2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İnşallah canım yaa dün öyle bı stres olmuştum ama hepsi uçtu gitti çok şükür iyiyim şu an aynen kızımın hayalini kuruyorum
Ay ben bile heyecanlandım bende haftaya dr gideceğim gün verecek iki çocuk var ama bebek resimlerine bakıp ay bundanım mı olacak diye heyecanlanıyorum hala

Canim ben de zeytin yagi surdum ama iku gundur canima okudu resmen disari cikmis fena şişmiş, içte olsa daha kolay geciyor ama dıstaki kronik tedavisiz gecmiyor. Sanci da basladi
Bende hemoroid yok ama anal fissur var, benzer bir sorun. O gece evde 10 dkda bir sanci geldikce gaz ve ishal yuzunden tuvalete gitmekten şişti, hem de bayagi. Dogum sonrasi ilk hafta buyuk tuvaletimi tutamadigim zamanlar oldu, neyse Allah'tan bu hafta küçüldü de normal insan gibi tuvaletimi tuvalete gittigimde yapabiliyorum cok şükür
Insanlar boyle durumlari cok konusmuyor ama sen durustce "ya altima yapiyorum" vs. diye anlatinca, dinleyenler dokulmeye basliyor "a benim de öyleydi, gecti" diye. Bastan anlatip moral versenize.

Ben varım sırada yarın kontrol var bakalım, geriliyorum kontrol öncesi bu sefer ne diyecek diye. Yine bir hafta yok derse 40 dolacak artık membran sıyırma işlemini soracağım bir de, uygunsa onu deneyelim.
Hadi inşallah sırasıyla, hayırlısıyla gelsinler. Suyu azaldigi için pzt günü gideceğim ben. Çatım dar doktor emin olamıyor benden, su da iyice azalırsa sezeryana alır diye düşünmeye başladım artık. Normalde doğum kendiliğinden başlayınca vajinal doğumu deneyip, olmazsa sezeryana dönecektik. Şimdi su azlığı durumu olayı değiştirir gibi hissediyorum. Membran sıyırmayı bilmiyordum şimdi baktım, normal doğumun başlamasını hızlandıran bir şeymiş. Sor bakalım, uygundur inşallah da denersiniz.

Mesikalpartkta sezaryen ücreti ne kadar acaba?
Yanlış hatırlamıyorsam ilk doğum için sezaryen ve normal doğum fiyatı aynı, 4500 tl dediler. İkinci doğum için ne değişiyor bilmiyorum. Biz Gebze’ye gidiyoruz bir de, belki hastaneler arası fiyatlar da değişiyor olabilir.

Selam, dün doktor kontrolüm vardı. Doktor her şeyin yolunda olduğunu fakat hala aşı olmadıysam artık gecikmeden olmam gerektiğini, yeni varyantların hamilelerde çok çok ağır geçtiğini belirtti. Bu sabah aşımı oldum, biontech, artık virüs korkusuyla yaşamak canıma tak etmişti o nedenle içim rahat hem kendim, hem bebeğim için. İkinci doz randevumu da 24 Eylül’e aldım.

Hastaneye gitmeden denenebilir belki de, emzirmede önce yazık çocuğa. Bütün gece soğanla uyuyabileceğimi sanmıyorum ama bana biraz fazla o

Bir önceki doğumda da olmuştu hemoroid bu haftada kan ilacı yüzünden yine kabız olunca üç gündür yine basladı dışarı verdi yine öncekindeki dr muayene falan etmişti (hatırlamak hem komiğime gidiyor hemde utanıyorum, bir orası parmaklanmadık kalmıştı) dışarı meme verince anestol krem sür içeri itikle demişti. İçeride kolay iyileşir dışarıda kanama yapar demişti. Bu sefer de yeni başladı diye henüz bişey yapmadım

Ben varım sırada yarın kontrol var bakalım, geriliyorum kontrol öncesi bu sefer ne diyecek diye. Yine bir hafta yok derse 40 dolacak artık membran sıyırma işlemini soracağım bir de, uygunsa onu deneyelim.
İlk doğumumda yapılmıştı bana membran.. 41. Haftaya kadar beklemiştik ve oğlum sağolsun kanala bile inmemişti. Sonra doktorum membran yapalım dedi, akşamına nişanım geldi ertesi güne sancılarım başladı ve suyum geldi. Suni sancı ve epidural de alarak harika bi normal doğumla kavuşmuştum, doğum anında indi yani oğlum, hiç moralinizi bozmayın

Ebe bir arkadaşım var, çatı darlığı doğum başlamadan anlaşılmaz diyor. Ne kadar esneyeceğini ancak doğumda görebilirsin diyor. Ama su azalması farklı olabilir dediğin gibi. Yine de belki doğumu suni sancıyla başlatıp, vajinal doğum deneyebilirsin. Vajinal doğum istiyorsan bu seçeneği de bir sor istersen.
Tüm işim gücüm, ilgim, odağım doğum oldu

Ne güzel bir bilgi teşekkür ederim. Muhtemelen bu kadar uğraştığıma güleceğim ama işte o acaba içini kemiriyor insanın

Kızlar ben de kalktım evi temizliyorum yavaş yavaş
Ben de yarım gün çalışıyorum hala sabah halıları storları verdim yıkamacıya akşam tülleri eşime çıkarttırıp camları sildirip astıracağım bi yanım hala kapı pencere açıldığı için erken dedi bi yandan yap erken gelirse onu da yapamazsın dedi başladık bakalım sende yorulmadan dinlenerek hatta uzanma bişeylere hiç yavaş yavaş yapmaya çalış

Kızlar ben yanıma 1 penye battaniye 1 nohut battaniye 1 müslin aldım bebek için.. yeterli dimi ? Yani battaniyeleri? Diğer evde kalan 2 battaniyeside çok kışlık oda fazla kalın olur diye düşündüm Üşümez dmi yanıma aldıklarımla

2 penye battaniye yetti bize 1 gece kaldık canım 1 de muslin vardı ama kullanmadım kalın battaniye götürmedim ist çok sıcak penye battaniyenin 1 i kalındı çok ince değil di

Cam kapı açık olduğu için bugün toz al akşamına yine aynı bezdim vallahi sanki 1 haftadır toz almamış gibi oluyor , yok kuzum yavaş yavaş yapıyorum zaten öyle pat diye eğilip kalkamıyorum kaplumbağa gibiyim

Ben kızımda eylülün sonuna doğru doğum yapmıştım 1 tane müslin battaniye almıştım yetmişti odanın içi zaten sıcak olduğu için cumartesi gecesi alınmıştım sezeryana pazartesi öğlen çıkmıştım

Yurt dışında bu çatı muayenesi bile yapılmıyormuş sanırım. Ben de doğumun kendiliğinden ya da suni sancı ile başlatılması, vajinal olmazsa sezeryana dönmesi taraftarıyım. Haftaya bir konuşayım bakalım. Doğumdan başka bir şeye odaklanamiyorum ben de. Aylardır beklediğim kitap çıktı, aldım, kitabın kapağını açmadım. Okusam da anlamam çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…