2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
ÇOk hareket etme yorgunluk yuruyuş dogumu hızlandırıyor inş beklerler gunlerini doldururlar

Valla çay konusunu bu ara bende çok abarttım. İlk 3 ay kokusuna tahammül edemiyorken şimdi günlük 5 bardağı kesin geçiyor. Kendim koyarsam biraz demli koyuyorum ama eşim koyarsa resmen demi damlatıyor sadece çok içmeme rağmen bahanem ama açık içiyorum oluyor

Bir de derece ve nem ölçen küçük aletler var bebek odası için çok iyi oluyor, öneririm
Biz aldık şimdiden koyduk yatak odasına sıcaklık nem ve saati gösteriyor gece düğmesine basınca ışığı yanıyor şuan sıcaklığı 29 derece nemi %32 gösteriyor bebek için kaç olması gerekiyor henüz bilmiyorum

Eklentiler

• 16279128297892622261874120297119.jpg
    91,3 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Bugun doktora gittim çok sıcak olduğu için ter ile kaybedilen tuzu koymak için artık slatalara ayranlara tuz koyabilirsin dedi ve iki hafta sıcaklara dikkat et dedi madensuyunu artırırım benim gebelikte tansiyonum bir tık yuksek çıkıyor normalde bende duşuk tansiyonluyum sende dikkat et vucut mineral kaybetmesin

7-8 büyük bardak çokmuş ama sana bir zararı yoksa bir şey diyemem

Klima da bi carpar ki adama son zamanlarda bi de grip olma tehlikesu var
Klimayı gece 26 dereceye alıyorum kızımda alıştı surekli uyandığım için arada kapatıyorum kızım uyanıp ağlıyor klimayı tekrar açıyorum yatıyor o da alıştı uyuyamıyor ama bu derecenin altı çarpabilir birde bizim klimanın motoru odanın ölçusune göre fazla gibi belki motoru duşuk olanlar için daha duşuk bir derece açılabilir

Amin inş ayağın tamamen duzelir

Cok sevindim bir sey olmamasina

Etrafın söylediklerini ciddiye alma bir endişen varsa doktoruna sor derim bana bir arkadaşım 26.haftamda senin karnın çok aşağıda duruyor erken doğuracan sen demişti çok şükür 34.haftaya geldik inşallah sağlıkla devam edip vaktinde sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize

7-8 büyük bardak çokmuş ama sana bir zararı yoksa bir şey diyemem
Blmiyorum bebekte alışıyor sonra emzirirken çay sıkıntı oluyor kardeşm yurtdışında kahve değil turk çayı çmediği için onu içince çocuk uyumuyor diyordu ama ben yaşamadım çunku çayı hiç azaltmadım emziriken çocuk uyumama sorunu oluyor emzirrkende dikkat etmek gerekiyor kansızlık felan yapmıyor bende öyle bir sorunum olmadı

Bir sorun çıkmamasına çok sevindim. Doğuma kadar daha neler yaşayacağız bakalım
Bu arada siz hep sola dönük mü yatıyorsunuz? Ben sola dönünce rahat uyuyamıyorum artık, sağa dönünce de uyuyorum, dinlenmiş oluyorum. Doktorum da uyarmadı bu konuda. Önemli olan senin uyku kaliten diyor.

Gebelikte fazla çay, kahve tüketiminin bebeğin beslenmesine engel olduğu düşüncesi için önermiyorlar bildiğim kadarıyla. Kafeinin sadece kansızlık değil böyle bir etkisi de varmış çünkü. Benim doktorum kahveyi tamamen yasakladı. Ben haftada bir kafeinsiz Türk kahvesi içiyordum ama artık canım onu da istemiyor. Çayı da günde çok açık 3 fincan falan içiyorum. Bazen limonlu içiyorum hatta.

Bugun doktora gittim bebek kilosu iyi dedi hatta vtamin içiyorsn iki gunde bir iç dedi tahmin ettiğim gibi bebek dogum pozisyonundn çok uzak karnımda aşağıda değil ama bir hafta erken gelebilir dedi 38 .hafta birde kordon dolanmış iki sefer ucuncuyu de atabilir çözulebilirde dedi normal doguma engel değil dedi aman uç sefer atmışsa şartlara göre duşunebiliriz dedi

Doğrudur canım ben zaten normalde de çok çay içen biri değilim 1 bardak kahvaltıda 1-2 bardak da okuldayken ve akşam yemekten sonra içerdim hamilelikte kahvaltıda 1bardak içiyorum misafirlikte ya da misafir gelince de 1bardak o kadar

Teşekkür ederim canım sola yatmaya çalışıyorum genelde bazen sol kolum çok uyuşuyor o zaman sağa yatıp biraz dinlendiriyorum kendi doktorum hiç bilgi vermemişti bu konuda ben internetten duymuştum sola yatınca bebeğe kan akışı daha iyi oluyormuş diye ondan sola yatmaya çalışıyordum tabi uyku kalitesi de çok önemli bugün kardiyolog da soluna yat dedi

Hayırlısı olsun inşallah doğum şekli ne olursa olsun Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

Bebek önde giderse eğer bebeğe göremi doğum tarihi veriyorlar yoksa son adete göre mi doktoruna soran oldumu?
SEzeryanda belki bebeğin ultrason durumuna göre karar veriyordur ama zaten adet tarihi baz alındığı için 41.haftada dogmaz ise de sezeryan suni sancı ile dogurtuyorlar yani butun hesaplamalar sata göre ama bebeğin ne zaman geleceği bilinmez

Kızlar alın benden
Üç gündür tansiyon takibi yapıyorum doktor demedi ben kendim yapıyorum tansiyonum normal ama nabzım hep 100 ün üzerinde 103- 107 bugün 119 bir de sabahları ağız kuruluğu yaşıyorum
Canım eger gecmez devam ederse yarın sabah sağlık ocağında bi kan değerlerine baktır istersen.. Çünkü eğer kansızlık varsa çarpıntı çok olur bir de bol sıvı tuket

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…