2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sorma ya ben bi de hiperaktifim kimseden iş beklemem hala akillanmadim evin isinide ben yapiyorum hala
Dun butun mutfak alisverisini kendim yaptim kendim eve cikardim
Ama cok pisman oldum bak butun gun hatta gece burnumdan geldi
Guya kilo almadim gobegimde yokya beni engelleyen bisi de yok cogu zaman unutuyorum hamile oldugumu ama artik sakaya gelmiyomus
Yapacaksan da dinlene dinlene yap sakin yorma kendini sonra tüh vah demenin anlami olmuyo
Kuzenım ev temizliği yüzünden 34 haftada doğum yaptı bana sürekli dediği şey yat bilsem kolumu kaldırmazdım diyor. Erken doğum çok zor ya

Canlarım iş güç yapabiliyorsanız maşallah 🧿 diyorum size ben azıcık yerden bir şey almaya eğilsem karnım acıyor nefes nefese kalıyorum biraz mutfakta ayakta kalsam ayaklarım bacaklarım belim ağrıyor eşim çok yardımcı bana sağolsun ben zayıftım hamilelikten önce en fazla 50 kilo olmuştum şimdi 63 oldum bundan mı acaba bünye alışık değil bir de aşırı halsizim elim kolum kalkmıyor çoğu zaman yine de hergün yarım saat yürüyüş yapıyorum bari onu yapayım diye
O halsizlik normal artık bnce benimde öyle .. ben çok uykucu oldum birde 😑
Yürüyüşüde sabah yapmaya çalışıyorum ben kuzum insan daha dinç oluyor güneşte öyle yakmıyor en azından yoksa çokk zor geliyor insana 🙄 1 saat yapıyorum böylelikle sabah olunca 🤗

Kızlar benim ilk gebeliğimde de hiç ne sancı ne su gelmesi oldu. Kırk hafta bekledik bebek bir kez bile baş aşağı dönmedi. Siz burda sancı oluyor falan diyince benim neden hiç olmaz ki falan demiştim. Bunda bari yaşasam diye aklımdan geçiriyorum. Dün gece 3te karnım ağrıdı. Allah deidm sancı çok sevindim heyecanlandım meğerse ishal olmuşum 😂 gene herhalde hiç yaşamayacağım o hissi.

Kızlar benim ilk gebeliğimde de hiç ne sancı ne su gelmesi oldu. Kırk hafta bekledik bebek bir kez bile baş aşağı dönmedi. Siz burda sancı oluyor falan diyince benim neden hiç olmaz ki falan demiştim. Bunda bari yaşasam diye aklımdan geçiriyorum. Dün gece 3te karnım ağrıdı. Allah deidm sancı çok sevindim heyecanlandım meğerse ishal olmuşum 😂 gene herhalde hiç yaşamayacağım o hissi.
Ahh ahh hepimizn derdi ayrı😅

Selam kizlar +5 le yola devam bebegim 2.300gr olmus
Bebegin hic suyu kalmamis 😔
Hareketsiz yatmam gerekiyomus bir gun bile icerde tutsak kardır dedi daha ciger gelisimi yok yavrumun cok korktum
Azıcık daha dayan annesi yat dinlen bebise kilo yapacak şeylerden ye bugunlerde gecer insallah saglicakla kavusursunuz. 🤲

selamlar, gecmiste konusulduysa ve kacirdiysam kusura bakmayin, elektrikli pompa aldiniz mi? ben calistigim icin dogum zamani degilse bile sonrasinda gerekli olacak. sessiz, elektriksiz de calisabilen iyi pompa oneriniz var mi? tesekkurler

Kuzenım ev temizliği yüzünden 34 haftada doğum yaptı bana sürekli dediği şey yat bilsem kolumu kaldırmazdım diyor. Erken doğum çok zor ya
Ne zamandır enerjim yoktu, yeni bulmuşken iki gündür ben de temizliğe sardım😳 dediğiniz gibi dikkat etmemiz lazım🙁

Benimde bugun kontrolüm vardı nst girdim bisey cikmadi kasilmalarim oldugunu soyledim cok yorma kendini dedi magnezyumu gunde 2 ye cikardi 34+2 haftamdayim bebis 2.700 olmuş bana gore cok geliyor doktorum normal diyor korkuyorum 4 gececek diye birde 51 cm olmuş ilk defa boyunu ogrendim masallah uzun olcaak dedi doktorum oglumda 55 cm dogmustu sanirim abisine cekti zilli kizim bende de durumlar boyle benimde korkum 4ü gecer normal yapamam cunku sezeryandan korkuyorum bide ilk dogumum da normal insan neyi tecrube ediyosa o daha yakin geliyor 😄

Hareketsiz yatmam gerekiyomus bir gun bile icerde tutsak kardır dedi daha ciger gelisimi yok yavrumun cok korktum
Havuç suyu içiyordun yaa yine onu içsen artar mı su acaba? Dinlen canım bol bol. Rabbim vakitlice kucağımıza almayı nasib etsin inşallah 🤲 Ciğer geliştiriciye başladı mı?

Benimde bugun kontrolüm vardı nst girdim bisey cikmadi kasilmalarim oldugunu soyledim cok yorma kendini dedi magnezyumu gunde 2 ye cikardi 34+2 haftamdayim bebis 2.700 olmuş bana gore cok geliyor doktorum normal diyor korkuyorum 4 gececek diye birde 51 cm olmuş ilk defa boyunu ogrendim masallah uzun olcaak dedi doktorum oglumda 55 cm dogmustu sanirim abisine cekti zilli kizim bende de durumlar boyle benimde korkum 4ü gecer normal yapamam cunku sezeryandan korkuyorum bide ilk dogumum da normal insan neyi tecrube ediyosa o daha yakin geliyor 😄
MaşAllah bebişinize🤩 bana hiç boyunu söylemiyorlar, bir kez sorduğumda ona takılmamı ve yanıltabileceğini söylemişlerdi. Sadece olması gerekenden biraz iri bir bebek denildi. Ben de şimdi merak ettim😁

kızlar ben öyle ev silme süpürme yapmıyorum da bebeğin odası gelecek, o odadaki eşyaları boşaltmam gerek. kütüphanedeki kitapları ıvır zıvırları yerleştiriyorum. hareketlerime dikkat ediyorum da bir şey olmaz değil mi? yoksa bu vakitten sonra sadece oturacak mıyız bir köşede?
Yani bir tehlike yoksa niye oturalım ki ?benim doktorum bilhassa hareket et diyor. İş güç yapman iyi dedi ebem hatta yere çömelerek silmeye başla artık dedi henüz ona geçemedim 😅 namazı normal kıl oturma dedi onu da henüz yapamadım yani tembellikten sadece. Ama aktif olmak normal dopum için iyi birşey

İnşAllah sağlıcakla atlatırsınız bu süreci 🙏🏻 Dr. Banu Çiftçi bu haftalarda doğan bebeklerin yaşam oranının çok yüksek olduğunu söylüyordu, gelişimini tamamlamış oluyorlarmış. Stres yapmamaya çalışın diyeceğim ama ben de çok evhamlıyım, elimizde olmuyor 🤷‍♀️ ama inanın atlatacaksınız bugünleri de.. 🙏🏻

Havuç suyu içiyordun yaa yine onu içsen artar mı su acaba? Dinlen canım bol bol. Rabbim vakitlice kucağımıza almayı nasib etsin inşallah 🤲 Ciğer geliştiriciye başladı mı?
Kuzum onu sorduk yapilan arastirmalara gore ciger gelistirici ignelerin bisi bisi oldugu falan filan ispatlanmis valla anlamadim ki eşim de doktor ya konustular onlar kendi aralarinda o yuzden onermiyomus
Havuc nar suyuna baslayim mi dedim basla ama bu evrede cok bi katkisinin olacagini sanmiyorum yapman gereken tek sey yatmak olacak dedi

MaşAllah bebişinize🤩 bana hiç boyunu söylemiyorlar, bir kez sorduğumda ona takılmamı ve yanıltabileceğini söylemişlerdi. Sadece olması gerekenden biraz iri bir bebek denildi. Ben de şimdi merak ettim😁
Banada soylemiyor kendi doktorum 2 haftalik izine cikti bi seferligine baska doktora gittim ama cok tatli bi doktor bu da o soyledi daha ben sormadan 😍

Hayydee e jye hemn ciger gelistirici iğne yapmadilar yapmaları lazm böyle riskn varsa korkma canm yat dinlen benm gibi ama muhakkak o iğneyi vursnlar

İnşAllah sağlıcakla atlatırsınız bu süreci 🙏🏻 Dr. Banu Çiftçi bu haftalarda doğan bebeklerin yaşam oranının çok yüksek olduğunu söylüyordu, gelişimini tamamlamış oluyorlarmış. Stres yapmamaya çalışın diyeceğim ama ben de çok evhamlıyım, elimizde olmuyor 🤷‍♀️ ama inanın atlatacaksınız bugünleri de.. 🙏🏻
Banu hanim esimin sinif arkadasi kendisiylede konustuk o da korkma ama 2 hafta daha sabret cigeri gelissin dedi

X