2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben muge anlinin eski bolumlerini izliyorum bebekle alakali birseye bakmiyorum artik ne agrım geçiyo nede bu doğuyo saldım artık
O da zor valla. Ağrının olmaması bir şans tabi benim için ama bi ağrı olsa sanırım mutlu olacağım
Güzel düşünmek önemli sen stresini kontrol altında tutmaya çalış yeter ki canım benm benim iki kez kasık ve belde sancı oldu bu sabah hemen bi heyecan yaptım ahahha hayırlısıyla gelsinler
ben de heyecanla bekliyorum işte. Ufacık bir şey hissetsem hemen acaba diyorum ama yok henüz heyecan yapacak bir şey bile olmadı.
Kimyon rezene çayı falan alabilirsin
Bir bakayım o zaman çaylara. Hiç aklıma gelmemişti benim gaz sorunum olacağı

Maşallah size Umarım kontrolünüz de çok rahat geçer
Ben bir daha çantayı kontrol edeyim. Bez az koymuş olabilirim.
Mama yanınızda var mıydı? Çantaya koymak gerekir mi acaba?

Canım geçmiş olsun şimdi gördüm. Hiç üzülme ilk kızımda biz de yaşadık aynısını 2 gün hastanede kaldik ve bunda yaşamayalım diye ilk günden mama verdik emzirmekten memelerim yara oldu sırf aynı şeyleri yaşamayalım diye ama yine üst sınırda sarılığı. Her gün kontrole gidip olctturuyoruz. Günlük alması gereken gramın çok üstünde, kilo vermeyi birak kilo alıyor ona rağmen hala sarılık riski var. Ben de sinirden ağladım doktor bazen ne yaparsan yap yatkınlık oluyor ve çocuk sarilik oluyor dedi. Yani demem o ki mama vermedim ondan oldu diye üzülme ben bu konuyu daha önce yaşadığım için her şeyi ikincide denedim yine uğraşıyoruz

Şu an size destek olacak bir aile üyesi veya arkadaşınız var mı? En azından manevi destek için arayıp yardım isteyeceğiniz biri? Bu kadar üzüntü bağışıklığı da etkiler, zor elbette ama bebeğiniz ve çocuğunuz için kötü şeyler düşünmemeye çalışın, önce iyileşin doğum yapın, sonra çocuğunuzu o vicdansızdan alırsınız, kadınlara yardım eden kuruluşlar, barolar var. Ama önce sağlığınıza kavuşun.

Olucak inşallah annesi Rabbim sağ salim tamamlamamızı nasip etsin inşallah 9 ayı

Ben Baby Mall'dan Silver Nurse aldim, simdilik memnunum. Gumus kapakta nasil bir kriter aranmali, onu bilmiyorum ne yazik ki.
Gümüş kapak için bir arkadaşım bende hiç işe yaramadı dedi. Zaten kanıtlanmış bir yararı da yok okuduğum kadarıyla. Onun dışında da hiç çevremde kullanan olmamış. Kafam karışıyor
Ben chicco’nun plastik olanından aldım. Hava alması önemli gibi geldi.
Bir markanın hava alan gümüş kapağını gördüm az önce, o da mantıklı olabilir belki.

Doktorların hamilelikte down sedromu teşhisi koydukları fakat down sendromlu olmayan çok fazla bebek var. Sizde tam bir teşhis de yok anladığım kadarıyla. İnternette yazan şeylere de pek güvenmeyin.
Bir araştırma hastanesine gitmek mantıklı olabilir, iyi bir doktor bulmaya çalışın.
Umarım hiç bir sağlık sorunu yoktur Stres yapmamaya çalışın.

Diğer konuları bilmiyorum ama eşinin aşağıda olması durumunda her doktor maalesef sezeryan yapamıyor. İlk hamileliğimde yaşadım üniversite Hastanesi'nde doğum yaptım şükür sıkıntı yaşamadım. Dediğin gibi kanlı ve biraz daha süreci uzun bir doğum oluyor onu da takviye ediyorlar. Diğer konularda da Allah kimseyi evladı ile sinamasin, inşallah hayırlısı ile kucağına alırsın canım evladını ultrasonda testlerde neler neler görüp duyup sağlıcakla evladını kucağına alan bir çok kişi var

Yataktan ters dönmüş tospa gibi kalkmaya çalışıyorum bende tekrar hayırlı olsun

canim ben de dusundum senin gibi ve cok yeni oldum ilk dozu, benim de okula giden oglum var. Dogurmadan olursam olucam ikinciyi, yoksa dogurduktan sonra.
Dr yazdım cevap vermedi yoksa bugün gidip yaptırmak istiyordum. Birde pıhtılaşma vs varsa diye önceden tahlilmi versem diyorum be bileyim kafam çok çok karıstı

İnşallah canım tam teşhis yok 2 li testim düşük çıkmıştı zaten bir de o zaman detaylı üniversite de doktora göründüğümüze de bir şey yok demişti ama arka arkaya böyle sorunlar çıkınca bi aaba oldum inşallah duan için teşekkür ederim hepimiz kolay doğumlar yapar sağlıkla kucağımıza alırız
Tam teşhis yok ikili testim düşük risk başka organlarımızda sıkıntımız yok şimdi şükür işte insanın aklında bi acaba kalıyor teşekkür ederim hayırlısıyla hepimiz kurtuluruz inşallah
Evet bende doktora sordum haftaya Doğumu planlarız dedi kan takviyesi olabilir diye kan istiyoruz falan dedi doktor kendine güveniyor herhalde ama ben daha teşkilatlı bi yerde olsam diye düşünmüyor değilim ya da doçent var hastanede ona mı olsam. İnşallah bende sağlıkla kucağıma alırım. Sizde sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin teşekkür ederim

Maşallah size Umarım kontrolünüz de çok rahat geçer
Ben bir daha çantayı kontrol edeyim. Bez az koymuş olabilirim.
Mama yanınızda var mıydı? Çantaya koymak gerekir mi acaba?
Biz koymuştuk mama ama hemşiler hazırlayıp verdiler hastanenin mamasından bebelak Gold. Ben evde Aptamil veriyorum

Ilk 10 gun bebekte gaz olsa da cikaramama problemi olmazmış, "bir nevi anneye toparlanmasi icin zaman taniyan bir balayi donemi gibi dusunun." dedi cocuk doktoru. Bence gerekli degil yani.

anladığım kadarıyla özel hastane ama doktor yeterince kalifiye değil. Zira ihtimal güçlenmeden sizi evhama sokması, yok parlak bağırsak yok ense kalın vs diyip iyice net olmadan bazı bulguları sizle paylaşmaması söylememesi gerekir diye düşünüyorum. tabi bilmediğim detay varsa peşin hükümlü olmak istemem.
şu anda zaten doğum çok yakın siz en iyisi eş durumunun yaratabileceği sorunlara bir çözüm olabilecek bir hastane veya doktor arayın. hatta şehir ismi ile foruma yazarsanız mutlaka birilerinin size önerebileceği doktor olacaktır. Allah büyük inşallah şafi ismiyle şifa verecek ve selametle kavuşacaksınız. diğer sıkıntıları da inşallah yoktur ama varsa da doğumdan sonra düşünmelisiniz şimdiden kendinizi zihninizi boşuna yormayın. ALlah yardımcınız olsun.

İlk doktorumu değiştirdim zaten ense kalınlığı normalden bir tık üstü olmasına rağmen başka hastaneye yönlendirdi sonrasında doçente gittiğimde sıkıntı görmediğini ense kalınlığı yanında başka bulgularında olması gerekliliğini anlattı detaylıda keza gene bir şey çıkmadı her şeyi normaldi. Ardından böbrek genişlemesi başladı şimdiki doktoruma gittiğimde sorun olmayacağını 10 mm üstünde sıkıntı olabileceğini onda ise çocuk doktorunun kontrollünde olmasını söyledi. Doğum için memnun bu doktordan etrafındakiler fakat hormonların verdiği durum mu çok mu evhamlıyım bilmiyorum tedirginim internette okuduklarından sanırım. Halbuki çoğu insan bunları bilmeden Doğuma gidiyor hatta normal Doğuma zorlanıyorlar. İnşallah bebeğim de bende sağlıklı bir şekilde kurtuluruz haftaya planlama yapılacak eğer sıkıntı görürse ki suyumuz azdı gene alır herhalde haftaya. Çok sağolun Allahım hepimize yardım etsin bu yolda kimseyi koymasın. Kendimi rahatlamaya çalışıyorum bakalım her şey inşallah çok güzel gider ve bu günleri gülümseyerek hatırlarım

Canımm üzülme bizde 5. Gün 24 saat ışın tedavisi aldık ondan sonra ben emzirmeye gündüzleri saatte 1 e düşürdüm Allahtan tedavinin gerçekten büyük etkisi oluyor 17 ile yatış yapıp 8le çıktık bizde hastaneden iyi olacak bebişin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…