2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende şaşırdım valla korkttum biran ama çok şükür kadın doğum doktorum bir şey demediği için endişelenmeyeyim
Öyle canım, yaşlı teyzeler yapar ya hani, gözüyle süzüp bebeğin kilosu, cinsiyeti hakkında yorum. Onun gibi olmus bu doktorunki de. Ayda bir, artık iki haftada bir kontrole gidiyoruz. Endişelenme hiç 🤗

Merhabalar. Sezeryan olmayı planlıyorum. Doğum için günü ne zaman veriyorlar? Tecrübeli anneler bilirler diye düşünüyorum 😊 bugün tam 33 haftalık oldu haftaya kontrole gidicem de gün verirler diyen oldu nasıl oluyor merak ettim.

Merhabalar. Sezeryan olmayı planlıyorum. Doğum için günü ne zaman veriyorlar? Tecrübeli anneler bilirler diye düşünüyorum 😊 bugün tam 33 haftalık oldu haftaya kontrole gidicem de gün verirler diyen oldu nasıl oluyor merak ettim.
Merhaba 36. Haftada veriliyor gün. Acil bir durum yok ise ciğerleri gelişsin diye 38-39 haftada sezeryan olunuyor.

Henuz yaklaşık bir tarih verir doktorunuz. Erken tam günü için 😊 bana hafta olarak ağustosun son haftası dedi, başı sonu bebeğin gidişatina göre yaklaşınca karar veririz dedi

Kızlar suan hastanedeyim yatış verildi 🙁 aksam ishaldim geceye dogru ishal agrilarim arttı ve karın sertlesmesi de sıklaştı diye hastaneye geldik acile. Hemen karından usg baktı bebekte ve rahim ağzında sorun yoktu. Nst bağlandı ve 3 kere falan 40lara çıktı, serum verildi duzelmesi umuduyla, serumdan önce bi güzel kustum berbatti, serumdan sonraki nst de düzelme yoktu, kendi doktorumla görüştüler ve yatış kararı alındı. Yine nst bağlıyım yaklaşık 40 dkdır falan bir kere 60a ve bir iki kere de 40a çıktı. 3 tane ağızdan ilac verdiler ağrıların azalmasi için. Biraz daha iyi dedi nst icin hemsire. Sanci aralıklari açılmış daha da ilaclar etki gösterecektir dedi. Bide ciger geliştirici iğne yaptı her ihtimale karşı 🙁 cok korkuyorum kızlar yaa 9 gibi doktorum gelcek bakalim ne dicek dua edin nolur
Canım çok geçmiş olsun ya. İnşallah geçici bir durumdur ve hemen atlatırsın dua edicem bol bol sizin için. Şimdi nasılsın peki

Reflü yatağı bende aldım özellikle geceleri onda uyutmayı düşünüyorum içim rahat etsin diye
Ben iki tane aldım biri Bim deki reflü yatağı beşiğin içine koydum orda sürekli duracak biri de sevibebe nin şu beybinest gibi olan reflü yatağı onu da salonda yanımızda falan yatırmak bir yere gittiğimizde içinde yatırmak için kullanacağım

Yanı bunu disardaki insanlar söylese tamam da doktor nasıl söylemiş şaşırıyorum. Bence hiç alakası yoktur korkmayın herkesin aynı olacak diye bir şey yok. Benim ablamın karnı ikiz bebek var gibiydi benimse normal derecede hatta görenler 32 haftalık olduğunu anlamıyor bile. Tamamen kişisel bir durum hiç dert etmeyin yeterki sağlıklı olsun.
Doğru diyorsun rahatladım valla çok sağol

Yanı bunu disardaki insanlar söylese tamam da doktor nasıl söylemiş şaşırıyorum. Bence hiç alakası yoktur korkmayın herkesin aynı olacak diye bir şey yok. Benim ablamın karnı ikiz bebek var gibiydi benimse normal derecede hatta görenler 32 haftalık olduğunu anlamıyor bile. Tamamen kişisel bir durum hiç dert etmeyin yeterki sağlıklı olsun.
Yaaaa nezamandan sonra sıklaşıyor acaba kontrol. Biri 34 diyor biri 36 merak ettim

Ben yavrucum 34 haftalik olduk hala bir allahin kulu bile hamilemisin diye sormadi hala eski kot pantolonlarimi giyiyorum
Ama doktorum bunu dert etmiyo onemli olan bebegin kilosu sagligi hic kilo almadan dogum yapan hastalarim var benim dedi
Suyun azligina baglasam diyorum bazen ama oglumda da boyleydim
Doguma gittigimde hemsireler dosya doldururken hamilemiz nerde diye sormuslardi bana 😄
Aaayyy çok sevindim ya yalnız olmadığıma bn halimden çok memnunum hafif oluyorum

Yaaaa nezamandan sonra sıklaşıyor acaba kontrol. Biri 34 diyor biri 36 merak ettim
Benim 34ten sonra dedi doktorum. 2 hafta önce gitmiştim 2 hafta kaldı bakalım 3 haftada bir mi olacak 2 haftada bir mi onu gidince öğreneceğim

Bim e yine bebek ürünleri gelmiş bakmak isterseniz ben herşeyi tamamladığım için bir şey almadım ama gözüme çarpanlar penye battaniye, müslin örtü, çıtçıtlı body, ağız mendili, kıyafet, dişlik, biberon, mama önlüğü, nevresim takımı, oyuncak falan vardı
Sabah gittim, açılır açılmaz hem de. Banyo küveti ve kovası alacaktım, katlanır olanlardan. Bim de çok hesaplıydı. Her mağazaya sadece 1 tane geliyormuş meğer, benden önce biri aldı. Maşrapa alabildim ben de 🙈

Kızlar ben her ay endokrin kontrolüme gidiyorum. Doktor bebeğin kilosunda problemmi var dedi. Hayır ne oldu dedim. Göbeğin küçük dedi. Bu durumun sebebi ne acaba başına gelen var mı?
Ne alakası var ne salak doktormuş yaa böylemi söyleyp ifade edilir! Iç karnın byuk olAbilir önemli olan karın büyuklüğü degil çocugun gelişimidr

Sabah gittim, açılır açılmaz hem de. Banyo küveti ve kovası alacaktım, katlanır olanlardan. Bim de çok hesaplıydı. Her mağazaya sadece 1 tane geliyormuş meğer, benden önce biri aldı. Maşrapa alabildim ben de 🙈
Ben de aldım küvet kova maşrapa. Katlanır istiyordum ilk gittiğim bimde buldum şans işte. Gerçekten dışa göre çok uygun. Bir 100 lira fark etti. Ya ben de şunur soracağım. Nevresim takımı almayacağım. Hem 1 yaşına kadar yastık kullanmayacağım. Hem Yorgan da sermez. Sadece aldığımız anne yanı beşiğin içine lastikli çarşaf alacağım. Sizler de öyle mi yaptınız. Üstüne de penye battaniye örterim

Ben de aldım küvet kova maşrapa. Katlanır istiyordum ilk gittiğim bimde buldum şans işte. Gerçekten dışa göre çok uygun. Bir 100 lira fark etti. Ya ben de şunur soracağım. Nevresim takımı almayacağım. Hem 1 yaşına kadar yastık kullanmayacağım. Hem Yorgan da sermez. Sadece aldığımız anne yanı beşiğin içine lastikli çarşaf alacağım. Sizler de öyle mi yaptınız. Üstüne de penye battaniye örterim
Benim eşim dediğiniz gibi yapmayı söylüyordu ben aldım bimde ki takımı ne olur ne olmaz fiyatı uygundu

Teşekkür ederim ya ishal ağrısı cok oluyo araya kasılma da giriyor iste nasil bişey anlamadım 🙁
Çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin🙏🏻 geçen gece beni de uykudan uyandırdı bu kasılmalar. Gerçekten acı verici ama neyse ki bir kaş saate geçti🙈Kendimi ev temizliğine vermiştim, ondan olduğunu düşünüyorum ve bu aylarda kendimize daha çok dikkat etmemiz gerekiyor galiba... dilerim kolayca atlatırsınız ve sağlıcakla taburcu olursunuz...🙏🏻🌸

X