2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Cidden dayanilcak gibi değil, Allah yardımcın olsun. Ben bırak kv yi, kendi annemi ya da bazen kocamı istemiyorum evde ins en kısa zamanda evlerine dönerler. Hamilelerin duaları kabul olurmusya, burdan toplu dua edelim sana
Ayy valla dua edin hem hastalarımız iyileşsin hem misafirlerim gitsin

Öyle yapmak istiyorum aslında ama eşim surekli kumları tozları evin temiz yerlerine taşıyor bende ustaların kulkandığı merdivenleri araları biten yerleri silmek zorunda kalıyorum çamaşır makşnem aşağıda mecbur mskineye inip çıkıyorum eşim bu işlerde yardımcı değil şuara sadece çayını kahvesini yapıyor birde mangal onları yaptığı için bile söyleniyor

Ya artık en ufak şey yoruyor zaten çok haklısın. Hemen belimiz sırtımız ağırıyor zorlanıyoruz. Inşallah en yakın zamanda kp gider de rahat edersin ya. Cidden bizden daha zor durumda olanlar var ama işte insan yine de kendi çektiğini biliyor.

Doğum şeklini sağlıkla yönetmek önemli olan doktorum iyi ters giden durumda sezeyana döner zannımca bir hftaya da bebek öyle umuyorum su azalıyor birde ben bu ara sebze ve meyve yemedim onlar bebeğin suyunu etkiliyor ama şişkinlik bayağı azaldı yatarken nefes darlığı çekmiyorum meyveler mahvediyordu beniben çok takılmıyorum bebek çok hareketl dönsede aynı yerde durur mu bilemiyorum ama kimi bebekler pozisyon değişmiyor onlardan değil bana göre bakalım bebekler son sözu söyler ama çatı muanesi önemli bebeğin kanalda sıkışmaması için kontrollerini yaptır sonu hayrolur inş hepimiz için

Öyle gerçekten annemler anlattıkça şaşırıyorum bizimkiler naz çoğunlukla ama işte biz de böyleyiz napalim

Sebzeler bol slatalar et bence kilo alır yoksa ekmekler tatlılar mskarnalar bize kalıyor kansulandıran sebzelerden ye bebeğin suyunu artırıyor knsulandırıcı kullanıyorsn birşey diyemem ama ben sarmısak kullnıyordum şuara ihmal ettim birde akşamları yogurt ve sut iç yat emin ol şişmanlar yada aralarda ayran sut yasaksa yogurt ye domatese izin var mı o d kansulandırıyor sadece salata sebze değil ette hergun yemelisin sut urunlerinide kaç hftalıksın bilmiyorum ama ben 39 yaşındayım 28. Haftada bebek1500 kusurdu ben bir öncekinde çok dikkat ederdim şimdi kansulandırıcı kullandığım için çok dikkat etmiyorum

36. Haftadan sonra yuru hatta fazla yuru sende dogum surecine girersin denenmiştir

Kan sulandırıcı(oksapar iğne) gebeliğimin başından beri kullanıyorum. Her sabah kahvaltıda mutlaka 1 domates yerim ve süt içerim. Günlük menülerinde salata, sebze yemekleri, et ve yoğurt yiyorum. Ara öğünlerde 100 Gr meyva-kefir veya kuruyemiş-kefir tüketiyorum.
Şimdi bu hafta proteini 2 katına çıkaracağım. Süt, kefir ve yogurduda o şekilde yapacağım. Ins bir faydası olur

Selam kizlar +5 le yola devam bebegim 2.300gr olmus
Bebegin hic suyu kalmamis
Hareketsiz yatmam gerekiyomus bir gun bile icerde tutsak kardır dedi daha ciger gelisimi yok yavrumun cok korktum
Geçmiş olsun zaten yiyemiyorsun yesen artar ama içerde kalması sıkıntı olmasın sebze meyve yiyerek artırmıştım birde duble bardakla sut içiyordum bence kendine odaklanmve msaya diz az az ye ve iç derim kendini zorla derim havuç suyunuda iç

İnş olur eğer çok hareket ettiysen yuruyuş vs bu yediklerini yakmışsındır ve bebege besin az kalmıştır yoksa yediklerin gayet iyi ve kandulandırıcılar bebeği önde göturuyor zaten duzelir o zaman yorulduğun zamanlar biraz fazla ye o zaman

2 yesem 3. Ye kusuyorum resmen nasıl bir kısır döngüdür anlayamadim

Rahim ağzı kısalığı olduğu için yürüyüş te yasak bana genelde evde yatış ve uzun oturuş pozisyonundayım. Benim yaşım 40, Dr ileri yaş gebeliklerde olabildiğini söyledi. Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim, hepsi çok değerli

Ne diyim kuzum hepsi aynı bizimkindede hala bi değişiklik yok son haftalardada bişeye yardım etmezse cazgır tarafımı göstercem

Ben de çocuk odasını boşaltıp dolapları boyamaya başladım çok şükür, 2 katı bitti. 3. kat ve verniği kalıyor geriye. Bayramda yalnız kalıp boyamaya devam edebilseydim programı bitirmiş olacaktım. Odayı da yerleştirirdim.

Herkesin yazdığını tek tek okudum. İlk zamanlardaki şikayetlerimizle şimdikiler nasıl değişti değil mi? Sanki o dönemler çoooook uzakta kalmış gibi. Bir taraftan panikliyoruz ama bir taraftan da doğuma hazırız sanki. Yine de inşallah herkes zamanında alır bebişini kucağına. Ne erken, ne geç.

Selam kizlar +5 le yola devam bebegim 2.300gr olmus
Bebegin hic suyu kalmamis
Hareketsiz yatmam gerekiyomus bir gun bile icerde tutsak kardır dedi daha ciger gelisimi yok yavrumun cok korktum
Gecmıs olsun canım, hurma muz tarzı seyler bebeğin gelişimi için iyi dşyorlar. Meyvelerde suyu arttırıyor demişti drum. Özellikle karpuz, kiraz. Hayırlısı ile dünyaya gelsin bebişin inşallah

Arkadaşlar benim 33. Hafta bitti. Şimdiye kadar hiç düzenli spor yürüyüş yapamadım ama 2 yaşında bir oğlum var onun sayesinde hiç oturmadim dinlenmedim de sürekli hareket halindeyim gün içinde. Normal doğum olacak inşallah, artık biraz doğuma yönelik egzersiz yapmak istiyorum. Takip ettiğiniz sizin uyguladiginiz ya da tavsiye edebileceğiniz bir sayfa var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…