2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Doğum başlangıcı olsa o hep bahsedilen karında sertleşme toplanma gibi şeyler de olmaz mı? Bir de bikaç haftadır var bu ağrılarım. Ama doktor kontrollerimde hiçbişey çıkmıyor. Duşta falan hiç geçmiyor asla. Hatta bazen duştan çıkıyorum inan eğilip çamaşırımı bile giyemiyorum ağrıdan. Etrafımda herkes kovid oldu. Kendi doktor kontrolüm hariç dışarı cıkamıyorum korkudan. O yüzden normal hastane ya da acile gitmedim.

Geçmiş olsun benim ara ara pelvik ağrılarım oluyo onun dışında dediğiniz gibi bir ağrı yaşamadım. Doktorunuza bir danışın isterseniz :/

Meryem ana otunu bende kayinvalidemden aldım. Hacdan getirmiş. Ama ben uygulaması olduğunu bilmiyordum. Çantama koydum, doğum başlayınca suya koyacağız, bitince sudan çıkaracağız diye biliyordum. Duası falan mı varmış? Biraz araştırayım ben de. Çok sağ ol

Üşütmekle alakalı da olabilir evet dikkat edin . Uyurken pencereyi açsanız klima yerine daha iyi olmaz mı

Teşekkür ederim. Enfeksiyondan şüphe ettiğim dönemde ilişkiden uzak durduk zaten tekrar etmesin da kötü olmasın diye zaten insan bebeği içinde korkuyor uzak kalıyor. Umarım lohusalık döneminde geçer ama benim akintim hep fazlaydı daha önce de smear testi verdim sonuç temizdi ams doktor söylemişti fazla olduğunu. Hamilelikte onun bir tık üstü arttı bakalım doğumdan sonra düzelir umarım olmazsa daha rahat bir tedavi uygularız hamilelikte pek ilaç falan kullanmak istemiyorum.

Sabah uyanınca elleriniz acıyor mu. Böyle açmak kapamak zor oluyor ödem bu değil mi
Benim acıyor hatta geceleri uyanınca da yaşıyorum bunu. Sızlama mı desem yanma mı karışık bir şey ama acı ve kasılma var yani net. Son zamanlarda kollarımda çok ağırıyor tutuluyor resmen kapatamıyorum hareket ettiremiyorum bir süre.

Son düzenleme:
Kendinizi kasmamaya calisin korkuya odaklanmayin cati muayeside zor degil anlamicaksiniz bile eger kendinizi kasmazsaniz dogum aninda zaten surkli bakiyorlar acilmaya alisicaksiniz kendinize guvenin ama doktor asiri sacmalamis belliki hastalarina karsi sert tavirli biri sizi sakinlestirip motive edecegi yere soyledigi laf laf degil guvendiginiz doktora gidin Allahin izniyle bu bebisler bi sekilde cikacak kalmayacaklar ya icerde

karbonatlı kaynamış ılımış su ile yıkamayı dene bir de. eğer yapmıyorsan; iç çamaşırlarını ayrıca yani yanında başka giysi olmadan eşininkiler bile olmadan, granül sabun ile yıka güzel durula ve sonrasında iç kısımlarını ütüleyerek giy. hamilelikten önce kullandığım ve sonuç aldığım bir yöntemler. çok geçmiş olsun.

Bugün kıyafetleri yıkamaya başladım 24 gün kala. 98 dk diyor bebek giysileri için. Çok uzun geldi ama makineye güvendim. Unibaby yenidoğan deterjanı ile yıkıyorum. Sizlerin de makinesi öyle uzun mu yıkıyor. Hastanede giyeceğim pijamaları da onlarla attım.

Ikisinide hic yapmadım çok teşekkür ederim bir deneyeyim inşallah bende sonuç alırım

Benim makinenin 3 saat civarı bebek programı. Bana çok uzun geldi tabi, 1 saatlik programda yıkadım. Zaten kir yok, imalat tozu. Ben de unibaby sıvı deterjan kullandım. Hastanede giyeceğim gecelik ve pijamayı da unibaby ile yıkadım.

Benim makinemde bebek yazan program vardı 3 buçuk saat dedim bu kadar uzun yıkarsa ortada kıyafet kalmaz bir de ilk yıkama zaten temizler en iyisi pamuklu programında 1 bucuk saat yıkadım sonra ekstra durulama yaptım. Deterjanı çok az koymak gerekiyormus başta onu tecrübe ettim çünkü duruladığım halde yine köpük çıkıyordu 2 kez durulama yaptırdım

Çok uzun ben de hiç bebek programı kullanmıyorum, leke derecesine göre Standart programlar uyguluyorum. Sadece tüm çamaşırlarınızı çift durulama yaptırıyorum. Ne kadar doğal sabun kullansak da kalıyor o deterjanlar parfumler, çift durulama en azından biraz daha arindiriyor. Doğum sonrası da emzirme sütyeni atleti gibi bebeğin yakın temas edeceği kıyafetleri yine bebek giysileri ile yikayabilirsin canım.

Ben bebek programında yıkamadım çünkü 3 saatlik program var ve 90 derece de.. Ben yine 30 derecede yıkadım annemler buharlı en yüksekte ütüledi. Çift durulama bana da mantıklı geldi. Bebek deterjanını elimle yıkayarak denedim güzel durulanıyor güveniyorum. Green clean bebek deterjan, yumuşatıcısını kullanıyorum bende.

Çok teşekkürler ilginiz ve bilgilendirici yorumunuz için
Sanırım medipolden vazgeçtim:)
Ben aslında anadolu yakasında normal doğumu destekleyen bir doktor arayışındayım özellikle kartal pendik maltepe Ataşehir ümraniye de olur
İlk doğumum gidip son anda türlü bahanelerle sezeryana alınmak istemiyorum
Tabiki zorunlu durumlarda sezeryanda olurum ama şartlar el verirse güvendiğim bi doktor olsun istiyorum
Doğumum ekimde diye Ekim annelerini takip ediyorum yazılanları okuyorum Ağustos ve Eylüle de bakıyorum ama bu tarz konular konuşuldu mu bilmiyorum
Kaçırmış olabilirim
Umarım bu yorumu görenler doktor seçimlerini buradan yazarlar
Teşekkürler tekrardan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…