2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben cok agirgecirdim bildigin oksurunce cigerlerimsizliyodu cok nefes darligim da oldu 10 gune yakin yataktan kalkamadim doktorum bebege bisi olmaz korkma dedi
Skmdilik kizim 1haftalik oldu ciddi bir saglik problemi yok sukur
Doğum süreci nasıl oluyor peki?bebeği hemen veriyorlar mı anneye

Bende yeni geldim kontrolden bir hafta on gun içinde artık doğum uzatmaları bekleyeblirim ama en azından kasılmalar arttı bende kordon tekrar iki ye çıktı ama sorun değil demişti geçen sefer bu seferde birşey sormadım bu haftalarda zaten çoğu bebeğin suyu az oluyor ama sınırın çok altında olanları bile suni sancıyla doğum başlatıyorlar seni beklettiğine göre sınırın altında değildir birde havuç suyu iç son anda bile artırıyor daha önceki gebelşkte denedim sezeryan olmamak için sebze limon ve havuç suyu

Sende çatı muayenesini aletle mi yaptılar Benim iki sefer de elle yapıldı.

Özellikle sordum bir hafta dayanır mı diye. Pzt görmek istedi. Çok sıkıntılı olsaydı demek ki daha erken müdahale etmek isterdi. Son zamanlarda suyun azaldığını bilmiyordum. Bugün kayinvalidem de aynısını söyledi. Havuç ve nar suyu içeceğim birkaç gün. Tansiyonum biraz yükseldi. Limonlu su da içiyorum. Limonlu suyun kötü bir etkisi olmaz inşallah. Ödem attırıyor sonuçta.
Senin kordanla ilgili problem neydi?

Canım ya benimde bu hafta olucak çatı muayenesi cok mu acıyor gerçekten. Birde sonrasında kanama geliyor mu acaba
Canım benim iki kez yapıldı çatı muayenesi. Anladığım kadarıyla çatısı müsait olanlar zaten bir şey hissetmiyor. Benim çatım darmış. Ben biraz rahatsız oldum. Ama öyle çok acıyor gibi bir şey yok, hafif bi rahatsızlık, acı değil. Senin çatın müsaitse zaten çok rahat olursun. Benin iki seferde kanamam ya da lekelenmem olmadı. Kahverengi bir leke gelebilir demişti. Normalmiş o.

Ölçümlere bence takılmayın, bugün ben de kontroldeydim 36+6. Geçen 3kg dedi bugün de 3kg dedi. Doktor kendi de ee nasıl diye bi sorguladı. Eliyle şöyle bi baktı karnıma, ölçtü biçti burada 3 kg en az bebek var dedi. Haftaya tekrar görüşeceğiz bir aksiyon olmazsa ama olmaz gibi. Çatı muayenesi de haftaya. Yaklaşık 38. Hafta olacak.

Ölçümlerin yanlış olduğunun farkındayız zaten Çünkü benim riskim var diye 2 gün arayla gitmiştim ilk gün 2600 çıkan çocuk 2 gün sonra 2579 mu ne çıkmıştı neden diye sorduğumda hergün ölçülmez hergün ölçeyim hep farklı çıkar demişti

Ay bir alet sokup açtı. eliyle ölçtü birşeyler yaptı. Rahim ağzını kontrol etti bişiler yaptı bilmiyom ya
Alet olayını bilmiyordum ya. Bana acilde açıklık muayenesi yapılırken 2 kişi baktı önce biri sonra diğeri ama baya acımıştı. Seni çok iyi anlıyorum bende doğuruyorum diyene kadar gitmicem bir daha. Bir de boyle acıyınca acaba çatım mı dar bak şimdi şüpheye düştüm.

2 penye battaniye yetti bize 1 gece kaldık canım 1 de muslin vardı ama kullanmadım kalın battaniye götürmedim ist çok sıcak penye battaniyenin 1 i kalındı çok ince değil di

Teşekkürler kızlar

bununla muane ettiler ama yanliş ölçüde olanı koymuşlar ilk gebeligim oldugu icin en kucugunu takmak gerekiyormus. En buyugunu koymuş canimdan can gitti nasıl acıdı anlatamam. Rahim ağzına baktı enfeksiyon lekelerin var dedi bir çubuk soktu örnek aldı sonra parmagiyla ölçtü başka başka şeylerde yaptıda anlamadım sonra ultrason varya uzun onu soktu rahim uzunluğunu olçtü sonra karnimdan ultrasona baktılar sadece banami yapildi bu islem sizden kimseye yapilmadimi canım sıkildı bak

Ayni sekilde dogurmuyorum diyene kadar tövbe daha gitmem pazartesi gene gel dedi :/ muaneye gitmicem

Çatı muayeneside yapılmıyor , nts de bakılmıyor. Böyle anam babam usulü Allaha emanet hamilsin yurtdışında ultrasonda bakılmıyor 3,4 kere anca hamilelik boyunca. Ebeler var onlar muayne ediyor sürekli. Hatta suyun gelirse ebe eve geliyor. 5cm açılman olmasını bekliyor öyle seni hastaneye yönlendiriyor.

Evet muz kriteri bayaa fayda etmiş her hafta gidiyorsun süper ya. Beni de öyle mi çağıracak bakalım.

Ben cok agirgecirdim bildigin oksurunce cigerlerimsizliyodu cok nefes darligim da oldu 10 gune yakin yataktan kalkamadim doktorum bebege bisi olmaz korkma dedi
Skmdilik kizim 1haftalik oldu ciddi bir saglik problemi yok sukur
Sana onu sormak istiyordum ben de. Aşı veya covidle ilgili hiçbi şey yok di mi inşallah minikte?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…