2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Vajinayi sabunla yikamayi bence tekrar dusunmekte yarar var mantara sebep olabilir, bir geldi mi mantardan kurtulmak da hic kolay degil
Zeytinyağı kurutmadığı için nemlendiriyor mikrop öldurucu etkiside var kuruluk oluşmuyor sıcaktan ben başka yöntem bulamadım tabi herkeste aynı etki olur mu bilmiyorum

Vajinayi sabunla yikamayi bence tekrar dusunmekte yarar var mantara sebep olabilir, bir geldi mi mantardan kurtulmak da hic kolay degil
Zeytinyağı kurutmadığı için nemlendiriyor mikrop öldurucu etkiside var kuruluk oluşmuyor sıcaktan ben başka yöntem bulamadım tabi herkeste aynı etki olur mu bilmiyorum kaşıntı olmadı iki uç haftadır kullanıyorum yada vajina için olan temizliyiciler kullanılabilir

tabi herkeste aynı etki olmaz ama vajina içi temizliği, vajinal duş normalde hiç önerilmiyor. yararlı bakterileri öldürüp sonra vajinal mantara sebep oluyor. ben zamanında mantardan çok çektiğim için paylaşmak istedim.

Gercekten oyle. eskiden bir rahatsizligim oldugunda bana da sebamed onermisti doktor ama o bile tek seferlikti.
Bebek sabamedi de var onu bazen gözumde batma olunca kiprik diplerine suruyordum ph seviyesi şampuanlarında ve sabunlarında yazıyor normalde o kadar akıntım yok ama benimkisi sulu değil ama rengi sarı gebelikle başladı normal zamanlarda akıntım hiç olmuyor zaten ama çok terliyorum yaz olduğu için uç dört gunde bir kullanıyorum keseyim mi bende

Kızlar selam..sabahları normal kalkıyorum ama öğlen sıcak bastıkça nefes alamıyorum akşamüstü yemekten sonra doruk noktasına çıkıyor 1 litre suyu zor bitiriyorum,sıcaklardan mı bilmiyorum ara sıra bulantım ve mülayım dışkılama başladı evde fenalıklar içinde yatıyorum şişkinlik,nefessizlik beni bitirdi ne zamana iner bebek aşağı acaba? Benim durumumda olan var mı neler yapıyorsunuz?iştah da gitti günde 2 öğün ne bulursam ona zorluyorum kendimi vitaminler mi ağır gelmeye başladı acaba sıcaklardan?

Evde vardı zeytinyağlı sabun Ayvalık’tan almıştık, hakiki zeytinyağlı, onu deneyeyim. Sağol canım
Vajina hicbir seyle temizlenmez orda kotu bakteriler oldugu kadar iyi bakterilerde var
Eger o iyi bakterileri de öldürürsen iste o zaman enfeksiyondan cok daha buyuk sorunlar yasarsin
Vajina temizlenmeyle suyun gelmesi arasinda hicbir baglanti yoktur

Valla ben hic sabun degdirmem korkarim mantar olurum diye yine de sen bilirsin. Sari akinti varsa bir ihtimal enfeksiyondur ya da vajinadaki ph degisiminden normal gorulen akintidir. Istersen bir doktora danis yanlis bisey soylemeyim Zamaninda mantar kasintisindan aglayarak is yerinden izin alip eve giden biri olarak ben korkuyorum sadece

Benim annem sagolsun bir suru yorgan nevresim almis resmen hobisi yastiklarimiz da var. Ancak 1 yasina kadar onerilmiyormus hic ben de dediginiz gibi yaparim diye dusunuyorum.

Ben de tövbe ettim daha once o ph dengeleyiciden kullanmistim bir 2 gun ama en az 5 ay antibiyotikler fitiller mahvoldum iyi bakterileri de öldürmusum
Doktorum dedi ki vajinayi nemli tutma kuru tut lutfen kokulu tuvalet kagidi bile kullanma
O zamandan beri iyiyim sukur

Çözümü nasıl buldun ya bende mantarla karışık enfeksiyondan çok çektim. Artik hangisi enfeksiyon hangisi mantar bilemiyorum. Şimdi hamilelikte de yeniden olmaya başladı heralde 2dır fitil kullanıyorum doğumdan sonra devam ederse ne yapayım nasıl çözüm bulayım onu düşünüyorum

Simdi yeterli ilac kullanamiyosundur sonra fitillerle falan duzene girer hic simdiden sıkma canini

Inş sağlıkla evinize geçin bol bol dinlen evde inş sağlıkla atlaticaz inaniyorum

Valla ben artik sabahları bel ağrısıyla kalkıyorum. Birkaç gündür öğlenleri aptal gibi oluyorum kolum kalkmıyor. Bir kez kahve içtim iyi gelmişti ama bu aralar hep böyle geçecek heralde. Sıcaklar ayrı ağırlasmak ayrı değişik bir hal aldım bol bol ayran ve soda içiyorum

Simdi yeterli ilac kullanamiyosundur sonra fitillerle falan duzene girer hic simdiden sıkma canini
Insallah ya. Ilk olduğunda muayene oldum hicbir şey yoktu 2 hafta önce yeniden aynı şikâyetlerim oldu doktor fitil verdi geçmezse muayene edecekti ama bir geçiyor bir oluyor anlamadım valla. Bebek için sorun olmasında sonrasına bakacağız artık

Bende öyle yapacağım
Bugünkü imzam diyor ki: "Bugün hamileliğinizin 8. ayı bitiyor". Resmen 9. aya giriyoruz
Ay gerçekten öyle kendimi burdan mezun oluyor gibi hissediyorum

Bebek icin sorun olcak duzeye gelse mutlaka doktorun soylerdi bunu hic endiselenme sen

Bebek icin sorun olcak duzeye gelse mutlaka doktorun soylerdi bunu hic endiselenme sen
Çok teşekkür ederim. Doktorumda hamilelikte özellikle son zamanlarda çok sık olur dedi. Şimdi yaz terleme vs sorunlarda var diye normal karşılıyor. Eğer 2 haftaya geçmezse gidince muayene eder zaten. Sağlıkla atlatalım şu son zamanları inşallah

Çok sıcaklara denk geldik ben bu kadar sıcak olacağını tahmin etmemiştim baya etkilendim..düşük tansiyonum var benim de ben de ayran içiyorum sürekli yoksa yerlerfr sürünücem tamamen..inşallah çabucak geçer önümüzdeki haftalar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…