2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Eklenme ihtimali yok ki ama ? Ben sadece prosedür gereği alacağım doktor dediği için onu merak ettim ne almamız lazım diye. Çünkü bizim doğum öncesi izinler yaz tatiline geldiği için çalışabilir alsakta kullanamıyoruz. Fiilen çalışmak gerekiyor o izni kullanmak için
Bu 657 göre baz alınır ama okul açıldıktan sonra doğum olur diyelim eylul 25 dogum yapman gerekiyor ama bebek 15. Dogdu okul birinde açıldı zaten sen dogum iznindesin ve on gun sonraya aktarılır bebek on gun erken dogmuş oldugu için tam sekiz haftayı tamamlamaz ama daha kolay hesap 32. Haftadan itibaren 16 hafta say işe başlayacağın tarhi ama bu çalışamaz alanlar için geçerli senin aldığın çalışır raporlarının suresi oluyor o da yaz tatiline geldiği için eklenemiyor galiba 36 da çalışamaz alman gerekyor ama tam sekiz haftayı doldurmadan dogum olursa ordaki arayı aktarabilirsin

Farketmez canım çalışabilir veya çalışamaz olmasın çünkü yaz tatiline denk geldiği için zaten kullanamıyoruz ama okul müdürünüm sen yine de al Whatsapp dan müdür yardımcısına gönder dedi bugün müdür yardımcısı beni aradı bilgilendirdi yaz tatiline denk geldiği için 19 Temmuz'da izine ayrılmış şeklinde kaydedecek miş doğumdan sonra da sadece 8 hafta iznim olacak doğum öncesi yaz tatiline denk geldiği için doğum sonrasına ekleyemeyeceğim mi söyledi
Bebekler kırk haftada dogmadığı için 38. Haftada dogarsa oradaki arayı eklersin ama tabi dogum seninki bana yakındı benim en son13 diyor galiba sende bir iki gun aktarırsın

Biz aldık şimdiden koyduk yatak odasına sıcaklık nem ve saati gösteriyor gece düğmesine basınca ışığı yanıyor şuan sıcaklığı 29 derece nemi %32 gösteriyor bebek için kaç olması gerekiyor henüz bilmiyorum 😊
Nem 40 in altında olması gerekir, oda sıcaklığı da 23 diye hatırladım ama benim de tazelemem lazim bilgileri 😊 gerçekten çok işe yarıyor bu alet üşür mu terler mi olmuyor, nem az ise nemlendirici çalıştiriyorduk

Benim gibi olan var miii . 32. Haftamiz bitiyor. Cevremdekiler "karnin cok kucuk,hic karnin yok" deyip duruyorlar ay cok gicik oluyorum. Bebegin gelisimi iyi cok sukur onemli olan da o degil mi? 10 kilo aldim bi de simdiye kadar, her yerimden aldigim icin karnim cok cikmadi herhalde 😅

Benim de karnım yokmuş öyle diyorlar, hatta dün annem bile karnın biraz daha mı küçülmüş ne dedi 😁 ben kg aldığıma seviniyordum ama zayıf olduğumu söylediler çok moralim bozuldu. 49 ile hamile kaldım, şuan 58 kiloyum. İnşAllah zayıflamam çünkü ilk defa bu kiloya geldim...🙈

Benimde normalde yok ama çok sıcakta dediğin gibi mide bulantısı oluyor ve içine fenalık geliyor sanki biri beni boğuyor gibi bayılacakmışım gibi anlatamıyorum da

Çok iyi anladım yaşayan biri olarak, özellikle Dr banyodan sonra daha fazla oluyor. Hormonlardan dolayı sıcağı iki kat fazla hissediyoruz sanırım...😊

Ah nerde çare canım, nefes alamıyorum gece yatarken. Dün gece kalkıp buzluktan buz aküsü aldım bı beze sarıp resmen ona sarılarak yattım. Hergun duş ayağa soğuk su falan felan anlık rahatlatıyor 😔
Limon kolonyasını dolaba koyuyorum ve bir güzel buz gibi soğuyor. Yandıkça alıp her yerime serpiyorum çok işe yarıyor tavsiye ederim 😀

Benimde 17 eylül ikimiznde aynıymş:) ama gelgörki nerdeee17 eýlül benm bebiş kanala inmş bile agutosn 17sinibeklese öpüp başma koyyarm😃
Allah'tan risk bitmek üzere 34 doldu mu daha korkma.. inşallah tamamına Ersin de tabii

Kızlar eksiklerimi tamamladim cok sukur de bi bebegin
Sampuan pisik kremi nemlendirici losyonu kaldi
Onlari da MUSTELA kullanicam
Internette bakiyordum da acaba indirimli bir site biliyor musunuz oraya bakayim nerden aldiniz

Gebelikte fazla çay, kahve tüketiminin bebeğin beslenmesine engel olduğu düşüncesi için önermiyorlar bildiğim kadarıyla. Kafeinin sadece kansızlık değil böyle bir etkisi de varmış çünkü. Benim doktorum kahveyi tamamen yasakladı. Ben haftada bir kafeinsiz Türk kahvesi içiyordum ama artık canım onu da istemiyor. Çayı da günde çok açık 3 fincan falan içiyorum. Bazen limonlu içiyorum hatta.
Bİlmiyorum ki bende kafein bebeğe geçtiği için duşunmuştum gerçi çayda duşuk senin dediğinde olablir ama benim bebek kilolu gözukuyor şuan 😂yarın 34 olacağım 2573 tahmini kilosu

Bilmedigim icin soruyorum 34. Hafta neden onemli goruluyor?
Ciğer gelisiminin tamamlandığının düşünüldüğü hafta. Her bebek için geçerli değil ama 26. Haftadan sonra kuvozde yaşamini devam ettirebilir, 34 den sonra da artık kendi yaşam fonksiyonları geliştiği için kuvoze gerek kalmadan yaşar gözü ile bakılıyor. 34 den sonra organ gelişimi değil de kilo alimina geçiyor bebisler. Benim hamilelik takviminin yazdığı aşağıdaki gibi

Eklentiler

• IMG_20210802_211409.jpg
    IMG_20210802_211409.jpg
    133,6 KB · Görüntüleme: 42
Kızlar eksiklerimi tamamladim cok sukur de bi bebegin
Sampuan pisik kremi nemlendirici losyonu kaldi
Onlari da MUSTELA kullanicam
Internette bakiyordum da acaba indirimli bir site biliyor musunuz oraya bakayim nerden aldiniz
Hepsi burada da kampanya görünüyor ama içeriğine giremedim. Ben ordan aldım canım ilk alışverişe de indirim vardı 😊

X