2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ben her ay endokrin kontrolüme gidiyorum. Doktor bebeğin kilosunda problemmi var dedi. Hayır ne oldu dedim. Göbeğin küçük dedi. Bu durumun sebebi ne acaba başına gelen var mı?

Kızlar ben her ay endokrin kontrolüme gidiyorum. Doktor bebeğin kilosunda problemmi var dedi. Hayır ne oldu dedim. Göbeğin küçük dedi. Bu durumun sebebi ne acaba başına gelen var mı?
Ne alakası var valla ben anlamadım, göbekle bebek kilosu belli olsaydı oooooo. İç karnın geniştir canım. Benim de mesela hiç iç karnım yok bırak hamileligi gazım olsa 4 aylık oluyorum

Ben ilk başlarda boyle bir yastık kullanmıştım kızlar. Çok gerekli mi bilmiyorum ama benim içim rahat ediyordu kusarsa felan diye

Eklentiler

• IMG_20210730_135046.jpg
    IMG_20210730_135046.jpg
    37,7 KB · Görüntüleme: 39
Kızlar suan hastanedeyim yatış verildi 🙁 aksam ishaldim geceye dogru ishal agrilarim arttı ve karın sertlesmesi de sıklaştı diye hastaneye geldik acile. Hemen karından usg baktı bebekte ve rahim ağzında sorun yoktu. Nst bağlandı ve 3 kere falan 40lara çıktı, serum verildi duzelmesi umuduyla, serumdan önce bi güzel kustum berbatti, serumdan sonraki nst de düzelme yoktu, kendi doktorumla görüştüler ve yatış kararı alındı. Yine nst bağlıyım yaklaşık 40 dkdır falan bir kere 60a ve bir iki kere de 40a çıktı. 3 tane ağızdan ilac verdiler ağrıların azalmasi için. Biraz daha iyi dedi nst icin hemsire. Sanci aralıklari açılmış daha da ilaclar etki gösterecektir dedi. Bide ciger geliştirici iğne yaptı her ihtimale karşı 🙁 cok korkuyorum kızlar yaa 9 gibi doktorum gelcek bakalim ne dicek dua edin nolur
çok geçmiş olsun :KK43: umarım kısa zamanda toparlanırsın, ishal de etkilemiş olabilir belki sancıları :/

Ben düz kafa yastığı ve reflü yatağı aldım onları kullanacağım yarım kundak yaparım belki sıçramadan anne karnındaki dar alanı hissedip rahat uyusun diye eldiveni de tırnaklarını kesene kadar kullanırım çok uzun süre kullanmam elleri ile keşfedebilsin diye
Reflü yatağı bende aldım özellikle geceleri onda uyutmayı düşünüyorum içim rahat etsin diye

Bunu soran bir de doktor mu? Karın büyüklüğü ile bebeğin kilosunun ne alakası var Allah aşkına? Kendi doktorun zaten bebeğin kilosuna bakıyordur her kontrolde. Bir problem olsa o söylerdi sana. Kafana takıp üzülme sakın.

Ben yavrucum 34 haftalik olduk hala bir allahin kulu bile hamilemisin diye sormadi hala eski kot pantolonlarimi giyiyorum
Ama doktorum bunu dert etmiyo onemli olan bebegin kilosu sagligi hic kilo almadan dogum yapan hastalarim var benim dedi
Suyun azligina baglasam diyorum bazen ama oglumda da boyleydim
Doguma gittigimde hemsireler dosya doldururken hamilemiz nerde diye sormuslardi bana 😄

Ben düz kafa yastığı ve reflü yatağı aldım onları kullanacağım yarım kundak yaparım belki sıçramadan anne karnındaki dar alanı hissedip rahat uyusun diye eldiveni de tırnaklarını kesene kadar kullanırım çok uzun süre kullanmam elleri ile keşfedebilsin diye
Cok haklisin tatlim doktorum oglumdayken demisti lutfen eldiven kullanma diye cunku dokunarak kesfediyo bebekler diye

Bende senin gibi yuruyus yapiyordum kasilmalarim cogalmisti son gunlerde nst bisey cikmadi ama doktorum yuruyus icin erken dedi banada dinlen bu haftalarda dedi bide magnezyumu 2ye cikardi galiba bu haftalarda asagi yukari hepimizde ayni durumlar gozlemleniyor erken dogum riskine karsi 36 37 haftaya kadar pek kendimizi yormamaliyiz
doğru bildiğimiz yanlışlar
çok da okuyup araştırıyorum ama göründüğü gibi değil demek ki 🤷🏻‍♀️
hepimize selamet ve sağlık diliyorum 🤗

Ben oglumda kullandim hem reflusu icin hem de cok sirt ustu yatiyodu kafasi hafif basik olmaya baslamisti bu sayede baya duzeldi herkese de oneriyorum mutlaka kullanin diye
Evet bizde de hiç kafa basikligi olmadı belki bunun sayesindedir. Bı de anne yanı beşigin eğimini değiştirip kızımı bir gün sağına bir gün soluna doğru yatıyorduk. O günler geldi aklıma 🥰

Teşekkür ederim ya ishal ağrısı cok oluyo araya kasılma da giriyor iste nasil bişey anlamadım 🙁
Teşekkür ederim ya ishal ağrısı cok oluyo araya kasılma da giriyor iste nasil bişey anlamadım 🙁
Geçmiş olsun, benim çevremde de şu dönem ishal ve mide bulantısı olayları arttı galiba salgın var.
Bende de şu dönem akıntı fazlalaştı😬 tamamen renksiz ve kokusuz ama günde defalarca çamaşır değiştiriyorum, öyle bardaktan boşanırcasına su geliyor gibi değil ama miktarı fazla ve artık gözüme batmaya başladı. Kontrolüme bir hafta var, acaba böyle böyle suyu mu azalıyor diyorum bazen..

Özür dileyerek soruyorum belki bin kez sorulmuştur ama e bebekte emzik ve biberon alicam ne tavsiye edildi acaba?kızım hic emzik emmedi bazen kurtarıcı oluyor ne önerirsiniz?

Özür dileyerek soruyorum belki bin kez sorulmuştur ama e bebekte emzik ve biberon alicam ne tavsiye edildi acaba?kızım hic emzik emmedi bazen kurtarıcı oluyor ne önerirsiniz?
Biberon en küçük boy cam avent biberon aldım canım, emzik düşünmüyorum. İlk başlarda çenesini yoruyor bu nedenle de yorulup memeye ilgisi azalabiliyor diye biliyorum. Kendi çocuk doktorumuz da emzik önermemisti (ben yine de bir kaç tane denemistim ama kızım almamıştı) Dediğin gibi kurtarıcı oluyormuş kullananlar da memnun

Ben biberon olarak lansinoh almıştım indirimde. Hediye olarak da aventin seti geldi. Emzik şans işi olduğundan ucuzundan wee bi de kaliteli bibs aldım.
D20C6288-36CF-4FCD-B071-D110352BA203.jpeg 87AA3407-3216-4344-8753-F2A55F3272D6.jpeg

Bunu soran bir de doktor mu? Karın büyüklüğü ile bebeğin kilosunun ne alakası var Allah aşkına? Kendi doktorun zaten bebeğin kilosuna bakıyordur her kontrolde. Bir problem olsa o söylerdi sana. Kafana takıp üzülme sakın.
Bende şaşırdım valla korkttum biran ama çok şükür kadın doğum doktorum bir şey demediği için endişelenmeyeyim

Biberon olarak e bebeğin kendi markası olan baby plus ikili biberonu tercih ettim. Emzikte chicco ikili olan emziği aldım. Çok kullanmak istemesemde elimde bulunsun istedim bakalım alacak mı.

Eklentiler

• 20210730_162352.jpg
    20210730_162352.jpg
    47,5 KB · Görüntüleme: 21
  • 20210730_162243.jpg
    20210730_162243.jpg
    65,6 KB · Görüntüleme: 24
  • 20210517_225340.jpg
    20210517_225340.jpg
    61,9 KB · Görüntüleme: 23
  • 20210517_225443.jpg
    20210517_225443.jpg
    85,7 KB · Görüntüleme: 22
Bende şaşırdım valla korkttum biran ama çok şükür kadın doğum doktorum bir şey demediği için endişelenmeyeyim
Yanı bunu disardaki insanlar söylese tamam da doktor nasıl söylemiş şaşırıyorum. Bence hiç alakası yoktur korkmayın herkesin aynı olacak diye bir şey yok. Benim ablamın karnı ikiz bebek var gibiydi benimse normal derecede hatta görenler 32 haftalık olduğunu anlamıyor bile. Tamamen kişisel bir durum hiç dert etmeyin yeterki sağlıklı olsun.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Doktor karından usg ile baktı bebekte ve rahim ağzında sorun görmedi ama enfeksiyon değerim biraz yüksek çıkmış antibiyotik baslancak. Yarına kadar buradayız takip edecekler sürekli nst antibiyotik ilaclar vs insallah yarın rahim ağzı uzunluğunu normal ölçüp eve yollar. Kendinize cok dikkat edin bu korku cok zormus 🙁
Çok gecmıs olsun canım Rabbim şifalar versin.

X