2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlaar selaamm bugün kontrolümüz vardı, benim bebiş büyümüş şükür 36+1 olduk bugün kilosu 2.711 olmuş geçen hasta 2.383 çıkmıştı. Çok zayıf değil haftasına göre iyi herhangi problem yok dedi doktorumuz. Zaten bütün bebekler haftasıyla aynı olsa hepsi 4 kilo doğmak zorunda olur sende iri bir insan değilsin 4 kilo çocuk doğurması beklemiyorum dedi bende 1.65 boy 52 kiloyla hamile kalıp 4 kilo bebek beklememiştim zaten ilacı bırakıyoruz ama rahim ağzım yine kısalmış. Geçen hafta 2.3 çıkmıştı şimdi 1.8 olmuş dinlen ağır iş yapma, ayakta fazla kalma dedi. Birazda enfeksiyon çıktı ilaç verdi enfeksiyon erken doğuma neden oluyor dedi. İnşallah 1 hafta daha dayanırız haftaya tekrar kontrolüm var tabi doğurmazsam

Hanımlar beni de yakında doğuracaklara ekleyin nst de sancım ve kasılmalarım çıktı ama düzensizdi. Ardından muayene oldum. 36+5 deyiz oğlum 3070 kilo olmuş boyu 50.3cm. 37-38. Haftaya göre gelişimi. Suyum geliyor diye düşünmüştüm ve suyum azalmış ama riskli seviyelerde değil henüz.alttan muayene etti 38 de yapıcaktık ama kasılmaların var 37 olmuşsun zaten istersen bakalım dedi açılmam yok ama rahim ağzım çok yumuşamış her an gelebilirmiş minyon yapıma rağmen çatım doğum için çok müsaitmiş doğumun rahat olacak dedi.vücudum doğuma hazırlanmış 1 güne de gelebilir 1 haftaya da dedi. Ama ben sancılarımı kasılmalarımı çok hissetmiyorum nstdeki sancıların farkında değildim doktor da bana 2 durum söyledi. Ya ağrıların uyuyamaz derecede sıklaşır ya da günde 10 dan daha az hareket ederse hemen gel doğuruyorsun demektir dedi oğlum hareketli çünkü farketmiştim baya azaldığını. Kafa kanal ağzında bekliyoruz bakalım bri iki kafa ittirmesine bakıyor doğumum haftaya salı hala doğurmamışsam bir daha kontrolüm var hayırlısı olsun bakalım

Kız deme öyle ben 40 haftada doğarsa 4 kilo bekliyorum 1.52 62 kiloda ummadık taş baş yarıyor çok sevindim herşeyin güzel olmasına bebişin büyümesine hayırlısıyla sağlıkla gelsin inşallah

Yaa çok sevindim güzel büyümüs masallah baya rahatlamissindir sen sürekli yatmadın mi niye kısalmıs yine rahim ağzı? Benim son 2 kontroldür kisalmadi şükür heralde cuma günü ben de birakcam artık ondan sonra her an bekleriz

Kız deme öyle ben 40 haftada doğarsa 4 kilo bekliyorum 1.52 62 kiloda ummadık taş baş yarıyor çok sevindim herşeyin güzel olmasına bebişin büyümesine hayırlısıyla sağlıkla gelsin inşallah
Valla benimde öyle olsa canıma minnet sezaryene falan koşarak giderdim ben çok severim tontiş bebeği çok teşekkür ederim hepimizinki sağlıkla gelsin

Valla bende anlamadım kuzum ya bir tuvalete kalktım bir de kendimi yormayacak kadar yemek yaptım 2 çeşit o da 2 3 günde bir yani. Demekki olacağı varsa oluyor ne yapsamda. Benimki gelmeye niyetli ya ondan ise yaramıyor heralde bir bu kadar daha büyüse tamamdır valla şimdi bile baya rahatladım inşallah senden de güzel haberler alırız ilacı da bırakınca iyice heyecan başlayacak ikimizde de

Valla benimde öyle olsa canıma minnet sezaryene falan koşarak giderdim ben çok severim tontiş bebeği çok teşekkür ederim hepimizinki sağlıkla gelsin
Kız ben ufacık birşeyim o boyda çocuk benden nasıl çıksın hazır çatım müsaitken normal doğurayım işte erken gelirse 40 ı beklemezse inşallah zaten 39-40 haftalık bir bebek kadar doğacak hazır normalken gelsin babası kılıklı

Aramıza hoşgeldin ay maşallah ne güzel gelişimi falan ya nazar değmesin her an haberlerini bekliyoruz o zaman desene buralar yine hareketlenecek birkaç güne ahahah çok eğlenceli

Hadi inşallah normal gelir çok zorlanmadan bizimde babamız uzun 1.81 ama irilik olarak normaliz genler devreye giriyor iste burda seninki zaten önden gidiyor bir de tam doldursa 5 kilo gelir doğur bence sen

Bide sen gec kaldın bence biraz yani geç farkedildiği için rahim ağzı baya kisalinca ilaca başladın, bu kadar bekletmesi bile cok iyi oldu bebiş iyi toparlandi masallah.. aynen ilacı bırakınca her ağrıya heyecanlancam ama heralde sezeryan tarihi verir 1-2 hafta sonrasına. Ben normale cesaret edemediğim için
Günlerdir sancın lekelenmen oluyo hic açılma olmamış mi yani sadece kısalma mı olmuş?

Benimki görümcem 42 haftalik dogurdu, kendisi cok ufak tefektir belki seninle bire bir aynıdır. 55 cm 4.5-5 kiloya yakın dogdu bebek o kadar beklediği için hemsireler falan şaşırmış böyle bir kızdan böyle bi bebek nasıl çıkar diye, sen bunu doyuramazsin demişler. Kız da hic vitamin vs kullanmadi ona ragmen yani..

Oh oh siz doğmasın diye çabalıyorsunuz ben dogsada rahatlasam diye bel agrılarim karnımın patlayacakmış gibi gergin olması hep büyük tuvaletim varmış hissi yordu beni 3 gündür gözüme uyku girmedi yoruldum cidden yoruldum en sonunda dayanamıyorum alın çocuğu diyeceğim.

Hadi inşallah normal gelir çok zorlanmadan bizimde babamız uzun 1.81 ama irilik olarak normaliz genler devreye giriyor iste burda seninki zaten önden gidiyor bir de tam doldursa 5 kilo gelir doğur bence sen
Ay evet ya doğsun doğsun erken doğsun normal doğsun hemen toparlanayım hiç kaynana çekmeden bir de iş değişikliği oldu taşınma durumu var bir an önce doğsun 2 aya yaklaşsın ki bünyesi toparlasın kuzumun eşim 1.84 iri kemikli kilolu kemik yapısını almış ama iyiki kiloyu almamış şuan kilo almasının sebebi şekerim olması ama başından beri haftası hep ileriydi ama şekeri dengelediğim için çok düzensiz almıyor en büyük hayalim doğum yapıp patates kızartması yemek

Maşallah ya cidden hiç belli olmuyor. Teyzem yapılıdır ama çatısı dardı normal doğum yapamadı ben anneme çekmişim çatı açısından iyiki çünkü hep normal doğum yapmak istemiştim o anı hissedebilmek istemiştim

İlk miydi senin de? Allah kolayliklar versin gerçekten cok zor bişey bu sıcaklarda.. doğumu başlatmak icin biseyler yapiyo musun? Hurma squat ilişki yürüyüş vs

İlk miydi senin de? Allah kolayliklar versin gerçekten cok zor bişey bu sıcaklarda.. doğumu başlatmak icin biseyler yapiyo musun? Hurma squat ilişki yürüyüş vs
2 cm açıklık var dedi doktor. Çömelip kalkıyorum birde merdiven çıkıp iniyorum. Hurma alamadım pahalıydı. Sancılarim düzene girmiyor. Bir başlıyor ardi ardina geliyor sonra bir anda kesilip saatlerce sancı olmuyor. Ilk doğum olduğu için açılmaların gunleri bulabilir dedi bel agrımdan oturup ağlayacam.

Masallah canim her sey yolundaymis sukur olsun. Ben sira bekliyorum 3,5'ta randevum.

Ne olduysa 1 haftada oldu kontrole gittiğimde doktor hicbir şey dememişti birden kasılmalarım düzene girdi demekki kısa sürede oldu ve bunun için geç kaldık. Baya iyi dayandı gercekten ya buna da şükür. Sanki biraz açıklık fark etti vajinal usg yaparken ama elle kontrol etmedi çok sık yapılmasını tavsiye etmiyorum dedi haftaya bakıcak çatı muayenesine. Ilk acile gittiğim günle geçenki gidişim arasında 5 gün falan var açılma aynıydı muhtemelen hala aynıdır diye düşünüyorum.

Hadi inşallah bir an önce sağlıkla gelsin o zaman maşallah genleri sağlam bebişin. Ay şeker cidden zordur ya yemekten kısmak falan zor gelir inşallah vaktinde sağlıkla gelsin de rahat edin ikinizde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…