2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar günaydın ben normalde ekim annesiydim daha önce ama kızım ekimi beklemedi Eylül sonunu seçmişti, şuan 4 aylık ve yeni öğrendim ki tekrar hamileymişim oda sata göre Eylül doğumlu olacak diye gözüküyor Allah hepimizin yavruları sağlıklı sıhhatli kucaklarımıza almayı nasip etsin 🥰
Maşallah ikiz gibi büyütürsünüz zorlu olsada en güzel yanı beraber büyüdükleri için aralarında kıskançlık olmuyor birbirlerini daha benimsiyorlar🥰

Canım ben de aslında evden çalışmak istiyorum ama saha çalışanıyım akşama kadar araba sür ve ayakta kal şeklindeydim..bakalım memurlarda hamilelere evden çalışma var kalp atışını görünce makama sunucam ama evden çalışılacak pozisyonum yok amirim de covid zamanı bebek yapan düşünsün diyen cinsten, nasıl olacağını bilmiyorum... Şimdi sıkılıyorsun ama covid bulaşma riski ayrıca ilerleyen dönemde zorlanma riski var, bence çok iyi durumun, sana ve bebeğe zarar gelmesin... Bebeğine bir şeyler örmeye başlayabilirsin veya herhangi bir hobiyle ilgilenebilirsin vakit daha güzel geçer inşallah.
Ben de memurum ama henüz kimseye söylemediğim için şu covid döneminde ne hakkim var bilmiyorum açıkçası. Biz dönüşümlü çalışıyoruz, haftada 3 gun gidiyorum diğer personel gibi. Hamilelerin de bu dönemde 24. haftada izne ayrıldığını biliyorum. Var mı başka hakkımız? Amirin inisiyatifi dışında olanlar tabi 😁

Merhaba kızlar bende inşallah eylül annesi olucam🥰 Sat 15 Aralık Bat 15 Ocaktı. Yum tarihim 1 Ocaktı. Gebeliğimi yum un 9. Günü öğrendim. 12. Gün kanda beta 93 çıktı. 15. Gün 337 çıktı. Doktorum 22 sinde çağırdı. İlk başlarda miğde bulantısı, iştahsızlık yaşadım ama şu an tam tersi iştahım açık güzel yiyorum. Ceviz, fındık, meyve sık sık yiyorum. OmepaVM vitamini kullanıyorum. Sigara içiyordum bıraktım. 10. Günden itibaren kahverengi lekelenmelerim oldu azar azar şu an geçti sayılır. Şimdilik böyle. İnşallah sıkı sıkı tutunur bebişler bize çok heyecanlıyım🤗 Tahmini doğum tarihi 21 Eylül gösteriyor hayırlısı bakalım😌
Son adet tarihine göre doğum tarihimiz aynı 😊

Ben de memurum ama henüz kimseye söylemediğim için şu covid döneminde ne hakkim var bilmiyorum açıkçası. Biz dönüşümlü çalışıyoruz, haftada 3 gun gidiyorum diğer personel gibi. Hamilelerin de bu dönemde 24. haftada izne ayrıldığını biliyorum. Var mı başka hakkımız? Amirin inisiyatifi dışında olanlar tabi 😁
Canım en son çıkan genelge ile şöyle bir şey var hafta belirtmiyor. Ama evden çalışma diyor.. Ben dönüşümlü bile çalıştırılmadım inşallah bu uygulanır.

Eklentiler

• Screenshot_20210118_103257.jpg
    Screenshot_20210118_103257.jpg
    93,9 KB · Görüntüleme: 45
Kızlar ya ozel bi konuda merak ediyorum azıcık doktor bıze gebelıgı ogrendıgımız zamandan beri cinsel birlikteligi yasakladı bizde tabıkı söz dinliyoruz ama ben ınternette bıraz arastırdım bazı doktorlar gebelik süreci normalse ılk aylarda birlikte olmanın bı sıkıntısı olmaz diyor bazılarıda bebek saglıksızsa zaten bırlıktelık olsada olmasada duser dıyor oncelik tabıkı bebegım saglıgı ama sızın doktorlarınız bu konuda bırsey söyledimi merak ettim 🙈🙈
Bizim doktorumuz serbest dedi,ama ben de eşim de cesaret edemiyoruz😊 En azından ilk üç ay cesaret edemeyeceğiz gibi görünüyor😊

Kızlar günaydın ben normalde ekim annesiydim daha önce ama kızım ekimi beklemedi Eylül sonunu seçmişti, şuan 4 aylık ve yeni öğrendim ki tekrar hamileymişim oda sata göre Eylül doğumlu olacak diye gözüküyor Allah hepimizin yavruları sağlıklı sıhhatli kucaklarımıza almayı nasip etsin 🥰
Oğlum ekimde doğacaktı 34 haftalık doğunca ağustosda doğmuştu 😊 Sağlıklı olsunlar da 😊

Ya ben çok sıkıldım,aslında gebeliğe bağlı bir zorluk yaşamıyorum çok fazla.çok az mide bulantısı ve uyku hali var sadece.tuttum kendimi şimdiye kadar hiç gitmedim tek seferde kese kalp görelim diye ama,günler geçmiyor🙈
Pandemi yüzünden zaten hayat durmuş durumda..evden online çalışıyorum çok yoğun değil,çalış,evle ilgilen,hep evde,kimseyle görüşmeden bekle,bekle..ay daral geldi ya.siz nasıl başediyorsunuz kızlar ya?ben Cuma günü ilk randevuma gideceğim,o gün 6+6 oluyorum.bir yere çıkamamak çok bunalttı beni
Bu tamamen ben, bende evden çalışıyorum çalış, ev ile ilgilen, yemek yap, 3 yaşında bir oğlum var kreşe gidiyor, valla nefes alamıyorum ne zaman normalleşeceğiz:KK43:

Canim siz ewden calisanlar icin sikici olmus gercekten benimde arkadaslar war ewden calisan hem ewe aliskin olmamak hemde cikamamk bunlatici ben calismadigim icin annemlere gidiyorum zaten bu surecte sadece annemle gorusuyorum sadece
Ah keşke benimde annem yakınımda olsa varya günlerdir bunu düşünüyorum, tüm akrabalarımdan uzaktayım bu beni bunalıma sokuyor :KK43:

Kızlar 6+6 da kalp atışı duyulur mu ya🤔 7+1 de gidicektim ama 2 gun öne almak zorunda kaldım

Yaa maşallah sağlıkla kavuşun

Canım ben de aslında evden çalışmak istiyorum ama saha çalışanıyım akşama kadar araba sür ve ayakta kal şeklindeydim..bakalım memurlarda hamilelere evden çalışma var kalp atışını görünce makama sunucam ama evden çalışılacak pozisyonum yok amirim de covid zamanı bebek yapan düşünsün diyen cinsten, nasıl olacağını bilmiyorum... Şimdi sıkılıyorsun ama covid bulaşma riski ayrıca ilerleyen dönemde zorlanma riski var, bence çok iyi durumun, sana ve bebeğe zarar gelmesin... Bebeğine bir şeyler örmeye başlayabilirsin veya herhangi bir hobiyle ilgilenebilirsin vakit daha güzel geçer inşallah.
Memurlarda hamilelere evden çalışma var dermişsiniz hangi genelgede geçiyor bu? 24.haftadan sonra idari izinli sayılıyorlar sadece diye biliyorum ben. Bizim birim de esnek çalışmayı kaldırdı. Her gün işe gidiyoruz :KK43:

Bu tamamen ben, bende evden çalışıyorum çalış, ev ile ilgilen, yemek yap, 3 yaşında bir oğlum var kreşe gidiyor, valla nefes alamıyorum ne zaman normalleşeceğiz:KK43:
Ah canım aynen,benimde kızım var 3 yaşında..ben kreşe göndermedim bi oyun ablası var o geliyor ben çalışırken günde 5 saat..yani arkadaşlar zor şartlarda gidiyorlar işe,onların ki ayrı zor.sürekli evde olmak ayrı zor..ne diyeyim bir an önce normalleşme olsun inşallah 🍀

X