2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hadi inşallah bir an önce sağlıkla gelsin o zaman 😅 maşallah genleri sağlam bebişin. Ay şeker cidden zordur ya yemekten kısmak falan zor gelir inşallah vaktinde sağlıkla gelsin de rahat edin ikinizde 😅
Amin inşallah hepimizin bebişleri sağlıkla gelsin 😊

2 cm açıklık var dedi doktor. Çömelip kalkıyorum birde merdiven çıkıp iniyorum. Hurma alamadım pahalıydı. Sancılarim düzene girmiyor. Bir başlıyor ardi ardina geliyor sonra bir anda kesilip saatlerce sancı olmuyor. Ilk doğum olduğu için açılmaların gunleri bulabilir dedi bel agrımdan oturup ağlayacam.
Yaa insallah hızlanır bir an önce.. gececek insallah kuş gibi hafifliceksin az daha sabret

Ne olduysa 1 haftada oldu kontrole gittiğimde doktor hicbir şey dememişti birden kasılmalarım düzene girdi demekki kısa sürede oldu ve bunun için geç kaldık. Baya iyi dayandı gercekten ya buna da şükür. Sanki biraz açıklık fark etti vajinal usg yaparken ama elle kontrol etmedi çok sık yapılmasını tavsiye etmiyorum dedi haftaya bakıcak çatı muayenesine. Ilk acile gittiğim günle geçenki gidişim arasında 5 gün falan var açılma aynıydı muhtemelen hala aynıdır diye düşünüyorum.
Aa iyi bari.. bakalım ilaçları bırakınca ne kadar durcaklar 😊

Benim çok günün kalmadı gibi hissediyorum nişanım geldiği için ve kısalma devam ettiği için 😅 ınşallah iyice durup büyürler ama artık sadece hayırlısı diyorum hepimiz için 🙏

arimayarimaya arimayarimaya son durum ne canim merak ettim seni
Merhabalar Kızlar, ayrı ayrı cevap yazmayı denedim ama telefondan mı kaynaklı nedir yazamadım kusuruma bakmayın lütfen...🙈 hepinize ayrı ayrı, çoook çok teşekkürlerimi iletiyorum, hepiniz çok iyisiniz gerçekten iltifat olarak algılamayın...♥️🥰 Cuma günü kavuştuk bebeğimle ve hayırlısıyla darısı başınıza🙏🏻😍 sezaryen sonrası kendime gelmem biraz zaman aldı, bir yandan da emzirme işleri bebeğin testleri vs.. derken 3 gün su gibi geçmiş... bebeğim 36+2 haftalık doğduğu için çok küçük ama küveze girmediği için seviniyorum. Şuan birbirimize alışma sürecindeyiz, henüz tam ememiyor ve mama takviyesi yapıyoruz. Umarım çarşamba günü kontrolde gelişimine kötü demezler..🙏🏻 Buradan edindiğim tecrübeye göre naçizane; hastane çantanızı erken falan demeden hazırda bulundurmanız ☺️ ve kendinizde hissettiğiniz en ufak farklı bir durumda ihmal etmeyip doktorunuza danışmanız... Çünkü başımıza ne zaman ne geleceği bilinmiyor. Tekrardan çok teşekkür ederim!😍

Bu arada önce nst ye girdim ilk defa 38leri gördüm ama hicbir şey hissetmedim evde daha şiddetlisi oluyordu. Cidden garip bir durum ya dokror Iyi sancın yok dedi. Sancı hissetmeden 2 cm açılma olduysa sancıyla daha fazla olur inşallah 😅

Kızlaar selaamm🌸 bugün kontrolümüz vardı, benim bebiş büyümüş şükür 😍 36+1 olduk bugün kilosu 2.711 olmuş geçen hasta 2.383 çıkmıştı. Çok zayıf değil haftasına göre iyi herhangi problem yok dedi doktorumuz. Zaten bütün bebekler haftasıyla aynı olsa hepsi 4 kilo doğmak zorunda olur sende iri bir insan değilsin 4 kilo çocuk doğurması beklemiyorum dedi 🤣 bende 1.65 boy 52 kiloyla hamile kalıp 4 kilo bebek beklememiştim zaten 😅 ilacı bırakıyoruz ama rahim ağzım yine kısalmış. Geçen hafta 2.3 çıkmıştı şimdi 1.8 olmuş dinlen ağır iş yapma, ayakta fazla kalma dedi. Birazda enfeksiyon çıktı ilaç verdi enfeksiyon erken doğuma neden oluyor dedi. İnşallah 1 hafta daha dayanırız haftaya tekrar kontrolüm var tabi doğurmazsam 🤣
Şükür güzel haberler aldık canım artık içini ferah tut nezaman isterse gelsin ponçik😍

Merhabalar Kızlar, ayrı ayrı cevap yazmayı denedim ama telefondan mı kaynaklı nedir yazamadım kusuruma bakmayın lütfen...🙈 hepinize ayrı ayrı, çoook çok teşekkürlerimi iletiyorum, hepiniz çok iyisiniz gerçekten iltifat olarak algılamayın...♥️🥰 Cuma günü kavuştuk bebeğimle ve hayırlısıyla darısı başınıza🙏🏻😍 sezaryen sonrası kendime gelmem biraz zaman aldı, bir yandan da emzirme işleri bebeğin testleri vs.. derken 3 gün su gibi geçmiş... bebeğim 36+2 haftalık doğduğu için çok küçük ama küveze girmediği için seviniyorum. Şuan birbirimize alışma sürecindeyiz, henüz tam ememiyor ve mama takviyesi yapıyoruz. Umarım çarşamba günü kontrolde gelişimine kötü demezler..🙏🏻 Buradan edindiğim tecrübeye göre naçizane; hastane çantanızı erken falan demeden hazırda bulundurmanız ☺️ ve kendinizde hissettiğiniz en ufak farklı bir durumda ihmal etmeyip doktorunuza danışmanız... Çünkü başımıza ne zaman ne geleceği bilinmiyor. Tekrardan çok teşekkür ederim!😍
Gözün aydın canım sağlıkla büyüsün inşallah. Hemen toparlar büyür zaten merak etme yeterki siz iyi olun😍

Hanımlar beni de yakında doğuracaklara ekleyin 😂 nst de sancım ve kasılmalarım çıktı ama düzensizdi. Ardından muayene oldum. 36+5 deyiz oğlum 3070 kilo olmuş boyu 50.3cm. 37-38. Haftaya göre gelişimi. Suyum geliyor diye düşünmüştüm ve suyum azalmış ama riskli seviyelerde değil henüz.alttan muayene etti 38 de yapıcaktık ama kasılmaların var 37 olmuşsun zaten istersen bakalım dedi açılmam yok ama rahim ağzım çok yumuşamış her an gelebilirmiş 😂 minyon yapıma rağmen çatım doğum için çok müsaitmiş doğumun rahat olacak dedi.vücudum doğuma hazırlanmış 1 güne de gelebilir 1 haftaya da dedi. Ama ben sancılarımı kasılmalarımı çok hissetmiyorum nstdeki sancıların farkında değildim 😅 doktor da bana 2 durum söyledi. Ya ağrıların uyuyamaz derecede sıklaşır ya da günde 10 dan daha az hareket ederse hemen gel doğuruyorsun demektir dedi 😅 oğlum hareketli çünkü farketmiştim baya azaldığını. Kafa kanal ağzında bekliyoruz bakalım bri iki kafa ittirmesine bakıyor doğumum 😂 haftaya salı hala doğurmamışsam bir daha kontrolüm var hayırlısı olsun bakalım 😊
Ay masallah ne güzel haberler arka arkaya geliyor,hayırlısıyla istediği zaman gelsin bebişin😍

Bu arada önce nst ye girdim ilk defa 38leri gördüm ama hicbir şey hissetmedim evde daha şiddetlisi oluyordu. Cidden garip bir durum ya dokror Iyi sancın yok dedi. Sancı hissetmeden 2 cm açılma olduysa sancıyla daha fazla olur inşallah 😅
Aslında sana eve nst cihazı lazım 😂 sancıları evde cekiyodun zaten o anlarda bağlayıp bakmak lazım. Benim de gün içinde cok kez karın sertlesmesi oluyo ama nst bağlıyken olmuyo. Hastanede yatarken sürekli taktıkları icin o zaman denk geliyodu

Gözünüz aydın güle güle büyütün bebeğinizi insallah 😍

Aslında sana eve nst cihazı lazım 😂 sancıları evde cekiyodun zaten o anlarda bağlayıp bakmak lazım. Benim de gün içinde cok kez karın sertlesmesi oluyo ama nst bağlıyken olmuyo. Hastanede yatarken sürekli taktıkları icin o zaman denk geliyodu
Bende öyle dedim bu çocuk hastaneye gelince çok uslu bütün zorluğu evde bana 😅🤣 ben hiç 20 üstünü görmedim neredeyse o yüzden 38 bile fazla geldi gözüme demekki yavaş yavaş yükselecek artık süreç hızlanıyor 😅

Çok şükür ya teşekkür ederim. Hadi güzel haberler getir sende 😍😍
Çati muaynesi ile normal dogum planladik. Kanala inmis rahim agzi yumusamis açilma yok sanci yok. Bugun yarin bekliyoruz dedi doktor. 40.haftaya kadar beklemeye devam edecegiz dedi.

Kaç kilo doğdu peki bende yakında doğururum gibi duruyor. 36+1deyim inşallah benimde kuvöze girmez seninki gibi sağlıkla gelir 😍
O konuda için rahat olsun ve doktoruna güven canım, ben de çok korkuyordum küveze girmesinden. Doktoruma sorduğumda bebek kendi gelmek istemiş başımızın üstünde yeri var, gelsin dedi.😁 Haftası da doğum için uygunmuş, ultrasonda da önemli bir sağlık sorunu yoksa küveze girmezmiş bebek. Dediği gibi de oldu. Doktorum kilosu içim 2.800 demişti, 2.700 olarak doğdu ve ödemi atınca son kilosu 2580’e indi ama yine kilosu haftasına göre normalmiş. Sadece birazcık daha küçük doğuyorlar o kadar.🌸

O konuda için rahat olsun ve doktoruna güven canım, ben de çok korkuyordum küveze girmesinden. Doktoruma sorduğumda bebek kendi gelmek istemiş başımızın üstünde yeri var, gelsin dedi.😁 Haftası da doğum için uygunmuş, ultrasonda da önemli bir sağlık sorunu yoksa küveze girmezmiş bebek. Dediği gibi de oldu. Doktorum kilosu içim 2.800 demişti, 2.700 olarak doğdu ve ödemi atınca son kilosu 2580’e indi ama yine kilosu haftasına göre normalmiş. Sadece birazcık daha küçük doğuyorlar o kadar.🌸
Ayy cok şükür gözüm aydın mutlu günleriniz olsun inşallah 😍😍 benimde şuan 2.711 inşallah birazcık daha dayanırız. Benim doktorum her şey yolunda olduğu halde kuvöz ihtimalinden hep bahsediyor 40 haftada bile giren var vs diye ondan biraz tedirginim. Sağlık olsun tek isteğim bu 🙏

Ayy cok şükür gözüm aydın mutlu günleriniz olsun inşallah 😍😍 benimde şuan 2.711 inşallah birazcık daha dayanırız. Benim doktorum her şey yolunda olduğu halde kuvöz ihtimalinden hep bahsediyor 40 haftada bile giren var vs diye ondan biraz tedirginim. Sağlık olsun tek isteğim bu 🙏

Çok sağol canım, inşAllah sonuna kadar dayanırsınız ama hayırlısı olsun tabii erken gelirse de hiç stres yapma.🥰 Erken de doğsa doktorunun dediği gibi ekstra bir sağlık sorunu yoksa sorun olmaz. 40 haftada da doğsa sağlık sorunu oluşup küveze giren bebekler de varmış doğrudur. Sağlıcakla ve zamanında gelsin kuzucuk🥰🙏🏻

X