi ağzına koymak bile istemiyor zorluyorum çok ağlayınca bırakıyorum 😟
Siz yine de deneyin. Üzülmemeyi çalışın. Bazı bebekler meme konusunda biraz daha nazlı oluyorlar. Sütünüz hemen kesilir diye de korkup stres yapmayın. Meme uçları var onları deneyin isterseniz. Benim kızım MaM marka meme ucunu kabul etmişti. Diğerlerini beğenmedi.
MaM marka eski den Türkiye de yoktu ama şimdi kontrol ettim hepsi burada da satılıyor.
Meme ucu diğer markalara göre biraz daha küçük memeye biraz daha benziyor. Biberon ve emzigi de cok iyi. Cok aciktigi zaman memeyi verin o zaman daha kolay tutuyorlar.
Allah yardımcınız olsun inşallah.

Merhaba canım öncelikle hayırlı olsun..emzirme konusunda ısrarcı ol..meme reddi olabiliyor ben pilates topu üstünde kucağımda hoplaya hoplaya bile emzirmeye çalıştığımı hatırlıyorum..kolay değil ama uğraşmalısın..İnan gece uyanıp mama hazırlamak daha zor...illaki emecek..stres yapma
Teşekkür ederim canım ❤️ akşam ağlaya ağlaya biraz aldı inşallah devamı gelir

Siz yine de deneyin. Üzülmemeyi çalışın. Bazı bebekler meme konusunda biraz daha nazlı oluyorlar. Sütünüz hemen kesilir diye de korkup stres yapmayın. Meme uçları var onları deneyin isterseniz. Benim kızım MaM marka meme ucunu kabul etmişti. Diğerlerini beğenmedi.
MaM marka eski den Türkiye de yoktu ama şimdi kontrol ettim hepsi burada da satılıyor.
Meme ucu diğer markalara göre biraz daha küçük memeye biraz daha benziyor. Biberon ve emzigi de cok iyi. Cok aciktigi zaman memeyi verin o zaman daha kolay tutuyorlar.
Allah yardımcınız olsun inşallah.
Teşekkür ederim canım ❤️ deneyeceğim söylediklerini

Sağmak çok zor kocaman oluyo uçları arkadaş duşa girin ise yarıyı demiş göbek düştüyse banyo yaptiriyorsaniz dene istersen birde. Gogus kremi garmastan pomad tan ben çok memnunum
Sağol canım ♥️🙏 Göbeği daha düşmedi düşünce deneyim kremi de eşime söyleyeyim alsın evet sağınca uçları çok büyüyor ve tahriş oluyor lansinoh sürüyorum ama anlık rahatlatıyor sonra yine acıyor aventin kapağı da işe yaramadı 😐

37+6 olduk beklemedeyiz..doktor döndüğünü söyledi ama ben zaten sezeryan olucam..sorum şu ki benim minik kuşum sürekli tek tarafta toplanıyor sağda😂😂karnım yamuk duruyor..bu normal mi ? Tecrübeli annişler Doğum 13 Eylül daha önce olur mu acaba?
Çok tecrübem yok ama bizimki de genelde sağda duruyor. Poposu olduğunu tahmin ediyorum onun, dikiyor popoyu sağa 😃 sorun yoktur muhtemelen.

Sancım gelse de doğsa keşke aranızda kafası büyük denilen oldu mu acaba
Ben varım. Bu doktora geldiğimizden beri kafa büyük diyor. Bir sınırı geçerse imkansız dedi doğması ama henüz geçmedik o sınırı. Sınırda dedi son gittiğimizde de. Tam ne ölçüsü bilmiyorum, kafa çevresi olabilir, 95 dedi. Bir hafta daha bekliyoruz bakalım, ama kafanın büyük olması beni de endişelendiriyor. Artık normal doğamazsa sezaryen, göreceğiz 😬

Ben varım. Bu doktora geldiğimizden beri kafa büyük diyor. Bir sınırı geçerse imkansız dedi doğması ama henüz geçmedik o sınırı. Sınırda dedi son gittiğimizde de. Tam ne ölçüsü bilmiyorum, kafa çevresi olabilir, 95 dedi. Bir hafta daha bekliyoruz bakalım, ama kafanın büyük olması beni de endişelendiriyor. Artık normal doğamazsa sezaryen, göreceğiz 😬
Ya beni cok üzdü bu durum ne yapacağımı bilemiyorum çatı iyi dedi ama bana bıraktı doktor da

sade_ kahv sade_ kahv ben 32 hafta raporu almamıştım. Doktor tıbbi sekretere yazı yazdı benim 32 haftada gittiğim bir muayene tarihi buldu. Nota şöyle yazdı mesela 12 temmuz muayenesine 32 hafta çalışabilir raporu verin. Yani geriye dönük veriliyor. Ve bir de şunu dedi. 32 haftada çalışabilir alınca 37yi kendi hesaplıyor bir daha almana gerek yok. Gerçekten de 28 ağustos yazıyordu izin tarihi. Benim 28 ağustosta 37 hafta doldu. İznim böyle başladı

Merhabalar arkadaşlar dün suyun geldi ve sabah namazına karşı ben de doğum yaptım bi kez daha annemin kıymetini anladım 36+2 de doğum yaptım normal oldu şükğr kızım Eylül de ben de iyiyiz dua edin bizlere benim dualarım sizlerle Allah kolay doğumlar nasip etsin bebeklerinizi sağlıkla kucaklarınıza alın inşallah🤍
Hayırlı olsun Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin inşallah ❤️

Kızlar ben sabah epidural sezeryan ile kızıma kavuştum. Ancak yazabiliyorum, küçük hanım çok cazgır. 😊 epidural çok rahatmış çok kolaymış. Gözünde benim gibi büyüten varsa büyütmesin. Uyusmam geçti ama hâlâ ayağa kaldırmadılar. Sonda uyusukken takıldı, bir şey hissetmedim. Onu da daha çıkarmadılar. Isin garibi daha bebeğin boyu ve kilosunu ogrenemedim. Onlar söylemedi, ben de sormayı unuttum. Sabah bir iki damla süt geldi, yavrum güzelce çekti. Şimdi süt yok, olmayınca bebiş de sinirli ve çekemiyor. Sürekli ağlıyor. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Hepiniz sağlıcakla kucağınıza alın 🙏
Canim hayırlı uğurlu olsun, sağlıcakla büyüt inşallah kızını🥰 eğer meme emmeyi bilen bir bebekse sütüm yok diye sakın pes etme o çeke çeke getirir. İlk gün benim de gelmedi ama mutlaka memeye tuttum, ikinci gün akşama doğru artık gelmeye başladığını hissettim (ilkinde üçüncü gün gelmişti) bu sürede mama versem bile bebek emmeyi bildiği için memeyi hep verdim. Evet uçları yara oldu biraz tepinerek emzirdim ama 10 günden sesleniyorum çok şükür yoluna girdi herşey 🙏 hiç saat sınırı koyma, bebek ağladıkça ver. O zaten karnı agridikca refleks olarak emmek isteyecektir.

Sağol canım ♥️🙏 Göbeği daha düşmedi düşünce deneyim kremi de eşime söyleyeyim alsın evet sağınca uçları çok büyüyor ve tahriş oluyor lansinoh sürüyorum ama anlık rahatlatıyor sonra yine acıyor aventin kapağı da işe yaramadı 😐
Bu günler geçecek inş 1 sonra rahatlıcaz 🙏

Ay cidden mi heyecan bastı şuan beni ama kovid bitiminde de ishal olunur diyen oluyor. Ama sancı vuruyor belden biraz sonra geçiyor
Covidden de olabilir tabi ki siz belirtilerinizi takip edip mutlaka doktorunuza soyleyin bence, bu zamanlarda en fazla bosa pimpirik yapmis olalim☺️

X