2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sevindim canım iyi olmana. Yorgunluk ve üşümek de etkilemiş olabilir dediğin gibi. Kendini sıcak tutup, dinlen güzelce.

Pilates zaten mucize gibi. Hareketleri doğru ve düzenli yapınca ağrı sızı kalmıyor. Benim sırt ağrılarıma çözüm olmuştu. Bu bel ağrısının doğumla ilgisi yok gibi hissediyorum ben de. Sanki uzun bir süre daha doğurmam gibi. Ne kasılma var, ne sancı. Vajinaya baskı, idrara sık çıkma gibi durumlara da alıştım sanırım. Bu ara kimi arasam doğuruyorum dicem sanıyor, kimseyi arayamaz oldum

Aşağı indiği için olabilir. Baş aşağı iyice yerleşince yukarda boşluk oluyor ya yukardan bakınca küçük geliyor göze

Bel ağrısı da aslında doğum ile alakalıymış sancı mesela kasıklardan bele doğru gidermiş ama senin ki şuan göbüş büyümesinden olabilir ağırlık merkezi değiştiği için çünkü kasılma sancı olmayınca hiçbir şey tek başına bir şey anlam ifade etmiyormuş onu anladım ay inşallah vakti zamanında hayırlı zamanda gelsinler öyle diyorum kimisi hemen pat diye doğuruyor da işte kimisi de galiba bizler işte aşama aşama her bir şeyi yaşayıp sona doğru gidiyoruz

Gecmis olsun, simdi iyi olmana sevindim. Yuruyus ve yorgunluk hep bende de boyle etkiler yapiyor. Esine de antreman olmustur gece

S Serenajp tekrar selam, hani bu çömelip kalkma hareketleri var ya, 3 gün yaptım ama bi arkadaş iyi olmuyormuş dedi (kısacasinı diyim) bıraktım ben de. Sizce doğumun başladığı gün mü yapmalıyım?

Göbek aşağıya düştüğü içindir birde artık suları azalmaya başlıyo doguma hazırlık için o da olabilir

Bugun kontrolum vardi korktugum gibi olmadi doktorum çok anlayisli davrandi , doktorum hizli yapilirsa kendini kasarsin agrin olur ben yavas hareket ediyorum hiç anlamayacaksin dedi ve dedigi gibi de oldu , çati muaynem çok sorunsuz geçti bosuna paniklemisim korkulacak bir sey yokmus bebisim 2.900 gram 47 cm olmus doguma kadar üçü gecer dedi doktor, her seyi saglikli masallah hicbir sorun yok kizimda, Allahim esirgesin yavrularimizi hep saglikli olsunlar

Sleepy bez alanlara bir sorum var 3 çeşit var natural, bionatural, sleepy extra. Bunların en iyisi yeni doğana en uygunu hangisi bilmiyorum. İnternette bakındım tam bir şey bulamadım.

Bizim aşılama işi de benim eşimin sperm sayısı düşüklüğü sebebi ile oldu bende bir sorun yoktu. Aşıri düşük değildi ama alt sınır civarındaydı veya biraz altındaydı sanırım. Olunca oluyor yaa yeter ki nasibimizde olsun .

Ya zaten günü genelde üç beş gün oncesinde veriyorlar öyle hemen belli olmaz. Eğer bir sıkıntın yoksa 37 dolmadan gün vermez zaten. O zamana kadar devam kontrollere.

Canim o egilip kalkma hareketi bebegin kanala itilmesini sagliyor squata benziyor etkileri. Banu Çiftci bir videosunda çömelme hareketini doguma yakin yapabilirsiniz demisti hatta dogum basladiginda da faydaliymis, bir anneyi dogum gerceklesmiyor diye sezeryana alacakmis , anne çömelme hareketi ile normal dogurmus videosunda anlatmisti.

Ya şöyle bu konuda net bir bilgim olmamakla birlikte gebelikte eğer doktor aksini onermemisse spor ve egzersizin faydası olur zararı olmaz. Ama hani top üzerindeki egzersizler daha böyle hafif ya daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Çünkü yapmayıp yapmayıp bir anda ağır bişey yapmak da iyi olmayabilir. Ama tabi bu konuda çok bilgim yok yanlış yönlendirmek de istemem.

Kızlar galiba kasılmalarım olmaya başladı bu kasılmalar git gide sancıya mı çeviriyor yoksa kasılma olması ile kalıyor mu sabahtan beri hafif aralıklarla vardı ama git gide çoğaldığını hissediyorum hatta oğlumun hareketlerini de hissediyorum ama sanki zor hareket ediyor gibi oda nefes arada bi gidip geliyor zorlaşıyor yani ve acayip halsizleştim tüm bunlar kasılmanın yol açtığı bir şey mi sıcak duşta aldım ekstradan ama yok göbeğim beni artık çok rahatsız ediyor ve çok sert ve sıklaşıp çok hafif gevşiyor ama tam manası ile gevşemiyor bilmem hepsini anlatabildim mi yani bu kasılma tam olarak bu mu ve sancıya mı çevirmesi lazım

Ben de chicco anne yani almistim ama daha yataga baglamadik. Sasirdim dogrusu, yabanci formularda da arastirdim simdi, bebek donup diger yataga gidip havasiz kalirsa gibi bir endise var anladigim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…