2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ya ozel bi konuda merak ediyorum azıcık doktor bıze gebelıgı ogrendıgımız zamandan beri cinsel birlikteligi yasakladı bizde tabıkı söz dinliyoruz ama ben ınternette bıraz arastırdım bazı doktorlar gebelik süreci normalse ılk aylarda birlikte olmanın bı sıkıntısı olmaz diyor bazılarıda bebek saglıksızsa zaten bırlıktelık olsada olmasada duser dıyor oncelik tabıkı bebegım saglıgı ama sızın doktorlarınız bu konuda bırsey söyledimi merak ettim 🙈🙈

Bizim doktor keseyi gördükten sonra serbest bıraktı

Bilemedim malesef ama en iyisi doktorunuzu dinleyin belki yakında izin verir ☺️

Ben de bunu merak ediyorum canım. Cumartesi gidersem doktora ilk işim sormak olacak. Ben sorun değil diye biliyorum ama bazı doktorlar farklı söylüyor sanırım.. hiç risk olmamasına rağmen bir arkadaşıma da ilk 3 ay yasaklamıştı...
Pardon ama acaba korkuyorlar mi, bırakırsak sert sevişecekler sonra biz uğraşıcaz, diye😂
Benim doktorum ilk gebeliğimde de bunda da ilişki serbest demişti, eğer riskli bir durum varsa ya da ikiz gebelik falan doktorlar yasaklıyor ilişkiyi diye biliyorum. Bir de son aylarda korunmasız ilişki olursa suni sancı yaratabilir diye okumuştum bir yerde ve ananas da erken doğum riski oluşturuyor aklınızda olsun, son aylarda yemeyin.

Ne güzel bir mucize olmuş, acaba ilk evliliğinizde eşinizden kaynaklı bir durum mu vardı..? Sonuç olarak bu çok güzel bir haber, inşallah sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız. Doktorum bana günde en az 2 lt su içmemi söyledi, bunu aksatmayın, bebeğin kesede düzgün gelişmesi için su çok önemli. İştah ilk aylarda değişkenlik gösterebilir endişe etmeyin, belki de heyecandan iştah gitmiştir 😊😃
Merhaba ben de Eylül annesi olacağım inşallah 5+6 günlük hamileyim geçen salı keseyi gördük inşallah bu cuma bebeğimi ve kalp atışını görürüz çok heyecanlıyım ilk gebeliğim ilk evliliğimde 4 başarısız tüp bebek denemesi sonrası 5 yıl sonra ikinci evliligim 1. yılında normal yolla hamile kaldım evlilik yıldönümü hediyemiz oldu benim çok bir belirtim yok geçen hafta biraz bel ve kasık ağrım oldu bu hafta çok birşey yok bugün biraz kabızlık oldu sadece bulantı falan da yok iştahım azaldı çok su içtiğim için mi acaba

Ben de bunu merak ediyorum canım. Cumartesi gidersem doktora ilk işim sormak olacak. Ben sorun değil diye biliyorum ama bazı doktorlar farklı söylüyor sanırım.. hiç risk olmamasına rağmen bir arkadaşıma da ilk 3 ay yasaklamıştı...
Pardon ama acaba korkuyorlar mi, bırakırsak sert sevişecekler sonra biz uğraşıcaz, diye😂
Benim doktorum da cuma günü ikinci muayenem olacak o zamana kadar ilişki yok dedi keseyi gördük daha kalp atışını duymadık cuma günü duyarız inşallah benim gebeliğim beklenmedik bir mucize oldu bu yüzden riske atmak istemedi sanırım ondan ilişki yasakladı

Ne güzel bir mucize olmuş, acaba ilk evliliğinizde eşinizden kaynaklı bir durum mu vardı..? Sonuç olarak bu çok güzel bir haber, inşallah sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız. Doktorum bana günde en az 2 lt su içmemi söyledi, bunu aksatmayın, bebeğin kesede düzgün gelişmesi için su çok önemli. İştah ilk aylarda değişkenlik gösterebilir endişe etmeyin, belki de heyecandan iştah gitmiştir 😊😃
İnşallah sağlıklı bir gebelik dönemi yaşar ve sağlıkla kucağımıza alırız tüm hamileler için dileğim 🤲❤️ o halde suya devam😊

Hayırlı olsun canım..🥰Bence 2 hafta daha bekle , kalp atışları aşağı yukarı o zaman ortaya çıkıyor, şimdi gitsen 10 gün sonra gel der kalp atışları için. Boşu boşuna 2 muayene parası vermen😄😊 hayat pahalılaştı valla bunu da düşünmek lazım 🙃
Minik mucizeyi merak ediyorum çok heyecanlanıyorum 🤰

Benim doktorum da cuma günü ikinci muayenem olacak o zamana kadar ilişki yok dedi keseyi gördük daha kalp atışını duymadık cuma günü duyarız inşallah benim gebeliğim beklenmedik bir mucize oldu bu yüzden riske atmak istemedi sanırım ondan ilişki yasakladı
Benim doktorum da yasak dedi ama ben de pek risk oluşturmadığını okudum. Sanırım güvenli alanda kalmak istiyorlar ne olur ne olmaz diye. Hatta sordum düşük ihtimali gördüğünüz için mi söylüyorsunuz diye, kendi tecrübelerimden söylüyorum dedi. Yine de dikkatli olmak şartıyla ben normal hayatıma devam ediyorum, spor da yapıyorum mesela.

Kızlar ya ozel bi konuda merak ediyorum azıcık doktor bıze gebelıgı ogrendıgımız zamandan beri cinsel birlikteligi yasakladı bizde tabıkı söz dinliyoruz ama ben ınternette bıraz arastırdım bazı doktorlar gebelik süreci normalse ılk aylarda birlikte olmanın bı sıkıntısı olmaz diyor bazılarıda bebek saglıksızsa zaten bırlıktelık olsada olmasada duser dıyor oncelik tabıkı bebegım saglıgı ama sızın doktorlarınız bu konuda bırsey söyledimi merak ettim 🙈🙈
Canim benim doktorum yasak koymadı. Cinsellik serbest dedi. Ama kisiye gore degisiyodur bence. Çok şükür biz sorun yaşamadık

Ya ben çok sıkıldım,aslında gebeliğe bağlı bir zorluk yaşamıyorum çok fazla.çok az mide bulantısı ve uyku hali var sadece.tuttum kendimi şimdiye kadar hiç gitmedim tek seferde kese kalp görelim diye ama,günler geçmiyor🙈
Pandemi yüzünden zaten hayat durmuş durumda..evden online çalışıyorum çok yoğun değil,çalış,evle ilgilen,hep evde,kimseyle görüşmeden bekle,bekle..ay daral geldi ya.siz nasıl başediyorsunuz kızlar ya?ben Cuma günü ilk randevuma gideceğim,o gün 6+6 oluyorum.bir yere çıkamamak çok bunalttı beni

Ya ben çok sıkıldım,aslında gebeliğe bağlı bir zorluk yaşamıyorum çok fazla.çok az mide bulantısı ve uyku hali var sadece.tuttum kendimi şimdiye kadar hiç gitmedim tek seferde kese kalp görelim diye ama,günler geçmiyor🙈
Pandemi yüzünden zaten hayat durmuş durumda..evden online çalışıyorum çok yoğun değil,çalış,evle ilgilen,hep evde,kimseyle görüşmeden bekle,bekle..ay daral geldi ya.siz nasıl başediyorsunuz kızlar ya?ben Cuma günü ilk randevuma gideceğim,o gün 6+6 oluyorum.bir yere çıkamamak çok bunalttı beni
Canim siz ewden calisanlar icin sikici olmus gercekten benimde arkadaslar war ewden calisan hem ewe aliskin olmamak hemde cikamamk bunlatici ben calismadigim icin annemlere gidiyorum zaten bu surecte sadece annemle gorusuyorum sadece

Gunaydin kizlar❤️❤️❤️
Doktor keseyide kalbide gorup duydu banada ortada risk yokken yasakladi, yasak derken 12/30 yada 35hafta arasi daha uygun dedi onun disinda cok onermeyiz dedi,bazi doktorlar daha ihtiyatli dawraniyor galiba
Hayırlı olsun canım inşallah bize de nasip olur kalp duyulması😍 bu yolda çekilen çile kutsal, 9 ay yasaklasa yine gıkım çıkmaz zaten 5 yıldır evliyiz 2 yıldır bebek yapıcaz diye ikimizin de canı çıktı 😂

Hayırlı olsun canım inşallah bize de nasip olur kalp duyulması😍 bu yolda çekilen çile kutsal, 9 ay yasaklasa yine gıkım çıkmaz zaten 5 yıldır evliyiz 2 yıldır bebek yapıcaz diye ikimizin de canı çıktı 😂
Teşekkürler canim💖insallah nasip olur bitanem en kisa zamanda🙏 aynn benim icinde sikinti deil hic yasaga karsi deilim👌en kisa zamanda gelsinde insalalh bi oh deyin bacim mecbur yapalim gunu kacirmayalim die insanin cani cikiyo hakkaten🤣🤣🤣

Canım ben de aslında evden çalışmak istiyorum ama saha çalışanıyım akşama kadar araba sür ve ayakta kal şeklindeydim..bakalım memurlarda hamilelere evden çalışma var kalp atışını görünce makama sunucam ama evden çalışılacak pozisyonum yok amirim de covid zamanı bebek yapan düşünsün diyen cinsten, nasıl olacağını bilmiyorum... Şimdi sıkılıyorsun ama covid bulaşma riski ayrıca ilerleyen dönemde zorlanma riski var, bence çok iyi durumun, sana ve bebeğe zarar gelmesin... Bebeğine bir şeyler örmeye başlayabilirsin veya herhangi bir hobiyle ilgilenebilirsin vakit daha güzel geçer inşallah.

Kızlar günaydın ben normalde ekim annesiydim daha önce ama kızım ekimi beklemedi Eylül sonunu seçmişti, şuan 4 aylık ve yeni öğrendim ki tekrar hamileymişim oda sata göre Eylül doğumlu olacak diye gözüküyor Allah hepimizin yavruları sağlıklı sıhhatli kucaklarımıza almayı nasip etsin 🥰

X