2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam kızlar , mesajı copy past yapicam, bı konuda acil bilen birinden yardım istiyorum :KK43: öncelikle sorunum doğum belgesi değil, "analık belgesi" lütfen doğru anlayın :KK43: ben 32 ncı haftamda çalışabilir raporu almıştım, şu tarihe kadar çalışabilir yazıyordu, ama 37 de çalışamaz almadım, doğum belgesi aldim ok sorun yok ama bana "analık belgesi" lazım , yani 3 ay sora ise başlayacağımı gösterir belgeden bahsediyorum, takipli hastanem, doğum yaptığım yerden almam gerektigini söyledi , acilde doğum yaptığım hastane de takipli yerden alın diyor, tamam biri versin ok, ama benim sorunum, az önce çok iyi bilen bir arkadaştan öğrendim, sistemsel olduğu için , geç aldığımdan dolayı izinlerim yanacakmis düşünsenize, devletin verdiği analık iznimin nerdeyse 2 haftası boşa gidecek, çok moralim bozuldu, benim o belgeyi zamanında duzenlendirmem lazımmış :KK43: bu durumu yaşayan var mı , bir umutla soruyorum ama..
Söyle bişey bildiğim kadarıyla rapor almanız lazım doğum öncesi izinleri de doğum sonrasına aktaran onu da doğum yapan doktorun verecek

Ben birde bebeği yatağa uzatıp üzerine doğru memeyi veriyordum o zaman alıyordu. Birde annenin sakin olması çok önemli. Duşa girin eşiniz bebeği kucağınıza versin. Duşta çıplak olduğunuz için hem siz hem bebek gevşiyor ve ten tene temas olduğu için bebek daha rahat olup memeyi alıyor. Hepsini denemiş biri olarak hepsi işe yaradı bende.
Ters emzirmeyi bende denedim o da ise yaradı haklisin 💪 ama dusu deniyim göbek dusmedi daha düşünce deniyim teşekkür ederim 😊

Kızlar ben sabah epidural sezeryan ile kızıma kavuştum. Ancak yazabiliyorum, küçük hanım çok cazgır. 😊 epidural çok rahatmış çok kolaymış. Gözünde benim gibi büyüten varsa büyütmesin. Uyusmam geçti ama hâlâ ayağa kaldırmadılar. Sonda uyusukken takıldı, bir şey hissetmedim. Onu da daha çıkarmadılar. Isin garibi daha bebeğin boyu ve kilosunu ogrenemedim. Onlar söylemedi, ben de sormayı unuttum. Sabah bir iki damla süt geldi, yavrum güzelce çekti. Şimdi süt yok, olmayınca bebiş de sinirli ve çekemiyor. Sürekli ağlıyor. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Hepiniz sağlıcakla kucağınıza alın 🙏
Gözünaydın kuzum allah analı babalı büyütsün inşallah 🙏, stres yapma gelir sütün inşallah ☺️

Ben de öyle ağlata ağlaya emzirmeye çalışıyorum ama bir müddet sonra çok ağlayınca kıyamayayıp mamayı veriyorum ara sıra da kendi sütümü sağıp veriyorum sağmaktan yara oldu uçları acıyor 😔🙁
Sağmak çok zor kocaman oluyo uçları arkadaş duşa girin ise yarıyı demiş göbek düştüyse banyo yaptiriyorsaniz dene istersen birde. Gogus kremi garmastan pomad tan ben çok memnunum

Kızlar ben sabah epidural sezeryan ile kızıma kavuştum. Ancak yazabiliyorum, küçük hanım çok cazgır. 😊 epidural çok rahatmış çok kolaymış. Gözünde benim gibi büyüten varsa büyütmesin. Uyusmam geçti ama hâlâ ayağa kaldırmadılar. Sonda uyusukken takıldı, bir şey hissetmedim. Onu da daha çıkarmadılar. Isin garibi daha bebeğin boyu ve kilosunu ogrenemedim. Onlar söylemedi, ben de sormayı unuttum. Sabah bir iki damla süt geldi, yavrum güzelce çekti. Şimdi süt yok, olmayınca bebiş de sinirli ve çekemiyor. Sürekli ağlıyor. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Hepiniz sağlıcakla kucağınıza alın 🙏
Sağlıkla büyütün inş 🙏 gözünüz aydın 😍

Ben 9 aldır öksürüyorum ama boğulurcasına 11.kattan sanırım 1.kat komşuları duyuyordur..sorunum midem reflü gastririt ben ararsan var..boğazımda sürekli bir gıcık ..allah düşmanıma bile vermesin..şimdi korkum sezeryan sonra ne yapacam...valla dikişlerim atar..ama çare bulamadık..endoskopi yapılacak..mahvoldum kısaca
Kovid sonrası mı öksürük kaldı

Ters emzirmeyi bende denedim o da ise yaradı haklisin 💪 ama dusu deniyim göbek dusmedi daha düşünce deniyim teşekkür ederim 😊
Ben yıkamıştım doktor izin vermişti göbeği düşmeden. Ama daha sonra geç düştü göbeği 15. günde. Birde meme verirken biri poposuna pış pış yapar gibi yapsın öyle yapınca da emiyordu benimki

Gözünüz aydın 🥰 ben de korkuyorum, spinal yapıyorlar, ama çok iyi moral oldu bekleyenlere, teşekür ederiz. Sütün gelir umarım kısa zamanda 🙏 bebişle mutluluklar 🥰

Ben de öyle ağlata ağlaya emzirmeye çalışıyorum ama bir müddet sonra çok ağlayınca kıyamayayıp mamayı veriyorum ara sıra da kendi sütümü sağıp veriyorum sağmaktan yara oldu uçları acıyor 😔🙁
Gumus kapaklar baya iyi geldi bana cunku bebek beni de emzik gibi kullaniyor, emzirme surelerini 15 er dakikaya dusurmeye calisiyorum. Hemsire kapktan once lansinoh demisti ama ona donunce ilerler gibi oldu. Eger denemediysen gumus kapak oneririm🤗

Kovid sonrası mı öksürük kaldı
Aslında benim ihmal etmem oldu..ben ciğerlerimden sanıyordum üşüttüm ince giyindim alerjik falan dedik ama geçmedi..5 yıldır ara ara devam eden öksürük aslında mideyle alakalıymış..kendim keşfettim..ne yersem yiyeyim öksürüyorum..şimdi korkuyorum ya endoskopi sonrası kötü birşey çıkarsa diye

Oy masallah küçük kuzuya yaa bol bereketli sütün olsun midesi dolsun miniğin insallah 😍 geçmiş olsun canım gözünüz aydın güle güle büyütün bebeğinizi ♥️

Ben de 38+0 ya da 1 de gittim, çatı muayenesinde 1_2 güne olmaz demişti , 38+5 de oldu , illa da kesin diye düşünme , en sağlıklı , hayırlı zaman ne zamansa o zaman olsun 🤲
Doktor o kadar moralimi bozduki çocuk gelmeyecek diye ben her an gelebilir diye hazirlik yaptim bekliyordum inşallah doktor haklı çıkmaz erkenden kavuşurum :KK43:

X