2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende aynı yöntemleri uyguladım bence kolik bebekler için kundak iyi olabilir

Kızlar ben her ay endokrin kontrolüme gidiyorum. Doktor bebeğin kilosunda problemmi var dedi. Hayır ne oldu dedim. Göbeğin küçük dedi. Bu durumun sebebi ne acaba başına gelen var mı?
Suyun iyi mi benim suyu olmayan bebeğimde karnım yok gibiydi zaten kansılandırıcıları kestirdiği için bebek tek arter olmuştu kiloda almadı ama böyle durumun yok ise ilk gebelikte normal ben geçen gebeliğimde giyidiğim ile bu gebelşkte giyşndiğim çok farklı bu sefer karnım daha buyuk birde rahim yerleşmesi de önemli

Valla en son 16 temmuzda doktoru gördüm bir problem olsaydı söylerdi galiba ya. Pazartesi kontrolüm var doktorumada soracağım bu durumu

Su gelse bile o su yerine gelir kesede delik olsa gun içinde surekli bir akıntı olur ve karnın hafif söner vajinayı zeytinyağlı sabunla yıka bende uç dört gun faydası oldu ama hakiki zeytinyaglı sabunla yıkıyırum nırmalde vajinaya sabun kulkanılması önerilmez ama ben denedim ama uç dört gunde bir kullan azalma oldu

Özür dileyerek soruyorum belki bin kez sorulmuştur ama e bebekte emzik ve biberon alicam ne tavsiye edildi acaba?kızım hic emzik emmedi bazen kurtarıcı oluyor ne önerirsiniz?
Emzikte hava kaçırmayanlar var onları al derim lashinon biberon emziktende avent almıştım en yuksek fiyatlısıydı o zaman bir tanesine elli lira vermiştim şimdi uç dört katı olmuştur ama ben kullanmadım bir kere sutum çok gaz yaptı bende ağladıkça meme veriyordum bebeğin gazı artıyordu o gun emzik verdim öyle hatırlıyorum

Evde vardı zeytinyağlı sabun Ayvalık’tan almıştık, hakiki zeytinyağlı, onu deneyeyim. Sağol canım

Vajinayi sabunla yikamayi bence tekrar dusunmekte yarar var mantara sebep olabilir, bir geldi mi mantardan kurtulmak da hic kolay degil

Sulu akinti bende de oluyor. Bazen beyaz kremsi, bazen tamamen su. Doktorum normal dedi, idrar da kacirabilirsin dedi. Bilmiyorum kaciyor mu

Ben sepet beşik almıştım içinde yorganıve yastığı vardı tabi yastık süs yastığı gibi olanlardan. Zaten duan ikisini de kullanmayı düşünmüyorum. Sünger kısmında kendi setinin çarşafı var o yüzden ekstra almadım ama olmasaydı alacaktım sizin gibi

Vajinayi sabunla yikamayi bence tekrar dusunmekte yarar var mantara sebep olabilir, bir geldi mi mantardan kurtulmak da hic kolay degil
Evet bu hassas bir konu gerçekten. Doktorlar genel olarak önermiyorlar ama benim enfeksiyonumun sık tekrarladığı bir dönem olmuştu doktorum sadece vajina için olan sabunlardan tavsiye etti. Bu konuda ph derecesi ve işlevi çok önemli bence, kaş yaparken göz çıkarmayalım.

Gercekten oyle. eskiden bir rahatsizligim oldugunda bana da sebamed onermisti doktor ama o bile tek seferlikti.

Gercekten oyle. eskiden bir rahatsizligim oldugunda bana da sebamed onermisti doktor ama o bile tek seferlikti.
Evet evet cildin ph dengesi bozulunca daha sıkıntılı durumlar yaşanabilir dikkat etmek lazım. Bizimki biraz hijyen takıntısı heralde bende kullanmıştım zeytinyağlı sabun ama değişen bir şey olmadı en iyisi ilaç kullanmak.

Sen baya ilerdesin zaten cok korkulcak bi durum kalmamıştır Allah'ın izniyle. Kasılmalar bende ara ara oluyodu da ishal sancısı kasılmaları tetiklemis ve sıklaştı epeyce. Nstde de göründü zaten dr yatış verdi direkt ama ishalin tetiklediğini ve enfeksiyon oldugunu söyledi insallah sabaha taburcu olcaz

Canım çok geçmiş olsun ya. İnşallah geçici bir durumdur ve hemen atlatırsın dua edicem bol bol sizin için. Şimdi nasılsın peki
Allah razı olsun canım. Son nstlerde sancı görülmedi çok şükür, ishal ağrısı da azaldi epeyce, probiyotik, antibiyotik, sıvı takviyesi ve kasılmaları önleyici haplarla baya toparladım iyiyim, doktor da aksam cikmadan geldi bağırsak krampi gibi olmus senin sanırım dedi çünkü probiyotik ve haşlanmış patatesten sonra baya ishal ağrısı azalmıştı. Sabah ikinci ciğer geliştirici yapilcak bi de doktor bakicak son kez ve bi sorun görmezse taburcu edecek insallah

Cok teşekkür ederim evet artık oluyo bunlar ama sık olunca risk oluşturuyor dikkatli olmak lazım dediginiz gibi

Evet pek gerek yok canım sadece altına serecek 2 çarşaf olsa yetiyor. Zaten yüzüne gelir felan diye bir süre birşey örtmüyorsun, hareketlendigi dönemde de üzerinde birşey tutmadığı açtığı için uyku tulumu giydiriyorsun

Çok şükür iyi olmanıza çok sevindim canım. İnşallah taburcu olursunuz her şey tamamen yoluna girer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…