2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bir saat kadar önce belime zonklama seklinde agri girdi omuz altindan baslayip ince bele kadar uzandi agri. Sonra agri sizi sekline döndû sizlamaya benzer bir bel agrisi var. Her gun geceyi karin agrisi ve baski ile geciriyorduk , bugun degisiklik yapip geceye bel agrisiyla giris yaptik.

Kuzum ben de soguktum kabul hatta hemen sütüm geldi hatta oyle az falan degil baya akıyodu gögsümden gögsüm sızliyodu falan bebek hepsini bosaltamiyodu
Yeni dogunca hastanede illa verin kandirmasin sizi süt dedi doktoru iyi hadi dedik 2 gece arada verdik yani toplasan 30 ml etmez verdigimiz
Doktoru 3 gun falan her emzirmeden sonra 30 ar ml ver demisti dusun
Baktik bebek iyi sut iyi dedik vermeyelim
Bugun 4. Gun yavrumun gozlerini bagladilar 24 saat acmiycaklarmis
Allahtan yanimizda oda da aliyo ısıni yoksa nasil dayanirdik bilmem
Bak size foto gondereyim
Cok pismanim
Sutu sağdığında rengine dikkat etseydin beyaz sutler ve uzerinde yağ birinkintisi olmayan sutler maalesef çok besleyici olmuyor birde ben bebeğin içemediğini arkadan sağıp onu veriyırdum çunku gögsum boşalmıyordu onu deneyebilirsin kilo almadığın için sutun besleyiciliği olmayabilir birde proteinli şeyler iyi sut yapıyor su şerbet vb şeyler sutun kalitesine etki etmiyor

Bana da sormuşlardı ağlaya ağlaya evet demiştim 😂

O stres hep var sırf uyanamam diye epidural istiyorum eğer sezeryan olursa. Yarın son kontrollerimi yapayım bakalım inşallah hepimiz sağlıkla kolaylıkla doğururuz ♥️

İlki sezeryandi ama üstünden 7 yıl geçti diye normal mi denesek dedim dr a. haftaya pazartesi çatı muayenesi falan yapacak bakalım ozamana kadar bekler miyiz beklemez miyiz
İyi cesaret valla kuzum 🥰 gelirse de sağlıkla gelsin inşallah 🙏

Kızlar bugün kızım hastaydı hastaneye götürdüm bronşit başlangıcı dedi ilaç vs geçmezse cuma gel hava vericem iğne ile birlikte dedi , bütün gün kucağımdan inmek istemedi annem de kalıyor normalde ben hergün gidiyorum yanına sanırım bütün gün kucağımdaydı şimdi yine anneme bıraktım evime geçiyorum çok zorlandım bırakırken getirecektim yanımda eve ama annemler yapamazsın dediler benim oğlan kasılıp durdu ve canım baya yandı şuanda da öyle kasılmaya devam ediyor tek bi yer de toplanıyor normalde çarşamba yada perşembe gidecektim doktora ama yarın gitsem mi ?
Çocuğunla niye yatmıyorsun memeden mi kesiyorsun

Yarin benim de sabah sezeryanim var, hem heyecan hem de bebegin dogacak olmasinin saskinligi var sanirim uzerimde. Biraz da korkuyorum. Yarin bu saatlerde minik bebegim koynumda olur umarim 💕
Heyecandan bazi mesajlari kacirmis olabilirim. Dogum sureci baslamis olan herkese iyi enerjilerimi iletiyorum.
Bu surecte herkese arkadasligi icin tesekkur ederim. Umarim hepimiz icin her sey yolunda ve guzel ilerler 😇
Hayırlı olsun Rabbim saglıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️

Bilmiyorum haftası iyi gibi aslında ama doğum korkutuyor açıkçası sezaryen de normal de korkutuyor beni panik halindeydim şuan
Bende öyleyim ama korkudan ziyade yapacaklarımdan sakşn kafayla kızıma merhaba demek istiyorum ki herşeyini takip edeyim bir haftaya ihtiyacım var 39 itibarıyla gelsin istiyorum

Bende seninle aynı durumdayım ne sancı ne kramp ne kasılma . Yada sürpriz yapıp birden gelecek yada 40 haftayı beklicez bakalım ne öıkar bahtımıza 😁
YAa canım aynıymışız bide bizim bıdıkların keyfi yerinde maşAllah gelmeye niyetleri yok yalandanda olsa bir belirti bile vermiyolar 😅aman sağlıklımolsunkar sağlıkla doğsunlards kuzum elbet gelecekler ep iyi olsun bütün bebişler 🥰

Estağfurullah canım😊 Benim arkuat uterusum var. Uterusum doğuştan üsten hafif basık. Oğlum 35+0 da doğmuştu hatta,34 deyken suyum gelmişti. Bunda da 33 te kasılmalar başladı pruloton ve protestan sayesinde bu günlere geldik. Fakat rahmin hacmi artık daha büyümediğinden suyumuz azalmış , doktorum da riske atmadı 😊
O zaman çok sevindim 37ye ulaşmana. 🤗

Hayır benim kızım memeyle büyümedi mamayla büyüdü , şuan 11 aylık yaklaşık 2 aydır bi annemde bi benle kalıyor annem gelip benim yanımda kalamadığı için
Gebelik mi zor geçiyor doğum sonrası nasıl. Olacak ben şahsen dayanamazdım ayrı kalmaya zor şler ikşnciside geliyor Allah kolaylık versin

Kızlar ben dayanamıyorum artık. 20 gün olacak çocuğuma hasretim. Bugün şerefsiz babası diyor dava sonuçlanır hakim kime verirse o zaman görürsün. Üstüne delta virüsü bir daha karantina. Gerçekten ağlamaktan çenem ağrıyor. Odadan dışarı çıkamıyorum çocuğumu aşırı özledim. Moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ama ölecek gibi hissediyorum kendimi. Bunu kullanır diye şerefsiz kocama virüs kaptığımı söylemedim de ettiğini buldun çek der. Allahtan karnımda ki bebeğim hareketli. Burada kimse kimseyi çok tanımıyor ama inanın bu hayatta kimseye zararı dokunmuş biri değilim. Evlat hasreti içimi kavuruyor. 20 gün sonra 40 koca gün olacak. Çocuğun psikolojisi nasıl olacak kimse düşünmüyor. Hamileler doğum yapanlar bana dua edin nolur çok zor durumdayım

Kızlar ben dayanamıyorum artık. 20 gün olacak çocuğuma hasretim. Bugün şerefsiz babası diyor dava sonuçlanır hakim kime verirse o zaman görürsün. Üstüne delta virüsü bir daha karantina. Gerçekten ağlamaktan çenem ağrıyor. Odadan dışarı çıkamıyorum çocuğumu aşırı özledim. Moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ama ölecek gibi hissediyorum kendimi. Bunu kullanır diye şerefsiz kocama virüs kaptığımı söylemedim de ettiğini buldun çek der. Allahtan karnımda ki bebeğim hareketli. Burada kimse kimseyi çok tanımıyor ama inanın bu hayatta kimseye zararı dokunmuş biri değilim. Evlat hasreti içimi kavuruyor. 20 gün sonra 40 koca gün olacak. Çocuğun psikolojisi nasıl olacak kimse düşünmüyor. Hamileler doğum yapanlar bana dua edin nolur çok zor durumdayım
Yaa çok üzülüyorum bu haline keşke insafa gelse eşiniz karnında onun canını taşıyorsunuz. Allah duysun inşallh sesini bir yerden ferahlık versin inşallah 🤲🏻 Ailenizden kimse var mı size destekçi olacak veya bir büyük araya girip eşinizle konuşsa en azından şu zamanı sorunsuz atlatırsınız

Canım hasretsin cok zor ama bide söyle bak yanında olsaydı oda hasta olacaktı, şükür uzakta annesinin iyileşip kavusnasını bekliyor. Hepsi imtihan diye düşünelim 😔 Rabbim de eşine hidayet ve merhamet versin. Sana değil 4 ünüze ızdırap oluyor anlasa keske. Evlat hasreti tabiki içini yakıyordur ama sen güçlü olup yavruna kavusmak için saglığını kazanmalısın. Rabbim şafi ismiyle şifalandırsın inşallah.
Ne derse desin sakince eşine de ki çocuk sende durmalı şuan rahatsızım de acıkca söyle. Ne düşünürse düşünsün. Bak hastalık var saglık var biz bu çocukların ebeveyniyiz önceliğimiz onlar olmalı. Senin iyi bakacağına eminim, hastalığı bebeğimizle atlatıp size kavuşucaz desen, belki yumuşar. En azından görüntülü arasa bikaç dk da olsa görsen çocugunu iyi gelir. Yav ne bileyim hastalığı kullan duygu sömürüsü yap sırf cocugum için gururu kenara bırakırdım ben olsam. Bir denesen ne kaybedersin ki...

Canım hasretsin cok zor ama bide söyle bak yanında olsaydı oda hasta olacaktı, şükür uzakta annesinin iyileşip kavusnasını bekliyor. Hepsi imtihan diye düşünelim 😔 Rabbim de eşine hidayet ve merhamet versin. Sana değil 4 ünüze ızdırap oluyor anlasa keske. Evlat hasreti tabiki içini yakıyordur ama sen güçlü olup yavruna kavusmak için saglığını kazanmalısın. Rabbim şafi ismiyle şifalandırsın inşallah.
Ne derse desin sakince eşine de ki çocuk sende durmalı şuan rahatsızım de acıkca söyle. Ne düşünürse düşünsün. Bak hastalık var saglık var biz bu çocukların ebeveyniyiz önceliğimiz onlar olmalı. Senin iyi bakacağına eminim, hastalığı bebeğimizle atlatıp size kavuşucaz desen, belki yumuşar. En azından görüntülü arasa bikaç dk da olsa görsen çocugunu iyi gelir. Yav ne bileyim hastalığı kullan duygu sömürüsü yap sırf cocugum için gururu kenara bırakırdım ben olsam. Bir denesen ne kaybedersin ki...
Annesini bana tercih etmiş bir koca. Zaten çocuğu kullandığı için göstermiyor. Annesinin yanında yaşamaktansa ölmeyi tercih ederim artık.

Normalde bebisin gelecegi yoktu persembe gunu kontrolde her sey yolundaydi. Cuma kahverengi lekelenmem oldu, ctesi nisanim geldi, bebekte 2-3 hafta karin cevresi geriligi cikti. Suyum baya azaldi, 1-2 gun yakin takip ettik en son kordon da dolaninca sezaryene karar verdik. Son gunler biraz heyecanli gecti 🤭
Yaa kiyamam canim benim nasil da endiselenmissindir
Neyse ki saglicakla kavusmussun evladina ismi ne oldu

Sutu sağdığında rengine dikkat etseydin beyaz sutler ve uzerinde yağ birinkintisi olmayan sutler maalesef çok besleyici olmuyor birde ben bebeğin içemediğini arkadan sağıp onu veriyırdum çunku gögsum boşalmıyordu onu deneyebilirsin kilo almadığın için sutun besleyiciliği olmayabilir birde proteinli şeyler iyi sut yapıyor su şerbet vb şeyler sutun kalitesine etki etmiyor
Sutun kalitesini bilmem ama su an goguslerimin agrisindan uyuyamiyorum
Dehset dolular bebek hepsini tuketemiyo haklisin benim de aklimda yarin hastaneden cikayim insallah ilk isim gidip almak olucak önüme ne cikarsa ciksin

Yaa kiyamam canim benim nasil da endiselenmissindir
Neyse ki saglicakla kavusmussun evladina ismi ne oldu
Insallah bu sabah kavusacagiz 🥰 heyecan dorukta. Aslinda hala ismi belli degil ama esim durdu durdu Sinan dedi, ismi de cok sahiplendi, babasini kirmicam gibi duruyor 🤷🏻‍♀️

X