2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Olmaz Allahın izniyle herkes farklı ama sen yinede dikkat ederek yap işini . Bende 8 saat ayakta çalışıyorum maaşallah bi sıkıntı yaşamadım hatta sorduk ebeye falan daha iyi hareketli olman demişti.Sadece ani hareketler yapma ağır kaldırma yeter bide yavaş hareket et eğilme eğer eğilmen gerekirse dizinin üstüne çök öyle işini yap .

Yok kuzm k.bakma korkutmak icin demedim ama tedbirli ol bende oturdgm yerde dyramayn bi tiptm

Yenidoğanın ilk 1 aylık masraflarını devlet karşılıyor diye duydum geçen. Doğruluk payını bilmiyorum. İsterseniz bir araştırın.

BİR tarafın yatarsan fazla sure normal bunlar hatta gebelikte şişme kaynaklı sinirlerdn kaynaklı uyuşma bile oluyor çoğu kişide
Neyse ki gün içinde olmuyor ya
Ben sadece ağır kaldırmamaya dikkat ediyorum canım.. her işi mecbur yapıyorum. Beşiği de ittim arkasını silmek için eğilip yerde siliyorum
ite ite yap kuzum ağır şeyler varsa dinlene dinlene..

Evet bazen dikkatsiz eğiliyorum ona dikkat edeyim teşekkür ederim

Aynen öyle canım bir de yatılı olunca aynı evde 6 kişi zor oldu baya. Işin kötü yanı bayramdan sonra kvnin annesi kardeşleri falan hepsi hasta oldu hatta korona oldular bence ama hiçbiri teste gitmiyor şimdi bir de onun stresini yaşıyorum saatlerce aynı ortamda oturmuştuk kalkmadı annesinin evinden. Ben sarilmadim ama onlar hep şapur supur birbirini öpmüştü. Bundan sonra gelmek isteseler de kötüyüm diyeceğim kimse gelmesin. Zaten hepsinin yüzüne söyledim eğer onlar korona olduysa kışa kadar bir daha gelmem onlarla da aynı evde olmak istemem dedim.

Bırak silme 1 haftada kirli kalsın ustalar bitirsin işini tut bi temizlikçi oh mis yorma kendini çok. Bende ev temizlemiyorum şimdi doğum iznine ayrılim eşimle birlkte bi güzel hafta sonu temizleriz doğuma 1 ay kala sonrada temiz tuttukmu oh mis . Sende öyle yaparsın

Yenidoğanın ilk 1 aylık masraflarını devlet karşılıyor diye duydum geçen. Doğruluk payını bilmiyorum. İsterseniz bir araştırın.
Özel hastane olsa bilemi canm benmi yanlş anladm.gerci kesin benmki biz o şeye girmiyorz bide gecerli degil derler.keşke öyle birsey olsa

Her kontrolde ben de suyunu merak ediyorum benimki baş aşağıydı en sonki kontrolde hıçkırıklarına bakınca hâlâ baş aşağı sanırım hayırlısı olsun artık normal sezeryan kafama takmayacağım bir ara çok taktım kafama sitres oldum Rabbim ne verirse hayırlısını versin sağlıkla kavuşalım yavrularımıza inşallah önemli olan bu

Ben hareketlerime dikkat ederek yerlestirme işlerini yapıyorum, hatta oturarak yapıyorum. Bir sandalye çekiyorum is yapacağım yere, şuana kadar birşey olmadı, ins olmazda

Benimde bugün Dr kontrolüm vardı. Kızim 1400 Gr ve gelişimi bir hafta geriye düşmüş Halbuki bu zamana kadar gayet iyi gelmistik. Ileri yaş gebeliklerde normal bir durum olduğunu açıkladı.
Gebelik diyabetim olduğu için diyetle gidiyorum, 6 kilo almışım bu zamana kadar. Ama Dr kaloriyi artır dedi, en az 500 kalori fazla ye dedi.
Fazla yediğimde şekerim fırlıyor (karbonhidrat zaten azıma surmuyorum), az yediğimde bebek gelişmiyor, cidden zor bir durum
Bende kafası aşağıda sanıyordum, çünkü hickirdiginda kasıklarımda hissediyordum. Ama ayakları asagidaymis:) Ayrıca yüzünü de göstermedi bu sefer
Yani bugünkü kontrolüm pek keyifli değildi!

Canlarım iş güç yapabiliyorsanız maşallah diyorum size ben azıcık yerden bir şey almaya eğilsem karnım acıyor nefes nefese kalıyorum biraz mutfakta ayakta kalsam ayaklarım bacaklarım belim ağrıyor eşim çok yardımcı bana sağolsun ben zayıftım hamilelikten önce en fazla 50 kilo olmuştum şimdi 63 oldum bundan mı acaba bünye alışık değil bir de aşırı halsizim elim kolum kalkmıyor çoğu zaman yine de hergün yarım saat yürüyüş yapıyorum bari onu yapayım diye

Doğumu bilemem ama ,yeni doğan bakım ünitesi ücretsiz diye biliyorum. En azından 2016 da biz ücret ödemedik.

poff bayramda herkes çok serdi gerçekten umarım sizi etkileyen bir durum olmaz. bu işin şakası yok doğumdan sonra eşin umarım sana söz kalmadan uyarır onları.

Özel hastane olsa bilemi canm benmi yanlş anladm.gerci kesin benmki biz o şeye girmiyorz bide gecerli degil derler.keşke öyle birsey olsa
internetten kısa bir arama yaptım aşağıdaki yazı çıktı. ben de özel hastane bile olsa alınamaz diye duymuştum.
inşallah hiç lazım olmaz küvöz, ancak aklımızda bulunsun: Yenidoğan için yoğun bakım ücreti alınamaz

isterseniz siz de bir araştırın, bakalım hastane ne diyecek.

Bebek doğduğunda, hastaneden taburcu olmadan kuveze alınırsa devlet karsiliyor diye okumuştum bende araştırdım bi ara erken dogum riski için Ama hastane ile görüşmedim sadece internetten arastirdim

Ben bir yerim ağırmadığı sürece evde yapmadığım iş yok çünkü eşim 6 gün eve hiç gelmiyor işinden dolayı 6 gün full yalnızım çamaşır bulaşık süpürme silme aklına evle ilgili gelen herşeyi yapıyorum kendini rahat hissediyorsan sorun yok bence ya

poff bayramda herkes çok serdi gerçekten umarım sizi etkileyen bir durum olmaz. bu işin şakası yok doğumdan sonra eşin umarım sana söz kalmadan uyarır onları.
Öyle gerçekten, inşallah sorunsuz atlatırız. Aslında uyardık söyledik ama işte anlayan kim. Bundan sonra tavrın daha sert olacak zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…