2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kontrolden geldim bebişim iyi boyu 46 Cm kilosu 2440 Gr doktor herşey yolunda dedi herhangi bir sıkıntı yokmuş ama giderken yolda eşimle tartıştım herşeye karışıyor onu yeme bunu içme falan sanki ben çocuğum bir de sesini yükseltince sinirim bozuldu çok üzüldüm ağladım hatta karnıma belime ağrı girdi o şekilde doktorun yanına gidince tabi o da sordu neyin var diye neyse dertleştik falan bebğin iyi olduğunu da görünce kendime geldim sakinleştim doğumla ilgili konuştuk beni bilgilendirdi aklımda hiç soru işareti kalmadı nst ye girdim biraz sancı çıktı dinlen evde cumartesi tekrar gel nst ye gir dedi yaşadığım sitresten sancı oldu diye düşünüyorum bakalım cumartesi günü ne olacak benden haberler bunlar şimdilik
Aslında ne güzel eşin sizi düşünüyor ama çok baskı yapıyorsa sıkıcı oluyordur senin için. Umarım güzelce gönlünü almıştır. Bunlar birazcık da hamilelik duygusallığı 🌸
Güzel haberlerinize sevindim maşallah bebişe. Sancı ne kadar çıktı? Ben 33 de girdiğimde hiç çıkmadı doktor bu haftada biraz sancı beklerim demişti.

Kontrolden geldim bebişim iyi boyu 46 Cm kilosu 2440 Gr doktor herşey yolunda dedi herhangi bir sıkıntı yokmuş ama giderken yolda eşimle tartıştım herşeye karışıyor onu yeme bunu içme falan sanki ben çocuğum bir de sesini yükseltince sinirim bozuldu çok üzüldüm ağladım hatta karnıma belime ağrı girdi o şekilde doktorun yanına gidince tabi o da sordu neyin var diye neyse dertleştik falan bebğin iyi olduğunu da görünce kendime geldim sakinleştim doğumla ilgili konuştuk beni bilgilendirdi aklımda hiç soru işareti kalmadı nst ye girdim biraz sancı çıktı dinlen evde cumartesi tekrar gel nst ye gir dedi yaşadığım sitresten sancı oldu diye düşünüyorum bakalım cumartesi günü ne olacak benden haberler bunlar şimdilik
Harika haberlerin yanında bir küçük nazarlık olsun. Umarım ctesi daha iyi geçer.

Hastaneden çıkarken giymek için kıyafet koymamışım, az önce onu da ekledim ben.
Nasıl bir kıyafet seçtin? Şimdiden kestiremiyorum hamileyken giymek için aldığım 1-2 elbise var normal elbise ama kesiminden dolayı hamileyken de giyebilirum. Onlardan birini mi koysam dedim, sezaryen olursa pantalon zorlar mı dedim karar veremedim 🤷🏻‍♀️

çorap, ceket, gözleri bozuk olup lens kullanan arkadaşlarımız varsa benim gibi lens, eşime de çamaşır, tshirt koydum. annem ve eşim refakatçi kalacak üçümüz için seyahat boyu diş fırçası falan aldım koydum. hastanede duş almak gerekirse diye verirler ama havlu da koydum. bunlar kendimce bana önemli gelen ama belki düşünülmeyecek detaylar diye paylaşıyorum.

senin fark ettiğin eksikler neydi? bana da fikir olur.
Ben pamuk unutmuştum onu koydum, bebeğe zıbın askılı olandan pek yokmus ondan sipariş verdim, pişik kremi vs aslında temel şeyler ama ben hep unutmustum 😂 seyahat boy diş fırçası macunu alıyım dedim bana güldüler, sen çişini yapmaya bile iki adamla gitceksin diş fırçalamak lüks olcak ilk gün dediler ama yine de alcam tabi 😊

Benim 29.haftada 1.413 grdı olması gerekenden 1 hafta önde gidiyor hep ama bakalım bir sonraki kontrolde ne çıkacak 😅 valla ben öyle ekstra muz süt falan yemiyorum ama neredeyse 2 günde bir yumurta yerim. Yoğurt, peynir domates sevdiğim şeyler. Ben canım ne isterse onu yiyorum hatta gece 11 de patates kizartmasi bile yiyorum oyle diyeyim😂Yanı bazen ne yersen ye olmuyor falan diyorlar. Ben de şişko bebek seviyorum inşallah öyle olur 😅
İnşallah gönlüne göre olur. Çok iyi yapıyorsun istediğin gibi beslen az çok biliyoruz faydalı zararlı ne var ne yok dikkatliyiz bilinçliyiz zaten. Çok da beslenme uzmanı gibi olmaya gerek yok artık.

çok teşekkürler. biberon temizleme sıvım yoktu onu bir araştırayım.

çok teşekkür ederim. en iyisi biberon temizleme sıvısı alıp kaynatıcam gibi duruyor. spontane deneyeceğim sterilizasyon işi gözümü korkutuyor :KK70:
İlk bebek heyecanıyla ben sterilizatör almıştım ama farkındaysan adını bile anmıyorum şu an. 😂 Temizleme sıvısı yeterli.

Benkm oglum 3bucuk kilo dogdu bu da masallah en son 2700 dü inan beslenmeme dikkat etmiyorum ben et tuketmiyorum mesela sadece kofte olarak yiyebiliyorum onu da arada bir süt icmem balik sadece 2 kere yedim arada yogurt yerim ama yumurtami duzenli yerim peynir ve ayran tuketirim onun disinda hamurisi bayilirim😂 abur cubur da tuketiyroum arada hic dikkat ettigim yok olacagindan sanirsam takmayin kafaya ben bu kilo isinide yemeyle cok alakali oldugunu dusunmuyorum saglkli olsunlar yeterki
Ben de sizin gibi düşünüyorum ama doktorum öyle demedi yine de dinleyemeyecektim onu ama eşim üzülüyor yemeyince ben gönlü içi rahat olsun diye alıyorum kiloları boş yere :)

Seni cok iyi anlıyorum, bu babalar bizdeki içgüdüyü falan hic hesaba katmiyor, sen ki bebeği kucagina almadan baba olduğunu anlamayan bi varlıksin, bizim rahmimize düşer düşmez biz anne oluyoruz o hormonlarla dolup taşıyoruz bizden daha mı korumacı olcaksin derler adama dimi 😊 anlamiyolar işte boşver sen bebeğine odaklan maşallah güzel büyümüs

Ben pamuk unutmuştum onu koydum, bebeğe zıbın askılı olandan pek yokmus ondan sipariş verdim, pişik kremi vs aslında temel şeyler ama ben hep unutmustum 😂 seyahat boy diş fırçası macunu alıyım dedim bana güldüler, sen çişini yapmaya bile iki adamla gitceksin diş fırçalamak lüks olcak ilk gün dediler ama yine de alcam tabi 😊
Pişik önleyici mustela aldım ben ama pişik kremi daha almadım. Sudocrem öneriliyordu sonradan içeriği hakkında iyi şeyler söylenmedi alternatif bişey bulamadım. Baktığın pişik kremi mi yoksa pişik önleyici mi? Ay yok iki dakikada fırçalarız dişimizi ya en azından ertesi gün sabah kendimize gelince 😁

şaka maka bizim bebişler eylül başında doğanlar özellikle biraz yazı tadacak gibi duruyor :)
Bu aydınlanmayı ben dün fotolara bakınca yaşadım sanki daha önce hiç eylül yaşamamışım gibi aaa kısa kollu giymişim 30 eylülde falan diye şaşırdım. Nasıl giydireceğimiz konusunda biraz incelemem gerekiyor.

İnşallah gönlüne göre olur. Çok iyi yapıyorsun istediğin gibi beslen az çok biliyoruz faydalı zararlı ne var ne yok dikkatliyiz bilinçliyiz zaten. Çok da beslenme uzmanı gibi olmaya gerek yok artık.
Cok teşekkür ederim. Şeker vs yoksa çok da dikkat etmiyorum açıkçası kilo almayayım vs diye. Inşallah seninde bebisin daha da kilo alır 🙏

Pişik önleyici mustela aldım ben ama pişik kremi daha almadım. Sudocrem öneriliyordu sonradan içeriği hakkında iyi şeyler söylenmedi alternatif bişey bulamadım. Baktığın pişik kremi mi yoksa pişik önleyici mi? Ay yok iki dakikada fırçalarız dişimizi ya en azından ertesi gün sabah kendimize gelince 😁
Ben pişik önleyici incia aldım bir de bepantol baby aldım, içeriği incia gibi bitkisel degil ama çok etkili oldugu için almamı önerdi ablam.
Bide bizde bi gelenek var sarı örtü orterler bebeğin üstüne, sarılık olmasin olursa da cabuk geçsin diye, onu da annem getircek, öyle bi inancınız varsa düşünebilirsin

Ben pişik önleyici incia aldım bir de bepantol baby aldım, içeriği incia gibi bitkisel degil ama çok etkili oldugu için almamı önerdi ablam.
Bide bizde bi gelenek var sarı örtü orterler bebeğin üstüne, sarılık olmasin olursa da cabuk geçsin diye, onu da annem getircek, öyle bi inancınız varsa düşünebilirsin
Teşekkür ederim bepanthole bakayım.
bizde sari ortu yok ama al basmasina karsi kirmizi tac olayi var 😅 pek benim tarzim degil ama takacagimi sanmiyorum. Annemlerin gonlu olsun diye acaba kirmizili bir toka mi alsam dedim 😅

Teşekkür ederim bepanthole bakayım.
bizde sari ortu yok ama al basmasina karsi kirmizi tac olayi var 😅 pek benim tarzim degil ama takacagimi sanmiyorum. Annemlerin gonlu olsun diye acaba kirmizili bir toka mi alsam dedim 😅
Aynen ben de kırmızı fiyonklu bi taç almıştım koydum çantaya 😊 küçük havlu aldım kendime, sade nescafe, incir hurma tarzı atıştırmaklari da biraz daha zaman geçince koyucam ins aklımda

Bugün bi hastane çantası hazırlama videosuna denk geldim. Bebek için 5 tane bez yeterli olmuş, 1 gece kalmışlar hastanede. Ben 10 tane koyarım diye düşünüyorum. Siz kaç tane koyacaksınız? Yenidoğanın altı ne sıklıkla değişir ki?
Bende 10 tane koydum ne olur ne olmaz normalde de günde yaklaşık 8 tane gidiyo 😊 hastanede de bağladıkları için 5 yetmiş olabilir galiba kızımda da 5 6 tane yetmişti 1.gece kalmıştım

X