2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yok kuzum bizimki naz yapiyo bisiyiyok
Doktorda dedi taburcu olunca ilk iki gun hafif tekrarlar sarilik ama sonra duzelir bi daha cikmaz korkma diye ama korkmadan duramiyo ki insan
Geçmiş olsun canım inşallah çıkmaz tekrar korkma Rabbim korusun bebişleri 🤲 beni de doktor korkuttu çok kilo vermiş sarılık olabilir dedi kanda bakıldı çok şükür 7 çıktı sonuç Cuma günü sadece gözünü kontrol edicem dedi şuan gözünde yok gibi bilmiyorum bir sürü kan aldılar çocuktan zaten ne kadar kanı varki olanı da aldılar şekerine falan baktılar alet bozukmuş başka bir alet getirdi onunla baktı kaç kez deldiler çocuğumun topuğunu topuk kanı iki kez alındı yapılan testlerde hiçbir şey çıkmadı tamam bakmak zorundalar ama boşu boşuna hırpaladılar bebeğimi elinden kan alırken çok zorlandı hemşire en sonunda tüpü eline bastırarak aldı mosmor oldu minicik eli ben hüngür hüngür ağladım bebek ağlıyor ben ağlıyorum herkes bize bakıyor eşim de çok üzüldü bana sarılıp teselli etti eve geldik bir de ateşi çıktı kalın giydirmişiz sıcakta bebeği resmen yakmışız ince giydirdik geçtin çok şükür o gün çok kötü bir gündü ilk bir hafta çok acemilik çektim şimdi daha iyi kuzucuğum yarın kontrolümüz var bakalım ne diyecek doktor inşallah kilo sorunu yoktur

:KK43: elini sokup çevresine baktı dediğin gibi aleti koymuştu ama. Kanaman yok dedi suyun gelmemiş dedi çatın müsait normal doğum yapabilirsin dedi. Bir çubukla ornek aldı laboratuara gönderdi vs vs cidden garibime gitti ben enfeksiyon icin gitmemistim karnim cok.kasiliyo belim agriyo diye gitmistim
Bahsettiğiniz aletin adı yanlış bilmiyorsam spekulum. Ben Smear testi falan yaparken kullanmışlardı.

Geçmiş olsun canım inşallah çıkmaz tekrar korkma Rabbim korusun bebişleri 🤲 beni de doktor korkuttu çok kilo vermiş sarılık olabilir dedi kanda bakıldı çok şükür 7 çıktı sonuç Cuma günü sadece gözünü kontrol edicem dedi şuan gözünde yok gibi bilmiyorum bir sürü kan aldılar çocuktan zaten ne kadar kanı varki olanı da aldılar şekerine falan baktılar alet bozukmuş başka bir alet getirdi onunla baktı kaç kez deldiler çocuğumun topuğunu topuk kanı iki kez alındı yapılan testlerde hiçbir şey çıkmadı tamam bakmak zorundalar ama boşu boşuna hırpaladılar bebeğimi elinden kan alırken çok zorlandı hemşire en sonunda tüpü eline bastırarak aldı mosmor oldu minicik eli ben hüngür hüngür ağladım bebek ağlıyor ben ağlıyorum herkes bize bakıyor eşim de çok üzüldü bana sarılıp teselli etti eve geldik bir de ateşi çıktı kalın giydirmişiz sıcakta bebeği resmen yakmışız ince giydirdik geçtin çok şükür o gün çok kötü bir gündü ilk bir hafta çok acemilik çektim şimdi daha iyi kuzucuğum yarın kontrolümüz var bakalım ne diyecek doktor inşallah kilo sorunu yoktur
Ah kuzum benim nasil acimistir minicik elleri
Rabbim daha buyuk dert keder vermesin evlatlarimiza insaallah

Canım bizimki de hala sarı doktor gözlerinin felan komple normale dönmesi 2 ayı bile bulabilir artık korkulacak birşey yok dedi bana. Bol bol emzir ben gündüzleri saatte 1 emzirdim uyanmak istemezse ıslak bezi al ayaklarına bacaklarına sür soy koy memeye ilk zaman zorla kaldırıyordum şimdi kendi uyarıyor meme arıyor
Evet canim artik biz de oyle yapiyoruz bugun daha iyi gibi ama cabucak atlatirlar insallah

Hayırlı uğurlu olsun 🥰 kesinlikle aç kalmasından iyidir. İlk 15 gün hem bebeğin kan şekeri hem de sarılık için çok önemli. Bol sütler hepimize 🐥
Çok teşekkür ederim🥰🥰 ben de aynı şekilde düşünüyorum, mama karşıtı değilim. Keşke sadece anne sütüyle ilerlesek ama olmayınca olmuyor. Ben de hepimize bol bol sütler diliyorum 🙏🏻😊🌸

Guneşe koyuyormuş eskiler perdeyi açıp yatırıyormuş ne derece doğru bir durum bilmiyorum neticede guneş ışığıda zararlı tulbentşn altından mı kouyorlardı birde şimdi ısı cmlar var guneşi geçirmiyor benim çocuğu balkona felan çıkarmsm gerekir doktora sormak lazım faydalı olan birşey olsa en azından ayaklarını tutarız benim kıza uç dört gun sarılık oldu hatta sekiz mi yedi mi öyke demişlerdi geçti ama ben uyandıramıyordum emzirmek için beş saat emmediği oluyordu zamanla kısaldı uyuması neyseki o işi hiç beceremiyordum
Ben doktorla konuştum canım emzirmekten başka hiçbişey işe yaramaz dedi ve ağlatarak ta olsa zorla uyandır dedi bana üzücü oluyor bu durum ama iyi olması için mecbur yapacağız

Ben çatlardım 3 haftada 🤣 bizim 2 haftada olduğunda 10 gün içerisinde kontrol hakkımız oluyodu ona da gidiyodum 😁 doktor iyice tanıdı zaten geçen hafta dedi siz zaten sık geliyosunuz artık her hafta gelin dedi dedim hocam tam bana göre bişey seve seve 😁 ama sık olması belki de tüp bebek sebebiyledir tam bilmiyom . Senin bir dahaki kontrol ne zaman bakalım
Benimki öyle yaa hep öyleydi ama bakarken çok detaylı yapıyor muayeneyi her bir muayene detaylı usg gibi oluyor. Bi de prof ya öngörüleri çok iyi oluyor. Ama artık düşürür aralığı haftaya salı günü gidicem 36+2'de.

Ben doktorla konuştum canım emzirmekten başka hiçbişey işe yaramaz dedi ve ağlatarak ta olsa zorla uyandır dedi bana üzücü oluyor bu durum ama iyi olması için mecbur yapacağız
Bu bebeğim daha kilolu doğacak gibi belki açıkır uyanıp emer tabi dut gelirse ilk on gun uykuya çok duşkun oluyorlar uyandırma işi bana göre değil yok ayaklarını topuğunu mu mı biryerlerini sıkıyorduk unuttum geçmiş gun yine söylerler inş birde gögsumden çok sıkıntı çekmiştim on beş dk birşni onbeş dk diğerini emziriyordum dayanamıyordum saate bakıyordum aslında yağlı kısmı kalıyordu znnımca sonra zaten sağmaya başladım öyle verdim gögsumu dinlendiriyordum dört beş saat vermiyordu. çok acıyordu açıkcası yinede çocuğu sarılık edemedim 😂 çok sıkıntılar çekmiştim uç ay geçsin emxşreyi bile bırakmayı duşundum ama 25 emzirdim geçti iki bucuk ay sonra

Benimle aynı haftada olup sezaryen olacak anneler var mı? Gün verdi mi doktor doğum için? Ben karantina bitmeden kontrole de gidemiyorum zaten devlet hastanesinde ki doktorlar biraz tuhaf bakıyor hamileye. Muayene ederken bile karşısında ki kadın mı askerlik arkadaşı mı var belli değil. Çok kaba geliyorlar bana. Covid öncesi gittim muayeneye olmaya doktor direk bana doğuramadın mı dedi? Anlamadım bende henüz haftam gelmedi ki dedim. Yok ilkini de doğuramamışsın dedi. Sezaryen olması benim hatam değil sonuçta ki kolaya kaçmak için hemen sezaryen yapan da kendileri. Paran olacak özele muayene olacaksın hep

X