2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ayyy resmen mucize olmuş, maşAllah🤩 çok sevindim sizin adınıza... Allah kimseye aratmasın gerçekten çok zor bir durum. Ancak yaşayan anlar... İnşAllah benim 2. de böyle mucize olur😁 bana da normal yoldan olmaz dediler, sebepsiz infertilite denildi. Oysa herşeyimiz normal, yumurta rezervine bakarken maşAllah demişti dr.😁 sadece kistim vardı ama o da rezervini ve kalitesini etkilemediği için zararsız denildi. İnsan üzülüyor, keşke direkt olmaz demeseler ama o zaman da gerçeğin farkında olamayız. Çok şükür ki kavuşuyoruz bebeklerimize, o günler geride kaldı diyebiliriz. Bebeğinizi sağlıcakla alın kucağınıza🙏🏻😍
Sagol canim hep beraber insaallah guzel dogumlar yapalim saglikli sihhatli

Kızlar benim sürekli belim ağrıyor. Bugün 4.günü artık. Her gün bir önceki günden daha çok ağrıyor. Sadece bir taraf ağrırken bugün iki taraf da ağrıyor. Kasılmam falan yok, ama bu ağrı da mahvetti beni. Acaba karnım büyüdü, sürekli yan yatıyorum, sırt üstü yatamadigim için mi ağrıyor? Doğuracak gibi hissetmiyorum çünkü.
Aynı ben de öyleyim. Belim kırıldı sanıyorum o derece bir ağrı ne dinlenince geçiyor ne uyuyunca 😞 günlerimiz de aynıymış sizinle. Benim de öyle çok bir kasılmam sancım yok ama bel ağrısı öldürmüyor süründürüyor. Normal bir durumdur inşallah.

Kizlaar günaydın anca vaktim oldu yazabildim,23 Agustos 18.45 de (yani dün akşamüstü)normal doğumumu yaptım çokşükür 🥰 biliyorsunz zaten 3cm açılmam vardı ama o açılma boyutu daha fazla ilerlemedi suyumda gelmedi sadece nişan geldi.hocamz p.tesi yatış yapacağz demisti zaten yatış yapıldı alttan kontrol edildi hala 3cm di ama rahim yumuşams dedi ,ve suni sancı verilmeye başlandı ilk başlarda pek birsey hissetmedm hocamzda ağrı eşiğimn zaten yüksek olduğunu söyledi,böyle olacaksa suni sancı iyiymş dedim icimden,neyse sonra bu verdikleri dozaj açılmamı arttrmaynca ebe ile kendi doktorm dozajı sıklaştıraraak yükseltti herdefasnda git gel yükselt derken suyumuda hoca patlatinca bir ağrm arttı kızlar anlatamam yani afedersnz bu suni sancının b.ktanlığı size soluk aldırmadan sancının geliyor olması daha öncede normal doğum yapmş insanm hani biliyorm diger sancıyı enazndan anneye nefes alacak zaman tanıyor o arada dinleniyorsn hiç olmassa,ama bu suni sancıda malesef kızlar nefes aldrtmıyor artık acıdan dayanamıyordum ama açılmam hızlı şekilde ilerleyince tabi hocamla ebenin hoşuna gidoyordu ama benm anam ağladı:KK43: neyse uzatmıym beni doğm odasna indirecek zamanları bile olmadı normal yatırdıkları odada doğum yaptm evet hemoroid basurum çıktı evet minik keside yemişim alt takm.gitti yani🙈ama o güzelliği kucağnza aldığnz an hersey bitiyor 🥰 şuan hala inanamıyorum kuzuma kavuştmmu ben şimdi diyerek heyecandan uyuyamıyorm bile🥰 oysaki okadar yorgunmki,sağlıkla kucağma aldım ya herbiseyi unutuyor insan💙 darısı başınıza kızlar. sizlerde sağlıkla kuzularınza kavuşun inşallah🤲🥰 ha buarada 3kilo 100 gr doğdu 36+3 de🧿🥰
Dipnot: kesinlikle suni sancıyı önermiyorm hani azar azar verilse belki tamam ama o soluksuz verilen mod berbat bişey valla almayn derim (tabi normal dogm yapacak arkadaşlarma tavsiyedr)
Allah analı babalı büyütsün canım çok şükür 🙏

Turkiye sartlarinda 3 cocuk buyutmek benim icin cok zor canim bi oglanin masraflarina yetisemiyoruz iyi kaliteli bi egitim alsin istiyoruz bu sene 3. Sinifa 39 bine yazdirdik hangi birini iyi yetistirmeye calisacaksin
Hamileligim zaten inanilmaz zor geciyor
Rabbim isteyenlere versin insallah
Çok haklısın… sadece çocuk için yurtdışındayım bende. Evlenirken eşim istersen ben Türkiye de bir iş bulim ailenden ayrılmak istemesen demişti. Türkiyede çocuk büyütemeğiz demiştim. Sırf çocuğum iyi bir eğitim alsın diye gurbetteyim. O yüzden seni çok iyi anlıyorum. Özel okul fiyatlerıda uçmuş gitmiş.

Valla ben de bi kaç kere eşime jilete vurdurmuştum napayım göremiyoruz sonuçta ama oda keserim falan diye korkup tam alamıyordu 😂😂
Sakal traşı olmuyormu bu adam neyine korkuyor😂😂 benim eşim kel saç sakal ben yapıyorum traşını hiçte korkmuyorum birde seninki yıllardır traş oluyordur😁 bende bi kere sırf hamileyken alamam diye ağda yapmayı öğrettim. Bakalım inşallah becerebilir yapacak bu hafta. 😁

Kızlar araba kullanan var mı? Bugün 20 dk’lık bir yere gidip geldim eşim bayağı panik oldu. Bence bir sorun yok ama kullanmamalı mıyım emin olamadım. Beni zor duruma sokabilecek bir şey olabilir mi?
Zorunlu olmadıkça kullanmıyorum, doktorum kullanma dedi. Trafikte ani reflex yaparsan kasılırsın ve erken dogum başlayabilir demişti🤷

Kızlar benim sürekli belim ağrıyor. Bugün 4.günü artık. Her gün bir önceki günden daha çok ağrıyor. Sadece bir taraf ağrırken bugün iki taraf da ağrıyor. Kasılmam falan yok, ama bu ağrı da mahvetti beni. Acaba karnım büyüdü, sürekli yan yatıyorum, sırt üstü yatamadigim için mi ağrıyor? Doğuracak gibi hissetmiyorum çünkü.
Pilates öneririm aman Allahım sadece iki gündür yapıyorum bazı hareketler top üstünde benim de alt tarafım çok fazla ağrıyordu şimdi çok şükür hiçbir şey kalmadı nasıl rahatladım videolar da bel içinde hareketler gösteriliyor bence doğru hareketler ile rahatlarsın diye düşünüyorum birde illa ki karın büyüdükçe ağırlık merkezi değişiyor

Inşallah bende 2 hafta sonra doğururum ama benim ki 2 gun bile durmayacak gibi his var içimde 😅😂😂
Ya ben hislerime bakarsak üç ay daha dogurmayacak gibi hissediyorum 😅 ama halen biraz erken olsa da artık doğurmak istiyorum. Ay niye bu psikolojiyr girdim bilmiyorum ama gelsin yaaa gelsin de seveyim onu şöyle bir ahaha 😂 zaten 2.5 kilo da oldu bereket versin kritik dönemi atlattı daha ne isteyeyim. Neyse hayırlısı olsun diyerek bağlayayım bari sonra pişman olmayayım 😅

Eşin yapabilecekse ne güzel işte canım. Ben lazerliyim ama arada atış yaptırmam gerekiyor. Ince tüyleri görmüyor ya makine. Hamile kalınca yalan oldu tabi bu atışlar. Tek tük çıkıyor, ama uzuyor. Epilasyon aleti ile kendim almayı denedim zar zor aldım. Eşime güvensem ona derdim ama, bizim ki makineye kaptirirdi beni. Ağda yapsa rezil oluruz zaten 😂 O kadar yani güvenim 🤭 Doğum planlı olursa ağdaya gideceğim artık, tek tük ne varsa gördüğünü alsın.
Bende lazerliydim bacağımda kolumda kalmadı ama biz 3 yıldır gebelik planlıyorduk bende arada atışlarımı yapamayınca bikini ve kol alyı bölgesi eski haline geri döndü. inşallah emzirme dönemi sonrası tekrar gitmeyi planlıyorum. Gebe kalmadan önce eşime bir kere ağda yapmayı öğretttim bakalım bu hafta denicez umudum becerebileği yönünde 😂

Ay keşke bende gidebilsem. Herkesin aksine ağda yaptırmayı çok seviyorum ben kaşınıyor ya ağda hoşuma gidiyor 😂 acıyor ama hoşumada gidiyor 😬 kuaför olmadığı için eşim ben yaparım dedi muhtemelen bu hafta ona yaptırıcam😁 şimdi kimis beni ayıplar eşime yaptırıyorum diye ama mecburum bide bizimki çok hevesli sürekli
Ben yaparım diyor yapsın bakalım ☺️
Bence istekli olması çok iyi yaa. Ben bir defa nasıl yapicam falan dedim benimki direk sakın bana bakma dedi geçti 😂 onu geçtim kolumu alacaktım diyorum bak sadece çekeceksin bana ters gelen yerleri yok ben asla yapamam diyonl 😅

Pilates öneririm aman Allahım sadece iki gündür yapıyorum bazı hareketler top üstünde benim de alt tarafım çok fazla ağrıyordu şimdi çok şükür hiçbir şey kalmadı nasıl rahatladım videolar da bel içinde hareketler gösteriliyor bence doğru hareketler ile rahatlarsın diye düşünüyorum birde illa ki karın büyüdükçe ağırlık merkezi değişiyor
Bir bakayım hangi hareketleri yapabileceğime 🤔 Rahatlarım inşallah

Bende lazerliydim bacağımda kolumda kalmadı ama biz 3 yıldır gebelik planlıyorduk bende arada atışlarımı yapamayınca bikini ve kol alyı bölgesi eski haline geri döndü. inşallah emzirme dönemi sonrası tekrar gitmeyi planlıyorum. Gebe kalmadan önce eşime bir kere ağda yapmayı öğretttim bakalım bu hafta denicez umudum becerebileği yönünde 😂
Hadi inşallah 😂Emzirme döneminde lazer yapılıyor diye biliyorum ben. Sen emzirmeden sonra mi yaptiracaksin?

O benim 5 sene cocuk diye inledim gezmedigim doktor dökmedigim para kalmadi en son dış gebelik gecirince butun doktorlar agiz birligi yapmis gibi senin cocugun olmaz artik dediler cunku yumurtaligimin biri alindi digeri de problemliydi tüp bebek yapalim dedik benim yumurtalar falan toplandi eşim isinden dolayi sperm vermeye gelemedi kaldı transfer o arada
Ogluma kendiliginden hamile kaldim

Sonra tekrar cocuk istedik 8 sene bekledik dedik bu sefer ikinci olmuycak galiba tüp bebek deneyelim dedik tedavi oldum yumurtalar toplandi döllendi 1 embriyom oldu transferden hemen once yine hamile kaldigimi ogrendim su an dondurulmus 1 embriyom var 🤣
Rabbim ol der ve oluverir hani asla olmazdi
Sizin çocuklar mucize bebekler😍 Ne güzel mutlu sonla bitmiş harika bir hikaye🙌 Gerçi hikaye bitmemiş, yeni başlıyor. Dilerim uzun yıllar sağlıklı ve mutlu omurleriniz olsun. 🙏❤️

Maşallah ne becerikli eşiniz var🧿😃
Geçende benimkine ayak tirnaklarimi kesebilir misin diye rica ettim, bence güzellik salonuna gitmeliisin diye akıl verdi😅 Aa nasıl aklıma gelmedi dedim🙈

X