2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bence istekli olması çok iyi yaa. Ben bir defa nasıl yapicam falan dedim benimki direk sakın bana bakma dedi geçti 😂 onu geçtim kolumu alacaktım diyorum bak sadece çekeceksin bana ters gelen yerleri yok ben asla yapamam diyonl 😅
Haha 😆 bizim türk erkeklerinin geneli böyle aslında . Ben şansımı yabancı erkekten yana kullandım 😂

Ayy hiç olur mu deme bir doktor meslektaşım kendisi 40 yaşında bir çocuğu tedavi ile 31 yaşında iken olmuş daha da olmuyordu. Kadın neler denedi yani. Sonra her şeyi bıraktı artık olmucak belli dedi yaşım da ortada dedi. Tedavi falan her şeyi bıraktı ki onun şeker hastalığı falan da vardi sağlıklı da değil. Her şeyi bıraktı 2 ay içinde kendiliğinden hamile kaldı 🥰 yani belli olmuyor rabbim nasip ederse ediyor sen bunu bir dogur inşallah devamı gelir 😅
Evet böylesi durumları çok duyuyorum gerçekten çok güzel duygulardır 🥰
Ama bir de şöyle düşünüyorum eğer kadında sorun varsa belki doğum tüp bebekteki ilaçlar kadına iyi geliyor sonrası kendiliğinden oluyor. Ama bizim sperm kaynaklıydı hani o durum düzelmeden yine olmaz gibi diyorum ama belli de olmaz tabiki . Belki erkeklerde stres yapıyordur ve stresi olmayınca kendiliğinden olabilir bakalım nasip kısmet dediğin gibi hele bi bunu doğurayım zaten korunmam 😅

Kızlar kaç gündür canım tuzlu kurabiye istiyor yapacaktım ama aklıma şey takıldı fazladan yapsam ne kadar dayanır 🤷🏼‍♀️ Hiç denemedim pişmiş kurabiye buzluğa atılırmı? Elimizin altında olsun diye doğum sonrası elbet anne baba abi filan da olsa gelecekler .. gidip alırızda ama evde olsa fena olmaz dedim de bilemedim🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
Çiğden koysam daha mantıklı gibi
Ben kek börek poğaça her türlü yapıp buzdolabı poşetine koyup buzluğa atıyorum ne zaman istersem cikarip ısıtıp yerim yada misafirlere ikram ederim ablamlarda öyle yapar hiç bir sıkıntı olmuyor

Evet böylesi durumları çok duyuyorum gerçekten çok güzel duygulardır 🥰
Ama bir de şöyle düşünüyorum eğer kadında sorun varsa belki doğum tüp bebekteki ilaçlar kadına iyi geliyor sonrası kendiliğinden oluyor. Ama bizim sperm kaynaklıydı hani o durum düzelmeden yine olmaz gibi diyorum ama belli de olmaz tabiki . Belki erkeklerde stres yapıyordur ve stresi olmayınca kendiliğinden olabilir bakalım nasip kısmet dediğin gibi hele bi bunu doğurayım zaten korunmam 😅
Benimde şöyle bir tanıdikm var . Sperm sayısı düşüktü bir tanıdığın kadın Sürekli adama bişeyler yediriyordu. Aşılama denediler olmadı 👎 kaç kere sonradan kendiliğinden hamile kaldı kadın. Bende de hiç bir sorun yok eşimin sprem sayısı da fazla yüksek ama olmadıımı olmuyor allahın işi …

Kızlar doktordan çıktık şimdi. Yine gün vermedi 🤔😔ayin 4 u tekrar çağırdı ama kan falan aldı. Doğum icin. Sezaryan olabilir dedi ama bakalım.nhem tüp bebek diye sezaryan diye daha iyi olabilir dedi ama haftaya tekrar konuscaz bakalım

Şimdi nasılsın peki? Tekrar ağrı oldu mu?
İyiyim canım teşekkür ederim sabaha karşı uyudum saat 11 gibi kargo geldi uyandım kahvaltı yaptım henüz kasılma olmadı doktora yazdım dün gece böyle böyle oldu yalancı kasılmaydı galiba dedim olabilir normal dedi dün akşam eşim ve görümcemle ay manzarası izlemek için dışarı çıkmıştık yüksek bir yere orda hava rüzgarlıydı epey de yürüyüş yapmıştık galiba üşüyüp yoruldum ondan oldu ya da bebek kanala yerleşmeye çalışıyor vajinama çok baskı yapıyordu her ne ise şimdi bir sıkıntı yok bakalım 😊

Benim
Kızlar göbüşü kaşınan var mı acaba galiba benim göbüş artık git gide büyüdüğü sertleştiği gerildiği için göbek deliği çevresinde çatlaklar olmaya başladı ve sürekli kaşınıyor üç gündür gece gündüz sorun oluyor gebeliğin başından beri yağ krem tarzı şeyler de sürdüm ama etkisi çok olmadı demek ki her türlü çatladı şimdi de kaşınıyor kaşınması normal mi ne yapılabilir
Bir haftadır öyle kaşınma başladı ama felakat bir şekilde dayanamıyorsun yarısı alerji gibiydi yarısı çatlak anlamadım bende hem yağ hem krem sürdüm doktora söylediğimde oda yağ kullanıyorsan bırak dedi krem tek sur dedi şuan ikisini de kullanmıyorum biraz geçti eskisi gibi değil ama siz yine de bir doktora sorun

Kızlar doktordan çıktık şimdi. Yine gün vermedi 🤔😔ayin 4 u tekrar çağırdı ama kan falan aldı. Doğum icin. Sezaryan olabilir dedi ama bakalım.nhem tüp bebek diye sezaryan diye daha iyi olabilir dedi ama haftaya tekrar konuscaz bakalım
Daha erken değil mi gün vermesi için artık dr lar sezeryan için bile 39 artıları bekliyor bi sorunu yoksa 1 gün 1 gündür diyorlar azıcık daha sabredelim 🙏 günler gecmiyoooo

Bir bakayım hangi hareketleri yapabileceğime 🤔 Rahatlarım inşallah
Aynen bi bak bakalım inşallah rahatlarsın ben çözümü o şekil buldum belim de ağrıyor aslında ama benim ki senin ki kadar ciddi değil az onu çok önemsemedim ama alt tarafım o kemikler fena ağrıyordu hareketlerle tüm ağrıları çözdüm sayılır şimdi de diyorum acaba ağrısa daha mı iyi sancım yok ağrım yok bir şeyim kalmadı nasıl doğurucam diyorum annem kayınvalidem her gün arayıp var mı bi durum diyorlar yok git gide günden güne daha iyiyim diyorum 🤦🏻‍♀️😂

Benim

Bir haftadır öyle kaşınma başladı ama felakat bir şekilde dayanamıyorsun yarısı alerji gibiydi yarısı çatlak anlamadım bende hem yağ hem krem sürdüm doktora söylediğimde oda yağ kullanıyorsan bırak dedi krem tek sur dedi şuan ikisini de kullanmıyorum biraz geçti eskisi gibi değil ama siz yine de bir doktora sorun
Evet evet alerji gibi de nokta nokta değişik oluyor bende de nemli tutulması iyidir diye bende yağ krem hep sürüyordum ama beş on dakka sonra yine aynı olunca bıraktım burda bir arkadaş da dedi bıraktım o yüzden hala arada bi kaşınıyor ama dokunmamaya çalışıyorum bakalım cuma kontrole gidicem o zaman söylerim doktora ama muhtemel doğuma da yaklaştık karın da iyice büyüdü gerginleşti normal heralde çatladığı için

Kizlaar günaydın anca vaktim oldu yazabildim,23 Agustos 18.45 de (yani dün akşamüstü)normal doğumumu yaptım çokşükür 🥰 biliyorsunz zaten 3cm açılmam vardı ama o açılma boyutu daha fazla ilerlemedi suyumda gelmedi sadece nişan geldi.hocamz p.tesi yatış yapacağz demisti zaten yatış yapıldı alttan kontrol edildi hala 3cm di ama rahim yumuşams dedi ,ve suni sancı verilmeye başlandı ilk başlarda pek birsey hissetmedm hocamzda ağrı eşiğimn zaten yüksek olduğunu söyledi,böyle olacaksa suni sancı iyiymş dedim icimden,neyse sonra bu verdikleri dozaj açılmamı arttrmaynca ebe ile kendi doktorm dozajı sıklaştıraraak yükseltti herdefasnda git gel yükselt derken suyumuda hoca patlatinca bir ağrm arttı kızlar anlatamam yani afedersnz bu suni sancının b.ktanlığı size soluk aldırmadan sancının geliyor olması daha öncede normal doğum yapmş insanm hani biliyorm diger sancıyı enazndan anneye nefes alacak zaman tanıyor o arada dinleniyorsn hiç olmassa,ama bu suni sancıda malesef kızlar nefes aldrtmıyor artık acıdan dayanamıyordum ama açılmam hızlı şekilde ilerleyince tabi hocamla ebenin hoşuna gidoyordu ama benm anam ağladı:KK43: neyse uzatmıym beni doğm odasna indirecek zamanları bile olmadı normal yatırdıkları odada doğum yaptm evet hemoroid basurum çıktı evet minik keside yemişim alt takm.gitti yani🙈ama o güzelliği kucağnza aldığnz an hersey bitiyor 🥰 şuan hala inanamıyorum kuzuma kavuştmmu ben şimdi diyerek heyecandan uyuyamıyorm bile🥰 oysaki okadar yorgunmki,sağlıkla kucağma aldım ya herbiseyi unutuyor insan💙 darısı başınıza kızlar. sizlerde sağlıkla kuzularınza kavuşun inşallah🤲🥰 ha buarada 3kilo 100 gr doğdu 36+3 de🧿🥰
Dipnot: kesinlikle suni sancıyı önermiyorm hani azar azar verilse belki tamam ama o soluksuz verilen mod berbat bişey valla almayn derim (tabi normal dogm yapacak arkadaşlarma tavsiyedr)
Rabbim analı babalı büyütsün inşallah 🤗 çok sevindim şimdi kucağına alma heyecanı sevinci bir başkadır
Çok zor olmuştur tahmin edebiliyorum çok şükür bunuda atlatmış oldun
Gözün aydın canım 🥰

Kızlar kendi göbeğimin küçüklüğünü hissediyorum öyle görüyorum bilemedim😂bebeğin kilosuyla mi alakalı mi dedim kendi kendime dün kilosunu doktor gayet iyi dedi 2700 ama hesaplamama göre böyle dedi ben daha az düşünüyorum kilosunu sağlıklı olsun da kilosu çok önemli değil birde aşağıya da inmiş göbek o yüzden mi çok küçük gördüm anlayamadım 😂😂

Arkadaşlar selam, sizlere bir sorum olacak, özellikle anne yanı beşik alanlara. Chicconun 2.elini aldım bugün kurdum ama bir sorun var, kitapçıkta “anne yatağı ile beşik arasındaki yükseklik maximum 2cm olsun, yatağınız 58cmden yüksekse beşiği almayın” yazıyor. Boşluk değil yükseklik. Ben bunu yeni farkettim. Ve benim yatağım beşikten neredeyse elim kadar yüksek kalıyor, foto ekliyorum. Bunun ne sakıncası olabilir düşündüm düşündüm bulamadım. Bebeğin üstüne düşeceğim falan diye değildir heralde? Bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim
BEnim bildiğim yataklar yukseliyor ayar var hatta baş kısmını hafif yukseltebiliyorsunda genelde her yatağa uyabiliyor bir kurcala derim

Sakal traşı olmuyormu bu adam neyine korkuyor😂😂 benim eşim kel saç sakal ben yapıyorum traşını hiçte korkmuyorum birde seninki yıllardır traş oluyordur😁 bende bi kere sırf hamileyken alamam diye ağda yapmayı öğrettim. Bakalım inşallah becerebilir yapacak bu hafta. 😁
Kız biz korkmuyoruz da ne bileyim o korkuyor canım yanar kesilir falan diye 😂 aynayı tutup almakta zor oluyor ay bi kere ağdayı oda denedi bana bağırınca ben bıraktı 😂😂

daha vakit var aslında 4'ünde gittiğinde konuşursunuz belki :KK19:

Kızlar ya bana acayip bir duygusallık geldi. Allah kimseyi evladından ayırmasın bu ayrılık bile sayılmaz dillendirmeye utanıyorum ama büyük kızımdan ilk ayrilisim olacak ve bu beni hormonlardan mi nedir çok zorluyor. Resmen şu an onun için üzülüyorum. Kardeşi olacak diye bizden uzak kalacak sevgisi ilgisi bölünecek diye çok acayip duygular içerisindeyim 😢 rabbim evlatlarimiza eşit ilgiyi sevgiyi adaleti gösterecek gücü sabrı versin 🤲
Hiç ayıplamıyorum tatlım aynı durumdayım. Okadar normal bir durumki seni çok iyi anlıyorum. Doğum için memlekete gitmeyi düşünüyorum büyük kızı İstanbul da görümceme bırakıcam 11 yasında okul acılıyor mecburuz, ama insan kıyamıyor. Küçüğü de sezeryan a giderken kardesime bırakıcam oda 2 yasında. Rabbim hepsine saglık sıhhat versin güzel ayrılıklar diye avutuyorum kendimi bende. 🥰🥰🥰

X