2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben henüz buralara hiç gelemedim, tek derdim doğum başlayacak mı 🤭
Çok teşekkürler notlar için, bugün biraz buralara çalışayım 👍
Stresini anlayabiliyorum 😊 Ama şöyle düşün, bebiş bir şekilde karnimizdan çıkacak, doğanın kanunu bu😍
Ben bu tür hazırlıklarla ugrasinca kafam dağılıyor ve çok düşünmüyorum 🙈

Günaydın kızlar, doğum yapıp burayı bıraktım diye düşünmeyin, dün 3 kişi çocuğa zor baktık desem, yani kızıma. Küçük bebeğimizle bir arada vakit de kalmıyor. 😍💕 Ondan yani, dualarım sizinle, Allah'ım sağlıklı, kolay,hayirii doğumlar nasip etsin 🤲🤲😍🤲
İlk ay herkes muaf merak etme 😁 tabiki bebeğinle ilgileneceksin. Biraz kendine gel gelirsin yine buralara.

Kızlar doğum çantasına gaz için ilaç koyan var mı? Bir arkadaşım mutlaka koy demişti, Little Remedies önerdiği marka da. Şimdi geldi aklıma. Gerekli oluyor mu, almak lazım mı? 187 liraymış fiyat da. Yoksa gerekli olursa mı alırız?
Canım ben bazı şeyleri lazım olunca alacağım için sadece liste yapıp bıraktım
Gaz ilacı da bunlardan biri
belki hiç ihtiyacın olmayacak 😉

Kızlar geçen gün Sevim Kuruçay'in yeni doğan bakım kursuna katıldım. Notları ekliyorum, belki yararlanan olur❤️Eki Görüntüle 2908595 Eki Görüntüle 2908596 Eki Görüntüle 2908597 Eki Görüntüle 2908598 Eki Görüntüle 2908599
Sayende okul yıllarıma gittim😁Bi kaç okuldan hatırladığım şeyide ben yazim ağız temizliğinde pamukcuk olursa karbonatlı suyla temizlicez. Konak oluşursa zeytinyağıda olabilir yumuşatılacak. Birde ben çapak olursa pamuk yazmışsın hatırladığım kadarıyla pamuk kullanılmaz. Ama evet göz kuyruğundan içe doğru tülbent kaynamış soğutulmuş suya batırılıp öyle yapılır. Birde bebek banyosu bebeğin karnı açken yaptırılır.

Stresini anlayabiliyorum 😊 Ama şöyle düşün, bebiş bir şekilde karnimizdan çıkacak, doğanın kanunu bu😍
Ben bu tür hazırlıklarla ugrasinca kafam dağılıyor ve çok düşünmüyorum 🙈
Çıksa iyi olur tabi😂 zira ayağa kalkıp tuvalete gitmek bile çile haline geldi. Elime başka bir kitap aldım ama başlayamadım bile, dağıtamıyorum dikkatimi. Aslında pek düşünecek bir şey de kalmadı, hazır her şey ama illa bebekle ilgili bir şey bulup (bu sabah ahşap diş kaşıyıcılara sardım mesela) oradan da hoop ne zaman kanala girecek düşüncesine kayıyorum. 1-2 gün kendimi biraz soyutlamaya çalışayım bari 😬

Çıksa iyi olur tabi😂 zira ayağa kalkıp tuvalete gitmek bile çile haline geldi. Elime başka bir kitap aldım ama başlayamadım bile, dağıtamıyorum dikkatimi. Aslında pek düşünecek bir şey de kalmadı, hazır her şey ama illa bebekle ilgili bir şey bulup (bu sabah ahşap diş kaşıyıcılara sardım mesela) oradan da hoop ne zaman kanala girecek düşüncesine kayıyorum. 1-2 gün kendimi biraz soyutlamaya çalışayım bari 😬
Ben muge anlinin eski bolumlerini izliyorum 😂😂 bebekle alakali birseye bakmiyorum artik ne agrım geçiyo nede bu doğuyo saldım artık

Yok bebek içindi sorum. Tamam öyleyse acele etmiyorum almak için. Teşekkür ederim 🥰
Kendi gazıma ayrıca dikkat edeceğim 😬
Kimyon rezene çayı falan alabilirsin
Hanımlar merhaba,
Benim riskli bir hamileliğim bar en son hatırlarsınız suyum azdı neyse onu havuç suyu dinlenme yatma ile biraz atlattık gerçi hala alt sınırda ama en azından 36 ya kadar gelebildim.
Bu ikinci gebeliğim hamileliğimin başından beri ense kalın dediler (2.1 idi) beni üzdüler bağırsağında parlaklık var dediler ki çok azmış üzdüler beyninde timör var dediler 22. Haftada geçti ona üzüldüm şimdi de 20 li haftalarda başlayan böbrek genişleme problememimiz var 10 mm değildi takip ediyordum ama dün gittiğimde 16 mm çıktı birden bire acayip genişlemiş ayrıca bebeğin eşi aşağıda. Dünden beri ağlıyorum nette gezindim böbrek genişlemesi down sendorumu olabilirmiş bebeğini kaybeden varmış vs vs eşi aşağıda olanlar kanlı Doğum geçirtebiliyormuş rahmini kaybedenler varmış.
Çok kötüyüm ne yapayım bana bi akıl verin oğlum gerçekten down sendromlu mu ?
Ben özel hastaneye gidiyorum eşi aşağıda sıkıntı çıkarsa diye bırakıp üniversite hastanesinde mi Doğum yapsam?
Diğer durumlar için pek bilgim yok Malesef geçmiş olsun umarım dr yanılgısıdır hepsi. Ama benim de ilk gebeliğimde eş aşağı yerleşimliydi plasenta Previa diyorlar baya kapatmıştı rahim ağzını sürekli kanamam oluyordu ben son 3-4 ayımı hep yatarak geçirdim 34+1 de de doğum yaptım. Eğer dr sana güven veriyorsa devam edebilirsin ben de özelde doğum yaptım sadece yanımda bana acil durumda kan verebilecek 2-3 kişi bulundurdum çok şükür lazım olmadı. Dr ile konuşun bazen imkanlar doğrultusunda özelde ekstra bir profla yapıyorlar doğumu benim zamanımda yoktu kendi drum yaptırdı bence pozitif düşünüp drunuza ne kadar güvendiğinizi ölçün ona göre karar verin

Kimyon rezene çayı falan alabilirsin

Diğer durumlar için pek bilgim yok Malesef geçmiş olsun umarım dr yanılgısıdır hepsi. Ama benim de ilk gebeliğimde eş aşağı yerleşimliydi plasenta Previa diyorlar baya kapatmıştı rahim ağzını sürekli kanamam oluyordu ben son 3-4 ayımı hep yatarak geçirdim 34+1 de de doğum yaptım. Eğer dr sana güven veriyorsa devam edebilirsin ben de özelde doğum yaptım sadece yanımda bana acil durumda kan verebilecek 2-3 kişi bulundurdum çok şükür lazım olmadı. Dr ile konuşun bazen imkanlar doğrultusunda özelde ekstra bir profla yapıyorlar doğumu benim zamanımda yoktu kendi drum yaptırdı bence pozitif düşünüp drunuza ne kadar güvendiğinizi ölçün ona göre karar verin
Sağol canım cidden çok sıkıntılı bi durummuş benimkisi kötünün iyisi tam kapatmıyor yan tarafta marjin dediklerinden kanamam vs olmadı hiç. Doğumda dakan stoğu yapıyoruz dedi doktor bakalım haftaya planlayacağız Doğumu bana dua edin teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

Ne güzel geliyor şu mesajlar 🥰 boşuna telaşlanıyorum belki de 🙃 bugün yine bir değişiklik yok, sancı, baskı vs. Ama 2 hafta içinde bitecek her şey 😇
Güzel düşünmek önemli🥰 sen stresini kontrol altında tutmaya çalış yeter ki canım benm 🥰🥰 benim iki kez kasık ve belde sancı oldu bu sabah hemen bi heyecan yaptım ahahha 😂 hayırlısıyla gelsinler 🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Güzel anneler doğumdan sonra çok yoğun geçiyor takip edemiyorum şimdi fırsat bulunca yazayım dedim umarım herkes iyidir doğum yapanlara gözün aydın diyorum Allah sağlıkla analı babalı büyütsün inşallah 🤲 bekleyenlere Allah kolay güzel doğumlar nasip etsin inşallah 🤲 Ben hastane çantasına koyduğum tüm bezleri doğurduğum gün ve ertesinde tükettim 13 tane falandı iyiki çok koymuşum kıyafet olarak iki tane hastane çıkışı yetti tarakmış makyaj malzemesiymiş bunları hiç kullandım tacımı taktım fotoğraf çekerken hastane oda süslemesi yaptı bebeğin ilk muayenesi için randevu verdiler bunlar hastane paketinin içinde vardı hastaneden çok memnun kaldık hemşireler çok güler yüzlü ve ilgiliydiler bebeğimin çok tırnağı yoktu eldiven takmadım ama doktorum görünce tak dedi o yüzden taktım sadece yüzünü çözmez elini gözüne de götürür diye sanırım bir gece iki gün kaldık hastanede üçüncü gün bandajı çıkarıp dikiş yerinin etrafını kolonyayla sildikten sonra duş alabilirsin dedi bir antibiyotik Bir de kas gevşetici ağrı kesici yazdı hamilelikte ne kullanıyorsan hepsini devam edebilirsiniz bütün bol olur dedi hamilelikte Demir magnezyum vitamin D3 ve B12 kullanıyordum hepsi de devam ediyorum eve geldiğimde sırt üstü düz bir şekilde yatınca yataktan kalkmak zor oldu o yüzden hep oturarak uyuyorum hala 5 gün göbeğim kaldığı epey doktora ne zaman korse kullanabilirim dedim 15 gün sonra kullanabilirsin dedi sütüm 4 gün geldi o arada bebeğe mama da verdim aç kalıp sarılık olmasın diye dünden beri mamayı azalttım sadece gece verdim artık sütüm gelmeye başladı için emzirmeye çalışıyorum ama meme ucunu tutmakta zorlanıyor o yüzden de biraz hırçınlaşıyor Bir de sık sık uyandırıp beslenmeye çalıştığım bu yüzden hırçınlaştı bence bebeğiniz bebek acıkmadan uyandırmak çok da doğru gelmedi zaten acıkınca kendi belli ediyor ağzını açıyor meme arıyor o yüzden dün gece uyandıramadım mama verdim bir 6 saat uyudu tabii ilk günler böyle yapmıyordum da daha sık uyandırıp besliyordum bugün ilk hastane kontrolümüze gideceğiz inşallah her şey güzel geçer haftaya da kendi doktorun beni kontrole çağırdı şimdilik bizden haberler bunlar size de faydası olur diye yazdım 😊

Kızlar ben dayanamıyorum artık. 20 gün olacak çocuğuma hasretim. Bugün şerefsiz babası diyor dava sonuçlanır hakim kime verirse o zaman görürsün. Üstüne delta virüsü bir daha karantina. Gerçekten ağlamaktan çenem ağrıyor. Odadan dışarı çıkamıyorum çocuğumu aşırı özledim. Moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ama ölecek gibi hissediyorum kendimi. Bunu kullanır diye şerefsiz kocama virüs kaptığımı söylemedim de ettiğini buldun çek der. Allahtan karnımda ki bebeğim hareketli. Burada kimse kimseyi çok tanımıyor ama inanın bu hayatta kimseye zararı dokunmuş biri değilim. Evlat hasreti içimi kavuruyor. 20 gün sonra 40 koca gün olacak. Çocuğun psikolojisi nasıl olacak kimse düşünmüyor. Hamileler doğum yapanlar bana dua edin nolur çok zor durumdayım
Nasıl bi insan bu adam ya bi anneyi nasıl çocuğuyla cezalandırmaya kalkar 😡 kimse yok mu onun dilinden anlayan kuzum ,

Güzel anneler doğumdan sonra çok yoğun geçiyor takip edemiyorum şimdi fırsat bulunca yazayım dedim umarım herkes iyidir doğum yapanlara gözün aydın diyorum Allah sağlıkla analı babalı büyütsün inşallah 🤲 bekleyenlere Allah kolay güzel doğumlar nasip etsin inşallah 🤲 Ben hastane çantasına koyduğum tüm bezleri doğurduğum gün ve ertesinde tükettim 13 tane falandı iyiki çok koymuşum kıyafet olarak iki tane hastane çıkışı yetti tarakmış makyaj malzemesiymiş bunları hiç kullandım tacımı taktım fotoğraf çekerken hastane oda süslemesi yaptı bebeğin ilk muayenesi için randevu verdiler bunlar hastane paketinin içinde vardı hastaneden çok memnun kaldık hemşireler çok güler yüzlü ve ilgiliydiler bebeğimin çok tırnağı yoktu eldiven takmadım ama doktorum görünce tak dedi o yüzden taktım sadece yüzünü çözmez elini gözüne de götürür diye sanırım bir gece iki gün kaldık hastanede üçüncü gün bandajı çıkarıp dikiş yerinin etrafını kolonyayla sildikten sonra duş alabilirsin dedi bir antibiyotik Bir de kas gevşetici ağrı kesici yazdı hamilelikte ne kullanıyorsan hepsini devam edebilirsiniz bütün bol olur dedi hamilelikte Demir magnezyum vitamin D3 ve B12 kullanıyordum hepsi de devam ediyorum eve geldiğimde sırt üstü düz bir şekilde yatınca yataktan kalkmak zor oldu o yüzden hep oturarak uyuyorum hala 5 gün göbeğim kaldığı epey doktora ne zaman korse kullanabilirim dedim 15 gün sonra kullanabilirsin dedi sütüm 4 gün geldi o arada bebeğe mama da verdim aç kalıp sarılık olmasın diye dünden beri mamayı azalttım sadece gece verdim artık sütüm gelmeye başladı için emzirmeye çalışıyorum ama meme ucunu tutmakta zorlanıyor o yüzden de biraz hırçınlaşıyor Bir de sık sık uyandırıp beslenmeye çalıştığım bu yüzden hırçınlaştı bence bebeğiniz bebek acıkmadan uyandırmak çok da doğru gelmedi zaten acıkınca kendi belli ediyor ağzını açıyor meme arıyor o yüzden dün gece uyandıramadım mama verdim bir 6 saat uyudu tabii ilk günler böyle yapmıyordum da daha sık uyandırıp besliyordum bugün ilk hastane kontrolümüze gideceğiz inşallah her şey güzel geçer haftaya da kendi doktorun beni kontrole çağırdı şimdilik bizden haberler bunlar size de faydası olur diye yazdım 😊
Allah bağışlasın taze anne 🥰 maşallah sütün de gelmiş hamilelikten kalma uykusuzluk başlıyor artık zaten alışıksındır ☺️ Sağlıkla sıhhatle büyütün bebeğinizi inşallah canım 😘

Allah kolaylıklar versin. Sizler geri dönüp anlattikca iyice hevesleniyorum, ben de bebeğimin kokusunu alabilsem onu emzirebilsem bir an önce diye 😊 sağlıkla büyüsün masal bebek insallah 😍

Kızlar doğum çantasına gaz için ilaç koyan var mı? Bir arkadaşım mutlaka koy demişti, Little Remedies önerdiği marka da. Şimdi geldi aklıma. Gerekli oluyor mu, almak lazım mı? 187 liraymış fiyat da. Yoksa gerekli olursa mı alırız?
Bebek içinde hayır gerçek gaz sancıları onbeş yırmı gun sonra başlıyor bebeklerde genelin öyle ben kendim için almak istiyorum çunku karnımda buyuk boşluk oluyor içi gaz doluyor sancıdan kıvranıyorum blmiyorum ki rezene tek başına yeterl olmuyor bende kimyon anasonda beraber olan cay lzım

Hanımlar merhaba,
Benim riskli bir hamileliğim bar en son hatırlarsınız suyum azdı neyse onu havuç suyu dinlenme yatma ile biraz atlattık gerçi hala alt sınırda ama en azından 36 ya kadar gelebildim.
Bu ikinci gebeliğim hamileliğimin başından beri ense kalın dediler (2.1 idi) beni üzdüler bağırsağında parlaklık var dediler ki çok azmış üzdüler beyninde timör var dediler 22. Haftada geçti ona üzüldüm şimdi de 20 li haftalarda başlayan böbrek genişleme problememimiz var 10 mm değildi takip ediyordum ama dün gittiğimde 16 mm çıktı birden bire acayip genişlemiş ayrıca bebeğin eşi aşağıda. Dünden beri ağlıyorum nette gezindim böbrek genişlemesi down sendorumu olabilirmiş bebeğini kaybeden varmış vs vs eşi aşağıda olanlar kanlı Doğum geçirtebiliyormuş rahmini kaybedenler varmış.
Çok kötüyüm ne yapayım bana bi akıl verin oğlum gerçekten down sendromlu mu ?
Ben özel hastaneye gidiyorum eşi aşağıda sıkıntı çıkarsa diye bırakıp üniversite hastanesinde mi Doğum yapsam?
Tecrubeli br doktorda doğum yap derim sezeryan sadece böbrekle dovn olunmaz zannımca kalp sorunlarıda oluyor geçmş olsun derim böbrekte doğuştan gelen bir sorun vardır bu şin uzmanının bakması lazım nefroloji mi ne unide doğurursan brbeğe bakarlar derim bir uzmana göster takma kafana derim rabbim inş bir kolaylık verir

Gebelik mi zor geçiyor doğum sonrası nasıl. Olacak ben şahsen dayanamazdım ayrı kalmaya zor şler ikşnciside geliyor Allah kolaylık versin
Benim kızım çok hareketli erken doğum riskim vardı peşinde koşturunca nefesim kesiliyordu sürekli sancılarım oluyordu kimse keyfi evladından ayrılmak istemez , zaten ailem izin vermiyor eşim işte ben gündüz tek başıma olduğum için karnın burnunda nasıl yapacaksın doğurmak mı istiyorsun diyorlar , bu yüzden sadece yatmadan yatmaya eve geliyorum gündüz bütün gün yanındayım kızımın , doğum olunca şahsen karnımda bi bebek olmayınca kızımla daha rahat ilgilenicem çünkü nefesimi kesip sancı yapacak bir durum olmayacak ortada .

X