2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam anneler toplu olarak bir şey yazayım başka yerlerde de okumuştum Meryem ana otu diye bir ot var. Maddi manevi doğumu kolaylaştırıyor ve başlamasına da etken. Okudum uygulamasını falan ama yazıp yanlış Bilgi vermiş olmayayım girip araştırın derim. Ben aktardan aldım. Hastane çantasına koyanlar bile varmış. Bir de hurma Yemek de rahim kasları ve doğuma hazırlık için iyiymiş. Panik yapmayalım herşey olacağına varır. Selametle ve sağlıklı doğumlar olur inşallah

Kızlar yardım! Makata doğru sancılarım vardı birkaç haftadır. Ama bu akşam resmen nirnava yaptı. Hem vajınamda sancı hem makatta. Öldürüyor beni akşamdan beri ne yatabildim ne oturabildim rahatlıkla. Dün kontrolüm vardı ilk kez nst ye girdim. Hiç sancım cıkmadı. Kasılma yok sancı yok. Nst süresince keşke bu makata doğru olan sancı bi kez bile olsa da acaba kasılmadan dolayı mı öğrenmiş olurum dedim ama orda hiç olmadı. 45 dk boyunca herşey normaldi nst de. Bu ağrıyla napıcam ben. Doktorum olabilir dedi geçti. Ama ben dayanamıyorum var mı aranızda bu şekil ağrı sancı yaşayan?

Sancı yoksa nst de acaba ayaklarını üşütüyor olabilir misin ? Klima falan. Geçmiş olsun hemencik geçer inşallah. Doktora yazdın mi bir daha?

Lohusalıkta geçer kırk gun ilişkide olmaz tekrarlamazda eşinede ilaç içir kurtarırsın yani bende öyle birşey olsa eşimi suçlar ilişkiye girmezdim gerçi hergun yıkanır o yönden temiz birde gebelşkte ilişkiye onay veriyorlar ama zaten hasaslaşan ve artan akıntılardan sonra bence ilşkşde artırıyordur bu durumu bende gebelikte akıntı başladı ama biz ilişki taraftarı değiliz gebelikte korluyoruz ama brnde hep aynı formda gitti lohusalıktan sonra kansma bitince akıntı kalmıyor bende hiç daha önceki gebelşğimden biliyorum

Hemoroid olabilir mi? Bazen icerde oluyo disardan belli olmuyomus ama böyle ağrıya sebep olur mu bilmiyorum. Tecrübeli anneler daha iyi bilir bu yaşadığının bebekle dogumla alakalı bisey mi degil mi.. benim nst de sanci çıktığında karnım sertlesmis nefesim daralmış oluyo. Ağrı acı olmuyor şimdilik

Arkadaşta yazmış kabızlık olmasın bağırsakları boşaltırsn rahatlarsın öyle bir durum varsa sırt ustu yatma birde poponun uzerine oturma karın indikçe bu ağrılar artacak en azından ordaki baskıyı azaltmış olursun

Canım hurmayı da tek sayı yemek gerekli 3-5 gibi gün içinde. Ahududu çayıda doğumu kolaylaştırıyor. Ananas içinde öyle söylüyorlar. Son haftalarda ben ahududu ve adaçayı içmiştim 37-38 den sonra. Faydası oluyor bence

Doğum baskangıcı olabilir mi? Nekadar sıklıkla ve nekadar sürüyor o önemli. Duşa girince azalıyor mu ılık su tutunca beline karnına, çok sıkıntılı ise acile gitsen aslında gaz sancısı bile olsa çözüm olur. Sonuçta agrı acı kolay olmuyo. Haftanda müsait.

Kızlar reflü yaşayanlar buna nasıl bi çare buldular ya yaşamımı zorlaştırıyor resmen her dakka boğaz yanması
Ben bu ayıma kdr asla kullanmadıgım biseyi kullanmaya basladım rennie hap kare seklinde onun yarısını cıgnıyorum cok kötü olursam merak etme hicbisi olmuyor bnmde 3-5 ay arası korkunctu 7. Ayımda geri basladı. Soguk karpuz soguk laktozsuz süt de içebilirsin bide sagına yatma sola yat sagda mide kapakcıgı açılıyor asit yğkseliyo baharatlı tatlı seylerdennuzak dur

Amin. Gerçekten herşeyle tek başına uğraşmak zorunda kalanlar zamanla kendi sağlıklarından oluyorlar. Ne diyelim Allah vicdan merhamet versin. Baba figürü bir kız çocuk için çok önemlidir. Ama olmayınca olmuyor. Maalesef bu tür olumsuzluklar yaşayan kişiler yAni bizler çok güçlü oluyoruz. Yani maalesef dememin sebebi güçlü olmak zorunda bırakılıyoruz. Bana herkes çok güçlüsün, herşeyi yaparsın, orduyu yönetirsin derler ki öyleyim de ama öyle olmak istemezdim. Bu arada beni babaannem dedem büyüttü. Allah başımdan eksik etmesin. Ama diyeceğim şu ki; baştan gülmeyen sonradan gülmüyor. Aldıkça alıyor. Yine de Allah bizi isyandan korusun vardır bir bildiği, sonumuzu hayır etsin.

Eger kuyruk sokumunda agriya eşlik ediyorsa gebelikte kalça osteoporozunu bi araştır derim.. Çok geçmiş olsun

O mantar sorunundan bende muzdaripim tam geçiyor derken hop tekrar bi kaşıntı yanma tahriş hayde tekrar ilaç kullan

Bende aldım aktardan duasını okumak o sancıyla aklıma gelmez diye de ufak.bi pet şişeye okuttum anneme de inş pıt diye doğururuz

İnşallah canım çok iyi yapmışsın bende duydum meryem otunu ama kime yaptırıcam bilmiyorum o yüzden kendim yapabilir miyim onu araştırmam lazım

Sancı yoksa nst de acaba ayaklarını üşütüyor olabilir misin ? Klima falan. Geçmiş olsun hemencik geçer inşallah. Doktora yazdın mi bir daha?
Antalyada yaşıyorum malesef 24 saat klimayla yaşıyorum mutfak yatak odası salon heryerde çalışıyo. geceleri klimayla uyuduğum halde bile terliyorum inan. Ayaklarım yandığı için çorap giyemiyorum. Doktorum çok önemsemedi ben de bi daha yazmadım. Üşütmekle mi alakalı bilmiyorum.

2 hafta önce hemoroid olmuştu ama geçti. Daha önce de oluyordu hemoroid ama böyle ağrı bilmiyorum hiç. Ne ben anlatabildim doktora ne çözümünü bulabildim. Hamilelikle alakalı değilse yandım zaten doğumdan sonra da devam eder.

Benimki tüp bebek en başından beri Kabızlığım var o yüzden vücudum alışkın. Kendimi de zorlamıyorum hiç. Bide hep evde olduğumdan genelde uzanır pozisyondayım pek oturmuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…