2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar bende 62 kiloyum boyumda 1.63 :) ilk gebeligimdd 58 ile, ikincidr de 62 ile hamileydim, bende aylarca 58 dim, kilo alinca hamilede kaldim😂
Bende uzun süredir 59 kiloydum. Bebek düşünüyoruz diye bir kaç aydır korunmuyorduk bu sürede 63 kilo oldum. Allahtan boyum 175 göstermiyorum kiloyu fazla 😂 ama bu kadar kısa sürede bu kadar kilo almam tuhafıma gitmişti ve araştırdığım da gördüm ki bünye gebeliğe hazırlık yapıyormuş bundan önce ki aylarda, o yüzden kilo alımı olmuş. Ne kadar doğru bilmiyorum 😅 sende kilo alınca hamile kaldım diyince aklıma geldi 😂

Bende uzun süredir 59 kiloydum. Bebek düşünüyoruz diye bir kaç aydır korunmuyorduk bu sürede 63 kilo oldum. Allahtan boyum 175 göstermiyorum kiloyu fazla 😂 ama bu kadar kısa sürede bu kadar kilo almam tuhafıma gitmişti ve araştırdığım da gördüm ki bünye gebeliğe hazırlık yapıyormuş bundan önce ki aylarda, o yüzden kilo alımı olmuş. Ne kadar doğru bilmiyorum 😅 sende kilo alınca hamile kaldım diyince aklıma geldi 😂
Yaa bunu bilmiuordun, ilk defa duydum, ne güzel boyun uzun, saglikla olsunda veririz kilolari insallah

Benim ne bulantım ne tiksinmem var . Kızıma hamileyken de hiç kusmamıştım midem bulanmamıştı aş ermedim şu anda da öyleyim ama değişir mi bilmiyorum🤷‍♀️

Kızlar ya ben banyoda keselenmem.istanbulda kadınlara özel bi spa merkezinde en geç 2 ayda 1 hamam kese köpük,masaj yaptırıp o gün kendime ayırırım.yeni farkettim,hamilelik te gidemeyeceğim 🙈sırtımda hafiften kaşınmaya başladı 😁
Alışkın ya deri,istiyor vakti gelince herhalde 😁bana sıcak duş vs çok iyi gelir,kendimi kötü hisettiğimde girerim suyun altına oh mis..ama şimdi özellikle bu haftalarda dikkat etmek gerekiyor..eylüle kadar sıkıcaz dişimizi ne yapalım.hatta ekim olur o lohusalığı da katarsak..bilmeyenler sıcak suyu abartmayın kızlar..beli yumuşatıyor..
Yazan arkadaşlar olmuş birde en sorunlu bitki adaçayı..onun dışındakileri az miktarda kontrollü tüketilebiliyor bildiğim
Sıcak su olayını bilmiyordum😣 ben sıcak ne ki kaynar suya bayılırım.. Kışın hele içerisi buhar olsun diye uğraşırım🤦🏻‍♀️ dikkatli olurum bundan sonra.. Artık sabredicez canım keseye buhara Eylül sonrasına kadar inşallah.

Benim ne bulantım ne tiksinmem var . Kızıma hamileyken de hiç kusmamıştım midem bulanmamıştı aş ermedim şu anda da öyleyim ama değişir mi bilmiyorum🤷‍♀️
Benim de yok bazen midem ağrıyor o kadar korkuyorum ben de niye belirti yok diye şimdi bunu okuyunca ferahladım biraz inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız bebeğimizi 🤲❤️

Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Tüm anne adaylarına sağlıklı gebelik diliyorum. Benim son adet tarihim 25 aralık. Buz gibi üşüyorum sırtım ve belim çok ağrıyor yarın sağlık ocağında kan tahlili vereceğim. Inşallah hamileyimdir
Benim de ilk zamanlar belirtilerim bel ağrısı göğüslerde şişme ve yanma halsizlik üşümeydi şimdi hiçbiri yok 5 haftalık hamileyim inşallah senin de hayırlı haberlerini alırız 🤲❤️

Ben 5 + 5 teyim bugün bayağı bulantım var. Kızımda da çok yoğundu. Ama hep yemeklerden sonra olduğu için yememde bir şey yok. Göğüs hassasiyetim devam ediyor. Ve kalkarken illa sağ tarafıma sancı giriyor. Sonra hemen geçiyor şimdilik belirtilerim bunlar. Aşırı tatlıcıydım. Canım hep tuzlu istiyor.

Canım kan testi ne zaman yaptirdin kaç çıkmıştı beta? Ben ertesi gün yaptırdım 59 çıkmıştı.18 ocakta doktora gittim 259 olmuştu 🤗
Ben hiç kan vermedim canım, normalde adet döngüm 27-28 günde 1 şeklindeydi, sat 13 aralık olduğundan 13 ocağa kadar süre verdim yine de, eşim de test almış o gün, ihtimal vermiyordum ilk aydan hamile kalacağıma ama yine de hadi almış madem testi yapayım dedim ( ihtimal vermeliydim aslında kızıma da korunmayı bıraktığım ay hamile kalmıştım, bu konuda ne kadar şükretsem az, yıllarca uğraşan da var) , bir baktım çift çizgi ,mutlu olduk tabii eşimle birbirimize sarıldık falan... 16 ocakta da doktoruma gittim, keseyi gördük, 10 gün sonra da kalp atışı için gideceğim. Sen bugün gittin o zaman doktora, kese göründü mü 🥰 ?

Selamlarrrr herkese bende Eylül ayı anneleri camiasına katıldım sanırım şükürler olsun Rabbime isteyen herkese nasip etsin..ben çok erken öğrendim tahminen iki üç haftalık nasıl zaman geçecek bilmiyorum 🤲🥰
Hayırlı olsun canım 🥰 Sağlıkla kucağımıza alalım inşallah...😊

Hanımlar selam. Bir şeylerden tiksinmeye başladınız mı? Benim mide bulantılarım henüz başlamadı fakat tatlı şeylerden uzaklaştım resmen. Normalde tatlıyı seven biriyim, çayın yanında olsun isterim fakat 1-2 haftadır bırak tatlı yemeyi, görmek bile istemiyorum 😅
Bende et görmek istemiyorum. Sebzede sevmem. Kraker ve peynir yiyebiliyorum sadece. Diğer herşeyden tiksiniyorum

Bende 63’üm şu an 🙈 ve evet bende oğluma hamile kaldığımda bu kilodaydım😂 doğumdan sonra vermiştim yıllardır 57-58 kg larda giderken şimdi bu kiloda hamile kalmak 🙊 doktora bi gitsem diyetisyene de başlayacağım geçen sefer çok kilo almıştım bu sefer kontrollü gitmek istiyorum inşallah🙏
Ne kadar benziyoruz, evlendiğimde 57 idim, düğünden sonra 6 ay içinde 5-6 kg aldım, korunmayı bıraktığım ay da kızıma hamile kaldım 63 ile ve doğuma 78 kg ile girmiştim 😃 aradan 4 sene geçti yaklaşık, şimdi yine 63’üm 😂😂 siz kaç kg almıştınız oğlunuzda ?

Canım içinde insan büyütüp çıkarcaksın kilo ne ki 😂 hallederiz inşallah bir doğuralım alıp vermesi kolay geliyor Eylül sonrası 😂 sağlıkla atlatalım bakalım.
Haklısın, bebeğimizin sağlıklı bir şekilde doğması daha önemli canım, bu arada ben ilk gebeliğimde 3.aydan itibaren doktoruma karında çatlak oluşmaması için ne kullanabilirim diye sormuştum , bana o zaman için Lierac diye bir krem önermişti ve o krem sayesinde hiç çatlağım olmadı, bu da ek bilgi olsun 🙃☺️ (yine o kremi kullanıcam nette daha ucuz oluyor ayrıca) Senin ilk gebelik mi canım ?

Canım ben gebelik öncesi genel bi kontrol için koruda bahar şentürk e gitmiştim bi arkadaşın onunla kötü bi tecrübesi olmuş onu duyunca gebelik takibinde ona gitmekten vazgeçtim. Keseyi görmek için live de nezaket kadıoğlu na gittim, dr güler yüzlü pozitifti ama orda da eşi içeri almıyorlar covid önlemi olarak😑
Ben Çukurambarda Ankara Ticaret Merkezi var, orada özel muayenehaneye gidiyorum, doktorum Doç.Dr. Cemil Kaya. Kızımı doğurtan doktor, çok memnun kalmıştım,alttan muayenede hiç acıtmıyor ve çok şakacı güleryüzlü, hasta psikolojisinden anlayan doktor da önemli bence. Özel sağlık sigortam var, %20 katılım payı ödüyorum sadece.

X