2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Dr. bana bebeğin olması gerekenden biraz iri deyince korkmadım değil. Ben de obez olmasından korkuyorum, çok zayıf olmak da iyi değil normal olsun yeterli diyorum

Hani ben kovid olayını da geçtim de el kadar bebekler nesini öpüceksin ben en fazla annesinin kucağındayken kıyafetinden kokladığımı bilirim bebekleri insanlar çok tuhaf …
Ve dediğin gibi küsen küssün tavrı başta koymak lazım..
Bana geldiğin kiyafetle çıkarsın zaten dediler, cok mu rahatlar nedir
Bende gittiğim kıyafetle çıkmayı planlıyorum fazladan almayacağım yanıma çok gerekirse eşim ya da babam evden gelir alır diye planlıyorum açıkçası

En son 29. Haftada gittim olması gerekenden hep 1 hafta önde gidiyordu 1.413grdı 12 gün sonra bakalım kaç olucak
Maşallah çok güzel ben de 30. Hafta da gittim 1.600 gram 41 cm dedi doktor o zaman benimki de iyi kilosu seninkiyle kıyaslayınca azcık puf olsunlar istiyorum ama tabi sağlıklı olsunlar sonra da besleriz Eşim 4 kg ben de 4.900 doğmuşum acaba bizimki de tombik olur mu diyorum

Dr. bana bebeğin olması gerekenden biraz iri deyince korkmadım değil. Ben de obez olmasından korkuyorum, çok zayıf olmak da iyi değil normal olsun yeterli diyorum
Ben 1 hafta ilerde olmasını çok dert etmedim hatta hoşuma gitti tabiki aşırı kilolu olması bir hastalık vs olması iyi bir şey değil dediğin gibi. Normal olsun sağlıklı olsun inşallah hepsi

Maşallah bebişe bende biraz tontiş olsun istiyorum inşallah öyle olur. Valla asıl maşallah size gelsin o nasıl güzel bir kilodur ya genetik önemli diyorlar belkide anne babası gibi olur

ben kurban bayramında eşimin ailesinden bir büyük ile konuşuyordum. olanı anlatıyordum şöyle oldu, bunu yaptık istersen beraber de yaparız falan dedim. "benim aklım bana yeter sen aklını kendine sakla" dedi. "akıl vermiyorum dikkat et" dedim. sonra bir kaç şey daha söyleyecek oldu. "aaa dur telefonum çalıyor bakıp geleyim" dedim. ve gidiş o gidiş. tekrar yanına bile gitmedim. bırak bebeğimi , hiç bir şey benim sinirimden keyfimden daha kıymetli değil. ıvıra zıvıra sinirlenip kendimi yoramayacağım. inşallah bu dediğimde de ısrarcı olacağım.
insanlar her şeyi biliyor ya ; keşke biraz da hadlerini bilseler.
her şeye burunlarını sokuyorlar ya ; keşke o burnun en iyi yerinin yüzün tam ortası olduğunu bilseler
ama napacaksın işte hep dediğim gibi ağzı olan konuşuyor...

Bizimki gıcık gıcık konuşmayı seviyor bende uyuz oluyorum soğudum . Bizimkiler mecbur gelecek annemi zaten istiyorum 1.300 km ötede oturuyorlar gelmesinler etmesinler yapmadım ama hastanede eşim ve kızkardeşim kalacak kızkardeşimi özellikle istedim çünkü kendisi yenidoğan yoğun bakım hemşiresi 26 haftalık bebek bile bakıyor yani.
sen haklısın aslında açıkça söylemeni tebrik ettim ben diyemezdim sanırım ama sen de o kadar badireler atlatmışsın çok haklısın . Biz de de daha dün aşı lafı geçti eşim ben bebeyken covit atlattı bana bulaşmadı Allahtan ama henüz aşı olamadı belli süre geçmesi gerek aşı olma taraftarı değil ama dedim bebek var mecbur olacaksın o da zaten aynen riske atamayız olmam lazım dedi ki ben de gebelikten sonra olcam. Ama benim kv ısrarla olmuyor herşeye alerjisi varmış güya çok naziktir kendileri parol bile içemez etkilenir hemen

Maşallah bebişe bende biraz tontiş olsun istiyorum inşallah öyle olur. Valla asıl maşallah size gelsin o nasıl güzel bir kilodur ya genetik önemli diyorlar belkide anne babası gibi olur
He kız sorma biz epey iri doğmuşuz hem de normal doğumla annemizin çok zor doğurmuş zaten onca dikiş atmışlar alttan kolaymı 4.900 kilo 52 cm korkudan diğer iki kardeşimi normal yapmadı sezeryan yapmıştı. Fotoğraflarım var 6 aylık gibi duruyo yenidoğan fotolarım

Doktorum ilk günden beri hiçbir şey proteinin yerini tutmuyor diyor o yüzden elimden geldiğince yiyorum ancak bebek genetik olarak yine olacağı kiloya ulaşıyor gibi duruyor.
Bende öyle düşünüyorum alternatiflerinden almaya çalışıyorum. Kesinlikle bir şekilde ulaşıyor. Kimi bebek genetik olarak minik. Ben minyonum eşim 1.84 iri kemikli. Muhtemelen oğlumuzun yapısı babasına çekti mesela. Sağlıklı olduğu sürece minikmiş kiloluymış hiç önemi kalmıyor zaten

Bence de oyle saglikli olsunlar zaten dogan bebis buyuyecek hayirlisiyla

Hamile elbiselerimden birini koydum. Şimdi de pantolon tarzı şeyler giyip çıkartırken zorluyor beni. Doğumun nasıl olacağı da belli değil. Elbise tek parça, en rahatı benim için.

Bana geldiğin kiyafetle çıkarsın zaten dediler, cok mu rahatlar nedir
Ne giyip gidecegimiz biraz muamma degil mi ya
Baharda kendime 38 beden tatlis pembe bi elbise almistim fiyati da cok uygundu. Sonra bi leke oldu kosla oxi action doktum rengi atti, ustune boyu cekti yikayinca. Guzel 2 elbisem haric gundelik giyecek kiyafetim kalmadi tayti bu sicakta saymiyorum

Ne kadar terbiyesizce ve fesatça laf etmiş sen iyi niyetle söylemişsin halbuki bence o kıskanmış canım hasetlenmiiş kendince hiç takılma dediğin gibi gerçekten önemsizler ama insan bazen takılıyor işte . Gerçekten ağzı olan konuşuyor. Ben şunu anladım tam güvenemeyeceğin insana iyi niyetle hiç bişey söyleme dönüp sana ok atıyorlar hasetlenip hep soğuk mesafeli duracaksın o tarafa çünkü yeri geliyo lap diye hadsizce konuşuyorlar

Doğumdan sonra aşısız birini eve sokmam asla. Kim olursa olsun. Şaka değil çünkü bu iki can söz konusu. Kendim bile olmadım diye endişe içindeyim hamilelikte tereddüt etmem gayet normalken yarın olurum diyip sonra doğumdan sonraya bırakayım diyorum sağ salim doğumu atlatırsam hemen olacağım. Nasıl olmuyor hayret alerjiklere de sinovac yapılıyor en azından onu olsun sen bi de onu mu takip edeceksin belirtisi var mı dikkat etti mi son hafta vs.

Kız kardeşinin yenidoğan yoğunbakım hemşiresi olması çok yardımcı olur sana eşin de destek olur. Ben açıkçası eşim bana hep uymaya çalışıp rahatlattığı için eşimi istiyorum. Fuzuli konuşmaz panik yaptırmaz -ki ben çok kolay panik yapan biriyimdir- ne yapabiliyorsa yapmaya çalışır. Ama annesi olsun annemler olsun bir şekilde herşeye muhalefet olmaya çalışıp beni hastanede strese sokabilirler. Hiçbirşeyden korkmuyorum doğumdur emzirmektir bunların doğal şeyler olduğunu bir şekilde düzene girebileceğini düşünüyorum ama lohusa depresyonundan korkuyorum hepsinin düşmanı sağlıklı doğumun sağlıklı emzirmenin... mümkün mertebe yargılayıcı söylemlerinden kaçıyorum işte kv nin kardeşi aşı olduktan sonra fenalaştığı için birden herkese aşı olmayın demeye başladı kardeşinin bir sürü kronik rahatsızlığı vardı. Benim anneannem iki doz oldu hiçbirşey olmadı 65 yaşında kadına onlar daha gençler 40 ların başı rahatsızlıktan geçmiyor bünyeleri... eşim sonuçta hep yanımızda çevremizde olacak aşı olması virüsün kendisinden daha tehlikeli olamaz hiçbir şekilde. ayrıca eşimin annesiyle dürüstçe konuşuyor sohbet ediyor olmasam sanırım beni bu kadar sevmezdi bütün düşünce yapılarına zıt bir gelinim çok geçmiş olsun ayrıca, tekrarından korusun allah virüsün. Çok zor bir dönemde anne-baba oluyoruz. Ne olacağı belirsiz halen daha. İnsanlar ne yapacağını ne önlem alacağını şaşırıyor. Bende isterim gelsinler görsünler ama ben üst kata bile maskesiz çıkmaya korkuyorum. İki kere grip geçirdim iki bayramda da griple mücadele ettim ateşim çıkmasın diye neler neler yaptım daha grip beni bu hale getirdiyse virüs ne yapar allah korusun...

Maalesef dert bir değil ki canım. Olmuyor inatla düşünce de yok hiç yani gitsin olsun dünyaya yeni gözlerini açacak bi bebek var ve alacak öpecek sevecek yani benim ailem komple oldu aşı o da olsun. Eşim zamanı gelmesini bekliyor yeni atlattığı için olamıyor. Ben de aynı sen gibi gebelikte ne olur ne olmaz diye olmadım ama gebelikten sonra olacağım hemen inşallah eşime söylencem söyleşin annesine bi zahmet olsun kendi canını nasıl düşünüyor açıdan çekiniyo hanımefendi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…