2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
çorap, ceket, gözleri bozuk olup lens kullanan arkadaşlarımız varsa benim gibi lens, eşime de çamaşır, tshirt koydum. annem ve eşim refakatçi kalacak üçümüz için seyahat boyu diş fırçası falan aldım koydum. hastanede duş almak gerekirse diye verirler ama havlu da koydum. bunlar kendimce bana önemli gelen ama belki düşünülmeyecek detaylar diye paylaşıyorum.

senin fark ettiğin eksikler neydi? bana da fikir olur.
Eger sezaryen olursaniz kas gevsetici krem alin derim benim hayatimi kurtarmisti omuz agrim olmustu gece baya bi

Dogru diyosun, önceden bebegin hareketini ve sertlesmeyi ayırd edebiliyodum ama.simdi emin olamıyorum resmen kafam karışıyor artık.. sen hic nst çektirmedin mi çıkıyor mu sanci falan
Bilmem bence gerek yok kasılmada olsa bu saatten sonra normal birde sertleşme gaz ayakta kalma vb nedenlerlede gun içinde oluyor alıştım ben ama bu haftalarda artış normal zannımca

Ne giyip gidecegimiz biraz muamma degil mi ya 😁
Baharda kendime 38 beden tatlis pembe bi elbise almistim fiyati da cok uygundu. Sonra bi leke oldu kosla oxi action doktum rengi atti, ustune boyu cekti yikayinca. Guzel 2 elbisem haric gundelik giyecek kiyafetim kalmadi 🙁 tayti bu sicakta saymiyorum
Aynen o da var hava nasıl olcak falan, en garanti kiyafetimle gidip yine onla çıkarım heralde

Ben de doktoruma öyle söyledim, artık sen ve bebek varsınız, eşin şu kiloda doğmus vs geri kalmış minvalinde konuştu. proteini ihmal etme dedi. Hatta ilk ayşarda et yemiyordum yanlış söylemeyim her gün 200 gram et yiyeceksin dediğinde yüzüne aval aval bakmıştım imkansız diye düşünerek 😁
Hamile kaldigimdan beri agzima ne beyaz ne kirmizi et koymadim midem inanilmaz bulaniyor diye
Oglumda da oyleydim 33 artilarda dogdu 3.000kg ama demir icin sart bu et demirim cok dusuk geldi

Kız kardeşinin yenidoğan yoğunbakım hemşiresi olması çok yardımcı olur sana eşin de destek olur. Ben açıkçası eşim bana hep uymaya çalışıp rahatlattığı için eşimi istiyorum. Fuzuli konuşmaz panik yaptırmaz -ki ben çok kolay panik yapan biriyimdir- ne yapabiliyorsa yapmaya çalışır. Ama annesi olsun annemler olsun bir şekilde herşeye muhalefet olmaya çalışıp beni hastanede strese sokabilirler. Hiçbirşeyden korkmuyorum doğumdur emzirmektir bunların doğal şeyler olduğunu bir şekilde düzene girebileceğini düşünüyorum ama lohusa depresyonundan korkuyorum hepsinin düşmanı sağlıklı doğumun sağlıklı emzirmenin... mümkün mertebe yargılayıcı söylemlerinden kaçıyorum işte 😅 kv nin kardeşi aşı olduktan sonra fenalaştığı için birden herkese aşı olmayın demeye başladı kardeşinin bir sürü kronik rahatsızlığı vardı. Benim anneannem iki doz oldu hiçbirşey olmadı 65 yaşında kadına onlar daha gençler 40 ların başı rahatsızlıktan geçmiyor bünyeleri... eşim sonuçta hep yanımızda çevremizde olacak aşı olması virüsün kendisinden daha tehlikeli olamaz hiçbir şekilde. ayrıca eşimin annesiyle dürüstçe konuşuyor sohbet ediyor olmasam sanırım beni bu kadar sevmezdi bütün düşünce yapılarına zıt bir gelinim 😂 çok geçmiş olsun ayrıca, tekrarından korusun allah virüsün. Çok zor bir dönemde anne-baba oluyoruz. Ne olacağı belirsiz halen daha. İnsanlar ne yapacağını ne önlem alacağını şaşırıyor. Bende isterim gelsinler görsünler ama ben üst kata bile maskesiz çıkmaya korkuyorum. İki kere grip geçirdim iki bayramda da griple mücadele ettim ateşim çıkmasın diye neler neler yaptım daha grip beni bu hale getirdiyse virüs ne yapar allah korusun...
Ya eşler biz sinirleniriz falan diye de hep alttan alıyorlar zaten iş korkuya kalsa yine bizi pamuk gibi yaparlar 🤣🤣 valla hangimiz zır bir gelin değilizki benimde hiç uyuştuğum nokta yok maşallah gebelikle de iyice geri çektim kendimi farketmiş sen kendini geri çektin diyo ortaya ayrımda noldu sanki kıymet mi biliniyor. Aynen aşı virüsten daha tehlikeli değil gebelik sonrası bende vurulacak hemen riske atamayız sonuçta

Hani ben kovid olayını da geçtim de el kadar bebekler nesini öpüceksin ben en fazla annesinin kucağındayken kıyafetinden kokladığımı bilirim bebekleri 🥰🥰 insanlar çok tuhaf …
Ve dediğin gibi küsen küssün tavrı başta koymak lazım..

Bende gittiğim kıyafetle çıkmayı planlıyorum 😅 fazladan almayacağım yanıma çok gerekirse eşim ya da babam evden gelir alır diye planlıyorum açıkçası
Ben ilk gebeligimde pijamalarimla cikmistim arabaya bindim evin onunde indim ekstra kiyafete gerek olmadi 😄

Maalesef dert bir değil ki canım. Olmuyor inatla düşünce de yok hiç yani gitsin olsun dünyaya yeni gözlerini açacak bi bebek var ve alacak öpecek sevecek yani benim ailem komple oldu aşı o da olsun. Eşim zamanı gelmesini bekliyor yeni atlattığı için olamıyor. Ben de aynı sen gibi gebelikte ne olur ne olmaz diye olmadım ama gebelikten sonra olacağım hemen inşallah 🙏🏻 eşime söylencem söyleşin annesine bi zahmet olsun kendi canını nasıl düşünüyor açıdan çekiniyo hanımefendi
Kesinlikle konuşsun, etkisi de ancak oluşur zaten şimdi olursa 2 doz + 2 hafta. Ben sadece anneme gidiyorum diye ve doğumdan sonra yanımda olacak diye annem eve kimseyi almıyor ve dışarı çıkmıyor aşılarını olmasına rağmen, düşünceli olması lazım biraz olmayınca da siz mecbur yönlendireceksiniz. Çok zor böyle gerçekten.

Kontrolden geldim bebişim iyi boyu 46 Cm kilosu 2440 Gr doktor herşey yolunda dedi herhangi bir sıkıntı yokmuş ama giderken yolda eşimle tartıştım herşeye karışıyor onu yeme bunu içme falan sanki ben çocuğum bir de sesini yükseltince sinirim bozuldu çok üzüldüm ağladım hatta karnıma belime ağrı girdi o şekilde doktorun yanına gidince tabi o da sordu neyin var diye neyse dertleştik falan bebğin iyi olduğunu da görünce kendime geldim sakinleştim doğumla ilgili konuştuk beni bilgilendirdi aklımda hiç soru işareti kalmadı nst ye girdim biraz sancı çıktı dinlen evde cumartesi tekrar gel nst ye gir dedi yaşadığım sitresten sancı oldu diye düşünüyorum bakalım cumartesi günü ne olacak benden haberler bunlar şimdilik
Eşin de senin ve bebeğin sağlığını düşünüyordur. Elbette sen de düşünüyorsun ama o da baba ve eş neticede. Sesini kontrol edebilseymiş keşke... Bizler de bu dönemde çok hassas oluyoruz. Masal'ın iyi olması çok güzel bir haber. Sancı inşallah stres kaynaklıdır ve tekrarlamaz. Vaktinde hayırlısıyla gelsin inşallah.

Kesinlikle konuşsun, etkisi de ancak oluşur zaten şimdi olursa 2 doz + 2 hafta. Ben sadece anneme gidiyorum diye ve doğumdan sonra yanımda olacak diye annem eve kimseyi almıyor ve dışarı çıkmıyor aşılarını olmasına rağmen, düşünceli olması lazım biraz olmayınca da siz mecbur yönlendireceksiniz. Çok zor böyle gerçekten.
Aynen canım parol içiremediğimiz kadına bakalım aşı yaptırabilecek miyiz bir insan ne kadar zor olabiliyorsa bu da öyle işte aşırı zor bir insan gıcık şey uyuz oluyorum 😅 bunlrı yazarken dişlerimi sıkmışım anla beni o derece 😅

Doğru gerçekten süt yumurta yoğurt ne bileyim gerçekten hergun yemeye çalıştım kilo almadım pek,4 kilo aldım ona vicdan yaptım zorlasanda olmuyor aynen bi üzüldüm senin gibi kafaya takıyor insan
Ben özellikle birşey yemedim ne ceviz ne muz ne de yumurta hamilekten önce yerdim şu ara hiç yemiyorum benim bebeğin kilosu iyi kansukandırıcı iğneler birde bebeğin genetiği etkiliyor ama meyveler sutlu tatlılar ve akşam sut içip yatmak kilo aldıruyor ben yogurt yerim herzaman ki halim gebelikle alakalı değil meyve ve sutlaç dondurma onları seviyorum ama şekerli şeyleri az yemeye çalışıyorum sarmısak yutup limon tuketirseniz bebeğe daha fazla kan gitmiş olur mutkaka etkisi olur

X