2021 Aralık Anneleri

Ben Ekim ayında bir boş gebelik yasadim o dönem sosyal medyadan bir doktora sormuştum kullanın demişti ama istersen yine de doktoruna bir danış canim ne olur ne olmaz. Geçmiş olsun ⚘

Benim de karın ağrım geçmeyince doktora demiştim idrarda enfeksiyon çıktı. 5 gün için bir ilaç verdi günde 3 kez kullanılan. Ben günde 2 defa aldım zaten zor içiyordum. Rahatlattı beni. İsmi aynı mi acaba yazmak yasak mı ilac ismi?

İlacın adını vereyim mi bilemedim
Üst solunum yolu enfeksiyonu ve alerjik rinit demiş teşhis olarak
C...x diye bi ilaç
Ben de eczacıdan sonra baktım da b grubu bi ilaçmış
Senin üst solunum yoluymuş. Ama dediğim gibi ben de kullanmak istememiştim sekreter zarar vermez enfeksiyon ilerlerse düşük erken doğum vs yapar icmelisin deyince mecbur içtim. Ondan önce bol su, dut kurusu yaşı hepsini denedim geçmedi Dut kürü de enfeksiyon için iyi bu arada.

Bu olay için değil ama risk umrunda olmayan doktorlar da var. Gecen hafta ölüyorum sandım serumu katılan ilac yüzünden. Hamileler kullanmamalı diye özellikle yazıyor. Ben ismini sorup tek tek bakıp seruma ekleyebilirsiniz tamam diyemem doktora güvenirim o bilir derim. Ama öyle olmadı. Hala aklımda bebeğe insallah zararı olmamıştır diye. Eczane cidden eminse uyarmalı da bence ilaclar konusunda da onlar uzman çünkü.

Kızlar ben cuma günü tetanz aşısı oldum , bu gecede biraz üstüne yattım ama kolum seğiriyo hiç başına gelen var mı nasıl geçer

Kızlar sizinde meme uçlarınız benim gibi yara oldu mu şimdiden benim çok fena oldu dokunsam acıyor krem yağ vs fayda etmiyor
Benim göğüs uçlarım 10. Haftadan beri yara olmaya başlamıştı lansinoh un kremini aldım çok çok iyi geldi 2 güne bi sürüyorum Hassasiyeti kaşıntıyı da azalttı bence bi bak

İdrar yolları için ben de kullandım
M....l olan ilaçtı o
Ama onu kadın doğum doktorum vermişti
O yüzden hiç sorgulamadım
Dediğim gibi doktor bana doeodorant bile kullandırtmadı
Zararı olsa kullandırmaz diye düşünüyorum

Rapunzel90 benim göğüs uçlarım uara değil ama kabuk gibi oldu
Doktora sorup krem kullanacağım
Biri krem erken doğuma sebep oluyor demişti
Yine korkumdan kullanamadım kendi kendime

Canim ben rolon falan kullaniyorum 3 ayda da kullandim insallah bi zarari olmaz ter kokusu en hassas noktam yani onu kullanmadan yapamazdim

Canim ben rolon falan kullaniyorum 3 ayda da kullandim insallah bi zarari olmaz ter kokusu en hassas noktam yani onu kullanmadan yapamazdim
Benim de hassas noktam o yüzden sürekli duştayım
Allahtan şimdi koku almıyorum da 1 haftadır rahatım

Alüminyumsuz kullanıyorum şimdi o yüzden bi türlü geçmiyor bence ter kokum
Ama sadece bana kokuyor
Aliminyumsuz olunca kullanılıyor zateb deodorant
Ven 3 ay çalışmıyordum zaten sorun olmadı o yüzden

Rolonlarda aliminyum yok sanirim saglikla kucagimiza aliriz insallah benim gozum hep sagliksiz seylerde

Ben dün antibiyotik içtim valla
Daha sağlıksızını bilmiyorum
Canim sen bu aylarda ictin ben daha minicikken ictim 2 aylikti ve ikinci gittigim doktor bu haftalarda bu ilaci tercih etmiyoruz dedi ilk doktoru baya sorgulamistim burda bile bana acaba doktormu olsan falan diye dalga gecen oldu oysa suphemde yanilmamisim

Ben çocuğuma güvenmeyi seçtim valla
Sen de öyle yap
Olacak olanın önüne geçilmiyor
O olmasa başka şey çıkıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…