2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Valla süt gelirse iyi olur gelmezse de oturup ağlayacak değilim aç kalacak hali yok mamayla da büyüyen çocuk çok böyle şeyleri lohusa anneye sorunmuş gibi aksettirmemek lazım . Ben kendim 20 gün emdim mamayla büyüdüm 30 yaşındayım şükürler olsun kışın soğuk aldığımda grip olurum en fazla başkada rahatsızlığım yok 😅
Ben kaynana bebemi elimden alır düşüncesiyle öyle bir emzirmeye çalıştım ki. 3 gün hiç uyumadan memeyi tutsun diye sabah akşam uğraştım. Çünkü mama verseydim kv çocuğu bana vermez biberonla sürekli beslerdi. Onu tanıdığım için ağladım zırladım hiç uyumadım ve sonunda memeyi tutturdum oğluma. Kendi evimde tek olsam o kadar mücadele vermezdim belki de

Bende sezaryen sonrası normal doğum olsun diye uğraşacaktım ama şuan sağ sağlim gelsin de alttan mı gelmiş üstten mi önemli değil. Fazla anlam yüklemiyorum artık. Sonuçta ilk sezaryen benim isteğimle olmadı. Sezaryen doğum yapmak suç değil. Ama işte sezaryenle doğan bebeler çok hasta oluyor felan diyorlardı kendi oğlum çok şükür hastalanınca bile hemen atlatır o yüzden hiçbir doğum şekli için ısrarcı olmuyorum sağlıklı bir şekilde kavuşmak önemli
Yok be canım sen bakma onlara neden hasta olsunki çıkış yeri değişik en fazla . Zorlatma kendini tabi yine doktorun nasıl uygun görüyorsa öyle yap. Valla çok anlam yüklememek lazım ben kendime güvenmediğim için tercih etmiyorum . Yapana da helal olsun ama riskli durumda da cerrahi yöntemden yanayım açıkcası

Hiç sorma aynen de öyle bir de bebek için daha sağlıklı denmez mi yahu ne ilgisi var sağsalim doğunca ikisi de sağlıklı yerine göre. Çağın nimetlerinden faydalanmak lazım . Ayrıca küçük bebek daha zor normalde kendini ittiremiyor gücü yok yazık . Bana o kadar yorumlar geldiki neymiş normal doğan bebek hayat boyu mücadeleci olurmuş. Yok neymiş vajina kısmından geçince oradaki organizmalar sağlık katarmış ne sağlığı iki aydır leş gibi mantarla mücadele ediyorum . Bir siğil faktörü olsa orda bebek için aşırı tehlikeli. Bazı şeyleri çok dert etmemek lazım
Mücadeleci mi? 😂 Bunu hiç duymamıştım da orda mücadele eden tek kişi anne bence. Ben yandım herkes de yansın mantığı da var bazılarında.

Ben kaynana bebemi elimden alır düşüncesiyle öyle bir emzirmeye çalıştım ki. 3 gün hiç uyumadan memeyi tutsun diye sabah akşam uğraştım. Çünkü mama verseydim kv çocuğu bana vermez biberonla sürekli beslerdi. Onu tanıdığım için ağladım zırladım hiç uyumadım ve sonunda memeyi tutturdum oğluma. Kendi evimde tek olsam o kadar mücadele vermezdim belki de
Yok sen iyi yapmışsın tutturabilmişsin çabanla helal olsun . Tabiki uğraşmak lazım pes etmeden . Ama senin durum tabi farklı birde dış etken fonksiyonu olunca tek seçenek o kalmış ben de senin yerinde olsam aynen senin gibi yapardım 👍bak bişey anlatıyım da gül.
Geçen kv aramış eşimle muhabbet ediyor diyoki hız siz uzaktan görceksiniz ben alcam göstermicem demezmi şakayla. Şaka bile olsa fıttırdım . Anneme anlattım dedim böyle böyle diyor. Annem diyoki Fatma giriğin bi filmi vardı Kartal bebeği alıp kaçırıyodu . Senin kv de oradaki kartal mı alıp kaçacak dedi öldğm gülmekten 🤣🤣

Mücadeleci mi? 😂 Bunu hiç duymamıştım da orda mücadele eden tek kişi anne bence. Ben yandım herkes de yansın mantığı da var bazılarında.
Aynen olimpiyatlara katılıyo bebekler sanki hey Allahım 😅 öyle öyle bazıları ben yandım sende yan yapıyorlar . Kimi gerçekten yanıyor ama

Ben evde doğmuşum üstelik 4 kiloymusum ve kordon 3 kez boğazima dolanmış halde mosmor doğmuşum, asıl mücadele budur yani benim cok mücadeleci biri olmam gerekirken hemen pes eden uğraşmayan canı cok tatlı ve hic zora gelemeyen bir insanım 😂

Ay demekki çok açılması olmuş herkesin çatısı bir değilki bu insanın elinde değil 😁 alakası yok sezeryanda da önlem alırsan kalmaz göbek korseni tak gediğine içtiğine biraz daha dikkat et ya da kalırsa da kalsın yaaa . Valla bu bebeklerin 2 çıkış yolu var 3. Bir şık yok yani😁 yapabilen normal yapar yapamayan cerrahi yöntemle yapar kıyas kabul etmez ki . Şuan gördüğümde o hanımlar normalle gidip sezeryanla dönüyorlar olmayınca zorlamanın manası yok
Örnek benim hahaha tam korseler vs takmaya başlamıştım ki hamile kaldım şimdi bu Happy momda okumuştum sezeyandan 6 saat sonra doktoru korse taktırmış hem ilk kalkışta zorlanmamış hemde öksürük vs olduğun da fazla canı yanmamış bende şimdi owli doğum sonrası korseyi aldım hastanede takmayı düşünüyorum 😂

Son düzenleme:
Canım senin benimle günün aynı gibiydi sanırım ben bugun 36+6yım masallah 3 kiloyu gecmişsiniz, biz gecemedik daha bence yarın belli olur da, 10 gün önce 2600 civarı demişti dr
23 eylül benim tahmini 2 gün önde sana göre ama bizim oğlumuz hafta olarak ileriydi erken gelmesini de bekliyordu doktorum sezeryan beklenmedik oldu sadece 😅 kiloyu kafaya takma gerçekten sağlıklı olması en önemlisi haftasıyla uyumlu olduğu sürece hiç sorun değil doğduğunda emzire emzire alır o 😊

Selam herkese. Doktor kontrolümüz vardı bugün. Suyu iyi, kalp atışları, hareketleri iyi. 39+1’deyiz. 3.550 olmuş kilo, kafa boyu da sınırda dedi doktor. Rahim ağzında kısalma yok, açıklık yok, kanala girmemiş vs, durum aynı yani. Bir hafta daha %99 gelmez dedi. Haftaya 40+2’de tekrar kontrol var, seçeneklerimizi konuşuruz o zaman dedi.
Membran sıyırma konusunu sordum, bir bölge gösterdi, orada 1 mm de olsa bir ayrışma olmalı ki, biz o işlemi yapabilelim dedi, bende yapışık. İkinci üçüncü gebeliklerde orası zaten ayrık oluyor ve bu işlem yapılabiliyor dedi. Suni sancı için de, rahim ağzının yumuşaması vs lazım ki sancı işe yarasın dedi, yoksa sadece boşu boşuna acı çekersin dedi. Tabi istiyorsan yine de deneriz ama bir işe yarayacağını hiç sanmıyorum dedi. Dolayısıyla henüz beklemek dışında bir seçeneğimiz yok.
Haftaya cumartesiyi bekliyoruz heyecanla 😕
Canım ben seni çok iyi anlıyorum, aynılarını ilk doğumumda yaşadım. Bol bol bayır ve merdiven çıkmıştım öyle açılmam 1 cm oldu membran yapıldı açılma ilerledi. Sen de dene istersen olursa olur olmazsa da sezeryan ile mis gibi olur. Yeter ki sağlıkla gelsin ah birde pilates topunda açılma için yapılacak hareketler var netten bi bak da bulamazsan yazayım ben onları da bi denersin

Valla süt gelirse iyi olur gelmezse de oturup ağlayacak değilim aç kalacak hali yok mamayla da büyüyen çocuk çok böyle şeyleri lohusa anneye sorunmuş gibi aksettirmemek lazım . Ben kendim 20 gün emdim mamayla büyüdüm 30 yaşındayım şükürler olsun kışın soğuk aldığımda grip olurum en fazla başkada rahatsızlığım yok 😅
Valla kuzum bunda hiç öyle dert etmiyorum gelirse gelir gelmezse gelmez diye ilkinde acemiydim şimdi biliyorum yanıma süt sağma makinesi de koydum annemde komposto falan yaparım dedi bakalım , mesela benim annemde sezeryan oldu 2 kere 2sinde de gelmiş sütü hiçte bişey yapmamış ekstra sütü gelsin diye bi taraftan emzirirken öbür taraftan sütü akıyormuş mesela 🤷‍♀️

Örnek benim hahaha tam körseler vs takmaya başlamıştım ki hamile kaldım şimdi bu Happy momda okumuştum sezeyandan 6 saat sonra doktoru korse taktırmış hem ilk kalkışta zorlanmamış hemde öksürük vs olduğun da fazla canı yanmamış bende şimdi owli doğum sonrası korseyi aldım hastanede takmayı düşünüyorum 😂
Ay gerçekten hemen takılıyor mu korse ben daha almadım ben de sipariş vereyim owli nasıl beğendi mi

23 eylül benim tahmini 2 gün önde sana göre ama bizim oğlumuz hafta olarak ileriydi erken gelmesini de bekliyordu doktorum sezeryan beklenmedik oldu sadece 😅 kiloyu kafaya takma gerçekten sağlıklı olması en önemlisi haftasıyla uyumlu olduğu sürece hiç sorun değil doğduğunda emzire emzire alır o 😊
Haklısın canım şükür haftasiyla uyumlu.. Rabbim hepimizin evladına sağlık sıhhat versin

Ay gerçekten hemen takılıyor mu korse ben daha almadım ben de sipariş vereyim owli nasıl beğendi mi
Ben korseyi takamamıştım ya, doğum sonrası öyle bi ter boşalması oluyor ki böyle bi fenalık geliyordu bi yandan emzirme savaşı. Bu sefer korseli taytlardan alacağım daha rahat kullanılır gibime geldi

Daha kullanmadım ki kuzum bende yeni aldım yorumlara bakarak daha önce korse tayt bide bu askılı agraflı korselerden almıştım ama askılıyı takınca sütyen takamıyordum çünkü cicikler fırlıyordu füze gibi 😂😂

Valla kuzum bunda hiç öyle dert etmiyorum gelirse gelir gelmezse gelmez diye ilkinde acemiydim şimdi biliyorum yanıma süt sağma makinesi de koydum annemde komposto falan yaparım dedi bakalım , mesela benim annemde sezeryan oldu 2 kere 2sinde de gelmiş sütü hiçte bişey yapmamış ekstra sütü gelsin diye bi taraftan emzirirken öbür taraftan sütü akıyormuş mesela 🤷‍♀️
Ya onun doğum şekliyle alakası yok benim annemde beni normal doğurmuş 4.900 kiloyla hemde . Kadının sütü olmamış ve Altan’da bir sürü dikiş kanama . Çok korktu artık diğer iki kardeşimi sezeryanla doğurdu çok rahattı. Yine birinde pek sütü olmadı ama en küçüğünü 10 ay emzirmişti olmuştu sütü. Aynen bende süt sağma koydum kompostu yapar benimki de olursa olur olmazsa yanıma zaten mama götüreceğim

Daha kullanmadım ki kuzum bende yeni aldım yorumlara bakarak daha önce korse tayt bide bu askılı agraflı korselerden almıştım ama askılıyı takınca sütyen takamıyordum çünkü cicikler fırlıyordu füze gibi 😂😂
Nasıl peki hastanede takacağın karından sarmalı mı yoksa alttan kilot gibi mi hangisi iyi olur acaba .
he kız onu pek takamazsın memeler fırlar 🤣🤣

Ben korseyi takamamıştım ya, doğum sonrası öyle bi ter boşalması oluyor ki böyle bi fenalık geliyordu bi yandan emzirme savaşı. Bu sefer korseli taytlardan alacağım daha rahat kullanılır gibime geldi
Alttan giyinilen diyorsun o zaman . Bende öylesi düşündüm ama tayt gibi değilde kilot gibi olsa daha iyi olur sanki mevsim yaz . Tabi birde benim yaşadığım şehirde çok sıcak sanırım tahtlı bişey giyemem . Dikişlere zararı olmazsa giymek isterim ama bakalım o anki durum nasıl olur

Ya onun doğum şekliyle alakası yok benim annemde beni normal doğurmuş 4.900 kiloyla hemde . Kadının sütü olmamış ve Altan’da bir sürü dikiş kanama . Çok korktu artık diğer iki kardeşimi sezeryanla doğurdu çok rahattı. Yine birinde pek sütü olmadı ama en küçüğünü 10 ay emzirmişti olmuştu sütü. Aynen bende süt sağma koydum kompostu yapar benimki de olursa olur olmazsa yanıma zaten mama götüreceğim
Benim annemi bakkalın terazisinde tartmışlar evde doğum olduğu için 6 kilo doğmuş 😂😂 yani düşününce ozamanlarda böyle normal doğum olabilir ama şuan yok napalım olmayınca olmuyor bebek kendisi belirliyor bunu 😂

Benim annemi bakkalın terazisinde tartmışlar evde doğum olduğu için 6 kilo doğmuş 😂😂 yani düşününce ozamanlarda böyle normal doğum olabilir ama şuan yok napalım olmayınca olmuyor bebek kendisi belirliyor bunu 😂
6 kilo Hay maşallah 😅😅 valla tartı doğruysa helal olsun iyi doğurmuşlar şimdi ne mümkün 3.500 sonrasında insanın gözü korkuyor 😅

X