2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam kızlar. Öğretmen olanlar 32.hafta için raporu çalışabilir mi çalışamaz olarak mı aldılar? Bir de bu raporu sadece idareye veriyoruz sanırım değil mi. Farklı bir doktora gittim de mutlaka 32 de rapor al dedi sonra sistemde sorun olabiliyor tarzı bir şeyler söyledi de bilemedim idarem de konuyu çok bilmiyor sadece 32. haftayı gösterir bir rapor al dedi bana idarem
Tatilde olduğumuz için sonraya aktaramıyoruz zaten diye çalışamaz verdi bana. Bu konu da herkes farklı bir şey söylüyor ama.

Selam kızlar. Öğretmen olanlar 32.hafta için raporu çalışabilir mi çalışamaz olarak mı aldılar? Bir de bu raporu sadece idareye veriyoruz sanırım değil mi. Farklı bir doktora gittim de mutlaka 32 de rapor al dedi sonra sistemde sorun olabiliyor tarzı bir şeyler söyledi de bilemedim idarem de konuyu çok bilmiyor sadece 32. haftayı gösterir bir rapor al dedi bana idarem
Ben çalışabilir raporu aldım, gönderdim idareye. Bazı yerlerde bu beş hafta eklenmiyormus ama bazı milli eğitimler ekliyormus, idarem eklenir dedi. Gönderdim bakalım nasıl olacak

Ben çalışabilir raporu aldım, gönderdim idareye. Bazı yerlerde bu beş hafta eklenmiyormus ama bazı milli eğitimler ekliyormus, idarem eklenir dedi. Gönderdim bakalım nasıl olacak
Eklenme ihtimali yok ki ama ? Ben sadece prosedür gereği alacağım doktor dediği için onu merak ettim ne almamız lazım diye. Çünkü bizim doğum öncesi izinler yaz tatiline geldiği için çalışabilir alsakta kullanamıyoruz. Fiilen çalışmak gerekiyor o izni kullanmak için

Tatilde olduğumuz için sonraya aktaramıyoruz zaten diye çalışamaz verdi bana. Bu konu da herkes farklı bir şey söylüyor ama.
Kesinlikle ben anlamadım zaten idareme sordum onlarda 32.hafta raporu al dediler onlarda bir tuhaf. çalışabilir mi çalışamaz mı alayım dedim sadece 32.hafta gösteren tarih olsa yeterli diyorlar

Ben de hamileliğimde hiç gazlı içecek içmedim ama arasıra cips tavukburger dondurma falan yiyorum kahvaltıda bir bardak açık çay ve günde bir fincan Türk kahvesi içiyorum
Ben hiç içmem hazır şeyler meyvesuyu cola vbşeyler ama cayı çok çiyorum yedi sekz buyuk brdağı buluyor tabi doktora demedim hiç😂arada kahvede içiyorum çayıda koyu içiyorum benimkiler çay kolkolarak doguyor kızım bile sabah kahvaltıda çay istiyor çayım nerde. Diyor o da benim gibi şekersiz içiyor 😂doktor geçen sefer bir tne açık çay demişti bu gebelikte hiç sormdım

Benim gibi olan var miii . 32. Haftamiz bitiyor. Cevremdekiler "karnin cok kucuk,hic karnin yok" deyip duruyorlar ay cok gicik oluyorum. Bebegin gelisimi iyi cok sukur onemli olan da o degil mi? 10 kilo aldim bi de simdiye kadar, her yerimden aldigim icin karnim cok cikmadi herhalde 😅

Canim havalar sicak ya nabiz problemi normal eger tansiyonun yuksek degilse
Bi de senin karnin baya yukarda buyudu iyice baski yapiyodur nefes kafesine
Dayanamadım doktorumu aradım önemli bir şey yoktur yine de bir kardiyolojiye görün sonra beni bilgilendir dedi kardiyolojiye gittik gerçekten doktorumun dediği gibi bir sorun çıkmadı kardiyolog hamilelikten dedi vücudun kan hacmi arttığı için kalp daha hızlı çalışıyor kansızlıktan da olur bol su iç sol tarafına yat oturup kalkarken yavaş hareket et yataktan kalkarken sol tarafından otur öyle kalk dedi neyseki içimiz rahat etti ben de eşim de sitres olmuştuk baya

Simdilik hevesli bekliyor dogunca mutlaka kiskanclik yasayacagiz eminim dedigin gibi krizleri iyi yonetiriz insallah 🙏
Bende alışveriş yaparken onada alıyorum kenfilerine sevinirken bebeğinkini görmuyor sabun şampuan almıştım sabunu kokladı kardeşin demi annnenbebek sabunu dedi bende o senin kardeşin degil dedim çok sevindi sabamed sabunla yıkamaya karar verdim kızım ikibucuk yaşında şampuanlar çok köpuruyor temizliyemiyorum köpuğu karnımın ustune durmam zor oluyor bende sabunla yıkıyorum kafasınıda😂 sizde mutlaka ona da birşey alın

Farketmez canım çalışabilir veya çalışamaz olmasın çünkü yaz tatiline denk geldiği için zaten kullanamıyoruz ama okul müdürünüm sen yine de al Whatsapp dan müdür yardımcısına gönder dedi bugün müdür yardımcısı beni aradı bilgilendirdi yaz tatiline denk geldiği için 19 Temmuz'da izine ayrılmış şeklinde kaydedecek miş doğumdan sonra da sadece 8 hafta iznim olacak doğum öncesi yaz tatiline denk geldiği için doğum sonrasına ekleyemeyeceğim mi söyledi

Her yerde aynı uygulama geçerlidir sonuçta yönetmelik de fiilen çalışılan durumlarda eklenir yazıyor. Bizlerde şuan fiilen çalışmıyoruz. Yani kafalarına göre hareket edemezler. He eğer siz telafi eğitiminde görev aldıysanız veya DYK açtıysanız tatilde onu bilemem.

Kesinlikle ben anlamadım zaten idareme sordum onlarda 32.hafta raporu al dediler onlarda bir tuhaf. çalışabilir mi çalışamaz mı alayım dedim sadece 32.hafta gösteren tarih olsa yeterli diyorlar
Milli Eğitim de her iş böyle değil mi zaten maalesef ki bakanlığa sorsanız bile eminim onlarda kesin bişey diyemez 😬

X