2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaslar merhaba. Eylul annesiyken 2 gun once Temmuz ayinda 34+6 da sezaryen ile acil dogum yaptim. Gebelik zehirlenmesi riskim vardi ve takip ediliyordu. Odemlerim zaten coktu, son 1 haftadir tansiyonum da dusmeyince doguma alindim. Tabi bebek kucuk oldugu icin kuvoze alindi. Ben orta siddetli gebelik zehirlenmesi gecirmisim. Ilk gun hep sakinlestiriciler, karanlik ortam ve bol dinlenmeyle gecti. Ikinci gun cabuk toparladim, kendi kendime yurumeye basladim. Sezaryen korkulacak kadar kotu degildi. Insallah ben bugun taburcu olucam, bebegi de daha iyi oldugunda cikaricaz. Odem sikintisi yasayan arkadaslar varsa gunde 2 kez mutlaka tansiyon takibi yapsin. Ben tansiyonumun yukseldigini anlayamiyordum cunku. Insallah herkes saglikla kucagina alir bebegini🙏
Geçmiş olsun canım senin iyi olmana sevindim bebişini de en kısa zamanda kucağına alıp eve geçersiniz inşallah 🤲 grubun ilk bebeği 🥰 Allah analı babalı büyütsün sağlıklı mutlu uzun ömrü olsun inşallah 🤲❤️🧿

Arkadaslar merhaba. Eylul annesiyken 2 gun once Temmuz ayinda 34+6 da sezaryen ile acil dogum yaptim. Gebelik zehirlenmesi riskim vardi ve takip ediliyordu. Odemlerim zaten coktu, son 1 haftadir tansiyonum da dusmeyince doguma alindim. Tabi bebek kucuk oldugu icin kuvoze alindi. Ben orta siddetli gebelik zehirlenmesi gecirmisim. Ilk gun hep sakinlestiriciler, karanlik ortam ve bol dinlenmeyle gecti. Ikinci gun cabuk toparladim, kendi kendime yurumeye basladim. Sezaryen korkulacak kadar kotu degildi. Insallah ben bugun taburcu olucam, bebegi de daha iyi oldugunda cikaricaz. Odem sikintisi yasayan arkadaslar varsa gunde 2 kez mutlaka tansiyon takibi yapsin. Ben tansiyonumun yukseldigini anlayamiyordum cunku. Insallah herkes saglikla kucagina alir bebegini🙏
Gözünüz aydın, bebeğinizi sağlıkla en kısa sürede evinize götürürsünüz umarım. Erken doğum herkesi endişelendiriyor elbette ama olunca da karamsarlığa kapılmamak lazım, benim arkadaşım beklenen tarihten iki ay önce doğum yaptı, zorluk çekti mi evet ama şimdi evinde kızıyla birlikte ve ikisi de gayet sağlıklı. Önemli olan şu an ikinizin de sağlıklı olması. Bebeğinizle mutluluklar☺️

Çok geçmiş olsun inşallah en kısa sürede bebeğinize kavuşursunuz 🙏

Konuların üzerine çok alakasız oldu ama stoğa girmişken haber vermek istedim. Geçenlerde bebek arabası tavsiyesi isteyen bi arkadaş vardı. Biz bunu tercih ettik mağazadan inceleyerek aldık sağlam ve kullanışlı geldi bize. komşum 3. bebeğini büyütüyor ve çok memnunmuş onun tavsiyesi üzerine aldık. Henüz karar vermeyen arkadaşlar inceleyebilirler.

Eklentiler

• Screenshot_2021-07-29-12-17-56-75_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg
    Screenshot_2021-07-29-12-17-56-75_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg
    56,9 KB · Görüntüleme: 69
Aminnn 🙏ahh canm yaa gecmiş olsn Allahtan hersey yolunda gitmiş çok şükür🙏yanlz anlamadğm 34+6 fena bi hafta degil 35.hafta yani kuvoze alnmamstr diye düşunrken alnmş d3mişsn:KK43: ozamanda bile alıniyormu yaa bilmiyordm neyse saglgnz iyi ya o onemli olan yaknda tsburcu olursnz insallah

Gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün. Ikinizinde sağlığı yerinde olsun önemli olan o. Inşallah en kısa sürede bebiste gelir evinizde mutlu huzurlu günler geçirirsiniz. 🌸🥰🥰🥰

Aaa cok gecmis olsun Rabbim evladina da sana da acil sifalar versin bir an önce kavuşun inşallah ♥️

Canım çok geçmiş olsun. Üzüldüm senin adına.. İnşallah bir an önce giderler bu sıcakta zor gerçekten Allah yardımcın olsun
Sağol canım gerçekten zor ama eşim icin sabrediyorum cok mahcup oluyo, işten gelince herseyi yapmak beni rahatlatmak icin elinden geleni yapıyor ama anne babasına ne desin sürekli gelen insanlar da değiller.. sabrediyorum mecbur.. cok teşekkür ederim

Kızlar selam lohusa pijama gecelikbfalan aldim ben . Lohusa tacim kaldı. Internette yaptırdığınız bir yer var mı acaba ??orkide modelleri beğendim ben ama yaptırmadım henüz

İnsanların anlayışsızlıklarına tahammül sınırım hiç kalmamış. Çok sinirlendim sıcak, hamilelik, salgın hiçmi düşünce yok…. Hadi onlarda yok eşin bi laf falan söylese keşke. Sende anneni çağır gelsin doğuma hazırlık yapacaz yardım edicem falan desin belki o zaman giderler. 😬
Yaa yok aslında cok anlayışlı insanlar, kırk yılda bir gelip 1-2 gün kalıp giderler normalde ama su anneanne dede isi baya karıştırdi mecbur kaldi insanlar. Tabi kp gidebilir ama gitmiyo tembelliginden o ayrı bi konu, en azından onun icin dua ediyorum gitsin diye de soyunup geziyim evde..

Ilk bebegimiz dunyaya gelmis 🌸 mesajinizi gorunce hem endiselendim hem de heyecanlandim. Daha iyi olmaniza sevindim, darisi minik bebisimize olsun, insallah hemencecik toparlanir ve bebisinize kavusursunuz 😇 iyi haberlerinizi bekliyoruz
Hayırlı ömürlü olsun çok sevindim hem bebeğin hem de sizin iyi olmanıza

Senle bunu konusmustuk benim de korktuğum başıma geldi, eşimin anneanne ve dedesi korona oldu, 2,5 haftadir hastanede yogun bakımdalar, hatta dede bugün entube oldu. Kv ve kp 1 haftadir bizde, daha da belirsiz bı sure bizdeler, kp in is güç bekliyor dükkanda ama gitmiyo adam karısını bırakıp, sadece kv olsa daha iyiydi en azından bu kadar kapalı giyinmek zorunda kalmazdim bu sicakta 🙁
Canım çok geçmiş olsun. Inşallah en yakın zamanda atlatırlar. Iyice ağırlaştık, sıcaklar da diğer yandan vuruyor zaten. Allah yardımcın olsun. 🙏

Benimde bugun kontrolüm vardı nst girdim bisey cikmadi kasilmalarim oldugunu soyledim cok yorma kendini dedi magnezyumu gunde 2 ye cikardi 34+2 haftamdayim bebis 2.700 olmuş bana gore cok geliyor doktorum normal diyor korkuyorum 4 gececek diye birde 51 cm olmuş ilk defa boyunu ogrendim masallah uzun olcaak dedi doktorum oglumda 55 cm dogmustu sanirim abisine cekti zilli kizim bende de durumlar boyle benimde korkum 4ü gecer normal yapamam cunku sezeryandan korkuyorum bide ilk dogumum da normal insan neyi tecrube ediyosa o daha yakin geliyor 😄
Son iki hafta ben aynı hızda kilo almamıştım bende öyle sanıp korkuyordum uç kusurde kaldı iki hafta daha aynı hızda alırsın bebek 39 da dogsa çok korkma yani

Yaa yok aslında cok anlayışlı insanlar, kırk yılda bir gelip 1-2 gün kalıp giderler normalde ama su anneanne dede isi baya karıştırdi mecbur kaldi insanlar. Tabi kp gidebilir ama gitmiyo tembelliginden o ayrı bi konu, en azından onun icin dua ediyorum gitsin diye de soyunup geziyim evde..
Normalde anlayışlıysa dicek bişeyim yok. Bi an önce giderde rahat edersin inşallah

Kuzum onu sorduk yapilan arastirmalara gore ciger gelistirici ignelerin bisi bisi oldugu falan filan ispatlanmis valla anlamadim ki eşim de doktor ya konustular onlar kendi aralarinda o yuzden onermiyomus
Havuc nar suyuna baslayim mi dedim basla ama bu evrede cok bi katkisinin olacagini sanmiyorum yapman gereken tek sey yatmak olacak dedi
Daha öncede suyun azdı artırdın susuz ciger gelişmiyor çunku çigerlerini su ile doldurup boşaltıyor galiba bu nefes egzersizi gibi öncesinde suyu iyi olsaydı şimdiye gellişmişti zannımca ama yinede dogmadan bilinmez doktorlarda kötu ihtimali konuşuyorlardır bence suyunu artır derim hem bebeğin darbelere karşı suya ihtiyacı var ama doktor yzun vadede susuz bırakmak belki iki hafta cunku deforme oluyorlar ben susuz bebek dogurdum böbrekleri yoktu rahim içi bir yetersizlik degildi vakit azaldıgı için suyu yerine gelsede cigerleri için faydası olup olmayacağının hesabını yapamamıştır ama bence yemeye içmeye çalış derim bir önceki bebeğimde 34 ten sonra suyu azalmıştı 36 da felan seseryan yapma durumu konuşuyorduk ama suyu bir hafta sonra olmadı gerekenden iyi olmuştu 39 haftaya kadar kalsa bir ayda suyu iyi olursa gelşşir çigerleri ama doktor o kadar bekletemeyeceği için belki öyle konuşmuştur et ve hamur işi yememiştim sebze salata sut urunleri almıştım bunları tuketmeye çalış derim

X