2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaşlar bir şey sorucam kilo almaya başladınız mı? Bugün tam 7 haftalık oldu ve az önce tartıldım (4+2 den 7 haftalık olana kadar) 2-2,5 kilo almışım. Oysa ki yemeği abartmadım. Önceden nasıl besleniyorsam yine aynı şekilde devam ettim. Hatta abur cubur ve tatlıyı azalttım. Bu kadar kısa sürede bu kadar kilo almak normal mi? 😅
Aynı dertten bende muzdaripim canım hatta doktora da söyledim normal dedi

Canım ben sana şöyle anlatayım. Önceki iki gebeliğimde de lekelenmelerim oldu. İkisinde de düşük tehliken var dediler progestan kullandım. Biri doğdu biri düştü. Şunu öğrendim sağlıksız gebelikte kese yapısından belli ediyor kendini bozulmalar oluyor. Bi de düşecek bebekte kanama kırmızı renkli oluyor. Sağlıkla doğum yaptığım gebeliğimde bi hafta sürdü ama hep kahverengiydi hiç kırmızıya dönmedi
Çok teşekkür ederim. İnşallah benim de kırmızıya dönmez:)

sigdiramaz olduk desene 🤭🤭🤭
😂😂 aynen
Kizlar kese ve kalp atışı icin ne zaman gitsem. Gebeligi onde olan arkadaşlar tecrübesine göre bilgi alabilirmiyim
Ben 5. Haftada keseyi gördüm, 6+1’de de kalp atışını duydum. Aslında yukarıda yazdım, tsh yüksek çıktı bende hormon ilacına başladık. Ona benzer bir durum varsa erken önlem almak için erken gidilebilir.

Benim 4,57 çıktı. Doktor bu seviyede bir şey olmayabilir ama riske atmayalım, zeka geriliği yapabiliyor dedi. İlk 3 ayda 2,5’un altında tutmayı amaçlıyoruz dedi. 3 hafta sonra tekrar test istedi. Her ay bakacağız değerlere dedi. Hamilelikten sonra düzelebiliyormuş. Bakalım 😏
Canım hamilelerde bebek de annenin tiroit bezini kullanıyormuş değer ondan yükseliyormuş, dr bana bu şekilde açıklamıştı. Ben gebelikten önce kontrol amaçlı kadın doğuma gitmiştim o endoktrine sevketti triot değerlerini aşağıda tutmamız lazım gebelikte daha çok yükselicek diye euthyrox 25 mg ilaç başlanmıştı 15 gün sonra hamile olduğumu öğrendim o aralıkta ilaç kullandığım halde değerlerim biraz daha yükselmişti dr ilacı 50 mg a çıkardı ayda bir takip edelim dedi. Tiroid değerini 2 nin altında sabitlemek gerekiyormuş gebelikte ve kullanılan ilacın bebeğe hiçbir zararı yokmuş hatta kullanmamak sıkıntıymış bebek için

Benim de yüksek çıktı hiç de yoktu bildiğim öyle bir rahatsızlığım. Sağlık ocağında aile hekimi direkt tiroid hastası mısınız dedi. Açıkçası pek önemsemedim. Bebeğe bir zararı olur mu
Geçen ay verdiğim kan tahlilinde benim de tsh sınırda çıkmıştı. Bu ay bir baktım düşmüş. Sınır 4,3 ama gebelerde daha düşük istiyorlarmış bu değeri. 2-2,5 un altında olmasını istiyormuş doktorlar. T3 ve T4 değerleri de önemli. 10 yıl önce gebelikte tiroide bile bakmıyorlarmış. Stres yapmayın ama ihmal de etmeyin.

Kağan Kocatepe nin youtube da tsh ile ilgili videosunu da izleyin isterseniz. Çok rahatlatıyor, en azından beni çok rahatlatmıştı. Verilen ilaç da zaten ilaç değil, hormon. Zaten bizde olan bir hormon ve kullanılmasının hiçbir zararı yok. Gerekli halde kullanmamak problemmis asıl.

Arkadaşlar bir şey sorucam kilo almaya başladınız mı? Bugün tam 7 haftalık oldu ve az önce tartıldım (4+2 den 7 haftalık olana kadar) 2-2,5 kilo almışım. Oysa ki yemeği abartmadım. Önceden nasıl besleniyorsam yine aynı şekilde devam ettim. Hatta abur cubur ve tatlıyı azalttım. Bu kadar kısa sürede bu kadar kilo almak normal mi? 😅
Ben 50 kilo ile başladım şuan 6+0 dün tartıldım aynıyım normale göre çok su içtiğim için çok bir şey yiyemiyorum midem suyla dolu oluyor

Jeli buldunuz mu
Malesef. Bugün araştırma hastanesine de gittim dün çok korktum çünkü epey kahverengi akıntı geldi, gece kadın doğum acile gittik ultrason cihazı yok koskoca acilde alttan bakarım garanti veremem birşey yapamam dedi. Bugün bir uzmana göründüm araştırma hastanesinde embriyo gelişimi gayet iyi dedi ama kanamanın neden olduğu hakkında bir fikir yok. Kanama alanı da yok.kalp atışı iyi. Prolutan iğne verdi üç günde bir ve progestanın dozunu artırdı bakalım. Moralim çok bozuk bir haftayı geçti dün de çok çok fazlaydı akıntım 😕

Evet😔 betahcg değerlerim güzeldi,keseyi gördük,sonraki hafta kese büyüdü,yolk sac kesesi de görüldü ama bebek görünmedi,kalp atışı duyulmadı.9. Haftada kürtaj oldum 😔 Korkuyor insan işte 😔
Bende Mart ayında düşük yaptım çok çöm üzüldüm adeta dünyaya küstüm benim tahminen 5 hafta civarıydı keseyi görmüştük doktor kontrolünün ertesi günü sabah kanama başladık akşama kendiliğinden düştü.betam 1200 e kadar çıktı sonra düştü işte..zor günlerdi.şimdi doktora gitmeye korkuyorum şuna 5 haftanın içindeyim 7.haftayı beklemeyi düşünüyorum allahım nasip ederse 🙏

Malesef. Bugün araştırma hastanesine de gittim dün çok korktum çünkü epey kahverengi akıntı geldi, gece kadın doğum acile gittik ultrason cihazı yok koskoca acilde alttan bakarım garanti veremem birşey yapamam dedi. Bugün bir uzmana göründüm araştırma hastanesinde embriyo gelişimi gayet iyi dedi ama kanamanın neden olduğu hakkında bir fikir yok. Kanama alanı da yok.kalp atışı iyi. Prolutan iğne verdi üç günde bir ve progestanın dozunu artırdı bakalım. Moralim çok bozuk bir haftayı geçti dün de çok çok fazlaydı akıntım 😕
Geçmiş olsun bebeğin iyi demiş doktor moralini yüksek tutmaya çalış dinlen inşallah geçer kanaman 🤲

Allah’a emanet olun.inşallah grubumuzdan hiç olumsuz bir haber gelmeyecek hepimiz sağlıkla bebeklerimize kavuşacağız

Yardım etmek isterim adını yazın size alayım kargoya vereyim inşallah bulurum.nerde yaşıyorsunuz

X