2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canim 283'ten 10 günde 1252ye ancak çıkmış. Artış çok düşük dedi, pregostoron hormonum da 3 küsür çıktı. Olması gerekenden çok çok düşük, sağlıksız ilerliyor dedi. Muhtemelen düşürürsün 4 gün bekleyelim dedi zaten. Kürtaj yapmak istemiyorum dedi. Bilmediğimden hiç başıma gelmediğinden çok korktum. Eve geldim kanamam başladı akşam. Dün de sancılar ve karın ağrısı devam etti. Çok şükür kendim düşürmüşüm. Zar gibi bişey çıkmış. Bugün sabah gittim düşmüş dedi, antibiyotik verdi enfeksiyon falan olmasın diye. Kalan pıhtılari da atacağım, 3 gün sonra yine randevu verdi kontrol edecek. Şükür diyorum ki operasyona gerek kalmadı. Beta hcg artsin diye dua ederken, düşsün diye eder oldum. Agladim gece ama bebek bile yoktu kese vardi sadece. 2 yasinda bir kizim var Allah ona saglik versin, sizlerin de sağlıkla ilerlesin insallah 🥰 2 ay bebek dusunme rahim toparlansin dedi. Sonra yine kismetse düşünüyoruz bakalim. Kizim istediğimiz ilk ay ve hiçbir sorun olmadan ilerlemisti. İnsan başına gelince bir afalliyor. Su an iyiyim sağlıkla kendim attim diyorum yapacak biseyim yok. Insallah 2 ay sonra sağlıkla yine olur. ❤
Anladım canım çok çok geçmiş olsun. Kolayca atlatabilmiş olmana çok sevindim. 2 ay sonra güzel haberlerini bekliyoruz ❤️

Arkadaşlar göbek deliğinizin altında bazen dayanılmaz acılar hissediyor musunuz? Beni gece uykularımdan uyandırmaya başladı. Doktorum gaz agrısı diyor ama bu acı çok fena.

Arkadaşlar göbek deliğinizin altında bazen dayanılmaz acılar hissediyor musunuz? Beni gece uykularımdan uyandırmaya başladı. Doktorum gaz agrısı diyor ama bu acı çok fena.
gaz o cnm ben gazli yiyeceklere simdiden elveda dedim dogumdan snrada tüketemicez malum simdiden kendimj alistrmam lazm çunku gaz yapan yiyeceklerin hepsini nerdeyse seviyrum kuru fasulya nohut bulgur barbunya vs 🤪😄😄😄

Ay benımde oyle adet sancısı gıbı acıtıyor canımj gece sut ıçınce sıcak oda gaz yapıyor onu kestım bende sabahları ıcıyorum tek

Seninle tahmini doguma iki gun var aramizda, yarin mi gidiyorsun doktora, kontrolden sonra yaz luften ben 2 hafta beklemeyi düşünüyorum da
Canım ben pek anlamıyorum nasıl neye göre hesaplanıyor ama benim en son adet tarihim 1-5 Aralık arasındaydı ve ben ovalusyon takibi yapıyorum 22 Aralık'ta yumurtlama gördüm o gün tuttu eminim adete göre 6 hafta ama yumurtlamaya göre 4 hafta oldu gebe olalı iki haftadr kan değeriyle takip ettim muhtemelen yarın değerim en az 10 bini bulmuş olacak inşallah üstten görünür gorunmezse beklemeyi düşünüyorum ama bakalim

gaz o cnm ben gazli yiyeceklere simdiden elveda dedim dogumdan snrada tüketemicez malum simdiden kendimj alistrmam lazm çunku gaz yapan yiyeceklerin hepsini nerdeyse seviyrum kuru fasulya nohut bulgur barbunya vs 🤪😄😄😄
Bide bağırsaklarımız yer değiştiriyormuş oda yapıyormuş gaz..... bende o kdar cok severimki yazdığın yemekleri.... 3 ay dolunca geçiyormuş ama inşallah ❤️

Daha cinsiyet öğrenmeye çok var ama böyle güzel isimler bakmaya başladım 🙈 (çok erken biliyorum) ve hiç içime sinen bir isim bulamıyorum 🙈🙈

Canım ben pek anlamıyorum nasıl neye göre hesaplanıyor ama benim en son adet tarihim 1-5 Aralık arasındaydı ve ben ovalusyon takibi yapıyorum 22 Aralık'ta yumurtlama gördüm o gün tuttu eminim adete göre 6 hafta ama yumurtlamaya göre 4 hafta oldu gebe olalı iki haftadr kan değeriyle takip ettim muhtemelen yarın değerim en az 10 bini bulmuş olacak inşallah üstten görünür gorunmezse beklemeyi düşünüyorum ama bakalim
Anladim canim, hayirlisiyla gorursun insallah, kalp atisini da 😍en son benn ogrenegim galiba😁olsun saglik olsun da

Gen testlerinin yapıldığı merkezler var, sma hastalığı için gebe kalmadan önce taşıyıcı olup olmadığımıza baktırdık sma için gen taraması yaptırdı eşim , eğer onda sorun çıksaydı, benim de kan vererek bu testi yaptırmam gerekiyordu. Ama eşimde temiz çıktı, taşıyıcı değilmiş yani. Birimiz taşıyıcı birimiz normal olsaydık da sorun olmazdı. Sma hastalığı anne babada, ikisinde de taşıyıcılık varsa ortaya çıkabiliyor. Bir arkadaşımın 2.bebeğinde sma tip 1 çıktı mesela, çok üzüldük...hastalık bir testle önlenebilir, bilinçli olmak lazım bence elimizden geldiğince.
İnşallah sağlıklı bir gebeliğiniz olur sizin de en kısa zamanda ☺️
Anladım sagolun Tesekkur ederim bilgilendirmeniz ve temeniniz için :)

Selam. Ben 7+4 deyim suan. Gecen hafta dediginiz sey bende oluyordu. Gobek deligi cevresi mideme yukari resmen aciyodu. Yuz ustu yatamiyordum acidan sabaha karsi sanirim gaz hafifleyince rahat uyuyordum. Bu hafta cok sukur o aci gecti ama kabizlik sorunu yasiyorum :KK43:

Anladim canim, hayirlisiyla gorursun insallah, kalp atisini da 😍en son benn ogrenegim galiba😁olsun saglik olsun da
Sanmam canım ya küçük belki görünmez bile bakalım inşallah sağlıklı ilerler bı arkadaşım 8 hafta bekledi değer takibi bile yapmadı 8.haftada doktora gitti hem kese hem kalp atışı bı kere de öğrendi

Sanmam canım ya küçük belki görünmez bile bakalım inşallah sağlıklı ilerler bı arkadaşım 8 hafta bekledi değer takibi bile yapmadı 8.haftada doktora gitti hem kese hem kalp atışı bı kere de öğrendi
Aslinda benimde niyetim bu, en azindan 7.haftaya kadar bekleyeyim, evin yakininda tip merkezi var orada degerime baktiririm haftaya, insallah bir sorun olmazsa, erken öğrenmekte iyi degil😁

Kızlar ya ozel bi konuda merak ediyorum azıcık doktor bıze gebelıgı ogrendıgımız zamandan beri cinsel birlikteligi yasakladı bizde tabıkı söz dinliyoruz ama ben ınternette bıraz arastırdım bazı doktorlar gebelik süreci normalse ılk aylarda birlikte olmanın bı sıkıntısı olmaz diyor bazılarıda bebek saglıksızsa zaten bırlıktelık olsada olmasada duser dıyor oncelik tabıkı bebegım saglıgı ama sızın doktorlarınız bu konuda bırsey söyledimi merak ettim 🙈🙈

Kızlar ya ozel bi konuda merak ediyorum azıcık doktor bıze gebelıgı ogrendıgımız zamandan beri cinsel birlikteligi yasakladı bizde tabıkı söz dinliyoruz ama ben ınternette bıraz arastırdım bazı doktorlar gebelik süreci normalse ılk aylarda birlikte olmanın bı sıkıntısı olmaz diyor bazılarıda bebek saglıksızsa zaten bırlıktelık olsada olmasada duser dıyor oncelik tabıkı bebegım saglıgı ama sızın doktorlarınız bu konuda bırsey söyledimi merak ettim 🙈🙈
Benim doktorum son 2 ay hariç serbest dedi. Tabi çok baskı uygulamadan yapılabilir dedi. Riskli bir durum olmadığı takdirde doktorlar yasaklamıyor. Çok korumalı bir yerde merak etme şeklinde yaklaşıyorlar. Sizde neden yasakladı acaba?

X