Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bu arada 3 gündür bağırsaklarım bildiğiniz felç 16. Haftaya girdim cırcır dan duramıyorum 3 gün önce çiğköfte yedim meşhur markanın k..gene ondan beridir perişanım alakası varmı bilmiyorum ama aşırı ağrı yapıyor ya bu ne böyle 😭

Kızlar bu arada 3 gündür bağırsaklarım bildiğiniz felç 16. Haftaya girdim cırcır dan duramıyorum 3 gün önce çiğköfte yedim meşhur markanın k..gene ondan beridir perişanım alakası varmı bilmiyorum ama aşırı ağrı yapıyor ya bu ne böyle 😭
Geçmiş olsun canım benim doktor ilk gün Hazır çiğköfteyi yasaklamıştı. Bi daha yeme bence. Patates muz bol su

Kızlar herkese selammm 🥰 ben bugün dr muayenesine gittim, kızımı gördüm çok şükür.. Nasıl hareketli inanamadım ama o bu şovları yaparken bile ben hiçbirini hissetmedim 🥹 birkaç soru sordum sizlere de fikir olsun
  • herhangi bir kanama alanı vs yok ama tedbir amaçlı en başından beri 200 mg progestan fitil kullanıyorum, ne zamana kadar devam edeyim dedim, 24. Haftaya kadar devam et dedi.
  • 16. Haftadayım demir ilacı başlayacak mısınız dedim, kullandığım multivitamin içinde demir olduğu için ekstra almana gerek yok dedi.
  • fetal dna yaptırdım, ikili üçlü taramalara gerek var mı yaptırayım mı dedim (37 yaşındayım ve her halükarda riskli çıkacağımın farkındayım), fetal yaptırmışsın zaten gerek yok dedi, kendisi ense kalınlığı, burun kemiği ve bel açıklığını önceki haftalarda inceleyerek normal bulmuştu.
  • Sma testi daha önce yaptırmadım yaptırmalı mıyım diye sordum, akraba evliliği ya da aile bireylerinde genetik problem yoksa gerek görmüyorum hatta benim 2 çocuğum var ben onlara da yaptırmadım dedi.
  • d-vit damla kullanıyorum ons ne kadar devam edeyim diye sordum, tek şişe bitirmen yeterli dedi (ben 3 şişe almıştım) 🤣🤣🤣
Biraz uzun oldu ama aklımdaki tüm sorulara cevap buldum 🥰
Maşallah gözün aydın canım bizim görüşe daha 2 hafta var :KK43: Zaman geçmiyor 😁

Kızlar bisey sorucam sizler daha tecrübelisiniz 🫶 ben şuan 9+3 teyim doktorum 3 hafta sonra tekrar çağırdı. Burnuna, ense kalınlığına ve omurgasına bakacağız dedi. Ben ikili test yaptırmak istemiyorum direkt fetal dna yaptırmak istiyorum dedim. Bunlara bakıp eğer risk görmezsem yada küçük bir risk görürsem fetal dna yaptırsın dedi, eğer büyük risk görürsem CVS yaptırırsın dedi. Sizin doktorlarınız da bu şekilde mi yol izlettiler size. Ense kalınlığı 3 ten büyük çıkarsa fetal dna yaptırmanın mantığı yok kesin tanı koyan CVS yaptırırsın diyor. Ben fetal dna yı garanti görüyordum bu yüzden söyledikleri kafama yatmadı. Bir de 3 hafta sonra 12+3 olacak fetal dna için geç kalmış olmaz mıyım?
Canım benim dr burun kemiğini, ense kalınlığı ve omurga oluşumunu normal görmesine rağmen fetal dna istedi, bu tahlilde sadece down sendromuna değil, diğer trizomi dediğimiz sendromlara da bakılıyor. Seni kesinlikle yanlış yönlendirmek istemem ama ikili üçlü taramalar genel anlamda istatistiksel değerleri ve risk durumunu ifade ediyor. Senin için nasıl rahat edecekse öyle davran içinde şüphe kalmasın bence 🥰 ben tahlili 12. Haftada verecektim sarktı 13. Haftada verdim geç kalmış olmazsın 12. Haftadan sonra anne kanındaki bebek dna/fraksiyon arttığı için daha net belli oluyor ve tahlilin tekrarlama ihtimali azalıyor.

Kızlar ya bi şey kafama takıldı. Benim normalde hiç akıntım olmazdı. Ama son 2 3 gündür beyaz renkli akıntım oluyor. Koku yok gibi beyaz sabun gibi. Mesela günde 1.5 lt su içtim şimdiye kadar idrar renginde hiç mi açılma vs olmaz normalde su içince rengin açılması vs gerekiyor. Ama yok yani bi değişiklik bilgisi olan var mı? 12+3 hafta bu arada

Ayyy cinsiyet de aynı ben 2 kere farklı doktora baktırdım 2 sinde de kesin kız dediler çok belliydi. Sağlıkla gelsinler💖💖💖
Yaa ne güzel sağlıkla doğsunlar büyüsünler inşallah ben bi kere baktırdım 😍🤲🏻
Geçmiş olsun canım benim doktor ilk gün Hazır çiğköfteyi yasaklamıştı. Bi daha yeme bence. Patates muz bol su
bi daha yenimiycem ya tövbe valla

Kızlar ya bi şey kafama takıldı. Benim normalde hiç akıntım olmazdı. Ama son 2 3 gündür beyaz renkli akıntım oluyor. Koku yok gibi beyaz sabun gibi. Mesela günde 1.5 lt su içtim şimdiye kadar idrar renginde hiç mi açılma vs olmaz normalde su içince rengin açılması vs gerekiyor. Ama yok yani bi değişiklik bilgisi olan var mı? 12+3 hafta bu arada
Benim de o haftalar beyaz pamuk mu desem sabun mu desem akıntım oluyordu kokusuz. Özellikle çok yürüdüysem. Doktor normal demişti. Geçti şimdi

Kızlar ikili tarama sonucum çıkmış doktora göstermeden önce anlayan varsa yorum yapabilir mi ya
IMG_1809.png

X