2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
ben direk bi paket alıcam yanıma dursun fazla fazla
Şu öpme konusu beni gerim gerim geriyor.. sinir oluyorum ateş çıkıyor kafamdan. Kendi bebeğim için değil başkasını da görsem çok kızıyorum ya …
Bende kimseye vermeyi düşünmüyorum.. en doğrusu tamamen katılıyorum sana. Bende eşime dedim benim çocugum kıymetli olur bak filan diye takılarak söyledim neyse ki o benden de pimpirikli bebekler çocuklar konusunda
Doğumdan çok doğum sonrası insanları düşünüyoruz nerdeyse hepimiz.. insanların düşüncesizliklerinden

Benim 29.haftada 1.413 grdı olması gerekenden 1 hafta önde gidiyor hep ama bakalım bir sonraki kontrolde ne çıkacak valla ben öyle ekstra muz süt falan yemiyorum ama neredeyse 2 günde bir yumurta yerim. Yoğurt, peynir domates sevdiğim şeyler. Ben canım ne isterse onu yiyorum hatta gece 11 de patates kizartmasi bile yiyorum oyle diyeyimYanı bazen ne yersen ye olmuyor falan diyorlar. Ben de şişko bebek seviyorum inşallah öyle olur

Doktorum ilk günden beri hiçbir şey proteinin yerini tutmuyor diyor o yüzden elimden geldiğince yiyorum ancak bebek genetik olarak yine olacağı kiloya ulaşıyor gibi duruyor.

Biberonunu kaynar suda bekletebilirsin. Sonrakilerde de yine bebek biberon temizleme sıvısıyla yıkamıştım tüm parçaları, motoru hariç tabii.
çok teşekkürler. biberon temizleme sıvım yoktu onu bir araştırayım.
Sadece meme ucuna gelen kısım ve sütün toplandığı yer yıkanıyor. Diğerlerini silsen yeter canım. Ben kaynatmistim ama benim marka farklıydı aventi bilemedim
çok teşekkür ederim. en iyisi biberon temizleme sıvısı alıp kaynatıcam gibi duruyor. spontane deneyeceğim sterilizasyon işi gözümü korkutuyor

Aynen öyle ya daha doğurmadan sonrasının derdine düştük. Valla çok dikkat etmemiz gereken devirdeyiz sağlık gitti mi gerisi boş. Benim cinnetim gelir valla öyle öperlerse kucaktan kucağa gezerse aman allahım. O gün o kadın yerine ben dadandım hatta bunu söylediğimde bana coronadan çekinmiyorsan kimsenin yanına gitmeyeceksin dedi. Bebeği elden ele gezdi ve sonra ailecek kovid çıktılar. Allahım sopası yok işte aldı cevabını.

Benkm oglum 3bucuk kilo dogdu bu da masallah en son 2700 dü inan beslenmeme dikkat etmiyorum ben et tuketmiyorum mesela sadece kofte olarak yiyebiliyorum onu da arada bir süt icmem balik sadece 2 kere yedim arada yogurt yerim ama yumurtami duzenli yerim peynir ve ayran tuketirim onun disinda hamurisi bayilirim abur cubur da tuketiyroum arada hic dikkat ettigim yok olacagindan sanirsam takmayin kafaya ben bu kilo isinide yemeyle cok alakali oldugunu dusunmuyorum saglkli olsunlar yeterki

Aaa dimi ama bu nasıl aklıma gelmedi çok teşekkür ederim ikili derken, biri asistana mı, yoksa her ikisine de ayrı ikili takım almak mı daha mantıklı olur acaba
ikili fincan setleri oluyor yani sette iki tane oluyor sadece ama desenleri falan güzel olabiliyor (125-300 lira arası gibi). umarım işinize yarar

asistana şart değil bence bilmiyorum size ne kadar yardımcı oldu ama nasıl gönlünüzden geçerse. eğer hediyeyi asistan görecekse ayıp olmasın diye isteğe göre alınadabilir ya da bi paket çikolata. bu kısım biraz zor

tüm ürünler: Türk Kahvesi Fincanları - Paşabahçe Mağazaları

şaka maka bizim bebişler eylül başında doğanlar özellikle biraz yazı tadacak gibi duruyor :)

Ben de 8-10 tane koydum canım minicik zaten yer tutmuyo fazla

Hastane çantasını yaptık geçenlerde annem ve ablamla, temel şeyleri koyduk bazi eksikleri farkettik, kimini netten sipariş ettim kimini annemler dışardan alıyor falan ama pek akla gelmeyen ama mutlaka bulundur dediginiz ne var arkadaşlar?

çorap, ceket, gözleri bozuk olup lens kullanan arkadaşlarımız varsa benim gibi lens, eşime de çamaşır, tshirt koydum. annem ve eşim refakatçi kalacak üçümüz için seyahat boyu diş fırçası falan aldım koydum. hastanede duş almak gerekirse diye verirler ama havlu da koydum. bunlar kendimce bana önemli gelen ama belki düşünülmeyecek detaylar diye paylaşıyorum.

senin fark ettiğin eksikler neydi? bana da fikir olur.

Hastaneden çıkarken giymek için kıyafet koymamışım, az önce onu da ekledim ben.

Kontrolden geldim bebişim iyi boyu 46 Cm kilosu 2440 Gr doktor herşey yolunda dedi herhangi bir sıkıntı yokmuş ama giderken yolda eşimle tartıştım herşeye karışıyor onu yeme bunu içme falan sanki ben çocuğum bir de sesini yükseltince sinirim bozuldu çok üzüldüm ağladım hatta karnıma belime ağrı girdi o şekilde doktorun yanına gidince tabi o da sordu neyin var diye neyse dertleştik falan bebğin iyi olduğunu da görünce kendime geldim sakinleştim doğumla ilgili konuştuk beni bilgilendirdi aklımda hiç soru işareti kalmadı nst ye girdim biraz sancı çıktı dinlen evde cumartesi tekrar gel nst ye gir dedi yaşadığım sitresten sancı oldu diye düşünüyorum bakalım cumartesi günü ne olacak benden haberler bunlar şimdilik

Ben de doktoruma öyle söyledim, artık sen ve bebek varsınız, eşin şu kiloda doğmus vs geri kalmış minvalinde konuştu. proteini ihmal etme dedi. Hatta ilk ayşarda et yemiyordum yanlış söylemeyim her gün 200 gram et yiyeceksin dediğinde yüzüne aval aval bakmıştım imkansız diye düşünerek

Sütü 2 bardak içiyorum muzu da burdan gördüm ben de onu da yiyorum omegalı multivitamin demir d vit kalsiyum magnezyum kullanıyorum :) daha da ne yapayım diyesim geliyor. Öyle evet 2,5 kiloydu kızım ama maşallah hep çok sağlıklıydı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…