2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hepiniz okadar haklısınız ki ben sezeryan sonrası vajinal doğum istiyorum. İlkinde hep yattım ilk andan itibaren riskliydi gebelik ki ona rağmen 4 cm açılmayla sancısız girdim doğuma bebeğin kafa çapı çok küçüktü ama plasentanın konumundan sezeryan oldum. Dr çok rahat normal olurdu diyordu ama kısmet. Bunda ama hiç yatmadım da çok aktif iş ve spor yapmadım da ama kısmet inşallah sağlıkla kucağımıza alırız doğum şekli artık çok da önemli değil.
Dr kabul ettimi. Her doktor ssvd desteklemiyor çünkü. Benim ikincide denedim ssvd ama nasip olmadı 🙃 bakalım bunda da belki denerim belki akısa bırakırım.

Merhaba hanımlar ben 34 + 5 gündür gebeyim ve bu 3 gündür ara ara kasik ağrılarım oluyor sanki dogurucam gibi hissediyorum tuvaletten çıkamıyorum resmen ilk gebeliğimde hiç bu kadar sancım yoktu kötü bişey mi acaba benim gibi bu durumu yaşayan var mı aranızda

Günlük kefir tüketmeyi denedin mi? Artık kronik hale geldiyse tabi etki etmeyebilir ama mantar için kefir tüketimi öneriyor doktorlar. Denemediysen bı dene canım hem bebek için faydalı, belki derdine de çare olur
Kefiri çok duydum ama hiç tüketmedim desem 😅 bende çok ayran ve yoğurt severim ama muayeneden sonra bunu bir deneyeyim teşekkür ederim 🙏 valla kronik mi bilmiyorum ama öyle olsa doktor anlardı heralde ya inşallah değildir salı günü ne diyecek bakalım 🤔

Canım senin mantar ne alemde . Benim hala geçmedi . Sarı yeşil gibi akıntı var devamlı süt kesiği gibidir şeyler geliyor . Hafif kaşıntı oluyo arada. Tahrişte vardı bildiğin bebeğe aldığım pişik kreminden sürdüm 😅
İdrar testi verdim az bişey idrarda enfeksiyon çıkıyo başka bişey çıkmıyor doktor alttan muayene etmedi hiç anlatınca fitil verdi kullandım geçti ama yine tekrarladı
DUT KURUSU ŞURUBUNUN FAYDALARI....
*Vücut iltihabını çözer.Enfeksiyonu atar.
*Nezle grip gibi hastalıklara karşı vücudu korur.
*Uyku problemine iyi gelir.
*Cilt hücrelerinin yenilenmesi sağlar.
*Yorgunluğu alır, zindelik verir.
*Saçları kuvvetlendirir.
*Ağız sağlığı açısından etkilidir.
*Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlar.
*Kemik sağlığını korur.
***DUT ŞURUBUNUN YAPILISI***
2 su bardagi dut kurusu
5 su bardagi suyla 5 dk kaynatılır
Ilininca içilir
Cam kavanoza konur.
Buzdolabinda tutulur.
Sabah ,aksam aç karnına icilir
Dut şurubu bitince yeniden hazirlanır
21 gün icmeye devam edilir
Günlük de hazirlanip icilebilir

1 bardak kaynar suya
1 buçuk yemek kasığı dut
5 dakika kaynatıp ılıyınca içilir
Her gün 1 bardak icilmeli
21 gun boyunca icilir...

Doktorumun doulası önerdi denemedim ama zararı olmaz diye düşünüyorum 😍

Kefiri çok duydum ama hiç tüketmedim desem 😅 bende çok ayran ve yoğurt severim ama muayeneden sonra bunu bir deneyeyim teşekkür ederim 🙏 valla kronik mi bilmiyorum ama öyle olsa doktor anlardı heralde ya inşallah değildir salı günü ne diyecek bakalım 🤔
Dene dene yogurtla aynı kültür değil, mantar konusunda kefir tüketimi destekleniyor. Yanlış hatırlamıyorsam BİM'in kefiri katkısızdi. Sen bimi sevmiyordun galiba ama olsun bı kerecikten bişey olmaz 😁

Bugün ben de çok yorulmuştum ve alt kasıkta şiddetli bir basınçla beraber sanki birden çıkıverecekmiş gibi acı veren bir hareket ve ağrı hissettim. O an nefes alamadım ve çok terledim😳1 dk sürmemiştir belki ve ilk defa böyle oldu, biraz sonrasında ikinci kez oldu ama ilki kadar şiddetli değildi. Bu da kasılma mıdır bilmiyorum ama ilk kez deneyimledim. Umarım kanala inmemiştir🙈
Kanala inince hep baskı oluyor altta oturman yuruyuşun değişiyor alaturka tuvalete oturman dizlerinin ustune durman çok zorlaşıyor

Dene dene yogurtla aynı kültür değil, mantar konusunda kefir tüketimi destekleniyor. Yanlış hatırlamıyorsam BİM'in kefiri katkısızdi. Sen bimi sevmiyordun galiba ama olsun bı kerecikten bişey olmaz 😁
Ya sevmiyorum değil cidden gidip aktüel ürün almisligim çoktur da zorla düşman edecekler o kıvama geldim😅😂😂😂 salı günü duruma göre alıcam bak hemde Bim'den😂😂

Doktorda bana bebek yan olduğu için en ufak agrida belirtide mutlaka haber ver dedi ama benim ağrı eşiğim çok yüksek. Arada bana da öyle terleme sertleşme oluyor ama ağrım olmuyor. Pofff valla gerçek mi yalancı mi derken anlamadan doguracagiz galiba
Ne güzel doktorunuz her ihtimale karşı önlemini alıyor demek ki.. benim doktorum sadece doğum belirtileri olduğunda acil bana gel demişti. Haftaya kontrolüm var, bakalım neler olmuş görünmeyeli. Galiba bu yaşadıklarımız son haftalara ait özellikler -ki dediğiniz gibi anlayamadan doğuracağız bu gidişle😁 Bütün bebişler zamanında gelsin🙏🏻☺️

bebekler evde sancı çekerken mi stres oluyor yoksa hastaneye gidince mi? en iyisi pek kurcalamamak susuyorum :KK70:
Sancı artınca bence anneyle birlikte strese giriyor sancı sıklığı ve dozu artınca işte sonuna kadar evde çekince bebeğin kslp atışının zayıfladığını anlamamış oluyorsun binde bir bebek öyle oluyor zannımca yoksa herşeyi notmal bebek niye doğarkrn kalp atışı zayıflıyor ki zaten bu bebekler bana kalsa kanalda sıkışır doğma istekli olmuyırlar zannımca zaten hemen sezeryana alıyorlar yani çokta brklememek lazım ne olacağı belli değil

Sancı artınca bence anneyle birlikte strese giriyor sancı sıklığı ve dozu artınca işte sonuna kadar evde çekince bebeğin kslp atışının zayıfladığını anlamamış oluyorsun binde bir bebek öyle oluyor zannımca yoksa herşeyi notmal bebek niye doğarkrn kalp atışı zayıflıyor ki zaten bu bebekler bana kalsa kanalda sıkışır doğma istekli olmuyırlar zannımca zaten hemen sezeryana alıyorlar yani çokta brklememek lazım ne olacağı belli değil
Aynen bence de, ondan ben hemen hastaneye gitmek isterim yani 😁 bakalim hayirlisi ya simdiden cok dusunmucem nasilsa olup bitecek insallah

Kanala inince hep baskı oluyor altta oturman yuruyuşun değişiyor alaturka tuvalete oturman dizlerinin ustune durman çok zorlaşıyor
Ayy içimi rahatlattınız, teşekkür ederim😊🌸 ilk kez öyle bir şey olunca bir an korkmuştum. Annelerimiz neler çekmişler meğer...🥲

Dr kabul ettimi. Her doktor ssvd desteklemiyor çünkü. Benim ikincide denedim ssvd ama nasip olmadı 🙃 bakalım bunda da belki denerim belki akısa bırakırım.
Dr pek bir şey demedi. Şimdiden bir şey söylemek zor diyor ama normal doğum olacak gibi ilerliyor 37 de bakacak uygun mu değil mi diye şimdilik başaşağı pozisyonda ama çatı falan muayenesinden sonra karar verilecek. Ama ne olursa olsun önden tarih vermyecek doğum kendiliğinden başlayacak öyle doğuma girecem sezeryan ya da normal.

Doktorların bu aceleci tavrını (bebek eğer strese girmemişse) çok anlamsız buluyorum. Zaten açılmayı kontrol edecek olan ebe, doktor doğum esnasında giriyor olaya. Neden hızlanmasını istiyor ki...
Gece uykudan uyanmak zor gunduz olunca hastası bekliyor doğumhanede mi dursun aşağı mı insin planlı doğum bence onlara uyan buyuk sehirde hasta bitmiyor ki butun doktorlar kalabalık Ağız tadı ile muayene bile olamadım aceleyle biri grliyır yok yok başka şeyler ben şimdi doğumu duşunemiyorum adam muayene yerinde mi dursun yoksa hastaneye gelip beni mi doğurtsun ani olunca hastalar bekliyecek mesafede var 😂 diyorum zaten nasıl bir ebe olacsk bilmiyırum şu odada doğurayım mı desem o zaman 😂

Evet onu yapiyor doktorum bana da bir taraftan karindan bastirarak. Sanirim bi kitle var mi falan bakiyorlar🤔 umuyorum cati da maksimum bu kadardir
Aynen öyle bakıyorlar kızlar gidip gelip parmaklıyorlar 🙈🙄😊sadece o arada doğum sancısıda cektiğimz icin çekilmez oluyor 😒hatta bırak alttan kontrolü biri konuşsa bile o sancı sirasnda başıniza giriyor hersey her ses

Merhaba hanımlar ben 34 + 5 gündür gebeyim ve bu 3 gündür ara ara kasik ağrılarım oluyor sanki dogurucam gibi hissediyorum tuvaletten çıkamıyorum resmen ilk gebeliğimde hiç bu kadar sancım yoktu kötü bişey mi acaba benim gibi bu durumu yaşayan var mı aranızda
Benimle aynı gun haftadasın kasılma değil idrar yolu olabilir çok su İç kasık ağrısı acıması bende uyandıktan sonra oluyor yerimden kalkarken ağrıda denmez acıma gece dönuyorum çunku uzun sureli bir tarafa yatılmıyor ama ayakta çok ş yapıncada kasıklarda yerçekimine bağlı ağırlık gibi birşeyler oluyor birde artık bu haftada karın iniyor aynaya bakınca anlarsın aşağı doğru uzuyor sanki artık bu haftadan sonra artacsk benim bebek yataydı şimdide iki gundur döndu ama makat mı kafamı çok anlayamadım seninki başaşağıdaysa normaldir bu ağrılar artık

Ayy yok sadece esprisine yapılmış bir tez bence, inanmayın😁 Allah hayırlı evlatlar versin hepimize🙏🏻 burçlarla alakası yok çünkü horoskopta etkilenen bir sürü gezegen, bir sürü burç ve konumları var. Birbirleriyle yaptıkları açılar vs.. çok detaylı bir alan. Sanki hiç Koç Burcuna sahip bir katil yok mudur? Tabii ki her burçtan katil çıkabilir 😀
Hahah tabii ki çok doğru. Örnek verdiğiniz burç da benim burcum, koç. 😂 Ama istatistiğe inanıyorum, mesela intihar vakaları araştırılmıştı bir ülkede genelde mor rengi sevenler ön plana çıkmıştı, çantasından mor bir kalem çıkan, mor bi objesi olan vs. Herkesin aynı olması mümkün değil tabii başak burcu arkadaşım var titizlikle zerre alakası yok. :)

X