2021 Aralık Anneleri

Niye hissedemeyecekmişsin ya.
Ben çok bariz hissediyorum geçen haftadan beri ağzıma her bir şey attığımda tık tık vuruyor
Hatta dün bir yeriyle karnımı itiyordu resmen elle bastırdığımızda çıkıntıyı hissettik eşimle

Kızlar ben hareketleri 16. Haftadan beri hissediyorum. Önce seyrime şeklinde başladı. Ama 18de artık tam hissediyordum cuma gününe kadar. Cuma günü tetenoz aşısı oldum. Sanki hareketleri azaldı. Daha kuvvetli hissettiğim hareketleri hafif yada hiç hissetmiyorum.

Nasıl bir his oluyor canım böyle gaz sancısı gibi mi?

Tetonoz dan sonra hareketsizlik olurmuş telaş yapma

Bugün instagramda 22 haftalık biri tetanoz aşısı olduğumdan beri bebek hareketleri azaldı yazmış, Bikaç kişi de yorumlarda teyit etmiş. Neden öyle oluyor acep kafama takıldı. Bir sürü kişi de yaptırmadım ben tetanoz aşısı yazmış. Bildiğim kadarıyla zorunlu, aşıya gidene kadar sağlık ocakları aramaya devam ediyor.

Evet hatta aile hekimine de yüklü miktarda para cezası var. Nasıl yaptırmıyorlar hayret

Hanımlar detaylı ultrasonun fiyatlarını konuşmuşsunuz. Benim doktorum da 22. hafta gel detaylı ultrasona dedi. 2015 de kızıma hamileyken ek bir şey ödememiştim detaylı ultrason da muayene ücretinin içindeydi. Artık daha az hizmet ama daha çok para alınıyor gibi geliyor bana. Kızıma hamileyken her zaman kan ve idrar tahlili yapılırdı extra ücret almaksızın. Şimdi hiç yapılmıyor, sadece sağlık ocağında gebelik takibinde yapıldı. Halbuki aynı hastanenin farklı şehrinde olanına gidiyorum, ve 3 boyutlu ultrasonda yapılıyordu her muayene de onu da yapmıyorlar artık. Bilmiyorum sizin gittiğiniz yerde nasıl yapıyorlar tahlil ve 3 boyutlu görüntü yapıyorlar mı her defasında? Başka doktor arayışına gireceğim bu yüzden

ben de buyuzden tetanoz aşısı olmadım. hareketlerinden ziyade ilk hamileligimde asidan sonra gelisim hep 2 hafta geriden geldi. bunu ozaman ona yormamistim ama doğumdan sonra tetanoz asisinin hamilelige etkisi anlaminda bikac bilimsel yazi okudum. ilk hamileligimin uzerinden de daha 5 yil gecmedigi icin bunda ası olmak istemedigimi belirttim ebeye..

Benim 3. çocuğum 7. Gebelik Eminim bariz belli ve eşim de gördü iniyor çıkıyor hareketleri bayağı görünüyor. Daha önce kendim hissederken emin olamıyordum. Evvelki gün sırt üstü yatıp baktım biraz gözlemledim hem görüntü hem his olarak emin oldum şahidim de var

Benimde 18.haftada kan verdim sonucu çıktı trimastry 21 down sendromlu olabilir dedi doktor böbrek genişlemesi var dedi böbreklerin ikiside 5.5 mm di en son genetik mi değil mi bilgi verilmiyor test istediler sonra dediler ki işte 4 lu tarama yapalım sonuçlar belli olsun işte gerçekten down yada değil belli olacak dedi gittik yaptırdık dediler ki risk var böbrekler gelişim gayet iyi test yaptirin 3 bin sonra sonuç pozitif olursa aldırmak isterseniz 5 bin 'lik testi yaptırcaksaniz ameliyat parasıda var falan dediler ama net bisi demiyor doktor ordan oraya git diyorlar böbrekler büyük bir sürü şey anlatıyor olabilir ölebilirsin dogumda yada bebek olebilir diyo yüksek tansiyondan sonrada genel söylüyorum sana özel değil diyor bulunduğumuz bölgede imkanlar kısıtlı maddi durumum bi yere kadar doğru düzgün bilgi de vermiyor ordan oraya gönderiyorlar napicagimi bilmiyorum artık birde eşimin benden önceki eşinden 2 çocuğu var 41 kere maşallah ikiside sağlıklı down sendromu genetik mi değil mi bilen var mı napicam

Genetik değil. Siz nerdesiniz nasıl doktor gittiğiniz çok karışık ve çözümsüzlük sunulmuş sanki ve umutsuzluk pek de anlayamadım hemen aldırmak ameliyatta ölüm vs bunlar neden önünüze konuldu bir çırpıda?

En basta 1 defa alınmıştı kan, bir de karın ağrım var deyince kan ve idrar istedi 2 hafta önce. Başka vermedim. Ayrıntılı ekstra ücretli olacak bizim de . 2016 yılında yine ücretli yaptırmıştım. 3 boyutlu her doktorun yok sanirim. Bir de ilk haftalar siyah beyaz oluyor diye bisey okumuştum sanki burda. Benim de son gidişimde anlık gösterdi ve resmini çekti gerisi siyah beyazdı.

Benimde 18.haftada kan verdim sonucu çıktı trimastry 21 down sendromlu olabilir dedi doktor böbrek genişlemesi var dedi böbreklerin ikiside 5.5 mm di en son genetik mi değil mi bilgi verilmiyor test istediler sonra dediler ki işte 4 lu tarama yapalım sonuçlar belli olsun işte gerçekten down yada değil belli olacak dedi gittik yaptırdık dediler ki risk var böbrekler gelişim gayet iyi test yaptirin 3 bin sonra sonuç pozitif olursa aldırmak isterseniz 5 bin 'lik testi yaptırcaksaniz ameliyat parasıda var falan dediler ama net bisi demiyor doktor ordan oraya git diyorlar böbrekler büyük bir sürü şey anlatıyor olabilir ölebilirsin dogumda yada bebek olebilir diyo yüksek tansiyondan sonrada genel söylüyorum sana özel değil diyor bulunduğumuz bölgede imkanlar kısıtlı maddi durumum bi yere kadar doğru düzgün bilgi de vermiyor ordan oraya gönderiyorlar
Canakkaledeyiz bozcaadada burda imkanlar kısıtlı mecbur durumlarda çanakkale ye yonlendirme yapiyorlar doktora randevu zaten zor alınıyor ilk dedikleri yüksek tansiyon var yüzde 65 dediler bu işte doğumda anneyi kaybetmeye kadar yol açar veya bebeği bunun önüne geçebiliriz ama kesin demiyoruz aspirin kullancaz dediler sonra iste böbrekleri genis cok goze geliyor erken hafta oldugu icin normal değil test yaptır dediler onuda yaptırdım sonuç yüzde 21 trimastry denilen bisi çıktı yaştan dolayı olması gerekiyordu 250 kişide 1 sizin sonuç dediler yani yüksek bunu için 4 lu tarama testine gidin daha erken ama öğrenmemiz gerek önümüze bakalim down sendromu olur yada olmayabilir belirtisi var ihtimal var dediler kesin 4 lu testte çıkacak dedi sonuç için neyse gittik oda net bisi demedi böbrekler geniş birde sırt üstü yatma bebeğin arada kalbi duruyor dedi şimdi durdu o yüzden yatma dediler daha 18. Ci haftada bunlar soyleniyor gittigimiz 4 lu test için doktor bütün herşeyi sağlıklı gelişimi haftasına göre normal tek sıkıntı böbrek onun için test yaptirin 3 bin tl eğer sonuç pozitif çıkarsa bu yapılan test yüzde 99 sonuç olduğu için 1 'lik ihtimal bile olduğu için doğru değil miş bunun için aldırmak istiyorsak 5 bin tl 'lik test yapılacak bebeğe zarar verebilir yada düşük olabilir miş bu testensonra bu sonuçta pozitif olursa aldırmak için de ameliyat ve heyetin ameliyatı kabul etmesi gerekiyormuş yani bu kadar karışık bir durum bize 4 lu testte herşey çıkacak dedi yaptırdık ve bize farklı farklı testler söyleyip bebeğiniz sağlıklı testin sonucundaki yüzdeler var böbrek büyük bu napicagimizi bilemez haldeyiz kusura bakmayın çok uzatarak anlattım sizi de yoruyorum kusura bakmayın lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…