2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evet muz kriteri bayaa fayda etmiş 🤗 her hafta gidiyorsun süper ya. Beni de öyle mi çağıracak bakalım.
Buradaki doktor 34. Hafta itibariyle her hafta nst ve kontrol dedi tam bana göre 😁😁 ama onun öncesinde de en uzun 3 hafta da çağırmıştı 1 defa hep 2 hafta bir diyordu. İnşallah seni de her hafta çağırır zaman daha çabuk geçiyo 🤩

Özellikle sordum bir hafta dayanır mı diye. Pzt görmek istedi. Çok sıkıntılı olsaydı demek ki daha erken müdahale etmek isterdi. Son zamanlarda suyun azaldığını bilmiyordum. Bugün kayinvalidem de aynısını söyledi. Havuç ve nar suyu içeceğim birkaç gün. Tansiyonum biraz yükseldi. Limonlu su da içiyorum. Limonlu suyun kötü bir etkisi olmaz inşallah. Ödem attırıyor sonuçta.
Senin kordanla ilgili problem neydi?
Benimkinde kordon iki kere dolanmıştı yandı başaşağı döndu doktor olması gerektiği gibi dönmuş teke duşmuştu geçen kafasını sola çekti yukrlanıp sırtını sağa yasladı bende acaba kordın trkrar ikiledi mi diye merak ediyordum baktırınca ikiye çıkmış dedi ama normal doğuma engel değilmiş uç kere dolanınca kalp atışına göre karar veriyoruz dedi ben limon çok kullanıyordum hatta suyu azslınca çoğalttım kanı incelttiği için bebeğe besin daha iyi gidiyır daha çok çiş yapıyor bence😂 çunku uç limın sıktığımı sebze yemeklerine bile kattığımı hatırlıyorum kızımda kasımdı lmonlarda olmuştu o zamsn bahcede bir limonum var onu sıkıp yada kabuklarıyla yiyordum tabi yinede bebek belirleyecek stres olmaz ise normal olur bir kaç gundur dikkat ediyorum kasılma gelşnce sanki yukarı çıkıyotr mutlaka harrket ediyor sanki kasılma olayından hoşlanmıyor

Çatı muayeneside yapılmıyor , nts de bakılmıyor. Böyle anam babam usulü Allaha emanet hamilsin yurtdışında 😁 ultrasonda bakılmıyor 3,4 kere anca hamilelik boyunca. Ebeler var onlar muayne ediyor sürekli. Hatta suyun gelirse ebe eve geliyor. 5cm açılman olmasını bekliyor öyle seni hastaneye yönlendiriyor. ☺️
Ultrasonsuz bir hamilelik düşünemiyorum 😂 Nst ve çatı olmasa da olur mantigindayim 😊 Suyun gelirse de eve ne güzel ebe geliyormuş.

Benimkinde kordon iki kere dolanmıştı yandı başaşağı döndu doktor olması gerektiği gibi dönmuş teke duşmuştu geçen kafasını sola çekti yukrlanıp sırtını sağa yasladı bende acaba kordın trkrar ikiledi mi diye merak ediyordum baktırınca ikiye çıkmış dedi ama normal doğuma engel değilmiş uç kere dolanınca kalp atışına göre karar veriyoruz dedi ben limon çok kullanıyordum hatta suyu azslınca çoğalttım kanı incelttiği için bebeğe besin daha iyi gidiyır daha çok çiş yapıyor bence😂 çunku uç limın sıktığımı sebze yemeklerine bile kattığımı hatırlıyorum kızımda kasımdı lmonlarda olmuştu o zamsn bahcede bir limonum var onu sıkıp yada kabuklarıyla yiyordum tabi yinede bebek belirleyecek stres olmaz ise normal olur bir kaç gundur dikkat ediyorum kasılma gelşnce sanki yukarı çıkıyotr mutlaka harrket ediyor sanki kasılma olayından hoşlanmıyor
Sen nasıl bu kadar detaylı hissediyorsun yaa 😂 Ben sadece gerildi, toplandı diyebiliyorum 🙈 Sen maaşallah bebeğinin her hareketini anlıyorsun.

Eki Görüntüle 2910085 bununla muane ettiler ama yanliş ölçüde olanı koymuşlar ilk gebeligim oldugu icin en kucugunu takmak gerekiyormus. En buyugunu koymuş canimdan can gitti nasıl acıdı anlatamam. Rahim ağzına baktı enfeksiyon lekelerin var dedi bir çubuk soktu örnek aldı sonra parmagiyla ölçtü başka başka şeylerde yaptıda anlamadım :KK43: sonra ultrason varya uzun onu soktu rahim uzunluğunu olçtü sonra karnimdan ultrasona baktılar sadece banami yapildi bu islem 😐 sizden kimseye yapilmadimi canım sıkildı bak
Olması gerekeni yapmışlar zaten enfeksiyon için bakınca öyle yaparlar vajinayı açan bitşey sokuyorlar banada bir hamileliğimde bakmışlardı

Buradaki doktor 34. Hafta itibariyle her hafta nst ve kontrol dedi tam bana göre 😁😁 ama onun öncesinde de en uzun 3 hafta da çağırmıştı 1 defa hep 2 hafta bir diyordu. İnşallah seni de her hafta çağırır zaman daha çabuk geçiyo 🤩
Benim hep 3 haftada 1 oldu. Artık daha çok merak ediyorum ama yaklaştıkça. Umarım çağırır. 🤗

Çatı muayeneside yapılmıyor , nts de bakılmıyor. Böyle anam babam usulü Allaha emanet hamilsin yurtdışında 😁 ultrasonda bakılmıyor 3,4 kere anca hamilelik boyunca. Ebeler var onlar muayne ediyor sürekli. Hatta suyun gelirse ebe eve geliyor. 5cm açılman olmasını bekliyor öyle seni hastaneye yönlendiriyor. ☺️
Burda ebelik kavramı bitti özel hastaneler bitirdi iyice nst kadar saçma birşey yok bende girdim bugun saçma sapan bekle dur o an sancı grlse nolacak sanki

Olması gerekeni yapmışlar zaten enfeksiyon için bakınca öyle yaparlar vajinayı açan bitşey sokuyorlar banada bir hamileliğimde bakmışlardı
Anladim.ben enfeksiyon icin gitmemistim sancım var diye gittim :KK43: her gebede enfeksiyona bakiyor olabilirler

Bir zamanlar doğuma son 99 gün kalınca artık iki haneli sayılara geçtik diye seviniyoduk simdi bir bir doguruyoruz yaa zaman nasıl geçti inanamıyorum 😍
Icindeyken geçmiyor da geriye dönüp bakınca geçmiş diyoruz. 😊 Yoksa Ağustos hepimiz için bir yıl gibiydi 😁 Kendimi bildim bileli hamileyim sanki 🤣 Takvimde doğumuma 13 gün kaldığı yazıyor, şaka gibi geliyor bana 😍

Sen nasıl bu kadar detaylı hissediyorsun yaa 😂 Ben sadece gerildi, toplandı diyebiliyorum 🙈 Sen maaşallah bebeğinin her hareketini anlıyorsun.
Valla benim karnımdan mı diyecem bilmiyorum hafta olarskta öncesinde hareket kıpırtı hissediyorum zaten birde kafasını yatay çizerek değişti yönunu yatay olur diye tedirginde oldum kızımda benim gibi ben uyanınca o da uyanıyır elimi koysm tepki veriyor oda herşeyi hissefiyor diğer kızımda öyleydi kuzlar zannımca çok harrketli ondan ultrasondan hoşlanmıyor zaten ses dalgalarındn çok rahatsız oluyorlarmış gözunu yuzunu buruştutuyor doktor bile farkedip söyluyor şimdide kasılmadan hoşlanmıuor kotkup doğumda mideme doğru yol almasın diye endişeliyim

Anladim.ben enfeksiyon icin gitmemistim sancım var diye gittim :KK43: her gebede enfeksiyona bakiyor olabilirler
O alet çatı muayenesi için değildir, enfeksiyon içindir o zaman. Çünkü elle muayenede parmaklar çatı kemiklerinin etrafında dönüyor. Çatı muayenesi öyle yapılıyor. Seninki farklı bir şey sanırım. Bana böyle bir şey yapılmadı. Alttan usg ile bile bakmadı.

Eki Görüntüle 2910085 bununla muane ettiler ama yanliş ölçüde olanı koymuşlar ilk gebeligim oldugu icin en kucugunu takmak gerekiyormus. En buyugunu koymuş canimdan can gitti nasıl acıdı anlatamam. Rahim ağzına baktı enfeksiyon lekelerin var dedi bir çubuk soktu örnek aldı sonra parmagiyla ölçtü başka başka şeylerde yaptıda anlamadım :KK43: sonra ultrason varya uzun onu soktu rahim uzunluğunu olçtü sonra karnimdan ultrasona baktılar sadece banami yapildi bu islem 😐 sizden kimseye yapilmadimi canım sıkildı bak
Bana ilk gebeliğimde de son haftalara yakın elle bakmıştı, suyum gelip gittiğimde de ebe eliyle bakmıştı bunu ilk defa görüyorum kuzum

Bizim kanda 19 cikinca tabi cok yuksek hemen yatirdilar sabaha kadar ışin aldi 9 a dustu kanda ama sari hala valla cildircam ben de surekli sari artti mi artmadi mi diye
Bi de sagolsun oglan var 8.5 yasinda ama
Huy degistirdi surekli ilgi istiyo hastayim diye mahvetti beni
Canım bizimki de hala sarı doktor gözlerinin felan komple normale dönmesi 2 ayı bile bulabilir artık korkulacak birşey yok dedi bana. Bol bol emzir ben gündüzleri saatte 1 emzirdim uyanmak istemezse ıslak bezi al ayaklarına bacaklarına sür soy koy memeye ilk zaman zorla kaldırıyordum şimdi kendi uyarıyor meme arıyor

Canım bizimki de hala sarı doktor gözlerinin felan komple normale dönmesi 2 ayı bile bulabilir artık korkulacak birşey yok dedi bana. Bol bol emzir ben gündüzleri saatte 1 emzirdim uyanmak istemezse ıslak bezi al ayaklarına bacaklarına sür soy koy memeye ilk zaman zorla kaldırıyordum şimdi kendi uyarıyor meme arıyor
Guneşe koyuyormuş eskiler perdeyi açıp yatırıyormuş ne derece doğru bir durum bilmiyorum neticede guneş ışığıda zararlı tulbentşn altından mı kouyorlardı birde şimdi ısı cmlar var guneşi geçirmiyor benim çocuğu balkona felan çıkarmsm gerekir doktora sormak lazım faydalı olan birşey olsa en azından ayaklarını tutarız benim kıza uç dört gun sarılık oldu hatta sekiz mi yedi mi öyke demişlerdi geçti ama ben uyandıramıyordum emzirmek için beş saat emmediği oluyordu zamanla kısaldı uyuması neyseki o işi hiç beceremiyordum

O alet çatı muayenesi için değildir, enfeksiyon içindir o zaman. Çünkü elle muayenede parmaklar çatı kemiklerinin etrafında dönüyor. Çatı muayenesi öyle yapılıyor. Seninki farklı bir şey sanırım. Bana böyle bir şey yapılmadı. Alttan usg ile bile bakmadı.
:KK43: elini sokup çevresine baktı dediğin gibi aleti koymuştu ama. Kanaman yok dedi suyun gelmemiş dedi çatın müsait normal doğum yapabilirsin dedi. Bir çubukla ornek aldı laboratuara gönderdi vs vs cidden garibime gitti ben enfeksiyon icin gitmemistim karnim cok.kasiliyo belim agriyo diye gitmistim

Benim hep 3 haftada 1 oldu. Artık daha çok merak ediyorum ama yaklaştıkça. Umarım çağırır. 🤗
Ben çatlardım 3 haftada 🤣 bizim 2 haftada olduğunda 10 gün içerisinde kontrol hakkımız oluyodu ona da gidiyodum 😁 doktor iyice tanıdı zaten geçen hafta dedi siz zaten sık geliyosunuz artık her hafta gelin dedi dedim hocam tam bana göre bişey seve seve 😁 ama sık olması belki de tüp bebek sebebiyledir tam bilmiyom . Senin bir dahaki kontrol ne zaman bakalım

İnşallah kolay bir şekilde doğar ve kucağınıza alırsınız. Ben de aynı duyguları yaşıyorum hatta daha ilerisini. Bu kötü dünyaya çocuk getirme hakkımız var mı. Ne kadar benciliz. Kuraklık buna bağlı açlık ve savaşlar kapıda. Bir insan evladını bu şekilde yaşamaya mecbur edebilir miyiz. Geçen hafta bu düşüncelerden çıkamadım maalesef. Sonra doktor kontrolum vardı bebeğimi orada görünce bir ağlamak geldi. Hem varlığına şükrettim sevindim hem de yukarıda yazdığım düşüncelerden dolayı üzüldüm. Son haftamdayım sanırım bu sebeple duygularım karmakarışık.
Çok yakın zamanlara kadar bu sebeple bir çocuk sahibi olmak bile istemedim. Ama bazen düşününce belki de farklı ilerler süreç diyorum. Enerji sorununun çözülmesi, bir çok başka sorunu da çözüyor. Topraksız veya susuz tarım gibi uygulamalar var. Ben de çok optimist değilim ama gelmek üzereler artık, çok karamsar olmaya da gerek yok, geri dönüşü yok çünkü artık.
Bununla birlikte ben kendi adıma elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Min su tüketimi, geri dönüşüm, vejeteryan beslenme, min atık üretimi, wwf gibi kurumlara bağış gibi. Kişisel çabaların çok önemli olduğunu, ve etrafımızı da bilinçlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. En azından bu gelir elimizden 🙂

Ayni sekilde dogurmuyorum diyene kadar tövbe daha gitmem pazartesi gene gel dedi :/ muaneye gitmicem
Benim kendi doktorum daha hiç muayene etmedi pazartesi günü edicek sanırım. Bur az baktımda açıklık muayenesi yazınca hep çatı muayenesi çıkıyor ikisi arasında bir fark yok heralde yani inşallah çok daha beteri değildir. Devlette ve acilde olunca hiç acımadılar belki kendi doktorum daha yumuşak davranır.

X