2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben muge anlinin eski bolumlerini izliyorum 😂😂 bebekle alakali birseye bakmiyorum artik ne agrım geçiyo nede bu doğuyo saldım artık
O da zor valla. Ağrının olmaması bir şans tabi benim için ama bi ağrı olsa sanırım mutlu olacağım 😃
Güzel düşünmek önemli🥰 sen stresini kontrol altında tutmaya çalış yeter ki canım benm 🥰🥰 benim iki kez kasık ve belde sancı oldu bu sabah hemen bi heyecan yaptım ahahha 😂 hayırlısıyla gelsinler 🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻
😃 ben de heyecanla bekliyorum işte. Ufacık bir şey hissetsem hemen acaba diyorum ama yok 😃 henüz heyecan yapacak bir şey bile olmadı.
Kimyon rezene çayı falan alabilirsin
Bebek içinde hayır gerçek gaz sancıları onbeş yırmı gun sonra başlıyor bebeklerde genelin öyle ben kendim için almak istiyorum çunku karnımda buyuk boşluk oluyor içi gaz doluyor sancıdan kıvranıyorum blmiyorum ki rezene tek başına yeterl olmuyor bende kimyon anasonda beraber olan cay lzım
Bir bakayım o zaman çaylara. Hiç aklıma gelmemişti benim gaz sorunum olacağı 🤭

Güzel anneler doğumdan sonra çok yoğun geçiyor takip edemiyorum şimdi fırsat bulunca yazayım dedim umarım herkes iyidir doğum yapanlara gözün aydın diyorum Allah sağlıkla analı babalı büyütsün inşallah 🤲 bekleyenlere Allah kolay güzel doğumlar nasip etsin inşallah 🤲 Ben hastane çantasına koyduğum tüm bezleri doğurduğum gün ve ertesinde tükettim 13 tane falandı iyiki çok koymuşum kıyafet olarak iki tane hastane çıkışı yetti tarakmış makyaj malzemesiymiş bunları hiç kullandım tacımı taktım fotoğraf çekerken hastane oda süslemesi yaptı bebeğin ilk muayenesi için randevu verdiler bunlar hastane paketinin içinde vardı hastaneden çok memnun kaldık hemşireler çok güler yüzlü ve ilgiliydiler bebeğimin çok tırnağı yoktu eldiven takmadım ama doktorum görünce tak dedi o yüzden taktım sadece yüzünü çözmez elini gözüne de götürür diye sanırım bir gece iki gün kaldık hastanede üçüncü gün bandajı çıkarıp dikiş yerinin etrafını kolonyayla sildikten sonra duş alabilirsin dedi bir antibiyotik Bir de kas gevşetici ağrı kesici yazdı hamilelikte ne kullanıyorsan hepsini devam edebilirsiniz bütün bol olur dedi hamilelikte Demir magnezyum vitamin D3 ve B12 kullanıyordum hepsi de devam ediyorum eve geldiğimde sırt üstü düz bir şekilde yatınca yataktan kalkmak zor oldu o yüzden hep oturarak uyuyorum hala 5 gün göbeğim kaldığı epey doktora ne zaman korse kullanabilirim dedim 15 gün sonra kullanabilirsin dedi sütüm 4 gün geldi o arada bebeğe mama da verdim aç kalıp sarılık olmasın diye dünden beri mamayı azalttım sadece gece verdim artık sütüm gelmeye başladı için emzirmeye çalışıyorum ama meme ucunu tutmakta zorlanıyor o yüzden de biraz hırçınlaşıyor Bir de sık sık uyandırıp beslenmeye çalıştığım bu yüzden hırçınlaştı bence bebeğiniz bebek acıkmadan uyandırmak çok da doğru gelmedi zaten acıkınca kendi belli ediyor ağzını açıyor meme arıyor o yüzden dün gece uyandıramadım mama verdim bir 6 saat uyudu tabii ilk günler böyle yapmıyordum da daha sık uyandırıp besliyordum bugün ilk hastane kontrolümüze gideceğiz inşallah her şey güzel geçer haftaya da kendi doktorun beni kontrole çağırdı şimdilik bizden haberler bunlar size de faydası olur diye yazdım 😊
Maşallah size 😍 Umarım kontrolünüz de çok rahat geçer 🥰
Ben bir daha çantayı kontrol edeyim. Bez az koymuş olabilirim.
Mama yanınızda var mıydı? Çantaya koymak gerekir mi acaba?

Bakin bu yavrum 24 saat gozleri kapali kalacakmis oyle ugrasiyo ki minicik elleriyle o bantlari acmaya gucu yetmiyo
Allahtan yanimizda oda da aliyo ışını yoksa nasil dayanirdik bilmiyorum
Cok pismanim mama vermedigime
Hatta 3.100 le girdik 3.000gr la cikis yaptik hala ayni kilodayiz kilo bile kaybetmedik dusunun sutum baya baya iyiydi
Canım geçmiş olsun şimdi gördüm. Hiç üzülme ilk kızımda biz de yaşadık aynısını 2 gün hastanede kaldik ve bunda yaşamayalım diye ilk günden mama verdik emzirmekten memelerim yara oldu sırf aynı şeyleri yaşamayalım diye ama yine üst sınırda sarılığı. Her gün kontrole gidip olctturuyoruz. Günlük alması gereken gramın çok üstünde, kilo vermeyi birak kilo alıyor ona rağmen hala sarılık riski var. Ben de sinirden ağladım doktor bazen ne yaparsan yap yatkınlık oluyor ve çocuk sarilik oluyor dedi. Yani demem o ki mama vermedim ondan oldu diye üzülme ben bu konuyu daha önce yaşadığım için her şeyi ikincide denedim yine uğraşıyoruz 🤷

Kızlar ben dayanamıyorum artık. 20 gün olacak çocuğuma hasretim. Bugün şerefsiz babası diyor dava sonuçlanır hakim kime verirse o zaman görürsün. Üstüne delta virüsü bir daha karantina. Gerçekten ağlamaktan çenem ağrıyor. Odadan dışarı çıkamıyorum çocuğumu aşırı özledim. Moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ama ölecek gibi hissediyorum kendimi. Bunu kullanır diye şerefsiz kocama virüs kaptığımı söylemedim de ettiğini buldun çek der. Allahtan karnımda ki bebeğim hareketli. Burada kimse kimseyi çok tanımıyor ama inanın bu hayatta kimseye zararı dokunmuş biri değilim. Evlat hasreti içimi kavuruyor. 20 gün sonra 40 koca gün olacak. Çocuğun psikolojisi nasıl olacak kimse düşünmüyor. Hamileler doğum yapanlar bana dua edin nolur çok zor durumdayım
Şu an size destek olacak bir aile üyesi veya arkadaşınız var mı? En azından manevi destek için arayıp yardım isteyeceğiniz biri? Bu kadar üzüntü bağışıklığı da etkiler, zor elbette ama bebeğiniz ve çocuğunuz için kötü şeyler düşünmemeye çalışın, önce iyileşin doğum yapın, sonra çocuğunuzu o vicdansızdan alırsınız, kadınlara yardım eden kuruluşlar, barolar var. Ama önce sağlığınıza kavuşun.

O da zor valla. Ağrının olmaması bir şans tabi benim için ama bi ağrı olsa sanırım mutlu olacağım 😃

😃 ben de heyecanla bekliyorum işte. Ufacık bir şey hissetsem hemen acaba diyorum ama yok 😃 henüz heyecan yapacak bir şey bile olmadı.

Bir bakayım o zaman çaylara. Hiç aklıma gelmemişti benim gaz sorunum olacağı 🤭
Olucak inşallah annesi 🥰 Rabbim sağ salim tamamlamamızı nasip etsin inşallah 9 ayı🥰

Ben Baby Mall'dan Silver Nurse aldim, simdilik memnunum. Gumus kapakta nasil bir kriter aranmali, onu bilmiyorum ne yazik ki.
Gümüş kapak için bir arkadaşım bende hiç işe yaramadı dedi. Zaten kanıtlanmış bir yararı da yok okuduğum kadarıyla. Onun dışında da hiç çevremde kullanan olmamış. Kafam karışıyor 🤨
Ben chicco’nun plastik olanından aldım. Hava alması önemli gibi geldi.
Bir markanın hava alan gümüş kapağını gördüm az önce, o da mantıklı olabilir belki.

Hanımlar merhaba,
Benim riskli bir hamileliğim bar en son hatırlarsınız suyum azdı neyse onu havuç suyu dinlenme yatma ile biraz atlattık gerçi hala alt sınırda ama en azından 36 ya kadar gelebildim.
Bu ikinci gebeliğim hamileliğimin başından beri ense kalın dediler (2.1 idi) beni üzdüler bağırsağında parlaklık var dediler ki çok azmış üzdüler beyninde timör var dediler 22. Haftada geçti ona üzüldüm şimdi de 20 li haftalarda başlayan böbrek genişleme problememimiz var 10 mm değildi takip ediyordum ama dün gittiğimde 16 mm çıktı birden bire acayip genişlemiş ayrıca bebeğin eşi aşağıda. Dünden beri ağlıyorum nette gezindim böbrek genişlemesi down sendorumu olabilirmiş bebeğini kaybeden varmış vs vs eşi aşağıda olanlar kanlı Doğum geçirtebiliyormuş rahmini kaybedenler varmış.
Çok kötüyüm ne yapayım bana bi akıl verin oğlum gerçekten down sendromlu mu ?
Ben özel hastaneye gidiyorum eşi aşağıda sıkıntı çıkarsa diye bırakıp üniversite hastanesinde mi Doğum yapsam?
Doktorların hamilelikte down sedromu teşhisi koydukları fakat down sendromlu olmayan çok fazla bebek var. Sizde tam bir teşhis de yok anladığım kadarıyla. İnternette yazan şeylere de pek güvenmeyin.
Bir araştırma hastanesine gitmek mantıklı olabilir, iyi bir doktor bulmaya çalışın.
Umarım hiç bir sağlık sorunu yoktur 🙏 Stres yapmamaya çalışın.

Hanımlar merhaba,
Benim riskli bir hamileliğim bar en son hatırlarsınız suyum azdı neyse onu havuç suyu dinlenme yatma ile biraz atlattık gerçi hala alt sınırda ama en azından 36 ya kadar gelebildim.
Bu ikinci gebeliğim hamileliğimin başından beri ense kalın dediler (2.1 idi) beni üzdüler bağırsağında parlaklık var dediler ki çok azmış üzdüler beyninde timör var dediler 22. Haftada geçti ona üzüldüm şimdi de 20 li haftalarda başlayan böbrek genişleme problememimiz var 10 mm değildi takip ediyordum ama dün gittiğimde 16 mm çıktı birden bire acayip genişlemiş ayrıca bebeğin eşi aşağıda. Dünden beri ağlıyorum nette gezindim böbrek genişlemesi down sendorumu olabilirmiş bebeğini kaybeden varmış vs vs eşi aşağıda olanlar kanlı Doğum geçirtebiliyormuş rahmini kaybedenler varmış.
Çok kötüyüm ne yapayım bana bi akıl verin oğlum gerçekten down sendromlu mu ?
Ben özel hastaneye gidiyorum eşi aşağıda sıkıntı çıkarsa diye bırakıp üniversite hastanesinde mi Doğum yapsam?
Diğer konuları bilmiyorum ama eşinin aşağıda olması durumunda her doktor maalesef sezeryan yapamıyor. İlk hamileliğimde yaşadım üniversite Hastanesi'nde doğum yaptım şükür sıkıntı yaşamadım. Dediğin gibi kanlı ve biraz daha süreci uzun bir doğum oluyor onu da takviye ediyorlar. Diğer konularda da Allah kimseyi evladı ile sinamasin, inşallah hayırlısı ile kucağına alırsın canım evladını 🤲 ultrasonda testlerde neler neler görüp duyup sağlıcakla evladını kucağına alan bir çok kişi var 🙏

Güzel anneler doğumdan sonra çok yoğun geçiyor takip edemiyorum şimdi fırsat bulunca yazayım dedim umarım herkes iyidir doğum yapanlara gözün aydın diyorum Allah sağlıkla analı babalı büyütsün inşallah 🤲 bekleyenlere Allah kolay güzel doğumlar nasip etsin inşallah 🤲 Ben hastane çantasına koyduğum tüm bezleri doğurduğum gün ve ertesinde tükettim 13 tane falandı iyiki çok koymuşum kıyafet olarak iki tane hastane çıkışı yetti tarakmış makyaj malzemesiymiş bunları hiç kullandım tacımı taktım fotoğraf çekerken hastane oda süslemesi yaptı bebeğin ilk muayenesi için randevu verdiler bunlar hastane paketinin içinde vardı hastaneden çok memnun kaldık hemşireler çok güler yüzlü ve ilgiliydiler bebeğimin çok tırnağı yoktu eldiven takmadım ama doktorum görünce tak dedi o yüzden taktım sadece yüzünü çözmez elini gözüne de götürür diye sanırım bir gece iki gün kaldık hastanede üçüncü gün bandajı çıkarıp dikiş yerinin etrafını kolonyayla sildikten sonra duş alabilirsin dedi bir antibiyotik Bir de kas gevşetici ağrı kesici yazdı hamilelikte ne kullanıyorsan hepsini devam edebilirsiniz bütün bol olur dedi hamilelikte Demir magnezyum vitamin D3 ve B12 kullanıyordum hepsi de devam ediyorum eve geldiğimde sırt üstü düz bir şekilde yatınca yataktan kalkmak zor oldu o yüzden hep oturarak uyuyorum hala 5 gün göbeğim kaldığı epey doktora ne zaman korse kullanabilirim dedim 15 gün sonra kullanabilirsin dedi sütüm 4 gün geldi o arada bebeğe mama da verdim aç kalıp sarılık olmasın diye dünden beri mamayı azalttım sadece gece verdim artık sütüm gelmeye başladı için emzirmeye çalışıyorum ama meme ucunu tutmakta zorlanıyor o yüzden de biraz hırçınlaşıyor Bir de sık sık uyandırıp beslenmeye çalıştığım bu yüzden hırçınlaştı bence bebeğiniz bebek acıkmadan uyandırmak çok da doğru gelmedi zaten acıkınca kendi belli ediyor ağzını açıyor meme arıyor o yüzden dün gece uyandıramadım mama verdim bir 6 saat uyudu tabii ilk günler böyle yapmıyordum da daha sık uyandırıp besliyordum bugün ilk hastane kontrolümüze gideceğiz inşallah her şey güzel geçer haftaya da kendi doktorun beni kontrole çağırdı şimdilik bizden haberler bunlar size de faydası olur diye yazdım 😊
Yataktan ters dönmüş tospa gibi kalkmaya çalışıyorum bende 🙈tekrar hayırlı olsun 🥰

canim ben de dusundum senin gibi ve cok yeni oldum ilk dozu, benim de okula giden oglum var. Dogurmadan olursam olucam ikinciyi, yoksa dogurduktan sonra.
Dr yazdım cevap vermedi yoksa bugün gidip yaptırmak istiyordum. Birde pıhtılaşma vs varsa diye önceden tahlilmi versem diyorum be bileyim kafam çok çok karıstı

Tecrubeli br doktorda doğum yap derim sezeryan sadece böbrekle dovn olunmaz zannımca kalp sorunlarıda oluyor geçmş olsun derim böbrekte doğuştan gelen bir sorun vardır bu şin uzmanının bakması lazım nefroloji mi ne unide doğurursan brbeğe bakarlar derim bir uzmana göster takma kafana derim rabbim inş bir kolaylık verir
İnşallah canım tam teşhis yok 2 li testim düşük çıkmıştı zaten bir de o zaman detaylı üniversite de doktora göründüğümüze de bir şey yok demişti ama arka arkaya böyle sorunlar çıkınca bi aaba oldum inşallah duan için teşekkür ederim hepimiz kolay doğumlar yapar sağlıkla kucağımıza alırız
Doktorların hamilelikte down sedromu teşhisi koydukları fakat down sendromlu olmayan çok fazla bebek var. Sizde tam bir teşhis de yok anladığım kadarıyla. İnternette yazan şeylere de pek güvenmeyin.
Bir araştırma hastanesine gitmek mantıklı olabilir, iyi bir doktor bulmaya çalışın.
Umarım hiç bir sağlık sorunu yoktur 🙏 Stres yapmamaya çalışın.
Tam teşhis yok ikili testim düşük risk başka organlarımızda sıkıntımız yok şimdi şükür işte insanın aklında bi acaba kalıyor teşekkür ederim hayırlısıyla hepimiz kurtuluruz inşallah
Diğer konuları bilmiyorum ama eşinin aşağıda olması durumunda her doktor maalesef sezeryan yapamıyor. İlk hamileliğimde yaşadım üniversite Hastanesi'nde doğum yaptım şükür sıkıntı yaşamadım. Dediğin gibi kanlı ve biraz daha süreci uzun bir doğum oluyor onu da takviye ediyorlar. Diğer konularda da Allah kimseyi evladı ile sinamasin, inşallah hayırlısı ile kucağına alırsın canım evladını 🤲 ultrasonda testlerde neler neler görüp duyup sağlıcakla evladını kucağına alan bir çok kişi var 🙏
Evet bende doktora sordum haftaya Doğumu planlarız dedi kan takviyesi olabilir diye kan istiyoruz falan dedi doktor kendine güveniyor herhalde ama ben daha teşkilatlı bi yerde olsam diye düşünmüyor değilim ya da doçent var hastanede ona mı olsam. İnşallah bende sağlıkla kucağıma alırım. Sizde sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin teşekkür ederim

Maşallah size 😍 Umarım kontrolünüz de çok rahat geçer 🥰
Ben bir daha çantayı kontrol edeyim. Bez az koymuş olabilirim.
Mama yanınızda var mıydı? Çantaya koymak gerekir mi acaba?
Biz koymuştuk mama ama hemşiler hazırlayıp verdiler hastanenin mamasından bebelak Gold. Ben evde Aptamil veriyorum

Kızlar doğum çantasına gaz için ilaç koyan var mı? Bir arkadaşım mutlaka koy demişti, Little Remedies önerdiği marka da. Şimdi geldi aklıma. Gerekli oluyor mu, almak lazım mı? 187 liraymış fiyat da. Yoksa gerekli olursa mı alırız?
Ilk 10 gun bebekte gaz olsa da cikaramama problemi olmazmış, "bir nevi anneye toparlanmasi icin zaman taniyan bir balayi donemi gibi dusunun." dedi cocuk doktoru. Bence gerekli degil yani.

İnşallah canım tam teşhis yok 2 li testim düşük çıkmıştı zaten bir de o zaman detaylı üniversite de doktora göründüğümüze de bir şey yok demişti ama arka arkaya böyle sorunlar çıkınca bi aaba oldum inşallah duan için teşekkür ederim hepimiz kolay doğumlar yapar sağlıkla kucağımıza alırız

Tam teşhis yok ikili testim düşük risk başka organlarımızda sıkıntımız yok şimdi şükür işte insanın aklında bi acaba kalıyor teşekkür ederim hayırlısıyla hepimiz kurtuluruz inşallah

Evet bende doktora sordum haftaya Doğumu planlarız dedi kan takviyesi olabilir diye kan istiyoruz falan dedi doktor kendine güveniyor herhalde ama ben daha teşkilatlı bi yerde olsam diye düşünmüyor değilim ya da doçent var hastanede ona mı olsam. İnşallah bende sağlıkla kucağıma alırım. Sizde sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin teşekkür ederim
anladığım kadarıyla özel hastane ama doktor yeterince kalifiye değil. Zira ihtimal güçlenmeden sizi evhama sokması, yok parlak bağırsak yok ense kalın vs diyip iyice net olmadan bazı bulguları sizle paylaşmaması söylememesi gerekir diye düşünüyorum. tabi bilmediğim detay varsa peşin hükümlü olmak istemem.
şu anda zaten doğum çok yakın siz en iyisi eş durumunun yaratabileceği sorunlara bir çözüm olabilecek bir hastane veya doktor arayın. hatta şehir ismi ile foruma yazarsanız mutlaka birilerinin size önerebileceği doktor olacaktır. Allah büyük inşallah şafi ismiyle şifa verecek ve selametle kavuşacaksınız. diğer sıkıntıları da inşallah yoktur ama varsa da doğumdan sonra düşünmelisiniz şimdiden kendinizi zihninizi boşuna yormayın. ALlah yardımcınız olsun.

anladığım kadarıyla özel hastane ama doktor yeterince kalifiye değil. Zira ihtimal güçlenmeden sizi evhama sokması, yok parlak bağırsak yok ense kalın vs diyip iyice net olmadan bazı bulguları sizle paylaşmaması söylememesi gerekir diye düşünüyorum. tabi bilmediğim detay varsa peşin hükümlü olmak istemem.
şu anda zaten doğum çok yakın siz en iyisi eş durumunun yaratabileceği sorunlara bir çözüm olabilecek bir hastane veya doktor arayın. hatta şehir ismi ile foruma yazarsanız mutlaka birilerinin size önerebileceği doktor olacaktır. Allah büyük inşallah şafi ismiyle şifa verecek ve selametle kavuşacaksınız. diğer sıkıntıları da inşallah yoktur ama varsa da doğumdan sonra düşünmelisiniz şimdiden kendinizi zihninizi boşuna yormayın. ALlah yardımcınız olsun.
İlk doktorumu değiştirdim zaten ense kalınlığı normalden bir tık üstü olmasına rağmen başka hastaneye yönlendirdi sonrasında doçente gittiğimde sıkıntı görmediğini ense kalınlığı yanında başka bulgularında olması gerekliliğini anlattı detaylıda keza gene bir şey çıkmadı her şeyi normaldi. Ardından böbrek genişlemesi başladı şimdiki doktoruma gittiğimde sorun olmayacağını 10 mm üstünde sıkıntı olabileceğini onda ise çocuk doktorunun kontrollünde olmasını söyledi. Doğum için memnun bu doktordan etrafındakiler fakat hormonların verdiği durum mu çok mu evhamlıyım bilmiyorum tedirginim internette okuduklarından sanırım. Halbuki çoğu insan bunları bilmeden Doğuma gidiyor hatta normal Doğuma zorlanıyorlar. İnşallah bebeğim de bende sağlıklı bir şekilde kurtuluruz haftaya planlama yapılacak eğer sıkıntı görürse ki suyumuz azdı gene alır herhalde haftaya. Çok sağolun Allahım hepimize yardım etsin bu yolda kimseyi koymasın. Kendimi rahatlamaya çalışıyorum bakalım her şey inşallah çok güzel gider ve bu günleri gülümseyerek hatırlarım 🤲🏼

Bakin bu yavrum 24 saat gozleri kapali kalacakmis oyle ugrasiyo ki minicik elleriyle o bantlari acmaya gucu yetmiyo
Allahtan yanimizda oda da aliyo ışını yoksa nasil dayanirdik bilmiyorum
Cok pismanim mama vermedigime
Hatta 3.100 le girdik 3.000gr la cikis yaptik hala ayni kilodayiz kilo bile kaybetmedik dusunun sutum baya baya iyiydi
Canımm üzülme bizde 5. Gün 24 saat ışın tedavisi aldık ondan sonra ben emzirmeye gündüzleri saatte 1 e düşürdüm Allahtan tedavinin gerçekten büyük etkisi oluyor 17 ile yatış yapıp 8le çıktık bizde hastaneden iyi olacak bebişin 🙏🌸

X