2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ablamda hiç sancı olmamıştı, 40. haftada bir gece sabaha karşı dört gibi suyu geldi, yine sıfır sancı. Hastaneye gittiler, 7-8 saatte doğum yaptı. Asla önceden anlamadı yani.
Bende öyle olmasından korkuyorum. Inşallah gün verirde o günde gelir ☺yoksa anlayamam falan aksi durum olur diye korkuyorum vallahi

Çok zor bir durum gerçekten. Ne desek bir fayda etmeyecek. Ama moral çok önemli. İleride iki çocuğuna kavuştuğun günleri düşünüp rahatlamaya çalışabilirsin.
Muhtemelen iki çocuğun da sende kalacak. Ayrıca hakim kime verirse versin çocuğu, diğer ebeveyn her zaman görecek çocuğunu. Yani sana göstermemesi gibi bir durum olamaz. Fakat şu dönem için, bir aile büyüğünün güzel bir şekilde konuşması biraz daha süreci iyi atlatmanızı sağlayabilir. Hamilesin bir de, karnındaki bebeğe de yazık

Doktor öyle bir durumdan bahsetmediyse olumsuz düşünme canımm bende sezeryana soğuk bakıyorum ama sonuçta yeterki sağlıkla kucaklayalım sen gönlünü ferah tut şunun şurasında ne kaldı ki maksimum

Sutun kalitesini bilmem ama su an goguslerimin agrisindan uyuyamiyorum
Dehset dolular bebek hepsini tuketemiyo haklisin benim de aklimda yarin hastaneden cikayim insallah ilk isim gidip almak olucak önüme ne cikarsa ciksin
canım sağıp stoklamaya başlasan nasıl olur? bir mama bir süt verirsin. stoklanan sütlerin buzlukta 3 ay ömrü var diye biliyorum.

Doktor öyle bir durumdan bahsetmediyse olumsuz düşünme canımm bende sezeryana soğuk bakıyorum ama sonuçta yeterki sağlıkla kucaklayalım sen gönlünü ferah tut şunun şurasında ne kaldı ki maksimum
Ne güzel geliyor şu mesajlar boşuna telaşlanıyorum belki de bugün yine bir değişiklik yok, sancı, baskı vs. Ama 2 hafta içinde bitecek her şey

Kızlar doğum çantasına gaz için ilaç koyan var mı? Bir arkadaşım mutlaka koy demişti, Little Remedies önerdiği marka da. Şimdi geldi aklıma. Gerekli oluyor mu, almak lazım mı? 187 liraymış fiyat da. Yoksa gerekli olursa mı alırız?

canim ben de dusundum senin gibi ve cok yeni oldum ilk dozu, benim de okula giden oglum var. Dogurmadan olursam olucam ikinciyi, yoksa dogurduktan sonra.

Özlemin çok fazla ama şu an zaten hastasın. Birlikte olsanız bile yanaştıramayacaktın çocuğunu belki. Boşanma aşamalarında olan hep çocuklara oluyor. Iki taraftan biri muhakkak kendi egosu için, diğer tarafa zarar vermek için çocuğu kullanıyor. Sen önce bir iyileş, karantinan bitsin, doğumunu hayırlısı ile yap. Bunlar olurken de bir aile büyüğü eşin ile hatta kv ile görüşsün, ikna etmeye çalışsın. Baktın olmuyor gidersin emniyete şikayet edersin çocuğumu kocam göstermiyor diye. Son çare tabi bu, tamamen biterse bütün yollar. Sen önce iyileşmeye bak, gücünü topla. 2 evladının da senin gücüne ihtiyacı var. Allah kocana akıl fikir versin, yüreğine merhamet versin.

Bebeğin gazı ikinci hafta başlıyor eğer senin içinse koy ama gazını çıkarmadan taburcu olma sonra tekrar hastaneye dönmek zorunda kalırsın. Hele sezeryan olursan gaz çıkarmak gerçekten çok önemli.

Böyle hissetmen çok normal. Ancak şuan yanında olması belki ona da hastalığın bulaşmasına sebep olabilirdi ya da halsizlikten onunla ilgilenemeyecektin ve bu yüzden kendini daha kötü hissedecektin. Sağlıkla karantinan biter ve doğurursun inşallah o zaman iki bebeğinde yanında olur umarım belli bir yaşa kadar annede kalır diye biliyorum iyi bir avukat işi çözer. Ama keşke oturup anlaşabilseniz

Bebeğin gazı ikinci hafta başlıyor eğer senin içinse koy ama gazını çıkarmadan taburcu olma sonra tekrar hastaneye dönmek zorunda kalırsın. Hele sezeryan olursan gaz çıkarmak gerçekten çok önemli.
Yok bebek içindi sorum. Tamam öyleyse acele etmiyorum almak için. Teşekkür ederim
Kendi gazıma ayrıca dikkat edeceğim

Hanımlar merhaba,
Benim riskli bir hamileliğim bar en son hatırlarsınız suyum azdı neyse onu havuç suyu dinlenme yatma ile biraz atlattık gerçi hala alt sınırda ama en azından 36 ya kadar gelebildim.
Bu ikinci gebeliğim hamileliğimin başından beri ense kalın dediler (2.1 idi) beni üzdüler bağırsağında parlaklık var dediler ki çok azmış üzdüler beyninde timör var dediler 22. Haftada geçti ona üzüldüm şimdi de 20 li haftalarda başlayan böbrek genişleme problememimiz var 10 mm değildi takip ediyordum ama dün gittiğimde 16 mm çıktı birden bire acayip genişlemiş ayrıca bebeğin eşi aşağıda. Dünden beri ağlıyorum nette gezindim böbrek genişlemesi down sendorumu olabilirmiş bebeğini kaybeden varmış vs vs eşi aşağıda olanlar kanlı Doğum geçirtebiliyormuş rahmini kaybedenler varmış.
Çok kötüyüm ne yapayım bana bi akıl verin oğlum gerçekten down sendromlu mu ?
Ben özel hastaneye gidiyorum eşi aşağıda sıkıntı çıkarsa diye bırakıp üniversite hastanesinde mi Doğum yapsam?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…