2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Eşin kendisi demi doktor canım? O kadar kişiye sorunca elbet vardır bir bildikleri. Sen kendini strese sokma uzat ayaklarını dinlen. Bizim minnoşlar aceleciler biraz. Mecbur istirahat edeceğiz. Dualarımdasın.
Evet canim doktor esim o yuzden benim sozum gecmiyor saglik konusunda ben arastiriyorum sen anlamazsin deyip cikiyo
Zaten hormonlar tavan bastircam yastigi kafasinin uzerine susturcam komple

Çok geçmiş olsun içini ferah tut Allah’a emanet inşallah vaktinde sağlıcakla gelir. Aklıma bir şey geldi . Şekerli meyve yemeyin suyu artırıyor demişlerdi karpuz kavun üzüm çok şekerli Ya belki biraz artırsan faydası olur diye düşündüm. Su artarsa içerde tutmak da kolaylaşır . Tamamen iç güdüsel söylüyorum belki işe yarar
Moralini yüksek tut ve dinlen Allah’a emanet ol 💐🍭
Onu ben de duydum canim hatta karpuz hastasiyimdir deli gibi karpuz yiyorum doktoruma da sordum bugun
O da diyor ki tam tersi karpuz cok yersen vucut yalanci suya doyar su icmeni engeller bu su an onemli olan bol su icmen

Doğru yapıyorsun canım,👏 ben eşimle birlikte yürümek istiyorum o da sabahları uyuyor geç yatıp geç kalkıyor bu yüzden akşam saatlerinde yürüyoruz ben gece şişkinlikten sıcaktan ve tuvalete kalkmaktan doğru düzgün uykumu alamıyorum halsızliğim kalitesiz uyku ve sıcaktan herhalde yine de doktora söyleyeceğim B12 ye bir baksın
Neyse ki az kaldı iyi olsunlarda 🤲🏻🤲🏻🥰

Benimde bugün Dr kontrolüm vardı. Kızim 1400 Gr ve gelişimi bir hafta geriye düşmüş:KK43: Halbuki bu zamana kadar gayet iyi gelmistik. Ileri yaş gebeliklerde normal bir durum olduğunu açıkladı.
Gebelik diyabetim olduğu için diyetle gidiyorum, 6 kilo almışım bu zamana kadar. Ama Dr kaloriyi artır dedi, en az 500 kalori fazla ye dedi.
Fazla yediğimde şekerim fırlıyor (karbonhidrat zaten azıma surmuyorum), az yediğimde bebek gelişmiyor, cidden zor bir durum:KK43:
Bende kafası aşağıda sanıyordum, çünkü hickirdiginda kasıklarımda hissediyordum. Ama ayakları asagidaymis:) Ayrıca yüzünü de göstermedi bu sefer😑
Yani bugünkü kontrolüm pek keyifli değildi!
Üzülme bende beyaz ekmek hiç yemedim unlu mamülleri şeker falan çok dikkat ettim. Kepek ekmeği ye canım soda iç eğer mümkünse günde bir tane sade soda ama. Doktorların hepsi öneriyor kemik gelişimi için ceviz ye günde 2 tane ara öğünde bulgur pilavı yiyebilirsin şekere bişey yapmaz. Aslında kilosuna çokta takılma derim çünkü bir doktorun videosunda izlemiştim. Bebeğin doğacağı kilo bellidir sen istediğini yap genetikte varsa çocuk prematüre doğabilir demişti. Önemli olan sağlıklı olması diyordu geri kalan kiloyu doğumdan sonrada alır demişti.

Evet canim doktor esim o yuzden benim sozum gecmiyor saglik konusunda ben arastiriyorum sen anlamazsin deyip cikiyo
Canım yaa çok dolmuşsun. Stres etme kendine. Inşallah 37 leri görüceğiz. Hatta diyicez ki ay hani erken doğacaktı bunlar. Pozitif düşün ❤Üzme kendini 🥰

Sakin canım😊 Bı doktora güvenmek zorundayız sen de en yakınında olan evdekine güven artık napalim 😁 tıp dünyasında genelde ortak nokta yok zaten ben bunu anladim, daha yeni en basitinden şeker yüklemesini tartıştık 🙈 her ilacın yan etkisi var ciğer geliştirici de kortizon sonuçta. Yaptırmış biri olarak birine güvenip devam ediyoruz elimizden çok bişey gelmiyor 🤷

Sakin canım😊 Bı doktora güvenmek zorundayız sen de en yakınında olan evdekine güven artık napalim 😁 tıp dünyasında genelde ortak nokta yok zaten ben bunu anladim, daha yeni en basitinden şeker yüklemesini tartıştık 🙈 her ilacın yan etkisi var ciğer geliştirici de kortizon sonuçta. Yaptırmış biri olarak birine güvenip devam ediyoruz elimizden çok bişey gelmiyor 🤷
Vallahi cok haklisin kime neye guvenecegimizi sasirmis durumdayiz

Herkese merhaba. Bugün dr kontrolüm vardı. 2.258 gr olmuş bizim kız. Ağrılarım, kasılmalarım var diyordum ama doğum kanalına girmemiş. Erken doğum riskim yokmuş şu an. Her şey yolunda çok şükür. Baş geliş pozisyinda olduğu için vajinada o baskıyı hissetmem çok normalmiş. Hastane olarak Ankara'da Hrs hastanesine karar verdik gibi. Pandemi şartlarında ve yeni doğan servisi olarak orayı daha çok önerdi doktorum. Birara gidip bakacağız eşimle. Bugün yandan biraz da olsa yüzünü gösterdi. Hatta hıçkırıyormuş o esnada. Ben bugüne kadar hiç hissetmedim hickirigini, orda da hissetmedim🙈 Nst ye 37.haftada başlayacakmışız. Bu gittiğimde yapılacak sanıyordum.

Herkese merhaba. Bugün dr kontrolüm vardı. 2.258 gr olmuş bizim kız. Ağrılarım, kasılmalarım var diyordum ama doğum kanalına girmemiş. Erken doğum riskim yokmuş şu an. Her şey yolunda çok şükür. Baş geliş pozisyinda olduğu için vajinada o baskıyı hissetmem çok normalmiş. Hastane olarak Ankara'da Hrs hastanesine karar verdik gibi. Pandemi şartlarında ve yeni doğan servisi olarak orayı daha çok önerdi doktorum. Birara gidip bakacağız eşimle. Bugün yandan biraz da olsa yüzünü gösterdi. Hatta hıçkırıyormuş o esnada. Ben bugüne kadar hiç hissetmedim hickirigini, orda da hissetmedim🙈 Nst ye 37.haftada başlayacakmışız. Bu gittiğimde yapılacak sanıyordum.
Maşallah canım sağlıkla büyüsün bebiş 😍🧿❤️

Bende artık misafir ağırlamak istemiyorum dedikce kv geldi😅 birde bayramda ben gitmiştim kimse gelmesin diye yine olmadı 😂 inşallah hepimiz güzelce dinleniriz bundan sonrasında🥰
Senle bunu konusmustuk benim de korktuğum başıma geldi, eşimin anneanne ve dedesi korona oldu, 2,5 haftadir hastanede yogun bakımdalar, hatta dede bugün entube oldu. Kv ve kp 1 haftadir bizde, daha da belirsiz bı sure bizdeler, kp in is güç bekliyor dükkanda ama gitmiyo adam karısını bırakıp, sadece kv olsa daha iyiydi en azından bu kadar kapalı giyinmek zorunda kalmazdim bu sicakta 🙁

Canim uzulme önemli olan gelişimini tamamlasin kilosunu dışarıda da alır. Asıl bundan sonra alacak zaten her kontrolde 200-300 alacak inanamayacaksın. Sağlıcakla gelsin 🙏
Ins bütün temennim bu şekilde canim, çok teşekkürler 🙏
olsun canm sağlıgı yerinde olsun biraz kilosu düşuk olsun o açığı kapatrsn diyabetin olduğu icn mecbur dikkat etmen gerekiyor düsük kilodadoğsa bile sonrasda istediğin kiloya ulaşŕ yeterki saglıkla dogum yapalm
Evet canım sağlıkla doğum yapalım dediğin gibi, bebeklerimizde sağlıklı olsun❤️
Bozma moralini. Eğer şekerin varsa karbonhidrat yerine doğal yollardan tamamla kaloriyi. Mesela zeytinyağını salataya Fazla koy. Yumurtayı bol tereyağlı yap. Ceviz çok yağlıdır kavrulmamış badem fındık ve kabak çekirdeği içi. Çok iyi gelecektir . Dene istersen 😘
Proteini artiracagim canim, aslında proteini fazla yediğimi düşünüyordum ama yetmemiş 🤷
Proteine ağırlık verebilirseniz katkısı olur diye düşünüyorum. 2 aydır protein delisi oldum ben de bebek büyüsün diye 🤭 daha büyük sorunlar olmasın. Bunlar çözülür. Bebişimin yüzünü ben de hiç görmedim, burun göz ayrı ayrı görebildik 🥺 son 3 haftaya kadar da dönebilir ilk doğumsa doktorumun dediğine göre.
Bizim kız son 1 aydır nazlaniyor ve yüzünü göstermiyor:) öncesinde ne güzel gormustuk. Babası gibi ışığı sevmiyor sanırım 😃 bende son 2 haftadır çok fazla protein yemiştim ama yetmemiş. Şimdi daha da artiracagim ve yumurtayı sabahları 2 ye çıkaracağım🙌
Üzülme bende beyaz ekmek hiç yemedim unlu mamülleri şeker falan çok dikkat ettim. Kepek ekmeği ye canım soda iç eğer mümkünse günde bir tane sade soda ama. Doktorların hepsi öneriyor kemik gelişimi için ceviz ye günde 2 tane ara öğünde bulgur pilavı yiyebilirsin şekere bişey yapmaz. Aslında kilosuna çokta takılma derim çünkü bir doktorun videosunda izlemiştim. Bebeğin doğacağı kilo bellidir sen istediğini yap genetikte varsa çocuk prematüre doğabilir demişti. Önemli olan sağlıklı olması diyordu geri kalan kiloyu doğumdan sonrada alır demişti.
İnşallah dediğin gibi sağlıklı bir şekilde doğar canim, teşekkürler 🙏❤️
Analıq is loading😃 bebekle ilgili en küçük sorun bile beni huzursuz edip, üzülüyor artık.
Aslında çok rahat bir insandım, hamilelik beni çok değiştirdi😊
Ceviz, kefir,yoğurt,et, süt,salata,sebze... Bunları bol bol yiyorum🙌

Senle bunu konusmustuk benim de korktuğum başıma geldi, eşimin anneanne ve dedesi korona oldu, 2,5 haftadir hastanede yogun bakımdalar, hatta dede bugün entube oldu. Kv ve kp 1 haftadir bizde, daha da belirsiz bı sure bizdeler, kp in is güç bekliyor dükkanda ama gitmiyo adam karısını bırakıp, sadece kv olsa daha iyiydi en azından bu kadar kapalı giyinmek zorunda kalmazdim bu sicakta 🙁
Yaaa öyle mi çok üzüldüm hem korona olmalarına hem yanında olmalarına. Bende bayramda gittim 2 gün kaldım ama resmen sıcaktan isilik oldum üstüne eve geldim onlar geldi yine kapalı giyindim gece yatarken kapımı kapattım ay cehennem gibiydi her şey. Allah yardımcın olsun ya bu sıcaklarda ve son aylarda misafir ağırlamak çok zor gerçekten. 😔

Cidden dayanilcak gibi değil, Allah yardımcın olsun. Ben bırak kv yi, kendi annemi ya da bazen kocamı istemiyorum evde🙈 ins en kısa zamanda evlerine dönerler. Hamilelerin duaları kabul olurmusya, burdan toplu dua edelim sana😅

Bunu duyduğuma üzüldüm , Allah şifa versin senin de yardımcın olsun inşallah.💐

Yaaa öyle mi çok üzüldüm hem korona olmalarına hem yanında olmalarına. Bende bayramda gittim 2 gün kaldım ama resmen sıcaktan isilik oldum üstüne eve geldim onlar geldi yine kapalı giyindim gece yatarken kapımı kapattım ay cehennem gibiydi her şey. Allah yardımcın olsun ya bu sıcaklarda ve son aylarda misafir ağırlamak çok zor gerçekten. 😔
Öyle canım üst üste geldi ya normalde zahmet vermek istemeyen insanlar, ben de çeşit çeşit yapmiyorum ama biraz fazla ayakta durunca zaten yoruluyorum hemen belim ağrıyor. Bide dediğim gibi kp gitse daha rahat edicem tabi.. ben cok rahatına düşkün pek zorluk görmemiş biriyim nazlıyım yani o yüzden durumumu düşündükçe üzülüyorum, halbuki ne zor sartlarda hamilelik yaşayanlar var 😊

X