2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sleepy bez alanlara bir sorum var 3 çeşit var natural, bionatural, sleepy extra. Bunların en iyisi yeni doğana en uygunu hangisi bilmiyorum. İnternette bakındım tam bir şey bulamadım.
Muhendisoglunun bebek bezi incelemelerine bakabilirsin. Natural temiz icerikliymis, bio natural da temiz ama onu marketlerde vs her zaman bulmak kolay olmuyormus. Okuduklarimin yalancisiyim :)

Kızlar galiba kasılmalarım olmaya başladı bu kasılmalar git gide sancıya mı çeviriyor yoksa kasılma olması ile kalıyor mu sabahtan beri hafif aralıklarla vardı ama git gide çoğaldığını hissediyorum hatta oğlumun hareketlerini de hissediyorum ama sanki zor hareket ediyor gibi oda nefes arada bi gidip geliyor zorlaşıyor yani ve acayip halsizleştim tüm bunlar kasılmanın yol açtığı bir şey mi sıcak duşta aldım ekstradan ama yok göbeğim beni artık çok rahatsız ediyor ve çok sert ve sıklaşıp çok hafif gevşiyor ama tam manası ile gevşemiyor bilmem hepsini anlatabildim mi yani bu kasılma tam olarak bu mu ve sancıya mı çevirmesi lazım
Kasılmalar arası kac dk buna dikkat et. İlk dogumsa 6-7 dk da bire inince hastaneye gidebilirsin, illa ağrı olcak diye bisey yok ağrı eşiğin yüksek olabilir ve düzenli sık kasilmalarla acılman baslayabilir belki başlamıştır bile. Sıcağa yakın duşa gir beline falan su tut bakalım nolcak

Bel ağrısı da aslında doğum ile alakalıymış sancı mesela kasıklardan bele doğru gidermiş ama senin ki şuan göbüş büyümesinden olabilir ağırlık merkezi değiştiği için çünkü kasılma sancı olmayınca hiçbir şey tek başına bir şey anlam ifade etmiyormuş onu anladım 😅 ay inşallah vakti zamanında hayırlı zamanda gelsinler öyle diyorum kimisi hemen pat diye doğuruyor da işte kimisi de galiba bizler işte aşama aşama her bir şeyi yaşayıp sona doğru gidiyoruz 😅
Doktorum ilk yalancı sancimda belden başlayıp karnımın tamamında kasılma olacağını söylemişti. Kasılma olmayınca zaten normal bir bel ağrısı olduğunu anladım. Yoksa çoktan paniklemiştim. 😅 Bir de 4. günü yani. Doğum olsa duramazdım eminim 😂

Muhendisoglunun bebek bezi incelemelerine bakabilirsin. Natural temiz icerikliymis, bio natural da temiz ama onu marketlerde vs her zaman bulmak kolay olmuyormus. Okuduklarimin yalancisiyim :)
J joynss çok sağol adam çok güzel anlatmış ıslak mendil falan da hep değerlendirmiş. Naturalin iyisi bio onun da iyisi extra imiş. İşime yaradı 🙂

Kızlar galiba kasılmalarım olmaya başladı bu kasılmalar git gide sancıya mı çeviriyor yoksa kasılma olması ile kalıyor mu sabahtan beri hafif aralıklarla vardı ama git gide çoğaldığını hissediyorum hatta oğlumun hareketlerini de hissediyorum ama sanki zor hareket ediyor gibi oda nefes arada bi gidip geliyor zorlaşıyor yani ve acayip halsizleştim tüm bunlar kasılmanın yol açtığı bir şey mi sıcak duşta aldım ekstradan ama yok göbeğim beni artık çok rahatsız ediyor ve çok sert ve sıklaşıp çok hafif gevşiyor ama tam manası ile gevşemiyor bilmem hepsini anlatabildim mi yani bu kasılma tam olarak bu mu ve sancıya mı çevirmesi lazım
Canım süre tutup düzenli mi diye baktın mı? Doktorum bana 10 dk 3 kez olacak ve her biri 1 dk sürecek demişti sanırım. Duş, dinlenme ne yaparsam yapayım geçmeyecek, iyice artacak. Dinlenince veya duş alınca geçiyorsa zaten yalancı kasılmadır.

Kasılmalar arası kac dk buna dikkat et. İlk dogumsa 6-7 dk da bire inince hastaneye gidebilirsin, illa ağrı olcak diye bisey yok ağrı eşiğin yüksek olabilir ve düzenli sık kasilmalarla acılman baslayabilir belki başlamıştır bile. Sıcağa yakın duşa gir beline falan su tut bakalım nolcak
Dakika tutmak aklıma gelmedi ama sabah azdı şimdi sıklaştığını hissediyorum tabi kendime göre ama dakika da tutayım şimdi ilk doğum olacak inşallah tam anlayamıyorum da ama galiba ağrıya da çeviriyor çünkü az önce kısa süreliğine karın ve kasık ağrısı yaşadım ve uzun sürmedi geçti şimdi tekrar edecek mi diye bekliyorum ama kasılma devam ediyor sıcak duşa girmiştim ağrım da ondan sonra oldu aslında

Canım süre tutup düzenli mi diye baktın mı? Doktorum bana 10 dk 3 kez olacak ve her biri 1 dk sürecek demişti sanırım. Duş, dinlenme ne yaparsam yapayım geçmeyecek, iyice artacak. Dinlenince veya duş alınca geçiyorsa zaten yalancı kasılmadır.
Süre tutmadım şimdi tutucam ama duşa girdikten sonra da az bi karın kasık ağrım oldu ve de geçti şimdi devamı gelecek mi diye bekliyorum ama kasılmalar da oluyor hala onların dakikasını da bi tutayım bakalım bilemedim ilk olunca hepsi ağrı da tekrar olacak mı onu da bekliyorum

Doktorum ilk yalancı sancimda belden başlayıp karnımın tamamında kasılma olacağını söylemişti. Kasılma olmayınca zaten normal bir bel ağrısı olduğunu anladım. Yoksa çoktan paniklemiştim. 😅 Bir de 4. günü yani. Doğum olsa duramazdım eminim 😂
Evet az önce tecrübelendim doktorun doğru tarif etmiş ya değilse çoktan doğururdun bence de kasılma ile karın bel ağrısı paralel olarak gidiyor 😅

Süre tutmadım şimdi tutucam ama duşa girdikten sonra da az bi karın kasık ağrım oldu ve de geçti şimdi devamı gelecek mi diye bekliyorum ama kasılmalar da oluyor hala onların dakikasını da bi tutayım bakalım bilemedim ilk olunca hepsi ağrı da tekrar olacak mı onu da bekliyorum
sık ve düzenli olması önemli. takip et bakalım. aslında gününde yaklaşmış iyice. dikkat et ve doktorunu haberdar et bence.

Dakika tutmak aklıma gelmedi ama sabah azdı şimdi sıklaştığını hissediyorum tabi kendime göre ama dakika da tutayım şimdi ilk doğum olacak inşallah tam anlayamıyorum da ama galiba ağrıya da çeviriyor çünkü az önce kısa süreliğine karın ve kasık ağrısı yaşadım ve uzun sürmedi geçti şimdi tekrar edecek mi diye bekliyorum ama kasılma devam ediyor sıcak duşa girmiştim ağrım da ondan sonra oldu aslında
Bence bunlar doğum başlangıcı ama ilerlemesi hızlı mi olur yavaş mı olur bekleyip görelim. Sen dk tut dediğim gıbi sıklasinca doktora gidip baktirirsin açılma ne durumda diye. İstersen kac dk da bie olduğu netlesince doktoruna da haber ver. Çok güzel ilerler insallah, bu süreçte dua etmeyi unutma cevrene sevdiklerine ve bizlere çünkü sancı zamanı yapilan dua geri çevrilmez Allah'ın izniyle 😍

Hiç ayıplamıyorum tatlım aynı durumdayım. Okadar normal bir durumki seni çok iyi anlıyorum. Doğum için memlekete gitmeyi düşünüyorum büyük kızı İstanbul da görümceme bırakıcam 11 yasında okul acılıyor mecburuz, ama insan kıyamıyor. Küçüğü de sezeryan a giderken kardesime bırakıcam oda 2 yasında. Rabbim hepsine saglık sıhhat versin güzel ayrılıklar diye avutuyorum kendimi bende. 🥰🥰🥰
Evet güzel ayrılıklar. Ben kardeşim var diye çok mutluyum eminim o da çok mutlu olacak. Geçecek sanırım bende de bu duygu karmaşıklığı hormonlara veriyorum şu an. Sağolasın desteğin için canım🙏

Hergun araç kullanıyorum neredeyse. Neden sorun olsun ki :)
ben de kullanıyorum ama eşim her seferinde araba kullanabilecek misin diye soruyor? dışarıdan riskli gibi görünüyor sanırım refleks ani hareketler düşünüldüğünde risk olur diye endişe ediliyor sanırım
Ay keşke bende gidebilsem. Herkesin aksine ağda yaptırmayı çok seviyorum ben kaşınıyor ya ağda hoşuma gidiyor 😂 acıyor ama hoşumada gidiyor 😬 kuaför olmadığı için eşim ben yaparım dedi muhtemelen bu hafta ona yaptırıcam😁 şimdi kimis beni ayıplar eşime yaptırıyorum diye ama mecburum bide bizimki çok hevesli sürekli
Ben yaparım diyor yapsın bakalım ☺️
ayıplamak mı ? aksine maşallah ne güzel bir durum ve düşünce daim olsun :) ben lazerliyim diye ihtiyaç duymuyorum ama eşime yapıyorum hem ağda hem traş kulaklarına kadar temizliyorum adamın :KK70:

Bence her ne olursa olsun hafta itibariyle doğum olabilir senin sonuçta 39 dasın. Bence doktora görünmende fayda var.

Sıcak duş da sonuçta doğumu nisbeten hızlandıran veya başlatabilecek etkiye sahip bişey. Bilemedim. Bence bir gorunmelisin en azından gündüz gözüyle git görün zaten daha vaktin varsa geri gönderirler beklersin en azından doğum başlıyor mu onu bilmek de önemli. Belirsizlik daha kötü gibi geliyor bana.

Kızlarr 🤗 sizin anneniz de kayınvalidenizi sevmiyor mu bununla nasıl başa çıkıyorsunuz? 🤗 annem doğuma yanıma gelecek sonrasında bebeğe de o bakacak ben çalışacağım için, ama annem çok gergin biri ve eşim de öyle, özellikle de kendi ailesine karşı aşırı hassas. Kayınvalidem/görümcemle annemin arasında bir problem olursa (ki olur , iki taraf da lafını esirgemez) bizim de eşimle aramızda problem olur. Doğum stresinden çok bu beni yiyip bitiriyor. Annem yardımcı olmak için erken gelmek istiyor her gün bugün iyiyim gerek yok diyip erteliyorum. Yaşanacaklardan ne kadar uzun süre kaçsam o kar geliyor 😞
Benim annem... öyle nefret ediyor ki nikah ve kına harici asla yan yana gelmedi. Yüzünü bırak görmeyi kendisini duymayı bile istemez o derece. Erkek çocuk bizimki sünnete nasıl birleşecek bunlar diye düşünüyoruz 😅 kaynanam patavatsızdır annemi sinirlendirirse annem dalar ben biliyorum onu 😂 kınada az daha dalacaktı ben üzülmeyeyim diye dışarı kaçıp sinirden ağlamış 😔 ben çocuğa kendim eşimle birlikte bakmayı düşünüyorum yardım olmadan. çünkü annem de kaynanam da anneannem de stres kaynağı benim için. Yalnız olsam en azından kafam rahat olur ordan burdan birşeyler diyecek biri olmaz.

Çok normal kuzum senin kızın bide büyükmüş benim kız daha 10 aylık bi bende bi annemde nasıl vicdan yapıyorum ilgilenemiyorum diye yanına gittiğimde direk babasına atlıyor bi 5 dk geçiyor sonra bana geliyor
Bizde de anne baba düşkünlüğü başladı. Sürekli canım annem beni bırakma diyor sarılıyor 😔 küçükler ama anlıyorlar herşeyi. Senin kuzu da küçükmüş evet tam arkadaş olarak buyuyecekler ne güzel 🥰Allah sana da güç kuvvet versin canım 🙏 inşallah herşey çok güzel olacak

K Kbo4 durumun nasıl canım var mı bı değişiklik
Henüz doğurmadım ama sinyalleri var malesef 😅 sabah kahvaltımı yarım bırakıp duş aldım sancım var gibiydi ince sızı şeklinde. Duştan sonra hafifledi öyle olunca son hazırlıklarımı yaptım kendimi çok yormadan eksiklerimi gözden geçirdim. Bir de yalnızım tabi mecbur yemek yaptım şimdi dinleniyorum. Aslında bıraksalar bütün evi temizlerim dip köşe cam bile silerim demekki doğum vaktim yaklaştı bu enerji sebebi de o 😅😂😂😂

Ya şöyle bu konuda net bir bilgim olmamakla birlikte gebelikte eğer doktor aksini onermemisse spor ve egzersizin faydası olur zararı olmaz. Ama hani top üzerindeki egzersizler daha böyle hafif ya daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Çünkü yapmayıp yapmayıp bir anda ağır bişey yapmak da iyi olmayabilir. Ama tabi bu konuda çok bilgim yok yanlış yönlendirmek de istemem.
Sağolasın teşekkür ederim ❤️

X